Dobro ili ne - za vistu x64

poruka: 30
|
čitano: 4.294
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dobro ili ne,za vistu x64
pitanje

zdravo ljudi!

evo moje konfe pa da cujem!

 

 

 

Procesor:              DualCore AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition, 3215 MHz (16 x 201) 6400+

Maticna:               Gigabyte GA-M56S-S3  (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)   nVIDIA nForce 560, AMD Hammer

Grafička kartica:    Powercolor Radeon HD 2600 XT  (256 MB GDDR4) @865/2400

Hard disk:             ST3250410AS  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Memorija:             Kingmax 2GB DDR2 800Mhz Dual Chanell

Monitor :              Samsung SyncMaster CX205BW (Digital)  20" LCD Widescreen

Kuciste:                Thermaltake Armor Jr.

Napajanje:           Forton Bluestorm 2  500W

Zvucnici:               Logitech Z-2300

Tipkovnica-mis:    Logitech LX-501

Gamepad:            Logitech Cordless Rumblepad 2

 

crysis ide bez problema na high u xp-u (18-65fps)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2008 8:58 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

iako ne preporucam, mozes stavit Vistu na tu konfu bez problema


ostrim zube
16 godina
neaktivan
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

Nemoj mi reć da nisi čito Bug broj 182. stranica 56? u kojem 64-bitna vista totalno bere zube u borbi sa 32-bitnom? pff

 

Vistu možeš gonit i na duplo sporijem stroju. Ali vistu 64-bitnu nemoj.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 11:13 (damir_zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
autorov komentar

probao sam ja vec 32bitnu ultimate verziju-trajala je 3 dana pa opet "good old xp"

nije problem u kompu, negu u apsolutnoj nestabilnosti viste 32bit!

samo me zanimalo jel ova 64bitna bolja!

na visti, performanse u crysisu pale su mi 50%!!

naravno, hocu cuti sto ljudi misle o mojem kompu takoder!!

zivio soulstorm

16 godina
neaktivan
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

Ako hoćeš Vistu 64 onda ti je bolje da staviš 4 GB memorije.


(.) (.)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
autorov komentar

to mi je i u planu!

 

16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Mozda za vulgaris korisnike. No moj komp totalno bere zube s 32 bit verzijom. Od 6GB rama mi je, naravno, dostupno samo 3.25 GB. Pa da vidis gusta kada renderiram i u pola posla mi iskoci out of memory jer aplikacija ne moze uzeti vise od 2 GB. Prava uzivancija.

 

Na 64 bit visti toga nema. Sve mi se do kraja izrenderira, dostupno mi je svih 6 GB rama. A cak i neke 32 bit aplikacije koje koristim znaju koristiti do 4 GB ako je 64 bit OS. I iz nekog razloga renderiranje animacija, tj. vise uzastopnih frame-ova na visti radi duplo brze nego na XP-u, i u 32 i 64 bita. Izgleda da vista koristi memoriju malo drugacije. Npr. na XP-u kod svakog frame-a program ucitava sve teksture ispocetka, vista ih valjda ostavi cacheirane pa taj dio prodje puno brze. Drugo objasnjenje ovog fenomena ne vidim (stvarno je fenomen), to je i jedini razlog sto sam presao na vistu.

 

A do sada ni s igrama na x64 visti nisam imao problema. Sve radi sasvim normalno.

16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
autorov komentar

iako me bas i ne interesiraju obrada videa i slika, dobro je i to znati!

moram skupiti ipak malo vise misljenja i komentara jer sam se na 32bitnoj verziji dobro opekao!

komu se ipak da svaki drugi dan mjenjat OS!?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
Armor kaže...

to mi je i u planu!

 

 To nisi nigdje prije napisao!

(.) (.)
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
autorov komentar

ljudi grijese, a da imam love trenutacno pisalo bi gore 4gb umjesto 2gb

no,300kn vec ce nekek pasti!!

 

tak ti je to   0.8.6d!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
Armor kaže...

ljudi grijese, a da imam love trenutacno pisalo bi gore 4gb umjesto 2gb

no,300kn vec ce nekek pasti!!

 

tak ti je to   0.8.6d!!

 sad je mema 126kn u Vemilu tak da i ja sad idem po četvrtu gigu...
ako igraš igre na kompu onda nemoj stavljati vistu jer usporava sve igre, no ako na to možeš zažmiriti onda pikneš još dvije gige i nabaciš Vistu. (mada ja nebi nikad stavio X64) Namigiva

bobo desmra
16 godina
protjeran
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

Ili možeš staviti Win XP Professional x64.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

Evo jedno kontra misljenje. Vrtio sam Vistu64 Ultimate par mjeseci... do jucer tocnije i to na A64, jedna jezgra sa dvije gige rama i radilo je super, cak i VMware mi je radio sasvim ok... tako da... al sam sad natrag na XP64 jer za moj nForce3 chipset nema drivera za RAID pod Vistom. Uglavnom, Vista64 nije u praksi nista sporija on Viste32... a generalno, Vista je subjektivno sporija od XP-a za cca 10-ak %. Govorim od single core CPU-u. Na dvije jezgre i 4 gige rama nema zime za bilo koju Vistu... a i stvarno ne znam zasto su ljudi toliko skepricni oko 64-bita. Sad sve se*u a kasnije ce lizat. 64-bita je buducnost a uostalom, ako hocete najbolji WinOS, onda XP64 nema premca.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Vrtim Vistu Ultimate 64bit već nekih 7 tjedana 24 sata na dan 7 dana u tjednu i sve mi radi SAVRŠENO. Samo 4GB rama i malo jači CPU, te GPU i nema zime Belji se

Svima bi preporučio 64 bitni OS anytime!

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
Dado_ZG78 kaže...

Vrtim Vistu Ultimate 64bit već nekih 7 tjedana 24 sata na dan 7 dana u tjednu i sve mi radi SAVRŠENO. Samo 4GB rama i malo jači CPU, te GPU i nema zime Belji se

Svima bi preporučio 64 bitni OS anytime!

 


 Da li 64 bitna verzija može značajnije ubrzati rad u Autocadu 2008?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Samo ako je i Autocad kompajliran u 64-bita. Ubrzanje je u takvim slucajevima 15-20%. Steta da je Adobe zauzeo negativan stav oko 64-bitnog Photoshopa... barem za sada.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 22:02 (TomCat).
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Ne. Ne vidim neki smisao x64 na 2GB RAMa. Ima nekih programa  koji ne rade na x64 a na x32 rade. Takodjer mozes imati problema s driverima kod starijih uredjaja. Ali problem je sto ne vidim nikakvu prednost. Osobno imam Vistu x64 na quad core i 8GB RAM-a i za to je x64 ok jer x32 to nemoze adresirat. Ima nekih programa koji mogu iskoristiti svu tu memoriju i procesor, al vecina koristi poneku jezgru i poneki GB pa se to iskoristi kod multitaskinga. Evo i sad dok ovo pisem imam igru pokrenutu koja zauzima 25% procesora (jednu jezgru) i gigu rama, ali su ostalih 7gb i 3 jezgre sasvim dovoljno da se uopce ne primjeti da je ista pokrenuto.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Evo, ako bas hoces konkretno, ja sam na XP64 presao svojedobno iz dva razloga: prvo zbog 64-bitnog dodatka za FarCry i drugo, zbog toga sto mi je taj sustav pruzao daleko vecu pouzdanust i stabilnost jer je radjen na Server 2003 kodu a moj komp radi 0-24 i imam RAID-0 polje pa su mi se crash-ovi sveli na minimum u par mjeseci, tj. niti jedan jedini restart ili crash sustava u tom vremenskom periodu. I dalje tvrdim da je XP64 najbolji sustav trenutno, bez obzira dal vrtis vise od cca 3,12 GB RAM-a ili ne.

16 godina
neaktivan
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

ja mislim da ova tema nema nikakve veze s vistom, nit 32 / 64 bita, nego cisto da ljudi vide koji ti PC imas....


celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
jim kaže...

ja mislim da ova tema nema nikakve veze s vistom, nit 32 / 64 bita, nego cisto da ljudi vide koji ti PC imas....


 
Ne znam na koga se referiras jer ako na mene, ja i nemam bas neki PC za pohvalu... Bio je nekad :) Anyway, tesko da cemo tu sada usaglasiti debatu oko ove ili one Viste (ili XP-a). Ima puno testova na netu. Tomshardware je nedavno napravio usporedbu Viste x32 i x64 i ukratko oni predlazu x32 do 2 GB Rama zbog "XY" stvari (tehnikalija). 64-bita su buducnost zbog novih hardverskih granica tako da, ako bi netko sada isao u ducan kupiti Vistu Ultimate, nema smisla kupiti 32-bitnu verziju ako uzmemo u obzir da ce Vista biti na snazi jos barem 3 godine (poznavajuci MS mozda i dulje) a tada cemo svi u stroju imati 8-32 GB rama. Glasam za bilo koji 64-bitni sustav i to vec u zadnje dvije godine.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

nisam na tebe, nego na prvi post..

 

al nevazno, bilo mi je toliko dosadno da sam moro napisat jedan post.


celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
jim kaže...

nisam na tebe, nego na prvi post..

 

al nevazno, bilo mi je toliko dosadno da sam moro napisat jedan post.


  Bilo ti je tolko dosadno pa si moro napisat jedan post?
Da  si  bar  napiso  nešto  pametno.... 
 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
LUXX kaže...
jim kaže...

nisam na tebe, nego na prvi post..

 

al nevazno, bilo mi je toliko dosadno da sam moro napisat jedan post.


  Bilo ti je tolko dosadno pa si moro napisat jedan post?
Da  si  bar  napiso  nešto  pametno.... 
 

 Za mene (obicnog korisnika) je i ono pametno, mozda za tebe (moderatora) i nije.... al sta je tu je...

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64
autorov komentar

Svako ima svoje misljenje ali ponekad covjek hoce stvarno nekaj doznati,a ne slusati prigovore!!

Imal sam vec vistu 32bit gore kao sto je i napisano gore dalje i nista lijepo sto se tice stabilnosti nisam vidio!

Zbog toga me zanima 64 bitna verzija koju takoder imam ali mi se ne da stalno mijenjati OS!

Sto se tice kompa,ima i puno boljih pa nije u tome stos!! - iako ni moj nije za podcjeniti

16 godina
online
Dobro ili ne,za vistu x64

Vistu Business x64 sam instalirao iz čiste radoznalosti nekoliko dana nakon što je ovde zvanično predstavljena, međutim, meni je od prvog dana bila veoma stabilna. I kako sam dobijao nervni slom od osobe sa kojom sam delio računar, jer je volela da koristi razne tune-up programe koje bi joj neko preporučio, a koja bi me svaki drugi put kad bi sela za računar pitala šta sam radio i zašto je usporio, rešio sam da ostavim dual-boot kod koga bih ja koristio samo Vistu ne bih li se rešio sporova oko toga ko zeza OS. Koliko se sećam, trebala mi je nova verzija Nera i zakrpa za Visual Studio 2005, ali to je sve što sam imao od značajnijih neugodnosti. Istina, zagrize nešto više RAM-a, no i oslobodi ga ukoliko je to nekoj aplikaciji potrebno (doduše, zato mu ponekad treba malo više vremena da se osvesti nakon npr izlaska iz neke igre).

 

Sve u svemu, stabilnost zaista nije problem, a i performanse su sasvim zadovoljavajuće, čak i na mom, nekoliko godina starom, računaru (A64 3000+, 1GB RAM, Radeon 9800Pro...), tako da, barem prema mom iskustvu, nemaš razloga za strah.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2008 23:56 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dobro ili ne,za vistu x64

Meni su jedini izvor problema sa 64 bitnim softverom korisnici. Sami mi posebno, toliko smo specifični da moramo instalirati svakakve gluposti što trebaju i ne trebaju, ono, silimo se kad već možemo. Za većinu mainstream informatike stabilni 64bitni drajveri su već duže vrijeme na tržištu. 32bitne aplikacije na "normalnoj" 64bitnoj arhitekturi  rade stabilno, neke aplikacije koje su prešle na 64bitnu arhitekturu imaju i solidan pomak u perfomansama sa memorijom... Razlike  u perfomansama koje se važu po novinama i internet portalima i internoj spici, između 32 i 64 bita vidim da skoro i nema, koliko je efektno mala.


(p) & (c) Dario - 2008
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dobro ili ne,za vistu x64

Rekao bih da je ovo iznad vrlo dobar rezime u prepucavanju 32 vs 64 bita. Dakle, mozemo zakljuciti kako su 64-bitni sustavi dovoljno sazreli za mainstream upotrebu, nude cak i veci stupanj stabilnosti, a u realnom radu nema gubitka u performansama sa 32-bitnim aplikacijama. "WoW " zapravo radi iznenadjujuce dobru konverziju "on the fly".

15 godina
neaktivan
offline
Dobro ili ne - za vistu x64

evo i meni je opet nejasno. . . sta ce vam quad core i 8 gb rama. .. . sta vi s tim planirate raditi. . . frend mi ima server na koji je povezano 15 korisnika i ima 4 gb rama i windows server 2008. . . a ja imam amd opteron i 2 gb na visti x64 i radi fenomenalno samim tim nikada se nije desilo da je zakocila ili nesto slicno. . . od 1996 presao sam skoro sve windowse od 95 - servera 2008. .. . neki zaboravljaju kada je izasao windows xp koliko je bilo sumnje oko njega. . . samo da sam zapisivao koliko je bilo odgovora. . . ''joj taj xp nikada necu preci na njega'' a sada nitko na vistu a xp je maajka. . . bas me cudi da nitko nije ostao na pretjeranoj 98-ici koju su toliko hvalili. . .. tvoja konfa.  je cak i odlicna za vistu x64 i nemas brige. .. neki ju tjeraju na mnogo slabijim konfiguracijama. . .inace koliko imam iskustva 32- bitna vista je u vecoj mjeri sporija od x64. ..  neovisno dal ima famozni service pack 1 ili ne. ..  mislim da kada bi svi presli na vistu makar mjesec dana nitko vise ne bi pozelio da se vrati na xp. . .vjerujte mi. . .  

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dobro ili ne - za vistu x64
autorov komentar

Da "ta moja konfa" je sada jaca za 2gb rama i xp koji je gore dobiva super vijest- od 4 prepoznaje mi cak 3.5gb!

Vjerojatno si videl gore jer je napisano da sam i sam imal vistu gore(32bit) prije ali samo na koji dan!

Ti radnici kod tvog frenda sigurno ne igraju Crysis, Gears of War, UT 3 i slicne igre na 64 bita!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
offline
Dobro ili ne - za vistu x64
autorov komentar

Ljudi, konfa je pojacana(4GB rama), drugi komp je u mrezi( sa Xp-om), da li je vrijeme da "Master" prijede na vistu ultimate 64bit?

I dal bi lan funkcioniral sa jednim kompom na visti, a drugim na Xp-u?


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice