Kućni server Dell T610

poruka: 13
|
čitano: 2.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Kućni server Dell T610

Dobio sam ponudu za server Dell PowerEdge T610 ove konfiguracije:

- Intel Xeon E5530 2.4 GHz Quad-Core with 8MB Cache

- 16 GB RAM

- 4 x 600 GB HDD

 

Vrijedi li 250€?

 

Potreban mi je za kućnu uporabu, učenje, eksperimentiranje. Mogu li na njemu instalirati ESXi i onda podići 5 servera Win2016/2012, Linuxe, par baza? Kakve su šanse da nadogradim memoriju, da li bi tada mogao više izvući iz njega? Koliko bi me koštalo još 64 GB memorije? I da li je bučan, živim u malom stanu, bio bi upaljen samo kada učim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 4:48 (Hogarnogar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućni server Dell T610
Ne vrijedi to tu lovu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Kućni server Dell T610

Zašto? Malo memorije? Može li se upgrade napraviti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućni server Dell T610
Zato sta je to jako stara konfiguracija, ddr2 ram koji je dosta skup u danasnje vrijeme, a i pitanje je koliko bi se isplatilo to nadogradivati. Diskovi isto pitanje u kakvom su stanju, danas 2tb novi disk dodje cca 600kn.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Kućni server Dell T610

Pa recimo da mu ponudim 100€, vrijedi li tada? Da ništa ne nadograđujem, da koristim takav kakav je, meni treba kao što rekoh da dignem 5 virtuelnih servera, da se malo igram, testiram, eksperimentiram. Mogu li na ovu mašinu dići dva Win 2016, dva Win 2012, tri-četiri Linux servera, da imam neku bazu i tako, neko kao malo poslovno okruženje? Može li se to na ovom serveru? Nemam iskustva, jel ovo bučna mašina, može li se držati u sobi gdje radim? Hvala na savjetima.

 

Ne znam tačno koje su komponente u ovom primjerku što se prodaje, ali ovdje piše da je memorija DDR3 SDRAM - ECC https://www.cnet.com/products/dell-poweredge-t610-xeon-e5620-2-4-ghz-monitor-none-series/specs/

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 6:41 (Hogarnogar).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kućni server Dell T610

Itko?

10 godina
offline
Kućni server Dell T610

Da ima DD3. Što se mene tiče isplati se. Ali što se tiče sustava koje misliš poinstalirati, razmisli radije o virtualnim mašinama i/ili kontejnerima nego staviti 5 OS-a gore bezveze.

 

 

https://www.dell.com/downloads/global/products/pedge/en/server-poweredge-t610-specs-en.pdf

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kućni server Dell T610

5 virtuelnih servera...dva Win 2016, dva Win 2012, tri-četiri Linux servera

 

To je covjek i napisao.... Nece valjda instalirati kao multiboot iste osove ;) ALi ne znam kako ce 7 ili 8 virtualki raditi na 16 gb rama....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kućni server Dell T610

Da, mislio sam na virtualke. Znači ipak je memorija ograničavajući faktor, bilo bi fino imati makar 32 GB, bilo bi fino. Što se tiče procesora i diskova, to je OK?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kućni server Dell T610

PA racunaj sam da svakoj virtualki moras dodijeliti dio resusrsa pa pogledaj sta je minimum za svaki os pa izracunaj sam ;)

7 godina
neaktivan
offline
Kućni server Dell T610

Ako dodam dovoljno memorije hoće li procesori i diskovi biti dovoljno za taj moj scenario od recimo 7-8 virtualiziranih servera? Jesu li diskovi spori? Jesu li procesori stari za novije operativne sustave?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kućni server Dell T610
Hogarnogar kaže...

Ako dodam dovoljno memorije hoće li procesori i diskovi biti dovoljno za taj moj scenario od recimo 7-8 virtualiziranih servera? Jesu li diskovi spori? Jesu li procesori stari za novije operativne sustave?

Pitanje je što se i koliko radi, a ne koliko virtualki može po jednom serveru.

Ako nisu opterećene, može. Ako imaš dosta rada na njima, jako je problematično. Sad je pitanje je li ti isplativiji spor rad ili investicija u nešto ozbiljnije.

7 godina
neaktivan
offline
Kućni server Dell T610

Dobro dečki, to bi bilo to. Memoriju trebam dodati u zavisnosti koliko virtualki, ovo ostalo može raditi ako nije opterećeno. Hvala vam. Ako netko ima bilo kakav savjet neka kaže.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice