Low budget gaming pc

poruka: 8
|
čitano: 3.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Low budget gaming pc

Pozdrav!

 

Znam da sam u naslovu upotrijebio rijeci koje inace ne idu zajedno, ali, situacija je ovakva - planiram sloziti jedan pc, za razne namjene, ukljucujuci i poneko igranje. Tu sad dolazi ono "low budget" jer je plan sastaviti iskljucivo s komponentama prosle ili pretprosle generacije, dakle, cilj je proci sto je moguce jeftinije. Ne trebaju mi nikakvi i7, ili 7th gen procesori, nekakav quad ili dual core, pozeljno intel, s775 ili 1155, znaci, nista extremno. 

 

To bih upario s nekakvom grafickom, dovoljnom kolicinom rama, jer primarno, pc nece biti za neko intenzivno igranje (za to sluze 2 ps4 u kuci), ali cisto ono da se moze ponesto i odigrati. Rezolucija i detalji nisu bitni, ne mora to raditi na ultra postavkama i nekom bijesnom rezolucijom, s obzirom da ce sve biti spojeno na neki low cost 19 ili 22" monitor....

 

Skuzili ste, dakle, da se prodje sto je jeftinije moguce, bez kupovine u trgovini, prakticki je cilj sloziti ok konfiguraciju s dijelovima koji vecini stoje u ladici i nemaju neku extremnu financijsku vrijednost, ali opet da se nesto moze i poigrati, i/ili eventualno nadograditi u buducnosti (jaca graficka i sl).

 

Kako je zadnji gaming pc koji sam imao bio opremljen q6600 i 8800ultra, znate koliko vremena je proslo od igranja na pc-u, pa me zanimaju vasa misljenja, preporuke i savjeti koje komponente odabrati, zadrzati sto je moguce nizu cijenu, a opet, sloziti nesto na cemu se moze malo i poigrati nov(e)ije igre, moze i na min. postavkama. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Low budget gaming pc
Koliki ti je budzet? Zeliš polovno ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Low budget gaming pc
Gogy7 kaže...
Koliki ti je budzet? Zeliš polovno ?

 Napisao je bez dućana, tak da izgleda da traži polovno.

 

Bilo bi najbolje kad bi pronašao nekakav 2500K sa pločom i memorijom. Sad bi ih trebalo biti, ljudi prelaze na nove generacije.

I grafa neka 280x ili gtx 770...

To je već 90% kompa. Kućište, diskove, periferiju kupiš za siću.  Ili uzmeš od frenda, netko sigurno ima :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Low budget gaming pc

Da,rabljeno svakako, kako rekoh, trgovina mi i nije interesantna opcija, imajuci na umu namjenu i "starost" komponenti.

 

Budzet nemam odredjen, nije problem odabrati jeftine a dobre komponente i za 500-tinjak kn sastaviti kantu (bez monitora) koja ce raditi odlicno, ali neznam koji bi bio minimum od komponenti za neko igranje novijih stvari?

 

Kako se q6600 drzi, on je svojevremeno bio dobar izbor, dali ga je vrijeme totalno pregazilo, ili jos moze posluziti za igre?

 

Imam opciju s qx9650 procom (3,0GHz,12M cache, 1333fsb), ali opet - nemam pojma vrijedi li to ista u danasnje vrijeme, mislim za igre?

 

Znaci ako moze kakva preporuka "oldies but goodies" komponenti?

 

Edit - kuciste, optika (kome to jos treba ;) ), disk - nije problem, toga imam i u svojoj magicnoj kutiji, primarno proc, ploca, grafika i ram, tu mi trebaju preporuke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 19:11 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Low budget gaming pc

Evo komp koji ja koristim za Call of Duty 2 a buraz CS:GO. Imam na njemu GTA V koji radi bez ikakavih problema. Igrao sam prije i BF3 i 4, Black ops III i još svašta.

 

CPU: Core2Quad Q6600 2.4GHz
MBO: Asrock G41M-VS3
RAM: Kingston 2x4GB DDR3
GPU: Gigabyte GTX 660 OC 2GB Windforce

 

Ovu grafu možeš naći za 600 i niže kuna, cpu 200 i niže. Ploče za 775 sa DDR3 memorijom 300injak, a ako ćeš na ddr2 onda duplo jeftinije...

 

Ne znam koliko FPS-a dobiješ jer nikad to ne gledam nit se zamaram time, samo znam da ove igre koje sam nabrojao rade više nego pristojno.

12 godina
offline
Re: Low budget gaming pc
Damir22 kaže...

Da,rabljeno svakako, kako rekoh, trgovina mi i nije interesantna opcija, imajuci na umu namjenu i "starost" komponenti.

Budzet nemam odredjen, nije problem odabrati jeftine a dobre komponente i za 500-tinjak kn sastaviti kantu (bez monitora) koja ce raditi odlicno, ali neznam koji bi bio minimum od komponenti za neko igranje novijih stvari?

Kako se q6600 drzi, on je svojevremeno bio dobar izbor, dali ga je vrijeme totalno pregazilo, ili jos moze posluziti za igre?

Imam opciju s qx9650 procom (3,0GHz,12M cache, 1333fsb), ali opet - nemam pojma vrijedi li to ista u danasnje vrijeme, mislim za igre?

Znaci ako moze kakva preporuka "oldies but goodies" komponenti?

Edit - kuciste, optika (kome to jos treba ;) ), disk - nije problem, toga imam i u svojoj magicnoj kutiji, primarno proc, ploca, grafika i ram, tu mi trebaju preporuke.

 Ove gore komponente koje sam napisao, s njima možeš pokrenuti baš sve igre, naravno, najnovije na med, al će sve raditi.

Samo što to prelazi cifru od 2000 kn.

Evo, ovo još spustiš ak ide i ubaciš grafu

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/i5-2500k-gigabyte-maticna-2x4gb-kingston-ddr3-sibenik-oglas-21678512

 

A što se tiče Q9650, moj šogor je prije 2-3 mjeseca kupio Q9550, overclockao koliko ide, kupio grafu za 600kn i danas igra Battlefield 4 multiplayer na 60 FPSa na high.

Grafa je debeli ovekill (R9 270), tak da bi i za 500 kn mogao pronaći nešto što lijepo paše na taj procesor.

Za malu lovu, mislim da bi bio super odabir. Iz osobnog iskustva :D

 

Samo trebaš znati što uzimaš, više nema kasnijih upgradea.. itd...

 

 

P.S. definitivno preporučam Hrčka, jako ugodna iskustva!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 20:14 (CyberDemonVZ).
8 godina
offline
Low budget gaming pc

Hvala na savjetima.

 

Ovaj c2extreme mi nekako i je najprivlacnija opcija, medjutim, malo me strah, on preko adaptera ide na s775 plocu, a znam da su dobre 775 ploce rijetke, jos ako bios nije flashan da podrzava taj procesor, imam problem pronalaska nekog "normalnog" procesora, upgrade biosa.... rizicno.

 

No, u donaciju mi je ponudjen i jedan i7, mislim da se radi o 920 modelu, znam da je to starija sedmica, no isto se dobro drzi, medjutim, socket 1136, opet je problem ploca. Ili nije? 

 

U svakom slucaju, pronaci ce se nesto, siguran sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Low budget gaming pc
Ja nebih isao na starije od 1155 socketa, starije ploce ces tesko naci
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice