Monitor gubi signal

poruka: 13
|
čitano: 3.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Doso novi komp danas(Ryzen 1500x, Cruicial 8gb ram, Asrock AB350M maticna, 1050ti msi OC Dual Fan) i lijepo stavio Windowse na njih i sve to...i prvi put izgubio signal na monitoru kod instaliranja nvidijinih drivera. I obrisao ja njih u safe modeu i iz nekog razloga su se sami ponovo instalirali i opet se isto desilo. E, i onda sam ponovo Windowse instalirao i sad se gasi svakih 5min otprilike, a drivere nisam instalirao niti su se sami ovaj put. Koji je to kurac? Monitor je aoc e2243fw

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor gubi signal
danijel00 kaže...

Doso novi komp danas(Ryzen 1500x, Cruicial 8gb ram, Asrock AB350M maticna, 1050ti msi OC Dual Fan) i lijepo stavio Windowse na njih i sve to...i prvi put izgubio signal na monitoru kod instaliranja nvidijinih drivera. I obrisao ja njih u safe modeu i iz nekog razloga su se sami ponovo instalirali i opet se isto desilo. E, i onda sam ponovo Windowse instalirao i sad se gasi svakih 5min otprilike, a drivere nisam instalirao niti su se sami ovaj put. Koji je to kurac? Monitor je aoc e2243fw

 Koji PSU ? Vjerojatno neispravna graficka...

12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

fortron hyper 600w. A zar nebi bilo problema onda i dok se windowsi instaliraju ili u safe modeu? Jer tako mi se nikad ne gasi. I sad sam probao neku drugu verziju drivera i opet se ugasio tokom instalacije. Popizdit cu. A vidim da jako puno njih koji imaju nvidia kartice imaju problema sa tim gubljenjem signala. Al nigdje rjesenja :/ Updejtao sam i maticnu al bez koristi

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 22:10 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor gubi signal
danijel00 kaže...

fortron hyper 600w. A zar nebi bilo problema onda i dok se windowsi instaliraju ili u safe modeu? Jer tako mi se nikad ne gasi. I sad sam probao neku drugu verziju drivera i opet se ugasio tokom instalacije. Popizdit cu. A vidim da jako puno njih koji imaju nvidia kartice imaju problema sa tim gubljenjem signala. Al nigdje rjesenja :/ Updejtao sam i maticnu al bez koristi

 A moze biti dosta toga, ali buduci da ti je okidac instalacija drivera za graficku onda mi se ona cini kao glavni krivac... Probaj drivere ocistiti sa DDU-om. Imas li mozda jos neku graficku da probas ? Cisto da eliminiras neke potencijalne krivce.

 

11 godina
offline
Monitor gubi signal

Pa ako je novi komp, šalji na reklamaciju, čemu uopće prčkaš po njemu. Mora raditi out of the box bez problema. Jer ako se gubi signal kad se instaliraju driveri, 99% da je grafička neispravna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 9:39 (Texpi).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Izgleda da nije stvar u grafickoj bila nego u DVI kablu. Tj ja sam ocito sjebo jer nisam dokraja zastekao i zasrafio srafe. Mozda negdje u kontaktu bio problem dok se rezolucija automatski mijenjala. No sad je tu drugi problem. Screen tearing kod gledanja 60fps videa na youtubeu i to samo dok je prek cijelog zaslona video..za igre jos ne znam. MOnitor mi je 60hz, probao sam na driverima s v-syncom na on, off..adaptive. al nista zasad ne pomaze

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 17:35 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor gubi signal
danijel00 kaže...

Izgleda da nije stvar u grafickoj bila nego u DVI kablu. Tj ja sam ocito sjebo jer nisam dokraja zastekao i zasrafio srafe. Mozda negdje u kontaktu bio problem dok se rezolucija automatski mijenjala. No sad je tu drugi problem. Screen tearing kod gledanja 60fps videa na youtubeu i to samo dok je prek cijelog zaslona video..za igre jos ne znam. MOnitor mi je 60hz, probao sam na driverima s v-syncom na on, off..adaptive. al nista zasad ne pomaze

 Meni to i dalje smrdi na graficku karticu... Mada si skrt sa detaljima. Jesu li sada driveri instalirani ili nisu ?

12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Ipak nije bilo ni to do graficke :D Vec do mozille jer mi je na microsoft edgeu sve ok bilo. Izgleda da je trebalo slozit da mi mozilla radi samo u jednom procesu u task manageru, a ne da skoro za svaki otvoreni tab bude poseban proces ako me shvacate.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor gubi signal
danijel00 kaže...

Ipak nije bilo ni to do graficke :D Vec do mozille jer mi je na microsoft edgeu sve ok bilo. Izgleda da je trebalo slozit da mi mozilla radi samo u jednom procesu u task manageru, a ne da skoro za svaki otvoreni tab bude poseban proces ako me shvacate.

Ti izgleda imas duhove u tom racunalu . Salu na stranu, ali ono se uopce ne ponasa kao ispravno ili je netko debelo nesto za***** kod instalacije OS-a / postavkama u istom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 13:47 (Mrgud Veliki).
12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Jeba mi pas ako nisi u pravu u vezi duhova :D Jos nisam ni nabrojao sve probleme. Npr, jucer su mi se updejtali windowsi dokraja i onda mi se poceo pojavljivat onaj plavi ekran nakon nekih pola sata igranja neke igre. Onda sam vratio windowse na prijasnju verziju i zasad vise nije bilo problema s tim. Ma nest sve to programski, nebi reko da je problem u komponentama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Ipak se vracaju problemi s plavim ekranom.

 

Na mini dumpu je ovo

 

STACK_COMMAND: kb

FOLLOWUP_IP: wdiwifi!CAdapter::AllocateWfcFrame+29 fffff801`41698205 488bd8 mov rbx,rax

SYMBOL_STACK_INDEX: a

SYMBOL_NAME: wdiwifi!CAdapter::AllocateWfcFrame+29

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: wdiwifi IMAGE_NAME: wdiwifi.sys

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 58ba4d65

FAILURE_BUCKET_ID: X64_0x133_wdiwifi!CAdapter::AllocateWfcFrame+29

BUCKET_ID: X64_0x133_wdiwifi!CAdapter::AllocateWfcFrame+29 Followup: MachineOwner

 

Ima tko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

Nešto nije ispravno ... kad je novo sve mora raditi out of the box ... a ne da se poštelava " ručno" , ili da se driver-i "mole" da se instaliraju i sl. Nešto nije u redu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Monitor gubi signal

joj, same muke. Nesto izgleda problem u driverima. Ali nakon instaliranja drivera za maticnu(sto sam budala trebao vjerojatno odmah napravit jer sam imao par usklicnika u device manager za neke drivere i to je nestalo nakon instaliranja drivera za maticnu) eto zasad vise od 24 sata nije bilo nikakvih plavih ekrana.

 

EDIT: Naravno, zacoprao sam i plavo govno se ponovno javlja. Ovaj put je prije restarta pisalo bad_pool_caller. I gotovo uvijek se to dogodi kod igranja igre

Na whocrashed imam ovo.

 

crash dump file: C:\Windows\Minidump\010818-19156-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x142900)
Bugcheck code: 0xC2 (0x7, 0x126C, 0x40C000D, 0xFFFFE001EC762730)
Error: BAD_POOL_CALLER
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that the current thread is making a bad pool request.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

 

crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: rtwlanu.sys (rtwlanu+0x44854)
Bugcheck code: 0xC2 (0x7, 0x126C, 0x40C000D, 0xFFFFE001EC762730)
Error: BAD_POOL_CALLER
file path: C:\Windows\system32\drivers\rtwlanu.sys
product: Realtek WLAN Wireless USB 2.0 Adapter
company: Realtek Semiconductor Corporation
description: Realtek WLAN USB NDIS Driver 39163
Bug check description: This indicates that the current thread is making a bad pool request.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: rtwlanu.sys (Realtek WLAN USB NDIS Driver 39163, Realtek Semiconductor Corporation ).
Google query: rtwlanu.sys Realtek Semiconductor Corporation BAD_POOL_CALLER

2 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:

 

Sve mi se cini da to ima veze s usb-om za internet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 19:49 (danijel00).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice