Nadograditi ili pričekati

poruka: 10
|
čitano: 1.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nadograditi ili pričekati
pitanje

Mislio sam malo pojačati računalo sa nekim komponentama, sve zajedno ne bi prelazilo nekih 1200 kn. Nisam siguran koliko mi se isplati to ulaganje i koliko ću dobiti na brzini. Računalo ne koristim za igre i vrtio bih Linux na njemu.

 

Moja sadašnja konfiguracija:

 

MBO Gygabyte nForce neka..

AMD AthlonXP 2500+ (1800Mghz)

DDR RAM 1024 MB (400) u 3 pločice

HDD 80 GB 7200 Maxtor IDE

HDD 40 GB 7200 Hitachi IDE

nVIDIA GeForce 6600GT 128MB AGP

 

A mislio sam nadograditi sa nečim ovakvim:

 

MB Gigabyte M68SM-S2L

CPU AMD Athlon64 X2 4000+ BOX 

DDR2 2GB PC6400 (800MHz), Buffalo 

HDD Seagate-Maxtor, 160 GB 8MB, S-ATA300, 7200

 

Grafička je onboard nVIDIA, ne treba mi ništa jače. Kučište imam novo Codegen 400W. Znači pitanje je (vjerovatno zvuči malo glupo al jbga) - da li mi se isplati dati 1000+ kn i nadograditi ili možda neću dobiti puno sa nadogradnjom, pa je bolje da ostanem na sadašnjoj konfi.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nadograditi ili pričekati
ambivalent kaže...

Mislio sam malo pojačati računalo sa nekim komponentama, sve zajedno ne bi prelazilo nekih 1200 kn. Nisam siguran koliko mi se isplati to ulaganje i koliko ću dobiti na brzini. Računalo ne koristim za igre i vrtio bih Linux na njemu.

 

Moja sadašnja konfiguracija:

 

MBO Gygabyte nForce neka..

AMD AthlonXP 2500+ (1800Mghz)

DDR RAM 1024 MB (400) u 3 pločice

HDD 80 GB 7200 Maxtor IDE

HDD 40 GB 7200 Hitachi IDE

nVIDIA GeForce 6600GT 128MB AGP

 

A mislio sam nadograditi sa nečim ovakvim:

 

MB Gigabyte M68SM-S2L

CPU AMD Athlon64 X2 4000+ BOX 

DDR2 2GB PC6400 (800MHz), Buffalo 

HDD Seagate-Maxtor, 160 GB 8MB, S-ATA300, 7200

 

Grafička je onboard nVIDIA, ne treba mi ništa jače. Kučište imam novo Codegen 400W. Znači pitanje je (vjerovatno zvuči malo glupo al jbga) - da li mi se isplati dati 1000+ kn i nadograditi ili možda neću dobiti puno sa nadogradnjom, pa je bolje da ostanem na sadašnjoj konfi.

  grafulju 
Shady in the house
16 godina
offline
Nadograditi ili pričekati
autorov komentar

Šta pričaš ti?

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nadograditi ili pričekati
ambivalent kaže...

Šta pričaš ti?

Nezna ni on izgleda.
Za 1200kn mogao bi dobit Maticnu,procesor i 2gb rama.
Ovakvo nešto(vidi sliku)
Jedan od tvojih hardova bi mogao koristit ali drugi ne.
Na brzini bi sigurno dobio.
MAticna ima integriranu graficku(ati) ali više nije ati tolko problematican na linuxu kao prije.
Mislim da bi tako najviše dobio na brzini a za hard si ostaviš još malo vremena pa upecaš nešto rabljeno ili štediš za novi al onda 400 il 500gb.
Hard od 160gb ti se brzo napuni.
Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
Nadograditi ili pričekati

Čuj, uvijek se isplati nadograditi 'sveto trojstvo' (CPU, MBO, RAM) i definitivno ćeš imati bolje performanse nego sada, ali opet bez jače grafičke ne očekuj ludilo u igrama Neodlučan

(mada predpostavljam kako nisi neki gamer kad kažeš da ti grafička ni ne treba novija..)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadograditi ili pričekati

Ili mozda ovo:

DDR2 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax 265 kn

Intel Pentium E2180 BOX Dual core, 2.0GHz, 775-pin, 1MB 450 kn

HDD Seagate-Maxtor STM3250820AS/STM3250310AS, 250 GB 8MB, S-ATA300, NCQ, 7200 300 kn

1015 kn

+ neka ploca po tvojem odabiru od 300 kn

1315 kn

 

 

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadograditi ili pričekati
Dado_ZG78 kaže...

Čuj, uvijek se isplati nadograditi 'sveto trojstvo' (CPU, MBO, RAM) i definitivno ćeš imati bolje performanse nego sada, ali opet bez jače grafičke ne očekuj ludilo u igrama Neodlučan

(mada predpostavljam kako nisi neki gamer kad kažeš da ti grafička ni ne treba novija..)

 A i s obzirom da će vrtit linux, nebude mu trebala. Smijeh
Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
offline
Nadograditi ili pričekati
autorov komentar

Evo uzeo sam AthlonaXP+ 4200, 1GB Kingmax RAM (800) i Gigabyte matičnu sa integiranom nVIDIA grafikom. Disk sam odlučio zadržati svoj stari, pa ću kasnije uzeti novi i nadograditi sa još 1GB memorije.

 

Jučer sam spojio sve to i uredno BIOS prepozna i IDE disk (WD 80GB) kao i DVD čitać. Ali mi OS ne vidi particije, kada se učita LiveCD openSUSE-a uopće ne može očitati partcije, kao da disk nije spojen. Probao sam i sa Windows Vista, kopira potrebne datoteke i kad se restarta izbaci nešto tipa "NO OS INSTALLED"? Jel ima netko ideju zašto je ovo?

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadograditi ili pričekati

Disk trebaš spojiti kao Master, a DVD kao Slave, ako su spojeni preko istog kabela, ako nisi već tako napravio.

16 godina
offline
Nadograditi ili pričekati
autorov komentar

Podešen je master/slave. Ostajem bez ideja iako sumnjam u disk (napravio bi low level format ali imam važnih stvari na disku). I neobično dugo mu treba da pri paljenju prepozna IDE uređaje.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice