Najslabija karika konfiguracije

poruka: 5
|
čitano: 1.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Najslabija karika konfiguracije

Hi,

Pc mi se cini jako spor i mislim da je to najvise zbog hd-a od 1 TB hm Imam novo instralirani win 10 , problem je sto ima samo 2 sata utora na maticnoj tako da nemogu staviti SSD pa me zanima dali bi bilo pametno postaviti neki externi ssd u ladicu preko usb-a i kolko je to funkcionalno

evo konfiguracije

CPU TypeQuadCore AMD Athlon 5150, 1600 MHz (16 x 100)

RAM 8GB

Motherboard NameASRock AM1B-M  (1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Video AdapterNVIDIA GeForce GT 610  (1 GB)

Disk Drive ST31000528AS (1 TB, 7200 RPM, SATA-II)

Optical DriveATAPI iHAS124   E  (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najslabija karika konfiguracije

Nema najslabije karike, sve je najlosije kaj moze bit.

 

SSD preko USBa nema nikakvog smisla, radije istekaj przilicu.

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Najslabija karika konfiguracije

Nakurčiti konfu od 10K kuna, pa reći da "nikaj ne valja" je malo prebahato, čak i za zagrebačke prilike...Gore navedena konfiguracija nije neka da ti dah zastane, ali svakako nije ni toliko loša da bi komp morao biti spor. Nisi definirao kroz šta ti vidiš tu sporost, u obavljanju svakodnevnih zadataka na računalu ili mazohističkom deranju beskorisnih igara i gubljenju vremena...U ovom drugom slučaju zaista moraš zavući ruku u novčanik i promijeniti sve ili se zadovoljiti igranjem na low postavkama. Za sve ostalo, kako kolega "bahati" kaže, uzmi neki SSD, iskopčaj pržilicu u spoji ga na njezin SATA konektor. Pržilicu spajaj po potrebi na konektor od HDD-a ili kupi neku USB...(kao u mojoj konfi...)

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 4:10 (BlackMoon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najslabija karika konfiguracije

Imam jos jedan PC koji je star skoro 10 godina ,intel dvojezgreni s 2 giga rama i hard diskom od 160Gb i taj mi brze digne windows i otvara stranice na netu nego ovaj moj. a isto ima win 10. Znaci netrebam komp za igrice nego obicno sufranje, gledanje youtubea i to je to. To sam mislio pod spor.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najslabija karika konfiguracije
skip kaže...

Imam jos jedan PC koji je star skoro 10 godina ,intel dvojezgreni s 2 giga rama i hard diskom od 160Gb i taj mi brze digne windows i otvara stranice na netu nego ovaj moj. a isto ima win 10. Znaci netrebam komp za igrice nego obicno sufranje, gledanje youtubea i to je to. To sam mislio pod spor.

 Onda samo istekaj przilicu u ukljuci SSD to ce biti sasvim dovoljno za to sto si naveo..Jer ces definitivno osjetiti razliku pogotovo na podizanju sustava..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice