Pomoć oko sastavljanja kompa zaključana tema

poruka: 20
|
čitano: 4.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

dakle kupio sam ovo kučište jučer, i danas sam napokon skupio sve djelove za sastavljanje kompa, i odmah upao u probleme.

dakle, najviše me muče pin-ovi, neznam gdje koji treba staviti. Znam ovaj obični System panel spojiti, ali šta sa ovim ostali, a tu je i taj vražiji displej, s kojim nemam pojma što ću.

dakle evo slika iz priručnika matične, i ja ću podcrtati ono što nemam pojma gdje trebam uštekati. (i da, imam 2 H.D.D led kabela, tako da jedan neznam gdje da uključim)

 

 

Kabel1: +D, -D, GND, +5v

 

Kabel2: +D, -D, GND, +5v

 

Skup1: H.D.D Led, Power Led

 

skup 2: Mic-in, Mic-bias, GND, SPKout R, SPKout L, Return L, Return R

 

dvostruki1: Power SW

 

dvostruki 2: Reset SW

 

dvostruki 3: H.D.D led

 


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa
World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa

Hvala, ali sad imam drugi problem{#}

 

dok sam stavio utikač u struju komp se sam od sebe upalio, i ne reagira na reset tipku, svi se ventilić okreću, čak i lcd radi, ali nemam slike na monitoru.

inaće koristim hd5550  gddr5 grafu na kojoj se ventlić veselo vrti, ali ne izbacuje sliku. inaće spojeno preko vga kabla.

netko ima kakvu ideju???

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
rooswelt1991 kaže...
...komp se sam od sebe upalio, i ne reagira na reset tipku, svi se ventilić okreću, čak i lcd radi, ali nemam slike na monitoru.

inaće koristim hd5550  gddr5 grafu na kojoj se ventlić veselo vrti, ali ne izbacuje sliku. inaće spojeno preko vga kabla.

netko ima kakvu ideju???

Provjeri da si tipku za paljenje i reset uštekao na pravo mjesto.

Ček sekund da skinem manual od tvoje ploče i bacim oko.

EDIT:

Evo za prekidače, reset i ledice:

USB:
 

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 17:28 (F1-IVO).
15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Kad se upali, čuje se jedno beeep, i onda ništa, jednostavno radi, svi se ventlići vrte, ali nema slike na monitoru.

ostatak konfe je sempron 140 (nov kupljen prije par sati), 2gb rama (1*2 corsair ddr3) 1tb hitachi disk.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
rooswelt1991 kaže...

Kad se upali, čuje se jedno beeep, i onda ništa, jednostavno radi, svi se ventlići vrte, ali nema slike na monitoru.

ostatak konfe je sempron 140 (nov kupljen prije par sati), 2gb rama (1*2 corsair ddr3) 1tb hitachi disk.

Jel ima ta grafa dodatni 6-pinski konektor za napajanje?

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
F1-IVO kaže...
rooswelt1991 kaže...

Kad se upali, čuje se jedno beeep, i onda ništa, jednostavno radi, svi se ventlići vrte, ali nema slike na monitoru.

ostatak konfe je sempron 140 (nov kupljen prije par sati), 2gb rama (1*2 corsair ddr3) 1tb hitachi disk.

Jel ima ta grafa dodatni 6-pinski konektor za napajanje?

Mislim da nema, ona je točno ovakva .

i da, izvadio sam pinove i iz reseta i iz power-a i opet kad ga uštekam u struju sam se upali...

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Ištekaj komp iz struje i izvadi bateriju i napravi clear CMOS-a pa onda opet vrati baterijicu, uštekaj komp i probaj upalit.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
F1-IVO kaže...

Ištekaj komp iz struje i izvadi bateriju i napravi clear CMOS-a pa onda opet vrati baterijicu, uštekaj komp i probaj upalit.

Napravio, i sad imam kontrolu nad paljenjem, ali i dalje nemam slike{#}

ima tko kakvu ideju?

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Isključi računalo iz struje i izvadi karticu i malo očisti kontakte na njoj (PCI-E konektor) pa ponovno vrati i probaj upalit komp.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
F1-IVO kaže...

Isključi računalo iz struje i izvadi karticu i malo očisti kontakte na njoj (PCI-E konektor) pa ponovno vrati i probaj upalit komp.

Pokušao, ne ide...

stavio u drugi utor (sporiji 4x) i opet isto, sve radi, samo slike nema...

15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Dali je moguće da je do napjanja, mislim sad sam shvatio da na napajanju piše 380w, iako na internetu piše 400w.

Za grafu piše da je potrebno minimalno 400w napajanje.

iako u kompu ništa nije veliki potrošač, pa čak nema ni optički pogon...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Itko ima kakvu ideju???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

Sorry, malo sam u gužvi pa ne stignem stalno tipkati.

Jel možeš ikako isprobati grafu u nekom drugom kompu čisto da isključimo njenu neispravnost?

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
F1-IVO kaže...

Sorry, malo sam u gužvi pa ne stignem stalno tipkati.

Jel možeš ikako isprobati grafu u nekom drugom kompu čisto da isključimo njenu neispravnost?

Nemogu, nemam drugi komp trenutno, ali u onaj mini.itx kučište ne stane xĐ

Ali budem onda večeras izvadio matičnu iz ovog malog kompa pa probao dali ide tamo.

Pa ću onda tamo testirati i memoriju.

E da, nije do monitora, jer sam ga sad spajao na laptop i radi bez problema.

 

i da, šta misliš dali je moguće da je do napajanja?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
rooswelt1991 kaže...
i da, šta misliš dali je moguće da je do napajanja?

Sve je moguće.

Meni se jednom desilo da je krepao PCI-E utor za grafu. Komp se normalno palio ali slike nikako.

Sreća u nesreći je bila da je mbo imala neku onboard grafu pa je eto poslužila.

World Championships: 7, GP started: 272, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 19:11 (F1-IVO).
15 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
F1-IVO kaže...
rooswelt1991 kaže...
i da, šta misliš dali je moguće da je do napajanja?

Sve je moguće.

Meni se jednom desilo da je krepao PCI-E utor za grafu. Komp se normalno palio ali slike nikako.

Sreća u nesreći je bila da je mbo imala neku onboard grafu pa je eto poslužila.

jel bi u tome slučaju, ako karticu stavim u drugi utor (4x propusnost) onda trebala raditi ili?

13 godina
offline
Re: Pomoć oko sastavljanja kompa
rooswelt1991 kaže...
F1-IVO kaže...
rooswelt1991 kaže...
i da, šta misliš dali je moguće da je do napajanja?

Sve je moguće.

Meni se jednom desilo da je krepao PCI-E utor za grafu. Komp se normalno palio ali slike nikako.

Sreća u nesreći je bila da je mbo imala neku onboard grafu pa je eto poslužila.

jel bi u tome slučaju, ako karticu stavim u drugi utor (4x propusnost) onda trebala raditi ili?

  Da, naravno da ce raditi i u drugom utoru. Vazno je samo da je PCI-Express, a propusnost (x4/x6/x8/x16) će ti samo nešto smanjiti performanse grafe ukoliko imaš neku jaču (cca 20-tak %), ukoliko nemaš neće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2011 20:02 (Caesar et Brutus).
15 godina
offline
Pomoć oko sastavljanja kompa

E pa ne radi...

a vjerovatno neće raditi ni u onoj drugoj ploči sa atom procom, jer je i tamo napjanje preslabo.

jedino kad bi nekako mogao testirati tu grafu, a tek sam je dovraga kupio, u petak...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice