Pomoc u vezi napajanja!

poruka: 4
|
čitano: 791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pomoc u vezi napajanja!

pozz svima,trebam pomoc u vezi trenutnog napajanja kojeg imam.Htjeo bih si uzet Rx xfx 580 8gb GTS Graficku,trenutno imam gigabyte g1 gaming 1060 3gb.Znam da ova puno vise trosi od moje,pa me zabrinjava dali ce to moje napajanje moci izdrzat.

 

i5 7400 3.0 ghz

1x8gb ddr4 2400mhz

MSI h110m eco

PSU ATX Real Power RP500ECO bronze 80+

Windows 10 64 bit

 

Brine me to napajanje,nema nigdje podataka o napajanju to samo kod nas se prodaje izgleda.Na PC part pickeru mi izbaci sa mojom konfiguracijom i slicnim napajanjem da ce trosit oko 350W,sto je sasvim ok.Ali s obzirom da to napajanje nije neke ekstra kvalitete,brine me malo da jos nebude neko opterecenje i neosteti mi komp cijeli jos.Kad bih si uzeo tu graficku ne bih imao za NOVO napajanje.Kupio sam monitor sa freesync za amd kartice,zato je razlog kupnja te kartice,a opet strah sa strane da mi napajanje nebude izdrzalo s tom karticom.Iako pise da moze i od 500w napajanje samo zavisi o modelu i kvaliteti.Ali normalno ovo napajanje nema ni na jednoj listi.Racunalo je pod garancijom sve komponente,osim graficke koju bi uzeo naravno.Pa me strah ako osteti nesto jos,da garancija nece ni vazit kad je "druga"kartica ostetila napajanje koje nije izdrzalo,a napajanje ostatak kompa.

 

Zahvaljujem unaprijed na svakom odgovoru i savjetu!Jer se ja previse nerazumijem u to

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 0:06 (HornpubHD).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc u vezi napajanja!

nasao samao neke recenzije od korisnika ... neke dobre neke jako lose ......sve u svemu napajanje klasa smece  izgleda .... posto nemas love za novo moras riskirat (sta krace to bolje) i hitno skupit lovu za neko ok napajanje

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc u vezi napajanja!

To sam se i bojao hehe,bolje onda za sada ne uzimat graficku pa si postenije napajanje uzet prvo.Brine me radi garancije na sve komponente.

5 godina
neaktivan
offline
Pomoc u vezi napajanja!

evo update,iskreno kupio sam rx 580 8gb xfx gts sa jednim 8pin utorom.Nisam mogao propustit bila je jeftina.Napravio sam par benchmarka pod full loadom,nisam cuo brujanje nikakvo niti ista slicno s ovim napajanjem.Malo sam gledao po raznim forumima navodno msi verzije i saphire nitro dolaze tvornice clockane na 1400 mhz one vuku malo vise nego ova moja,navodno bi se onda trebao zabrinuti ako imam napajanje od 500w.Znam da realno ova moja nema 500w,ali sva sreca procesor i maticna negutaju skoro nista s obzirom na druge skuplje procesore,sveukupno pod loadom vuce 305w,dok mi je sa 1060 3gb vuklo 265w,tako da se nadam da ce ipak biti sve ok na kraju,pa cu jednog lijepog dana ulozit u kvalitetnije napajanje.Na pc part picker pise isto da sa mojim komponentama,i slicnim napajanjem (kad nema ovo moje) pod maximalnim opterecenjem od svih komponenti guta 345w max,relano to necu dostici.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 18:45 (HornpubHD).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice