Porast cijena komponenata i kupovina preko interne zaključana tema

poruka: 11
|
čitano: 3.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Porast cijena komponenata i kupovina preko interne

Pozdrav, mozda zna netko razlog zasto su cijene porasle za 10-15% kdo nas (AMD FX 6300 750->850-900, FX 8320 1100->1250) i mozete li mi navesti nekoliko jeftinih trgovina komponenata u EU za koje ste sigurni da sve radi i valja, a i da su jeftini :D

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int
Siky1234 kaže...

Pozdrav, mozda zna netko razlog zasto su cijene porasle za 10-15% kdo nas (AMD FX 6300 750->850-900, FX 8320 1100->1250) i mozete li mi navesti nekoliko jeftinih trgovina komponenata u EU za koje ste sigurni da sve radi i valja, a i da su jeftini :D

 jesi čuo za alzashop i computer universe?navodno su jako dobri i povoljni i rado vrše rma ako je kakav problem.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int

Pogledao sam oba medutim cijene su jako slicne (malo su jeftiniji nego kod nas), ali nije neka isplativa razlika (ispalo mi je da bi ustedio oko 200kn na 4000kn)

Siky1234
12 godina
offline
Porast cijena komponenata i kupovina preko interne

cijene su porasle, zbog rasta tečaja dolara

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int
Siky1234 kaže...

Pogledao sam oba medutim cijene su jako slicne (malo su jeftiniji nego kod nas), ali nije neka isplativa razlika (ispalo mi je da bi ustedio oko 200kn na 4000kn)

 Ovisi koje komponente (konkretno) i opcenito gledas.

 

Uostalom, 200kn u odnosu na sto? Na edigital? Bjezi od tog.

 

Takoder alza ti salje besplatno (meni u roku 2, 3 dana uvijek stigne)

na racun iznad 99 eura. Nekome je 200kn puno, nekome neisplativo

 

Dolar je otiso u nebesa, nekad si naso i7 4790k za 2400kn, sad nema ispod 2900

mojpismonosa
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int

U odnosu na futuru, probat cu jos nesto smislit i zbrojit pa cu stavit slike
Pretpostavljao sam da je zbog dolara jer sam prije neki dan vidio da je 6.7kn evo ga na 6.8, jos malo pa da prestigne i euro -.- 
A sto se tice placanjau Alzi npr. samo gotovina (odmah da platim)?

Siky1234
14 godina
neaktivan
offline
Porast cijena komponenata i kupovina preko interne

Ja placam paypalom, s obaveznom postavkom da mi banka vrsi konverziju valute.

 

Neki to rade deviznim racunima, neki ko ja stavljaju obican tekuci.

Ne mozes platiti pouzecem pa tako ni ne mozes platiti gotovinom

(jedino ako tu gotovinu "pretvoris" u neki drugi oblik, najlakse je

uplatiti si na tekuci, ali mozda ima i jednostavnije)

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int

FX 8300 + Gigabyte 970A DS3P + R9 280 Sapphire + Fortron 600 80+ = 3850kn u Futuri, u Alza shopu 3620kn, nije cak ni lose s obzirom da ce kod nas vjerojatno cijene ic jos gore jer vrijednos kune konstantno pada u odnosu na dolar...

Jedino ne razumijem se u te stvari previse sto se tice racuna (imam Visa karticu za paypal pošto sam još maloljetnik), da li se slucajno moze u takvim online trgovinama (compuniv ili alza) placati npr na rate kao kod nas?

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 21:42 (Siky1234).
9 godina
neaktivan
offline
Porast cijena komponenata i kupovina preko interne

Po meni, mala razlika, ali bolje je, ako je već tako mala, da uzmeš tu. Ako se nešto, ne daj Bože pokvari, sve ti je lakše. Pošalješ njima, oni to sve rješavaju i na miru si. Meni se matična pokvarila... Užas jedan. Kupio sam skoro cijelo cijeli Pc preko Computeruniversea. Prošao sam super. Uštedio oko milju kuna i više, a pola komponenti nije tu ni bilo. Sad se pokvarila matična. Platio pošti 150 kuna, poslao njima u Njemačku.  Stiglo u tjedan dana. Frajeri tek shvatili da im je došlo tjedan kasnije. Držali ju kod sebe tjedan ili dva. Poslali ju Asusu i rekli da čekam od 4 do 6 tjedana dok ju ne poprave. Užas jedan. To je sve počelo početkom prvog mjeseca, a kako se stvari odvijaju, mogu bit sretan ako dobijem matičnu do Uskrsa. I još nešto, Engleski im je užasan, a na pola mailova mi nisu odgovorilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porast cijena komponenata i kupovina preko int
CroRex kaže...

Po meni, mala razlika, ali bolje je, ako je već tako mala, da uzmeš tu. Ako se nešto, ne daj Bože pokvari, sve ti je lakše. Pošalješ njima, oni to sve rješavaju i na miru si. Meni se matična pokvarila... Užas jedan. Kupio sam skoro cijelo cijeli Pc preko Computeruniversea. Prošao sam super. Uštedio oko milju kuna i više, a pola komponenti nije tu ni bilo. Sad se pokvarila matična. Platio pošti 150 kuna, poslao njima u Njemačku.  Stiglo u tjedan dana. Frajeri tek shvatili da im je došlo tjedan kasnije. Držali ju kod sebe tjedan ili dva. Poslali ju Asusu i rekli da čekam od 4 do 6 tjedana dok ju ne poprave. Užas jedan. To je sve počelo početkom prvog mjeseca, a kako se stvari odvijaju, mogu bit sretan ako dobijem matičnu do Uskrsa. I još nešto, Engleski im je užasan, a na pola mailova mi nisu odgovorilo.

 Iz mojeg iskustva, cesi su puno bolji englezi, bar oni iz alza support teama (alza je ceski jelte)

mojpismonosa
14 godina
moderator
offline
Porast cijena komponenata i kupovina preko interne
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice