Radni computer za cca 10-12.000 kn zaključana tema

poruka: 5
|
čitano: 1.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Radni computer za cca 10-12.000 kn

unapred zahvalan na dobrom savjetu.
Razumijem se u softwere ali totalni laik za slagat bilo kakvu konfiguraciju

Moram mijenjati comp. koji mi služi isključivo za rad, nikakve igrice.
Dosad sam redovito kupovao HP-ove gotove konfiguracije (zadnjih 5 godina radim na HP Elite 7100. procesor i7, 2.80 GHz, 8 MB rama) koji mi je dosad solidno služio ali mi je došao prespor (ili prestar)

Molio bih savjet, kako gledam uzeti novi comp., malo sam gledao ponudu na internetu pa molim za savjet da li se isplati uzeti tako nešto ili kako sam čitao postove, više bi se isplatilo složiti konfiguraciju?

prvi:
https://www.mall.hr/racunala-i-serveri/hp-stolno-racunalo-z240-twr-i7-770016gb512gb-ssdintelhd530win10pro-y3y81ea?utm_source=criteo-remarketing&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel
i drugi:
https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-workstation-intel-core-i7-8700-up-to-46ghz-16gb-ddr4-ssd-240gb-2x1tb-hdd-raid-nvidia/8700-WOR-SSD-P600/product/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16


Iznos koji mislim potrošiti je nekakvih +- 10/12.000 kuna, monitor i ostalo mi ne treba (imam Apleov cinema koji me još dobro služi)
Rad na computeru mi je svaki dan minimalno 10-tak sati i najviše koristim grafičke alate Photoshop, Ilustrator, Corel...(i to istovremeno) + dio strojeva koje pogonim preko svog comp.,
Inače radni fileovi su većinom nekakvih 300-500MB

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Radni computer za cca 10-12.000 kn

Pitaj ovdje.

Ekipa ce ti sloziti odlican PC.

 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Radni computer za cca 10-12.000 kn

thx za savjet

8 godina
online
Radni computer za cca 10-12.000 kn

ne razumijem se u radna računala pa me interesira zašto je cijena ovako visoka? koliko sam shvatio ovo računalo sa mall-a nema ni grafičku(iako ne znam jel grafa bitna kod ovakvih računala). i7 7700, 16gb ddr4 ram i 512gb ssd cu cca 4500kn ako se kupe u nekom eu web shopu, izgleda da nešto propuštam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radni computer za cca 10-12.000 kn
dtdtdt kaže...

ne razumijem se u radna računala pa me interesira zašto je cijena ovako visoka? koliko sam shvatio ovo računalo sa mall-a nema ni grafičku(iako ne znam jel grafa bitna kod ovakvih računala). i7 7700, 16gb ddr4 ram i 512gb ssd cu cca 4500kn ako se kupe u nekom eu web shopu, izgleda da nešto propuštam....

 Visoka je zbog toga sto je to vec sastavljeno racunalo.

Battleog - 191silvinjo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice