Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

poruka: 13
|
čitano: 2.574
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

moze savjet oko dileme izmedu 2 seta AMD vs. Intel

moram klincu slozit neki komp za igranje,imam ddr3 rame zato naginjem  tome da ne moram sve novo kupovat,a realno mogu kupit cpu i maticnu

koliko bi me kostao samo ryzen novi,jasne su mi prednosti ddr4  ali za to se trenutno nema love

 

imam dilemu izmedu ova 2 seta

 

1.  GA-Z97P-D3+  i5-4690K

 

2.  GA-970A-DS3P   AMD X8 FX-8350

 

cijena je ista otprilike,ali gornje je rabljeno a drugo novo u ducanu,s tim da mi se gornja ploca cini za njijansu bolja jedino mi nije jasno

po specifikacijama intelov proc je slabiji jer je 4 jezgre 3.5 u odnosu na amd koji je 8 jezgri 4.0,  intel ima 6mb cache a amd 8 ali gledajuci benchmarke intel je bolji za vise od 30% u svemu od amd

 

on igra igrice tipa gta 5,fortnite i slicno,odradice posao i jedno i drugo ali evo nisam pametan

 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4690K-vs-AMD-FX-8350/2432vs1489

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 18:27 (leoness).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd
leoness kaže...

moze savjet oko dileme izmedu 2 seta AMD vs. Intel

moram klincu slozit neki komp za igranje,imam ddr3 rame zato naginjem  tome da ne moram sve novo kupovat,a realno mogu kupit cpu i maticnu

koliko bi me kosta samo ryzen novi,jasne su mi prednosti ddr4  ali za to se trenutno nema love

 

imam dilemu izmedu ova 2 seta

 

1.  GA-Z97P-D3+  i5-4690K

 

2.  GA-970A-DS3P   AMD X8 FX-8350

 

cijena je ista otprilike,ali gornje je rabljeno a drugo novo u ducanu,s tim da mi se gornja ploca cini za njijansu bolja jedino mi nije jasno

po specifikacijama intelov proc je slabiji jer je 4 jezgre 3.5 u odnosu na amd koji je 8 jezgri 4.0,  intel ima 6mb cache a amd 8 ali gledajuci benchmarke intel je bolji za vise od 30% u svemu od amd

 

on igra igrice tipa gta 5,fortnite i slicno,odradice posao i jedno i drugo ali evo nisam pametan

 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4690K-vs-AMD-FX-8350/2432vs1489

 Bez razmisljanja intel. FX 8350 iako ima toliko jezgri, kesa itd opet je puno puno slabiji od intela. 

13 godina
online
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

U ovom slučaju idi na i5.

13 godina
online
Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

Intel, to je ogromna razlika između ta 2 proca, puno jači je i5, u rangu sa novim i3 8100, pa si pogledaj i to ak želiš novo, prodaj ddr3, uzmi rabljeni ddr4 8gb sa garancijom za 500kn i imaš noviji komp sa garancijom sve. Al problem je jedino kaj su cijene procesora narasle u zadnje vrijeme i to dosta, 100-200kn više čak negdje i još više, ne znam zašto to rade, očito jer dolazi 9th gen Intela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

Frenda sam upgreadao sa fx 6300 na i5 4570. Wow mu je u raidovima bio neigriv, sada mu fps ne pada. Svakako intel

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

Definitivno i5, bolji procesor, pogotovo za gejming, a i troši manje struje :)

To kaj je rabljeni procesor je nebitno. Ja bi na tvojem mjestu definitivno uzel i5.

8 godina
odjavljen
offline
Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

i5

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd
pa bas to sad i gledam....i3-8100 je 900 kn u ducanu a i5-7500 koji je nasljednik ovog i5-6500 je 1500 kn,ne cini mi se duplo bolji ili ja krivo gleda, http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7500-vs-Intel-Core-i3-8100/3648vs3942
13 godina
offline
Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

stari i5=novi i3

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd
dustY kaže...

stari i5=novi i3

 ne skroz, stari i5 ima turbo dok i3 nema

još bolje ako imaš ploču da ti drži turbo na sve četiri jezgre

nije neka razlika doduše u ova dva modela koja se spominje

15 godina
offline
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd
picajzla0707 kaže...
dustY kaže...

stari i5=novi i3

 ne skroz, stari i5 ima turbo dok i3 nema

još bolje ako imaš ploču da ti drži turbo na sve četiri jezgre

nije neka razlika doduše u ova dva modela koja se spominje

 -svi procesori unutar iste generacije su 'isti'.. jezgra. Stvar je samo u zaključavanju (clocka/jezgre/HT itd.) tj yeldu-ispravnosti kako izađu iz 'pećnice' waferi.

tako da su samo gradirani, po cijeni/performansama i broju (ne)zaključanih funkcija ili clocka. .. a novi i3 je po jezgrama stari i5 dok se clock/cache i sl. ne može direktno uspoređivati ako nisu identični cpu-jezgre (novo je u pravilu brže, npr zbog SSE-AVXa.. ili je isto s nižim naponima-temperaturom.. tj to je intelov ''tik-tak'' ciklus).

 

-na gornje/početno pitanje je već odgovoreno.. intel :) .. ili, recimo da cijena realno prikazuje odnos, kolko para tolko muzike.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
online
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd
ihush kaže...

 -svi procesori unutar iste generacije su 'isti'.. jezgra. Stvar je samo u zaključavanju (clocka/jezgre/HT itd.) tj yeldu-ispravnosti kako izađu iz 'pećnice' waferi.

tako da su samo gradirani, po cijeni/performansama i broju (ne)zaključanih funkcija ili clocka. .. a novi i3 je po jezgrama stari i5 dok se clock/cache i sl. ne može direktno uspoređivati ako nisu identični cpu-jezgre (novo je u pravilu brže, npr zbog SSE-AVXa.. ili je isto s nižim naponima-temperaturom.. tj to je intelov ''tik-tak'' ciklus).

 

-na gornje/početno pitanje je već odgovoreno.. intel :) .. ili, recimo da cijena realno prikazuje odnos, kolko para tolko muzike.

 čemu filozofija?

jesam li nešto krivo rekao ili filozofiraš čisto filozofije radi?

15 godina
offline
Re: Savjet oko odabira rabljeni intel ili novi amd

-da je ispravak bilo bi konkretno.. -problem? :) .. filozofije radi. (zašto bi neko quotanje bilo razlog za 'svađu'.. to je u ovom slučaju čisto nastavak posta.. dodatak, ako koga zanima, ne mene-tebe jer vjerojatno to znaš itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice