Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.836.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
Pozz, tema ima 180strana i ne da mi se citat to sve... moje pitanje:
Da li se isplati da nadogradim moj racunar?
Konfiguracija:
1 CPU 1.7 ghz
1gb ram DDR 1
Grafika 256MB ADP
HDD 180, 49 (to mi je nebitno)
eto da li se meni isplati da kupim grafu dobru.. 512MB ima za 100KM (oko 400KN)
ram 2x2gb ili 1x1 gb oni se mogu nac za 30KM/kom. (oko 70KN)
Ja se iskreno nadam da moze da se donagradi jer trenutno nemam para za bolji, a necu imati ni za 1god... HVALA!

 

Nažalost ne.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
:3 ali nemam nikakve mogucnosti da kupim novi... zapravo koliko bi mi kostao neki bolji?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
:3 ali nemam nikakve mogucnosti da kupim novi... zapravo koliko bi mi kostao neki bolji?

 

850kn je minimalno za apgrejd, a to je Intel Celeron G1820 + 2GB DDR3 RAM + MSI H81 MBO.

To je nekakvi "multimedijalni" komp (iako bi se i igre dale igrati na njemu), a za nešto bolje bi se trebala kupiti grafa pa i s njom pretpostavljam napajanje.

A da bi igrao nove igre ti treba i GPU pa te HD 7750 i Corsair CX 430 ispadne 1900kn u Futuri IT.

 

850kn= ~215KM

1900kn= ~480KM

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 18:13 (Deawood).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ne treba 850 pisao sam da je grafa 400+140 2x2 ram to je 540KN a koliko je celeron?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
ne treba 850 pisao sam da je grafa 400+140 2x2 ram to je 540KN a koliko je celeron?

 

 Nije to tako jednostavno, ta grafa pretpostavljam da nije bog zna što, a RAM je pretpostavljam DDR2 ili DDR3 pa moraš novu matičnu kupiti isto tako i za Celeron G1820 moraš novu matičnu kupiti.

Što uopće radiš na računalu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 18:15 (Deawood).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Grafa.. lik kaze da je dobra (nezz koliko je to tacno) a ram je ddr1 provjerio sam
Snimam tutorijale :D nisam nesto opcinjem igricama dovoljno je da moze gta san andreas i eto
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
Grafa.. lik kaze da je dobra (nezz koliko je to tacno) a ram je ddr1 provjerio sam
Snimam tutorijale :D nisam nesto opcinjem igricama dovoljno je da moze gta san andreas i eto

 

Pusti što lik kaže, najprije saznaj koja je grafa pa ćemo dalje. 

Najvjerovatnije što mi se za te pare čini je HD 4850 za što će ti trebati i novo napajanje.

Pa ako snimaš tutorijale onda ti niti ne treba nova grafa. Za GTA SA bi trebala nova, svakako. Iako to nije zahtijevna igra, nije baš najoptimiziranija igra.

Koliko para uopće imaš?

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zelim nadograditi boljeg racunala samo memoriju, maticnu i procesor, a ostalo sve imam. Ploca je uska za proc s vecom brzinom za prijenos podataka kod SSD-a jer nema SATA 3.

 

Pa sam planirao ovako:

 

Matična: Gigabyte GA-Z87-HD3 za 645kn bez PDV-a

Procesor: Intel i7 4770K 3.5GHz za 1.738kn bez PDV-a

 

Koju memoriju da uzmem da bude min. 8gb i 1600MHz?

 

Mozete pogledati pod "Moj PC"

 

Ili da sacekam do 5 ili 6mj da bi moglo biti novi 5770k ? Zelio sam da imam dosta dobrog PC-a da mogu bti miran vec godinama cca 5 - 6 god.

 

Inace ne kupujem u HR nego u CZ preko firme mogu dobiti fakturu za povrat poreza. Hvala naprijed

 

Lijepo sam sredio par komada na slici {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Čekanjem mozeš tako i dočekati Skymont :=)

 

1. trebaš ti i napajanje mjenjati za neko kvalitetnije

2. grafičku isto

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da nisam lud da odmah kupujem novu memoriju DDR3 i tek izlazi DDR4 za iduce god. tak negdje pise na internetu i cak procesor ide na Haswell to mi bi bilo najbolji izbor da sacekam za iduce godine, hmm

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
Pozz, tema ima 180strana i ne da mi se citat to sve... moje pitanje:
Da li se isplati da nadogradim moj racunar?
Konfiguracija:
1 CPU 1.7 ghz
1gb ram DDR 1
Grafika 256MB ADP
HDD 180, 49 (to mi je nebitno)
eto da li se meni isplati da kupim grafu dobru.. 512MB ima za 100KM (oko 400KN)
ram 2x2gb ili 1x1 gb oni se mogu nac za 30KM/kom. (oko 70KN)
Ja se iskreno nadam da moze da se donagradi jer trenutno nemam para za bolji, a necu imati ni za 1god... HVALA!

Ne isplati se to nadograditi. to je svjerojatno 478 socket jer je tu i ddr1 ram tako da ono sta su drugi napisali nikako ne moze pasati na tvoju plocu.

Prvo saznaj koji su tocno dijelovi. Instaliraj specy pa stavi tu podatke. Isto tako otvori bocnu stranu kucista i procitaj koje napajanje imas znači mora pisati koja je marka i koliko Wata ima? ili jos bolje ako mozes uslikati napajanje pa staviti tu sliku.

Vjerojatno je na ploci agp slot tako da ti ni grafa se ne moze nadograditi jer je to zastarjelo i vise bi platio nadogradnju nego neki noviji rabljeni komp

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 5:50 (Patrick_cro).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Deawood kaže...
BOLAC kaže...

Koliko para uopće imaš?

pa trenutno nemam nista ali mislim nije to problem za 15 dana mogu da nabavim 150-200KN :D

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Komentar je izbrisan razlog ponavljajuceg dislika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 20:17 (abajagil).
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz,

 

 

Skupio sam nesto para, ali nedovoljno da kupim malo bolji novi komp, pa sam razmislajo dodat jos jednu graficku pa kad se skupi jos para sve novo. Trenutno imam Gainward GTX 550Ti GS i zanima me dali se isplati uzeti jos jednu pa u SLI ili da uzmem novu graficku karticu?

 

Buđet: za kupnju nove graficke kartice planirao sam potrosit oko 1000kn(200kn+/-) pa kad se skupi ovo prodat i sve novo uzet ili ako bi isao na sve nove komponente onda je buđet 4300kn. Pri tome "sve novo" mislim sacuvat sta mogu kuciste,napajanje mozda... ,a ostalo novo.

 

Komponente:

 

CPU: AMD A8-3870 3.0GHz

GPU: Gainward GTX 550Ti GS (nVidia)

RAM: Ripways X series, 8gb 1600MHz (2x4gb)

MBO: Gigabyte GA-A75-UD4H

Napajanje: Chiftec Super 650W, modularno

Opticki: LG neki XY :P

HDD: WD Blue 500gb

SSD: X

Kuciste: NZXT Beta Black

Montior: Philips Briliance 226CL (21.5 inch)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 20:55 (Skillzor69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

1. tvoja ploča ne podrzava SLI

 

2. procesor ti je i ovak na knap za jednu takvu grafu

 

3. skupljaj lovu i kupi sve novo (proc,matična,grafička) ili odmah kupi drugu grafu nešto tipa R9 270 2Gb pa onda kasnije proc i maticnu da iskoristiš full potencijal grafe (nešto tipa FX 6300)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 20:58 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma ubodi tu SSD i šparaj za nove komponente (matična, procesor, grafička) jer kućište, napajanje, diskove (HDD i SSD koji kupiš), RAM i optiku možeš iskoristiti za novi...

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

1. tvoja ploča ne podrzava SLI

 

2. procesor ti je i ovak na knap za jednu takvu grafu

 

3. skupljaj lovu i kupi sve novo (proc,matična,grafička) ili odmah kupi drugu grafu nešto tipa R9 270 2Gb pa onda kasnije proc i maticnu da iskoristiš full potencijal grafe (nešto tipa FX 6300)

Oce li moc procesor gurat R9 270? 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ne u potpunosti... ali biti ce ok ;=) uvijek mozes kupiti bolji hladnjak, i dignuti ga na bar 3.5 ghz ;=)

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 21:58 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Možeš mi preporučiti neki hladnjak, malo bolji da mogu oc na 3,5 kako si ti rekao.
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

vec sam nekoliko puta trazio savjet za kupnju racunala, i ne mogu reci da sam pozalio. Iz tog razloga, obzirom da je proslo 4 godine od zadnje kupnje stolnog racunala za osobne potrebe, htio bih opet upitati za savjet. S foruma "Koji monitor kupiti", odlucio sam uzeti ACER V236HLBd iz ADM-a.

 

Trenutno imam ASUS 660 GTX i kupio sam nedavno napajanje XFX 550W, XFX Core Edition P1-550S-XXB9.

 

Obzirom na ostatak trenutne konfiguracije, imam:

Gigabyte MA770-UD3 , AMD 770, S. AM2+, 6xSATA RAID,DDR2 1066/800
DDR2 4Gb - 4096Mb (2x2048) PC6400 Corsair,800MHz, TWIN2X4096-640
HDD WD 500GB, WD5001AALS, SATA II, Buffer 32MB, 3Gb/s, 7.200 rpm
Procesor AMD Phenom II X2 550, socket AM3, BOX , 7MB cache, 80W  (unlock na 4 core-a nije prosao)
PowerTrain PWT-Q519B, ATX Kučište, Podržava: Micro ATX/ATX/P4
DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R

--------------------------------------------------------

 

Zelje, potreba za savjetom je za iduce kompomente:

Procesor: neki best-buy, dao sam 800kn za procesor prije 4 godine, pa recimo da je to limit i sada. Smije naravno biti i jefinije. Ideja je da odgovara ostalim komponentama, da ne bude "usko grlo".

Hladnjak za procesor: bitno mi je da bude tih i kvalitetan, trenutno mi je to najglasnija komponenta, i iskreno: ne zelim da se cuje.

Upgrade maticne ploce, vrlo vjerovatno minimum cijena da podrzava ostale komponente, apsolutno se ne razumijem sto gledati tu. Bilo bi lijepo da ima USB3.0

Kuciste: veliki problem trenutno, jer mi HDD zbog kablova je trenutno van kucista, zelim nesto prostranije, ali definitivno ne skuplje od 500kn. Izgled mi apsolutno nije bitan, napajanje nije potrebno, samo kolicina prostora, da ima razmaka izmedu graficke i HDD-a.

 

Ono sto cu dodatno uzeti, na svoju ruku:

Memorija: DDR3, jednostavno je jefinija i brza. 8 GB, do sada je uvijek bio Corsair.

HDD: 1 TB, vjerovatno ce opet biti WD

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala
---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 11:59 (Valentin17).
 
1 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nabavio sam nedavno r9 270x toxic, i tražim preporuke od vas za maticne ploce i procesore s kojima sve to mogu iskoristiti maksimalno za igre i što brže renderiranje videa u programima (after effects, sony vegas...).

Ako moze po jednu skuplju i jeftniju verziju komponenti.

Hvala unaprijed na pomoći.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz,

 

konfiguracija mi je u profilu.. 

zamijenio bi procesor koji imam s AMD phenom ii x4 945..

zanima me ako je pametno potrošit 600injak kn za to i da li bi mi trebalo bolje napajanje od ovog koje imam..

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koja ti je namjena pc-a? Budjet s kojim raspolazes?

 

Jesi uopce pokusao otkljucati svoj X2 Phenom?

 

Ram i napajanje su ti najslabija karika u trenutnoj konfiguraciji - pozeljno je da se popnes na 4GB rama, a napajanje bi trebalo promijeniti u kvalitetnije.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ma namjena je za odigrat koju noviju igru.. nba2k14, ds3, batman origins...

ispiti su mi gotovi, a play sam dao bratu..

 

buđet nije problem, znam da bi mogao kupiti jednostavno novu matičnu s am3+, ali mi se to baš i ne isplati za ovih mjesec dana šta ću se zezat..

 

a ovo otključavanje nisam probao.. pronašao sam temu sad na forumu pa ću malo pogledati? je to nešto kao overcloaking?

 

i zadnje.. rama imam 4gb.. krivo sam napisao, sorry.

i ajde, kad si se već javio, da li bi mi mogao preporučiti neko bolje napajanje :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ajde odmah da napajanje rijesimo: XFX PRO 450W 80+ BRONZE.

 

Ok, s ramom si miran onda, a sto se tice otkljucavanja jednostavno postoji mogucnost da se otkljuca u X4 Phenoma sto naravno sve ovisi od primjerka do primjerka jer ti to nitko ne garantira. Ukoliko ga uspjesno otkljucas nemas potrebe za kupovinom novog procesora te ti samo preostaje nadogradnja gpu-a na nesto tipa HD 7850 ako zelis biti duzi period miran ili na polovnu/novu HD 7770/7790/R7 260X.

 

Koja ti je rezolucija monitora?

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

vau, kul!

 

probati ću s tim otključavanjem onda :)

hvala i za savjet za grafiku

 

a rezolucija monitora je 1920 x 1080

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Javi kako je proslo s otkljucavanje i ako ti treba kakva pomoc vezano za to.

 

Ukoliko sve prodje kako treba preporuka je da si uzmes XFX HD 7850 2GB DD zbog FHD rezoluciju i dok je jos na akciji.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 14:49 (zober).
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Znači dolazi krizma i novci ofc pa neznam ako je bolje nadograditi moj pc ili kupiti novi laptop za oko 4000 kn..znači ako nadograđujem pc onda mi je buđet oko 3000 kuna pa ako mi može netko preporučiti novi grafičku i procesor + što još novo trebam za tu cijenu

I dont have enough bullets for all stupid people
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 15:40 (rusovan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice