Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.824.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
BOLAC kaže...
pozz evo moje konfiguracije http://prntscr.com/2qbskn.
PITANJE:
Da li je bolji intel celeron ili prentijum 4?
Da li je bolja ploca Asustek computer inc. p4sc(pga 478) ili ova moja (gore na linku)

Pentium je bolji, ako su oba single core.

ASUS mbo je bolja.

da oba su single, hvala za plocu

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozz ekipa, imam jedno pitanjce. komp mi se glasnije čuje po ljeti nego zimi, ventilator točnije, samo ne znam koji, onaj kod napajanja ili na procesoru. Ne razumijem se previše ali pretpostavljam da je onaj na procesoru jer sam proc uzeo sa stock coolerom koji ocito nije neki, pa sad uzeo bi neki drugi, procesor je AMD phenom II X4 965. Može preporuka nekog coolera za taj procesor u linksu ili nekoj drugoj trgovini? Hvala i pozdrav 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tebe muci buka stock hladnjaka.

 

RAJINTEK AIDOS li RAJINTEK THEMIS - nude najvise s obzirom na cijenu.

 

- svakako navedi kuciste jos da nebi bilo da ti ne stanu navedeni hladnjaci.

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 14:05 (zober).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

hvala puno :) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Femilano kaže...
Pomoć oko grafičke kartice i eventualnog overcloc.
Pozz,
molio bih pomoć oko nove grafičke kartice.
komp ima slijedeće komponente:
Gigabyte EP45-DS3
CPU Intel Core 2 Duo E 8400 (3GHz dignut na 3.5)
DDR2 Kingmax 4 GB 1066 MHz (1.8V) neclockana
HDD Kingston SSD 120 GB + WD Green 1TB
Dosadašnja grafička ATI Radeon X1950 GT (Microsoft Corp.)
WIN 7 Enterprise 64 bit

Na compu bih uz ostalo radio u ACAD-u, ponešto u CATIA programu, a ponekad bih odigrao i kakvu igricu.

ATi R7 260X 1GB, kupi cooler za CPU i digni ga na barem 4GHZ.

Kupio grafičku, ali nakon instalacije i restarta winsa, winsi se dignu, ali u postupku dizanja crni ekran.

Na servisu kažu da je matična prestara i da nije kompatibilna s novom karticom.

Neznam što sada... Nisam iz ZG, da im donesem comp, da pogledaju što se da učiniti...

Bolje biti pijan nego star
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Je li na matičnoj najnoviji bios?

Jesi li sigurno spojio pci-e 6-pin power na grafičku?

U Safe Mode možeš ući i ima slike?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uradi update biosa, pa pokušaj.

Jesi spojio sve konektore za napajanje na GPU?

Ako sa ovim svime ne radi, testiraj u drugom računalu.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pozdrav.

zanima me za ovu graficku  http://mmc.bolha.com/1/image/135899/138626/Sapphire-HD-6850_511ea8eb66de5.jpg .

jeli netko imo iskustva sa njom,kakva je,i sta se sve moze ocekivat od nje. jer je planiram uzet pa me zanima misljenje nekog ko zna ili ako ju je netko vec imao.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

to je več stara grafička, u dućanima je nema. ok je ako se može nabaviti po dobroj cijeni, al ima novih kartica koji su bolji izbor poput hd 7770 ili hd 7790/r7 260x

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

znam da ima novijih kartica.ali da li su te nove puno skuplje od ove? 

ovu sam naso za 600kn. e sad za te pare ne znam da li mogu nac ista bolje od nje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Za 600 kn ne možeš. HD 6850 je solidna grafa i moći ćeš pokretati igre na 1080p monitoru samo ćeš trebati podešavati detalje po potrebi da imaš dobar framerate. Svakako za 600 kn ništa bolje ne možeš naći. 

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Je li bolje uzeti MSI 7750 OC v2 ili Asus 7750 1GB GD5?

Ova MSI je dualslot? Hoće li biti problema tj hoću li je moći staviti u kućište (msi apolon 550)?

Skoro su iste pa zanima me koja je kvalitetnija, ima bolje hlađenje i tiša je?

 

Btw: MSI je malo jeftinija i ima 2g garacije a Asus 1g.

Koji je doar program da vidim iskorištenost grafičke bez da puno uječe na performanse? (procesor je AMD Athlon II x2 240, je li 7750 overkill?)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Predator003 kaže...

Je li bolje uzeti MSI 7750 OC v2 ili Asus 7750 1GB GD5?

Ova MSI je dualslot? Hoće li biti problema tj hoću li je moći staviti u kućište (msi apolon 550)?

Skoro su iste pa zanima me koja je kvalitetnija, ima bolje hlađenje i tiša je?

 

Btw: MSI je malo jeftinija i ima 2g garacije a Asus 1g.

Koji je doar program da vidim iskorištenost grafičke bez da puno uječe na performanse? (procesor je AMD Athlon II x2 240, je li 7750 overkill?)

7750 je nesto najjace sto moze na taj procesor, imas MSI afterburner za iskoristenost graficke u igrama. A sto se tice dimenzija, fino uzmi pa izmjeri sam?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Je li na matičnoj najnoviji bios?

Jesi li sigurno spojio pci-e 6-pin power na grafičku?

U Safe Mode možeš ući i ima slike?

sve spojio, u safe modu se normalno diže, a BIOS je stari, nisam ga nikada fleshao, pa se niti ne usudim. Na servisu su mi rekli da bih ga trebao nadoraditi. Proguglati ću malo pa pokušati

Bolje biti pijan nego star
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Femilano

 

- Svakako nadogradi BIOS. {#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Femilano kaže...
191x7 kaže...

Je li na matičnoj najnoviji bios?

Jesi li sigurno spojio pci-e 6-pin power na grafičku?

U Safe Mode možeš ući i ima slike?

sve spojio, u safe modu se normalno diže, a BIOS je stari, nisam ga nikada fleshao, pa se niti ne usudim. Na servisu su mi rekli da bih ga trebao nadoraditi. Proguglati ću malo pa pokušati

Imao sam nedavno jedan stari komp, također nova grafa, nije radila. Stavio novi bios i sve radilo dalje bez greške.

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da li se isplati prelaziti sa AMD Athlon 64 x2 4200+ Windsor-512 na Intel® Xeon® Processor 3065 (4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
comandos kaže...

znam da ima novijih kartica.ali da li su te nove puno skuplje od ove? 

ovu sam naso za 600kn. e sad za te pare ne znam da li mogu nac ista bolje od nje.

za 600 kn nađeš HD 5870 koja je bolja od te

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-vapor-x-hd-5870-1gb-gddr5-pcie-oglas-10482481

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 2:11 (juice21).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...

Femilano

 

- Svakako nadogradi BIOS. {#}

Neznam što se desilo, malo sam provozao (protumbao) comp u prtljažniku i grafa je proradila bez flash biosa. 

Index zadovoljstva grafikom je 7.7, a u bios-u piše Warning: VGA Grapshics card is not guaranteed to operate normally. Meni djeluje da radi normalno.

Da li svejedno preporučujete nadogradnju biosa. 

Bolje biti pijan nego star
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, pomagajte noobu ;)

Molio bi pomoć oko nadogradnje starog racunala sa 775 socketom

Znam da se ne "isplati" ulagati u staru kantu, koja prvenstveno služi kao HTPC, te se ponekad igraju neke low end igre

da skratim...tražim grafičku karticu cijenovnog ranga 500-700 kn te drugi procesor za iducu konfiguraciju

Matična ploca: asus P5VD2-X

Procesor: intel dual core e2160 1.8 ghz sa stock coolerom

Ram: 2 x 1 gb ddr2...533 mhz i 800 mhz

grafička: nvidia geforce210 EN210/LP/512 ddr2

Hard disk: 160 gb SAMSUNG HD161HJ ATA Device (SATA)

Napajanje: stock 420w no name sa kucistem (konzum komp)

 

monitor: samsung plazma TV 43"  5700

Da vam još više navucem osmjeh na lice, ovo je nedavno kupljena polovna matična kao zamjena za 945G neku bez PCI-e utora, a komp prvenstveno služi za gledanje filmova i surfanje...tu i tamo se baci neka igra kao COD4 modern warfare 1....te Second Life koji užasno brejka sa ovom konfiguracijom


Moj plan je za što manje para dobiti puno bolje grafičke preformanse u odnosu na ovo, nešto tipa core 2 duo procesor sa boljim hladnjakom te neku grafu koja po mogucnosti ne zahtjeva dodatno napajanje koje je btw 4 pinsko...ali nije uvjet :)

 

Molim vas da se suzdržite od savjeta tipa radije kupi novu matičnu i ddr3 ram, 1155 socket, jer namjeravam kad budem imao para kupiti gamersko računalo, u koje cu moci recimo premjestiti grafu iz ovog starog......za sada bi sa što manje para osvježio ovo..

hvala unaprijed na savjetu

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 12:01 (smak420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Sapphire  6850(njuška)600kn,2Gb na800 a keks na 533 prodaj i obavezno novo napajanje.Za grafu vidi stane li u komp.

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Uzmi jos jedan modul od 800mhz. Ovaj svoj prodaj. Neku grafu 5570 ili 6670 i overclockiraj procesor na barem 2.4 i biti ce ti dovoljno. Sa tim ne moras kupovati novo napajanje i za relativno malo novaca dobis solidnu konfu za tvoje namjene.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Uzmi jos jedan modul od 800mhz. Ovaj svoj prodaj. Neku grafu 5570 ili 6670 i overclockiraj procesor na barem 2.4 i biti ce ti dovoljno. Sa tim ne moras kupovati novo napajanje i za relativno malo novaca dobis solidnu konfu za tvoje namjene.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
nezz jeste li usput procitali specifikacije matične...mislim da podržava max 533 mhz. tako da nisam ziher za to..al ok, to nije problem

sto se tice procesora, dual core e2160 sa stock hlađenjem mi nekad u recimo Second life zna temperatura doci do 70! (max u specifikacijama je 71, 6....mislio sam ga clockat, ali nemam baš nekih turtorala kako se to radi na mojem biosu i matičnoj. Priznajem noob sam :)

Mucilo me malo to što nisam bio ziher da li mi je matična kompatibilna sa novijim grafama.....znam da ima PCI-e 16x valda 2,0..neam pojma

napajanje bi uzeo neko od 550w valjda bu dosta
http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2X/

neznam da li bi novi(drugi bolji) 775 socket procesor donio išta velikih pomaka u odnosu na ovog minimalno clockanog npr.....

recimo neki core 2 duo ili slično.....može se sada to dobit za 200tinjak kuna valjda..

sorry ako sam dosadan :)
noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Koju komponentu ovog kompa da nadogradim? (vidi moj pc)

Jos 2 gige rama sigurno uzimam I uz to mislim uzeti ili neki i3 ili HD7770?

Sto mislite sto bi dalo veci skok u performansama?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 14:28 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ljudi nezz dali postam na dobrom mjestu, ako nije nek modovi premjeste :D ....

 

Naime trenutna konfiguracija mi je:

 

- Grafička kartica Sapphire PCI-E ATI Radeon HD6970 GDDR5 2GB/256bit, 880MHz/1375MHz- Matična ploča s1155 Asus P8H67- HDD SATA III 500 GB WD Caviar Blue, 3,5", 7200 rpm, 16 MB, WD5000AAKX- Memorija Corsair DDR3 1600MHz 8GB (2x4GB)- Procesor s1155 Intel Core i5 2500K 3.3GHz- Napajanje 650W Corsair CMPSU-650TXEU

- SSD ocz vertex 3 120gb

 

.... Naime zadnje vrijeme sam imao problema sa smrzavanjem pc-a ali to nije toliko bitno.... mislio sam polako krenuti u nadogradnju pca ali sam mislio krenut od matične ploče.. i možda neki hladnjak da se da više klokati cpu..

Može neke preporuke neke dobre matične ploče za klokanje koja ima ovaj socket i koja bi u narednih pol godine mogla preimiti neki bolji cpu i bolju grafiku...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 A imaš hrpu Z77 ploča po oglasima pa nađi neku sa dobrom faznom regulacijom po mogućnosti Asus ili Gigabyte.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

uzeo bi novu .. protis ili tako nešto.. oko 1000kn... pa ako može preporuke modela... ova moje je bzvz ploča to sam se zeznuo odma u startu

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Evo dosta ti je nešto ovako. Nemaš potrebe bacati pare na skuplje ploče.

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asrock-z77-extreme4/56318

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala..... i može neki coller s obzirom da bi kloko cpu ... čito sam da je ovaj stock ok... ali ipak bi uzeo nešto jače.. jer planiram kroz pol godine uzet neki jači procesor

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice