Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.823.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovisi kolko jeftino, bit će BN, inače dobra je to grafa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ms ne kupuj tu groblje platformu, pokajat ces se brzo jer ces vidjet da opet uskoro moras mjenjat na novo

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zašto groblje? Gledam po yt i sve i svašta igraju na ultra s tim specifikacijama čak sa slabijom grafom.. A 1000kn mislim da nije puno za ovo... A u biti mene zanima dali će biti bt i koliko od prilike puno ili malo.. 🙂

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
AdioAmore kaže...

Zašto groblje? Gledam po yt i sve i svašta igraju na ultra s tim specifikacijama čak sa slabijom grafom.. A 1000kn mislim da nije puno za ovo... A u biti mene zanima dali će biti bt i koliko od prilike puno ili malo.. 🙂

 

Zašto groblje? Zato što je taj CPU izašao krajem 2012. godine i još onda nije bio velik konkurent tadašnjim intel procesorima a kamoli da je danas nešto naspram ryzena i intela.

To što na "yt vrte sve i svašta" ne znači da je to dobra kupnja, niko ne kaža da nećeš moći zavrtit sve, ali kakvo će to iskustvo biti je već druga priča, mal avg fps, puno dropova o BN da ne pričam, osobno sam imao taj CPU sa R9 380 i ni nju nije mogao iskoristiti kako spada a kamoli nešto jače tipa RX480 koju ti imaš.

Bacanje para, kad sve to vidiš shvatit ćeš da opet trebaš ići nan ešto jače što opet znači promjenucijele platforme uključujući i RAM.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi bolje noviji pc sa i3 7xxx nego stari fx , barem ces ga moci kasnije nadogradit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Uzmi bolje noviji pc sa i3 7xxx nego stari fx , barem ces ga moci kasnije nadogradit.

 

skoro pa jednak fail, da daje 1.000 i kusur kuna za novog dvojezgrenog intela u 2019 godini pored ryzen 1600x za istu cijenu? 

a ako već mora bit intel onda za manje para ima četverojezgreni i3 8100

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 11:18 (ibme74).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

jel dobra ova?

 

Radeon rx580 Sapphire Nitro + 8gb ili da trazim gtx 1060

robi
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robif kaže...

jel dobra ova?

 

Radeon rx580 Sapphire Nitro + 8gb ili da trazim gtx 1060

 https://www.techspot.com/article/1557-fortnite-benchmarks/

 

Pogledaj pa odluči.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robif kaže...

jel dobra ova?

 

Radeon rx580 Sapphire Nitro + 8gb ili da trazim gtx 1060

 

Ako to planiras stavljati na cpu iz potpisa sasvim je svejedno jer ce ti obe kociti CPU

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
robif kaže...

jel dobra ova?

 

Radeon rx580 Sapphire Nitro + 8gb ili da trazim gtx 1060

 

Ako to planiras stavljati na cpu iz potpisa sasvim je svejedno jer ce ti obe kociti CPU

 Samo sam cekao da netko napise. Jer zadnji put kad sam napisao da je 1060 bn za 8xxx seriju su me popljuvali.

everyday i'm shuffling...
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

evo ugradena rx 580 i klinac prezadovoljan,a sad pomalo skupljamo za ryzena,plocu i ddr4

robi
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...

 Samo sam cekao da netko napise. Jer zadnji put kad sam napisao da je 1060 bn za 8xxx seriju su me popljuvali.

 

Ma mogu pljuvat koliko hoce, to je vec sve sto puta pokazano i dokazano.

Ako cu pricati o osobnom iskustvu meni je FX8300 gusio R9 380 a obje spomenute kartice su jos jace.

Kada sam uzeo i5 posve druga prica, veci i stabilniji FPS u vecini igara koje sam tada imao na disku, grafa prodisala.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 20:44 (ibme74).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
robif kaže...

jel dobra ova?

 

Radeon rx580 Sapphire Nitro + 8gb ili da trazim gtx 1060

 Ako to planiras stavljati na cpu iz potpisa sasvim je svejedno jer ce ti obe kociti CPU

 Eto, ipak je dobro napravio ako planira daljnju nadogradnju :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 20:50 (CyberDemonVZ).
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima, htio bi nadograditi gpu al trebam savjet o kompatibilnosti.

moj pc: CPU: core 2 quad q9550 2.83 ghz

       GPU: radeon r7 250 1g oc edition 

       RAM: 8gb (2x4) ddr3

       Matična: gigabyte G41M-COMBO (socket 775)

       napajanje: 115-230 V    (P4-350W) nekužim se u to pa pišem bilo što povezano sa oznakom za struju :P

 

E sada, prijatelj mi je nešto napomenuo da bih mogao tu ubacit GTX 1050 TI 4gb. Jel može ta grafička u moj pc (kompatibilnost i konzumacija struje). Mislim gledao sam na google malo i ispada da 1050 koristi samo 10 watta više al neznam jel to previše za moj pc i dal uopče može u moj pc.

 

Drugo pitanje, uzeo bi gpu polovnu preko njuškala, pa vas molim da mi kažete što točno da gledam da mi netko nebi prodao pokvarenu gpu (planiram u svom gradu kupit pa otič do prodavača ili da on dođe meni)

 

Unaprijed Vam svima hvala koji čete mi pomoči :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Gledaj GTX1050/rx460/560

Sve preko toga je previse za taj cpu.

Nek ti baci koji test u igrama i furmark da vidis vod stresom temperature i dali baca artifacte

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Gledaj GTX1050/rx460/560

Sve preko toga je previse za taj cpu.

Nek ti baci koji test u igrama i furmark da vidis vod stresom temperature i dali baca artifacte

 A 1050 TI neče valjati? pitam jer sam našao taman neki 1050 ti koji bi si mogao priuštit i navodno ima garanciju još 2 godine. I neznam kak da testiram, koje temeprature moraju biti i koji program da koristi za to?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 15:23 (NistaNeznam).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma mozes i TI ali ti ju cpu nece do kraja iskoristiti.

Sad sam ti rekao furmark i orsti nek odvrti barem 20 min.

Tempmgledaj da ne idu preko 70-75c mada nebi ni trebalo se toliko grijati jer ta grafa ne trosi puno

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ma mozes i TI ali ti ju cpu nece do kraja iskoristiti.

Sad sam ti rekao furmark i orsti nek odvrti barem 20 min.

Tempmgledaj da ne idu preko 70-75c mada nebi ni trebalo se toliko grijati jer ta grafa ne trosi puno

 A ako ide preko 70c znači li to da samo treba promjeniti termalnu pastu ili može biti da je i strgana? OK super ako mogu i TI vidjet ču što ču naći na njuškalu, ak je ista cjena bolje mi TI pa kada nadogradim cpu bit če još bolje  jednog dana:D

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Cisto informativno, 1050Ti ne vrijedi vise od 500-550kn s obzirom da za 650-700kn vec idu osjetno jace GTX1060 3gb/rx570

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Cisto informativno, 1050Ti ne vrijedi vise od 500-550kn s obzirom da za 650-700kn vec idu osjetno jace GTX1060 3gb/rx570

 Možete mi molim Vas dati link di ste našli po 500kn, ja sam samo našao po 750-800kn. (gledam u Zagrebu tako da mogu otiči do čovjeka i pogledat jel valja)

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa nisam reko da ima nego da ne vrijede vise, zasto ces njemu dat 850kn za slabiju grafu kad za 100-150kn uzmed jacu bez obzira sto ju CPU limitira

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pa nisam reko da ima nego da ne vrijede vise, zasto ces njemu dat 850kn za slabiju grafu kad za 100-150kn uzmed jacu bez obzira sto ju CPU limitira

 Želite mi poručiti da moj pc može podnjet i 1060 i da to trebam kupiti ili opčenito pričate o tome? Malo sam zbunjen xD

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...
ibme74 kaže...

Pa nisam reko da ima nego da ne vrijede vise, zasto ces njemu dat 850kn za slabiju grafu kad za 100-150kn uzmed jacu bez obzira sto ju CPU limitira

 Želite mi poručiti da moj pc može podnjet i 1060 i da to trebam kupiti ili opčenito pričate o tome? Malo sam zbunjen xD

 Prica o tome da je 1050ti za 750-800kn overpriced, za 700kn vec ima RX 570 koja je puno jaca od 1050ti. 1050Ti realno kosta 500-550kn, ali se za te pare nemre nac.

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tebi ce CPU limitirati i 1050ti i 1060 iisa obe ces imati iste performanse, zasto bi njemu dao vise para za slabiju grafu?

Onda uzmes gtx1060 3gb za manje para

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Tebi ce CPU limitirati i 1050ti i 1060 iisa obe ces imati iste performanse, zasto bi njemu dao vise para za slabiju grafu?

Onda uzmes gtx1060 3gb za manje para

 Pa to pitam, podupire li moja matična i napajanje 1060. To sam pitao:D Neznam uopce koji je limit jel moze i 1060 TI? Tražim savjet jer ovo mi je frend preko igre onak ležerno napomenuo a ja vas pitam što ja mogu:D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Tebi ce CPU limitirati i 1050ti i 1060 iisa obe ces imati iste performanse, zasto bi njemu dao vise para za slabiju grafu?

Onda uzmes gtx1060 3gb za manje para

 Može li moja konf. podržat gtx 1060? Zbilja neznam što da uzmem i što mogu

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Samo malo, pošto ste rekli da mogu max iskoristit 1050 bez TI, tj moj cpu, onda možda sigurnije pošto sam noob u ovome da uzmem novu za 850kn? Mislim tu su negdje cjene polovnih. Što mi savjetujete?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Pozdrav svima, htio bi nadograditi gpu al trebam savjet o kompatibilnosti.

moj pc: CPU: core 2 quad q9550 2.83 ghz

       GPU: radeon r7 250 1g oc edition 

       RAM: 8gb (2x4) ddr3

       Matična: gigabyte G41M-COMBO (socket 775)

       napajanje: 115-230 V    (P4-350W) nekužim se u to pa pišem bilo što povezano sa oznakom za struju :P

 

E sada, prijatelj mi je nešto napomenuo da bih mogao tu ubacit GTX 1050 TI 4gb. Jel može ta grafička u moj pc (kompatibilnost i konzumacija struje). Mislim gledao sam na google malo i ispada da 1050 koristi samo 10 watta više al neznam jel to previše za moj pc i dal uopče može u moj pc.

 

Drugo pitanje, uzeo bi gpu polovnu preko njuškala, pa vas molim da mi kažete što točno da gledam da mi netko nebi prodao pokvarenu gpu (planiram u svom gradu kupit pa otič do prodavača ili da on dođe meni)

 

Unaprijed Vam svima hvala koji čete mi pomoči :)

 
Iskreno, ja bih to sve prodao. Ali mozete kupiti 1050 non TI i podignuti malo takt procesora iako su g41 opcenito loše za OC.
LP

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
NistaNeznam kaže...

Pozdrav svima, htio bi nadograditi gpu al trebam savjet o kompatibilnosti.

moj pc: CPU: core 2 quad q9550 2.83 ghz

       GPU: radeon r7 250 1g oc edition 

       RAM: 8gb (2x4) ddr3

       Matična: gigabyte G41M-COMBO (socket 775)

       napajanje: 115-230 V    (P4-350W) nekužim se u to pa pišem bilo što povezano sa oznakom za struju :P

 

E sada, prijatelj mi je nešto napomenuo da bih mogao tu ubacit GTX 1050 TI 4gb. Jel može ta grafička u moj pc (kompatibilnost i konzumacija struje). Mislim gledao sam na google malo i ispada da 1050 koristi samo 10 watta više al neznam jel to previše za moj pc i dal uopče može u moj pc.

 

Drugo pitanje, uzeo bi gpu polovnu preko njuškala, pa vas molim da mi kažete što točno da gledam da mi netko nebi prodao pokvarenu gpu (planiram u svom gradu kupit pa otič do prodavača ili da on dođe meni)

 

Unaprijed Vam svima hvala koji čete mi pomoči :)

 
Iskreno, ja bih to sve prodao. Ali mozete kupiti 1050 non TI i podignuti malo takt procesora iako su g41 opcenito loše za OC.
LP

 Ma iskreno i ja bi al nemam dovoljno novaca sada za kompletnu nadogradnju. Ok znači realno nema smisla ništa jače od 1050 bez TI. Ok puno hvala svima što ste mi pomogli. Nadam se da nisam bio previše dosadan :P

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam još samo 1 pitanje. Na netu sam našao Palit gtx 1050 i msi gtx 1050. Jel to isto, ima li razlike? Pitam jer je palit gtx 1050 jeftinija 100kn al neznam ima li kakve cake?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice