Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Maestro27 kaže...

Po ovome se vidi da komentiraju ljudi koji nemaju iskustva upraksi nego samo nabiflana teorija ..Nisam gledao koliko ima fps-a u full hd rezoluciji ali igra ne trza nakon itervencija u config bezobzira na rezoluciju , u 1280 x 720 p igra ima 60 fps- očeš da snimin i da ti postan i koje komponente iman i sve i kako se ponaša igra i koliko fps-a imam ako ne vjeruješ?Za ovo ostalo ti hvala sigurno ću pojačati i procesor s vremenom ,vidit ću na e bay za polovni ,dobro si me sjetio!

 

Kad si tako iskusan zašto si došao tražit pomoć ?

Zašto tražiš više od 60fps-a ako sad imaš 60fps-a ? Izjasni se po tom pitanju. Ljudi imaju hardver od par hiljada kuna i moraju skidat na low da bi igrali fluidno PUBG

Klasični primjer čovjeka koji dođe nešto pitat a trubi po svom.

Ti baš hoćeš da ti se da odgovor onakav kakav tebi paše ? Klasika heh

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 20:51 (honor8).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Iskusan jesam ali nisam u toku i to je sve,Ti očito ne čitaš detaljno pa ču ti ponovit ,znaći 60  fps-a imam tek kad sam intervenirao u config igre prateći tutorijal s you tuba i stvarno igra radi fluidno ali igra očajno izgleda stoga sam pomislio da bi s malo jačom grafuljom mogao dobiti da bez intervencije u config igram s više detalja i ništa drugo, ja mislim da bi mogao to dobiti ti kazes ne i jedan isto kolega gori isto misli da da ali s obzirom da se ti čudiš da ja ovu igru uopće pokrecem vidim koja si razina stoga ne mislim dalje ulazit u diskusiju .. Pozdrav

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...

720p igra ima 60fps-a lol, molim pitanje premjestiti na stranicu broj 3nhf.lp

 Jao kako si ti pametan,tako si pun znanja da ti je od ponizenja se spustiti na razinu nas smrtnika koji pojma nemamamo i objasniti nam ohhh OMG 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Maestro27 kaže...

Iskusan jesam

 

Dobro.

Aj kupi grafu pa javi kako onda radi.

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ti moras shvatiti da taj CPU ne moze iskoristiti nikakve puno jace grafe nego tu sto sad imas.

Ima covjek na pc ekspert trznici koji prodaje i5 4460 za 700kn koji vjerujem pase na tvoju plocu (napisi koju imas). Za jos 400-500kn upecas R9 270/270X i onda se mozes igrat solidno, ovako je to samo šamaranje mrtvog magarca.

 baš to.

imam g4560 i r9 270x 2 gb. i sasvim pristojno se igra. pogotov na test serveru gdje imam i do 80 fpsa. a ne pada ispod 50.

 

ali sam igrao i na g4560, r7 250x 1gb i 4 gb rama :D

 

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prestanite da trolate i izmisljate, pubg se ne moze igrati sa 1gb karticom. Kraj price.



Moze ali 10-15fps

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 20:45 (chaselol).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...

Prestanite da trolate i izmisljate, pubg se ne moze igrati sa 1gb karticom. Kraj price.



Moze ali 10-15fps

 ne može se igrati na 60, ali sigurno nije ni 10-15 fpsa.

 

jesi probao? nisi i onda kažeš da lažem?

 

da ti sad postam ss di sam imao 80 fpsa u zatvorenoj prostoriji s 1 gb gpu i 4 gb rama rekao bi da je fotošop (najniža rezolucija)... na otvorenom je bilo super kad loada sve objekte. i do 30-40 fpsa. ali dok ne loada prođe min-dvije.

 

s 8 gb rama je bila druga priča. loadanje je puno brže, fpsa varira od 35-45. u magli je bilo teško za igrati oko 20 fpsa. (tu sam vec mogao igrati i na 1900 x 1080. 

 

tako da ako nisi probao ne trkeljaj. 

a sad trenutno s 2gb gpu je na test serveru oko 70 prosjek. ide od 60 do 80. u fightu ne padne ispod 40. 

 

kraj priče.... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 21:12 (zeryx).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zeryx kaže...

 ne može se igrati na 60, ali sigurno nije ni 10-15 fpsa.

 

jesi probao? nisi i onda kažeš da lažem?

 

da ti sad postam ss di sam imao 80 fpsa u zatvorenoj prostoriji s 1 gb gpu i 4 gb rama rekao bi da je fotošop (najniža rezolucija)... na otvorenom je bilo super kad loada sve objekte. i do 30-40 fpsa. ali dok ne loada prođe min-dvije.

 

s 8 gb rama je bila druga priča. loadanje je puno brže, fpsa varira od 35-45. u magli je bilo teško za igrati oko 20 fpsa. (tu sam vec mogao igrati i na 1900 x 1080. 

 

tako da ako nisi probao ne trkeljaj. 

a sad trenutno s 2gb gpu je na test serveru oko 70 prosjek. ide od 60 do 80. u fightu ne padne ispod 40. 

 

kraj priče.... 

 

Prestani da pricas, smanjujes IQ citavom forumu. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

postaješ i glup i naporan u isto vrijeme.

[IMG]http://i64.tinypic.com/2yjueth.jpg[/IMG]

 

[IMG]http://i65.tinypic.com/8wysfc.jpg[/IMG]

 

Pubg 1 gb vram

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 22:43 (zeryx).
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaselol kaže...
Prestani da pricas, smanjujes IQ citavom forumu. 

 

nisam bas mjerodavan jer mi je fora pisat i pricat ljucki, ko seljo, ali ova tvoja recenica je srbizam...izbaci to da iz recenice i preoblikuj u "prestani pricati"...bode me u oci...

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gorstak79 kaže...

 

nisam bas mjerodavan jer mi je fora pisat i pricat ljucki, ko seljo, ali ova tvoja recenica je srbizam...izbaci to da iz recenice i preoblikuj u "prestani pricati"...bode me u oci...

 

Pajdo, aj Bog s tobom bio skoči jednom na glavu kroz oni prozor da se resetiraš jer si počeo halucinirat. 

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Prvu pravi Asus, druge dvije Gigabyte. Imaju različite hladnjake, vjerojatno različite PCB-ove (Asus u usporedbi s Gigabyte), estetski su drugačije i razlikuju se i u cijeni.

Nemoj gledati Links, normalna cijena tih kartica ti je oko 1300 Kn. (.. https://www.nabava.net/search.php?q=gtx+1050+ti ..)

Za 1700 pak kupiš GTX 1060 3GB koja je drastično jača, no traži više od 8GB sistemske memorije.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kakve veze ima sistemska memorija sa vramom na grafi?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Kakve veze ima sistemska memorija sa vramom na grafi?

Od dvanaeste minute baš uspoređuje samo 1060 3GB vs 6GB, no gleda na framerate s 4GB, 8GB i 16GB. Prije toga gleda na zauzeće memorije.

U svim testovima, istim igrama na istim detaljima uz GTX 1060 3GB troši se više sistemske memorije nego uz GTX 1060 6GB.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nema to nikakve veze sa grafom nego sa igrom koja treba vise memorije
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Nema to nikakve veze sa grafom nego sa igrom koja treba vise memorije

 Ista igra, isti ostatak kompa, samo razlika GTX 1060 3GB naspram 6GB i s 3GB VRAM treba više RAM. Nije u pitanju samo jedna igra.

Twitter: @191x7
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
Patrick_cro kaže...
Nema to nikakve veze sa grafom nego sa igrom koja treba vise memorije

 Ista igra, isti ostatak kompa, samo razlika GTX 1060 3GB naspram 6GB i s 3GB VRAM treba više RAM. Nije u pitanju samo jedna igra.

 točno tako, nekidan sam stavio test 8 vs 16 vs 32 gb rama i isto se pokazalo da je više od 8gb rama posebno potrebno na grafi poput gtx 1060 3gb

doduše ne na svim igrama, negdje i na postavkama koje nećeš držati tako visoko, ali je u svakom slučaju dobro imati više od 8gb rama za takvu grafu

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Testirane su igre koje mogu iskoristiti vise ram memorije, tak da i dalje nema to konkretne veze između vrama i sistemskog rama, jos zaboravljaš da gtx 1060 3gb vs 6gb nije razlika samo u dodatnom vramu, uz to vidim da nitko nije primijetio jer su memorije u dual channelu ili single channelu jer i to utječe na performanse i to dosta.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Testirane su igre koje mogu iskoristiti vise ram memorije, tak da i dalje nema to konkretne veze između vrama i sistemskog rama, jos zaboravljaš da gtx 1060 3gb vs 6gb nije razlika samo u dodatnom vramu, uz to vidim da nitko nije primijetio jer su memorije u dual channelu ili single channelu jer i to utječe na performanse i to dosta.

jesi li pročitao test?

na prvoj stranici ti jasno pokazuje da kod primjerice pubg razlika u korištenju rama kod 1060 6gb i one sa 3gb iznosi 8,1gb vs 11,6 (u slučaju kad imaš više od 8gb)

na drugoj stranici testa ti se pokazuju razlike kad imaš određenu količinu rama i kod 1060 3gb sa 8gb vrama, imaš na nekim igrama jači pad minimalnog fps-a nego sa 16gb rama

nije to u svakoj igri, ponavljam - izraženo je na postavkama na kojima vjerojatno nećeš igrati, ali se razlika pokazuje i možda nije nužno, ali je dobro imati više od 8gb pogotovo sa 10603gb

 

We found it somewhat ironic that owners of the 3GB GTX 1060, a graphics card we've recommended for budget shoppers, will require 16GB of system memory to get the most out of today's games. So by saving around $50 on the GPU, you need to spend $90 more on system memory. That changes my perspective on things a little.

That said, we're probably being a bit unrealistic as 3GB GTX 1060 owners will be playing at 1080p with lower quality settings which are likely going to play nicely with an 8GB buffer.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 11:44 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dobro kad si tako pazljivo citao test cudim se kako nisi primijetio da su koriste i 8gb stickovi i da sa 8gb je samo single channel dok je sa 16 i 32 dual channel. Ajde pogledaj malo po netu 1*8 i 2*4gb pa ces vidjeti kolike su razlike u fps.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Dobro kad si tako pazljivo citao test cudim se kako nisi primijetio da su koriste i 8gb stickovi i da sa 8gb je samo single channel dok je sa 16 i 32 dual channel. Ajde pogledaj malo po netu 1*8 i 2*4gb pa ces vidjeti kolike su razlike u fps.

 znači ti misliš da do razlike dolazi zbog razlike u single i dual channelu, a ne zbog razlike 8 vs 16?

kako onda objašnjavaš da igra sa 1060 3gb troši za trećinu više rama od 1060 6gb u sustavu koji ima 32gb rama ukupno?

 

The 6GB GTX 1060's system memory allocation climbed to 8.3GB while the pagefile grew to 14.5GB.

With the 3GB GTX 1060 installed, RAM allocation boiled over to 12GB and reducing the resolution to 1080p didn't help as we still hit 12GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 12:45 (picajzla0707).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Eto pogledaj si malo ova dva videa.

Battlefield 1
players battleground

Pa mi objasni kako je to moguce

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

U dualu je veći FPS zbog duple meoriske propusnosti jer je CPU tada manji BN za grafu. Pisao sam o tome kada sam nabavio G4560 i isprobavao single vs dual prije skoro godinu dana. Ali potrošnja rama je podjednaka bilo dual bilo single i to konkretno nema veze sa prethodnim testom, u kojem je ustanovljeno da komp sa grafom sa pre malo vrama koristi sistemsku da nadoknadi manjak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 13:41 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kako nema veze, pa jesam ti pokazao da sa dual channelom 2x4gb dobis veci fps nego 1x8gb stickom, a to su izostavili u testu, bas se pitam zasto. Vram nema nikakve veze sa ramom kako oni to prikazuju jer nisu ni testirali kako se spada. I utjecaj ima samo na neke igre, na ww2 nema skoro ama bas nikakvog utjecaja, znaci ovisi o enginu igre a nije pravilo da ces sa vise memorije imati veci fps kako su to oni prezentirali. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam laptop star 7 godina, a htio bih izvući iz njega još malo uz neke nadogradnje. Konfiguracija pod Moj PC. U zadnjih par mjeseci mi se jako usporio, pa sam napravio clean install Win10, ali je situacija ostala ista. Pošto ima samo 3GB RAM-a prije par dana sam naručio jedan keksić od 4GB s eBaya. Sljedeći korak mi je dodatak SSD-a od 120 GB za Windowse. Ubacio bih ga umjesto DVD čitača tak da mi podaci ostanu na HDD-u. Naišao sam na ovaj KingDian SSD. Što vi preporučate do 350 kn? I ovaj caddy bi trebao pasati?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 14:48 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi kingston a400 380kn, sa ovim nemas ni garancije, a i sa pdv te dodje 400kn tako da u svakom slucaju ces losije proci ako kupujes taj ssd 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Eto pogledaj si malo ova dva videa.

 sorry, ali pola sata života nemam namjeru gubiti piljeći u neki video

ne znam što nije jasno u onom testu, naime tamo se govori o minimalnom fps-u koji na 1060 3gb pada bez podrške veće količine sistemskog rama

a da je upravo količina rama problem, možeš vidjeti u prvom dijelu testa gdje sve grafe koriste 32gb dual channel i opet 1060 sa 3gb povuče poprilično više sistemskog rama od one sa 6gb vrama u istoj igri u istim uvjetima

 

procesor tu sigurno nije bio problematičan u testu, kao što je primjerice g4560 kod kojeg dual channel itekako daje koristi

klincima sam stavio g4560 i sa jednim keksom od 4gb imali su gadne padove fps-a u primjerice gta5 (iako su postavke tražile značajno manje od 4gb), čim sam dodao još jedan keks igra više nije padala ispod 30 i nestao je stuttering - uporavo zato je dual channel kod tog pentiuma puno znači

za razliku od njega, na mojem i5 razlike nema nikakve dual ili single, samo je količina bitna

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Eto i dalje ne kuzis poantu, a niti zelis pogledati o cemu pricam, kao da je vazno koliko memorije uzme igra ako je na 2x4gb daleko veci fps nego na 1*8 i to sam ti i postao video, i ne ne moras gubiti pola sata jer je lijepo u videu specificirano kada je dual channel a kada je single channel, eto 30 sec je sasvim dovoljno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Eto i dalje ne kuzis poantu, a niti zelis pogledati o cemu pricam, kao da je vazno koliko memorije uzme igra ako je na 2x4gb daleko veci fps nego na 1*8 i to sam ti i postao video, i ne ne moras gubiti pola sata jer je lijepo u videu specificirano kada je dual channel a kada je single channel, eto 30 sec je sasvim dovoljno

 ok, pogledat ću kasnije jer moram najprije do ćerkice u bolnicu, ali ti me video uratci izuzetno smore i dalje mi je daleko preglednije i lakše pogledati tekstualni review sa talicama

 

još jednom, isprobao sam single vs dual channel na g4560 i ima utjecaja, isprobao sam isto i na i5 haswellu i nema nikakvog utjecaja

i naravno da je važno koliko memorije uzima igra kad je imaš viška na raspolaganju, jer prvi dio testa objašnjava da je upravo količina rama bitna za ono što se događa u drugom dijelu testa

dakle ne sc vs dc, nego upravo količina i upravo to potvrđuje i moje vlastito iskustvo

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 17:49 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice