Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.840.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma ne, ljepo mi covjek reko da ne clocakm a i ne treba mi, cpu fino radi nego ram i hdd su mi sumljivi, koci mi pri pokretanju igre i onak nekad nasumicno, u drugim igrama ne. Ram je 2x2gb ddr2 a hdd je western digital 300gb wdc wd3200aajs-08l7ao ata device(sata) (negdje iz 2008 godine su i ram i hdd pa mi tesko reci sto je problem :P)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Jer i ovako je kada igram fornite na 60 stupnjeva tako da nema smisla ga clockat i jos riskiram sa napajanjem posto nisam mjenjao:P

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Do harda je sporo učitavanje, a štekanje je do ostatka komponenti. Staro je to sve 10+ godina jbg

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Aha mislis da je do hard diska, hmm ako ti se da napises mi koji bi trebao noviji hard da moze na taj moj muzejski primjerak pa budem mozda nabavio za par mjeseci ako nabavim bolji posao xD

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

Aha mislis da je do hard diska, hmm ako ti se da napises mi koji bi trebao noviji hard da moze na taj moj muzejski primjerak pa budem mozda nabavio za par mjeseci ako nabavim bolji posao xD

 Nemoj hard, kupi si SSD to je investicija, a sto se tice rama, igra je zahtjevna trazi 8GB kao recommended.

CPU mozes cloknuti, nemoj se bojati, samo se javi u odrrđenu temu. Inace zanima me koliko FPS-a imas sad?

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

mm na medium imam oko 50 a na low oko 80-100 al dosta varira zbog tog laga sto sam reko koji neznam jel od rama ili od hdd ili oboje posto je hdd star a ram isto jer je ddr2 4gb a igra treba 4gb minimum a 8gb recomended ko sto si reko:P 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

mm na medium imam oko 50 a na low oko 80-100 al dosta varira zbog tog laga sto sam reko koji neznam jel od rama ili od hdd ili oboje posto je hdd star a ram isto jer je ddr2 4gb a igra treba 4gb minimum a 8gb recomended ko sto si reko:P 

 Ne HDD, HDD je spor kod učitavanja igre, u samoj igri je nebitan. SSD bi znatno ubrzao stvari, ali samo on je investicija od 250kn minimalno

Lagovi u igri su ti zbog 4gb radne i procesora. Stvarno klokni ga. Grafička je ok za fortnite

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A nis onda budem morao pricekat dok skupim za polovne ram 2x 4gb tak da nemam tih lagova, iako kad smanjim na low i rezoluciju smanji se i ucestalost tog laga. Nis kada kupim ram budem onda probo clockat cpu jer sad nema smisla ako mi ram koci toliko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Promijeni ti prvo to skart napajanje, onda mozes i cpu oc do 3.6ghz bez beda. Ja cu bas ovih dana upogoniti moj stari q6600 sa 7970 i 4gb ddr2, pa cu vidjeti kako ide fortnite na njemu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja sam na x5450 3.7 oc i hd 7770 i 6gb rama imao 50ak fpsa na medium-high ako se dobro sjecam

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...
Promijeni ti prvo to skart napajanje, onda mozes i cpu oc do 3.6ghz bez beda. Ja cu bas ovih dana upogoniti moj stari q6600 sa 7970 i 4gb ddr2, pa cu vidjeti kako ide fortnite na njemu.

 kak ide, lol ima da explodira svelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
NistaNeznam kaže...

A nis onda budem morao pricekat dok skupim za polovne ram 2x 4gb tak da nemam tih lagova, iako kad smanjim na low i rezoluciju smanji se i ucestalost tog laga. Nis kada kupim ram budem onda probo clockat cpu jer sad nema smisla ako mi ram koci toliko

 4GB ddr2 ram plocica postoji, ali je jako rijetka za ddr2. A obicno ces naci da radi samo na amd sustavu.

Tako da bolje da ides polako. Skupi sad za ssd, a kupovina ostalog ja ne bih iskreno. Prestara ti je konfa, ssd ce pomoci i investicija je.

Najbolje je polako skupljati za novu konfu, a ne se baviti necim cije ces komponente naci na njusci i kojekakvom buvljaku.

everyday i'm shuffling...
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma ne, kada skupim jednog dana para budem 4gb ddr3 jer moja maticna podrzava i ddr2 i ddr3 a cpu pise da moze do 1333mhz a 4gb ima sa 1333mhz a i dobro ce mi doci kada budem mogo novi pc samo prebacim te ram jer ipak je to 8gb(2x4gb) jer za igre mi bitnije da ne laga dog igram nego sto laga dok se pali a ssd je dost skuplja imvesticija pa to gledam u novom pcu uzet od 500gb ili 1tb tak da sumnjam da budem ssd na ovaj pc

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
Patrick_cro kaže...
Promijeni ti prvo to skart napajanje, onda mozes i cpu oc do 3.6ghz bez beda. Ja cu bas ovih dana upogoniti moj stari q6600 sa 7970 i 4gb ddr2, pa cu vidjeti kako ide fortnite na njemu.

 kak ide, lol ima da explodira svelp

 Ma to na poklon dajem prijateljevoj kcerki, a sljedeci mjesec vjerojatno cu joj sastaviti 1155 i7 2600k i 8gb rama, moram naci vremena da otidjem po neku p67 ili z77plocu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

planiram kupiti CPU, GPU, MBO i RAM (8 GB) za nekih 5000-6000 kn okvirno. Razmišljam o i5 8400 + GTX 1060 6 GB. Ako bi uzimao to koja bi matična bila best buy i ako možete linkati direktno na trenutno najisplativije ponude? Imate li neke druge kombinacije u tom cjenovnom rangu? Namjena je gaming. Nije bitno iz koje trgovine i ne mora biti sve iz iste, plaćanje gotovinom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1x AMD Ryzen 5 1600, 6C/12T 3,4GHz, 19MB, AM4 

1x MSI B350M Gaming Pro, AM4, DDR4, VGA/DVI/HDMI, mATX (Raven Ridge) 

1x Patriot Signature DDR4, 2666Mhz, 8GB HS 

1x Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V4 8GB GDDR5 

 

Ukupno: 6.070kn

Besplatna dostava

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

1x AMD Ryzen 5 1600, 6C/12T 3,4GHz, 19MB, AM4 

1x MSI B350M Gaming Pro, AM4, DDR4, VGA/DVI/HDMI, mATX (Raven Ridge) 

1x Patriot Signature DDR4, 2666Mhz, 8GB HS 

1x Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V4 8GB GDDR5 

 

Ukupno: 6.070kn

Besplatna dostava

 covjek je napisao da je namjena gaming, zasto popogu taj ryzen i ploca od 600+kn? 8400 ce biti sitno do znatno jaci od ryzena u gamingu pogotovo iz razloga jer se na ovim konfama nitko normalan ne igra na ultra detaljima vec se oni smanjuju da bi se dobio pristojan framerate,

h110/h310 ploca kosta 300/400+kn na nju bez problema idu i najjaci i7 kad zatreba, svotu u novcima nisam racunao no mislim da ga Intel izade jos jeftinije...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 21:34 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako se igra na 60Hz monitoru isti mu k.... imao tog Ryzena ili i5, s tim da sa ryzenom ima mogucnost nadogradnje na tek nadolazece procesore i kvalitetniju plocu dok bi ti tog i5 trpao na h310 chipset...

Na kajvim konfama se smanjuju detalji da se igra na pristojnom frameretu? Sa GTX1070 na 1080p ce smanjivat detalje? 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Iskreno ni ta b350m nije bolja, matx ploca, na kojoj pise "gaming"...

Stavi mu bar neku bolju ATX plocu, da moze kasnije vise od 16GB rama imati kad kupi još stick od 8GB.

Jst sayin'

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mjesas kruske i jabuke, H310 je najosnovnija ploca za pentiume i i3 procesore, ova ploca sto sam ja stavio ima dobre recenzije, na njoj se da fino klokati i solidno je opremljena, nije sve u slotovima za RAM.

Osim toga 8GB je jos uvijek optimalno za gaming, dok dode vrijeme da ti treba vise od 16GB za gaming ova platforma ce ionako biti sto je danas s775.

Takodjer nije RAM zabetoniran u slot kad ga ubacis unutra, moze se uvijek kasnije uzeti 2x16GB (iako mu nece ni trebati)

 

https://www.tweaktown.com/reviews/8548/msi-b350m-gaming-pro-amd-b350-motherboard-review/index11.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 22:46 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Ako se igra na 60Hz monitoru isti mu k.... imao tog Ryzena ili i5, s tim da sa ryzenom ima mogucnost nadogradnje na tek nadolazece procesore i kvalitetniju plocu dok bi ti tog i5 trpao na h310 chipset...

Na kajvim konfama se smanjuju detalji da se igra na pristojnom frameretu? Sa GTX1070 na 1080p ce smanjivat detalje? 

 naravno da nije isto bez obzira na refresh rate monitora, pa i s intelom ima mogucnost nadogradnje, pa pobogu intel ima najbrze gaming procesore covjek bi iz tvog teksta izvukao da je intel u nadogradnji kao nesto lose i nemoguce, i7 na tu plocu od 299kn ide bez problema kao i i5 nekuzim kaj oces reci da bi JA trpao? sve je 101% kompaktibilno!

Da na gtx 1070 ces itekako smanjivati detalje, pristojan framerate je za mene min 60, s tim ryzenom ce na 1080p biti u Bootlenecku.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 22:56 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa, jedno par godina sam out of touch s PC hardwareom i trebam vašu pomoć.

PC koristim samo za jednu stvar - Overwatch, palim ga doslovno isključivo radi toga. Ovo je trenutna konfa:

CPU: i5 2500k
MBO: GA-Z68X-UD3H-B3
HDD: WD Green 1TB + Samsung 256GB SSD
PSU: LC Power 550w GP2.0
RAM: 2x2GB G.skill 1333MHz
GPU: HD5770

 

Problem su dvije stvari, upravo mi je crklo napajanje (ili matična, ali mislim da je napajanje). Druga stvar što je GPU preslab za jedinu funkciju koju PC obavlja.

Side problem što ovaj chipset ima nekih grešaka pa ponekad računalo uđe u bootloop, ali nije mi neki problem s obzirom da ga jako rijetko koristim.

 

Imam dvije alternative:

1. Kupit novo napajanje na njuški (oko 200kn) i GTX 1050 na njuški (oko 700kn) - Ukupni trošak 900kn

2. Kupit cijeli novi stroj (bez diskovlja, kučišta, i periferije) - Ukupni trošak ????kn

 

Cilj mi je proći čim jeftinije, a da mogu igrati Overwatch na max grafici tak da za promjenu vidim likove a ne samo mrlje na ekranu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ako je samo to u pitanju definitivno uzmi napajanje i novi gpu.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam gtx 1060 6gb i koji mi je proc najbolje uzeti...znm da cu trebati i novu maticnu i ram ddr4 tkd moze i preporuka za to....mislio sam ryzen 1600x ili nesto u tom rangu cijena...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sve ovisi koliko imas para, realno može ju gurati i i3 8100/ryzen 1200, ali ako imaš više love uzmi i5 8400/ryzen 2600

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Primoren sam svoju zastarjelu i7 3770k zamijenit novim. (Ugl treba mi komp il laptop novije generacije,jer ovaj trenutni ne podrzava HEVC encodiranje pa sam limitiran sa snimkama iz gopro,pa je odluka pala da cu komp upgradeat)

 

Sluzit ce za igre ((FC5,FIFA,WOT,BF,WD2 i sl.)imam 1440p 144hz gsync monitor),obradu fotografija,i malo za obradu videa,podosta excelusa.

 

Prvo sam mislio m-ATX konfu,no posto nema ni dobre ni lijepe maticnu za to idem na ATX. Kuciste ce zato biti ili NZXT H700i ili H500i uz NZXT vodeno,corsair napajanje i m.2. SSD od samsunga 250gb.

 

Dilema je koji ryzen il koji intel. Mislim si da je ryzen s jezgrama ok za poslovne stvari no nije za igre,gdje intel vodi kolo. Obe platforme bi isle s optimalnim RAM-om,OC Rama i CPU-a.

AMD sam mislio 2600x il 2700x sa  aorus gaming ili rog strix maticnom te nekim ramom tridendz sa 16 gb cl15-14. Cijena tu ide oko 700e

 

Intel 8600k il 8700k,ram kolko mi se cini nije tolko bitan tu pa bi isao na cl16 za 3000mhz,te maticnom aorus gaming 5 ili rog strix (-H ili -F) i5 oko 650 e,i7 oko 750e ispada

 

 

Po vama,koji od ovih bi mi bio optimaalan za moje potrebe? Gledam da mi ta konfa bude ko i ova,dok nesto necu bas trebati il nebude toliko outdated,dakle 4-5 godina uz mijenjanje GPU-a po potrebi. Kak sad stvari stoje ostajem neko vrijeme na 2k 14hz.

 

P.S. Mislim stavit 2 m.2. ssd-a na maticnu,kako to utjece na stazice,negdje sam citao da onda gpu ih ima manje il tako nesto,na sto tu moram obratiti paznju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pošto tebi treba kom pomalo za obe stvari i posa i igru ja bi ti savjetova da uzmeš Ryzen 2700 sa ili bez x.

Vrti on igre više nego dobro a za posa je bolji od svoje intel konkurencije

SHOW MUST GO ON
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dobro provjeri kako se ponasaju ryzen, a kako intel u programima koje koristis. Malo je previse opcenito reci da je ryzen bolji u svakom programu za produktivnost.

Sto se gaminga tice, steta je uzeti tako skup i dobar monitor i onda ga bottleneckati sa ryzenom...
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Potpisujem, ako se radi na stroju ili streama, enkodira ili stovec u isto vrijeme. PCI staze 20 Intel, 24 AMD, ili 64 AMD Threadripper...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ovisi sta ti je primarno. Ako je primarni obim posla i najvise radis productivity pogledaj kako se ryzen ponasa a kako intel u tim programima. Drugo, svi drame oko toga da je ryzen losiji za gaming al pogledaj bencheve pa ces vidjet da je razlika ili minimalna u nekim igrama ili 20-30fpsa al to kad vec fps ide preko 150 na ryzenu a intel 180-190 i ja sam misljenja da onaj tko kaze da mu je to dealbreaker ako nije pc samo za igranje je kreten. Jer cak i uz 1440p monitor 144hz ako je grafa dobra da izbaci te fpse onda ryzen nece imat problem. Najvise se razlike vidi u 1080p benchevima, 1440p je vec manje i cesto zapravo grafa ne ispuca 144 fpsa na 1440p ultra osim ako nisi 1080ti a ni ona ne ide svaku. Uglavnom, i ryzen i intel u kombinaciji s gtx 1080 na 1440p daju izvanredne rezultate a imas i gsync tako da ako ni nije 144 fpsa ispod 110-120 neces imat i nece bit screen tearinga.

 

Vidim da ti je izgled jako bitan onda ti nemamo sto puno ni rec osim ovog gore.

 

Sto se tice m.2 i pcie laneova, te aorus ploce ako se ne varam podrzavaju 2 m.2 na pcie x4 al posto sheraju laneove sa sata portovima moras vidit u prirucniku maticne koji sata port se onda iskljuci ako ces jos spajat sata hdd ili ssd. Gpu kolko ja znam nije uvjetovana ako su samo 2 m.2 ssda a i da je onda grafa padne na x8 umjsto x16 i tu se svejedno gotovo i ne vidi razlika u performansama. Znaci samo za sata portove provjeri

 

 

 

Evo ti i usporedba Intel vs Ryzen na 1440p ultra

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice