Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.818.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1 * Procesor AMD Ryzen 5 1600 (6C/12T, 3.4/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, with Wraith Spire
Sifra: YD1600BBAEBOX - 925,00 Kn

1 * Matična GIGABYTE GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 519,00 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 599,00 Kn

1 * Palit GF GTX1660 Dual, 6GB GDDR6
Sifra: pal-1660.dual-6gb - 1.965,00 Kn

 

Ukupno: 4.008,00 Kn

Besplatna dostava

 

Za cooler ti treba AM4 bracket

VS serija od Corsaira i nije neka sreca ali drzat ce ovu konfu

Kuciste mozes zasada zadrzati ali s vremenom nebi bilo lose uzeti neko prozracnije te neko kvalitetnije napajanje

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 599,00 Kn

 Isplati li se mozda ulozit 250 kn vise i uzeti RAM od 3600MHz, jer sam u startu planirao ici na 3200 ili 3600... Mogu si to dozvoliti, samo je pitanje koliko se isplati?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne isplati, radje za tih 250kn uzmi r5 2600 i neku b450 plocu tips giga b450 ds3h ili asrofk b450 pro4-f barem ces vidjeti neki pomak zbog sitno jace jezgre kod 2xxx serije

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

pisao sam ovdje pred nekih mjesec dana, međutim za slučaj da su se neke cijene promijenile, pitam još jednom prije nadogradnje kompa idućeg tjedna...

 

Dakle, trenutna konfiguracija je ova:

 

AMD CPU Desktop Ryzen 3
Gigabyte B450M DS3H
Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR4 3000MHz (2x)
Gigabyte GF GTX1060 WF2 OC, 3GB GDDR5
Kingston UV400 240GB SSD, SATA

WD Green 1TB HDD
Fortron Hexa 85+ 450W, 80+ Bronze
Zalman Z3, USB3.0 black, 3x120mm

 

Budžet nadogradnje je ~5500 kn.

 

Namjeravam nadograditi CPU, GPU i PSU pa mi u budžet stane ovo (pretpostavljam da je update BIOSA neizbježan pa budem to obavio sam):

 

- Procesor AMD Ryzen 5 3600 - 1699,00 kn

- Palit GF RTX2060Super Dual, 8GB - 3299,00 kn

- Napajanje SilentiumPC Vero L2 600W, 80+ Bronze - 399,00 kn

 

Ukupno 5397,00 kn

 

Kombinacija CPU i GPU mi se čini OK, međutim nisam siguran za PSU da li je dobar ili bi se mogao neki kvalitetniji staviti za 100 kn više?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Dodaj jos 50kn i uzmi GIGABYTE B700H napajanje umjesto ovog Vera (700w, modularnost, 2 god duza gara sve za 50kn razlika), ostalo je ok.

I da obavezno azuriraj bios prije nego krenes rastavljat PC

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ekipa,

 

Da li je netko imao iskustva sa laptopom Dell XPS 15 9560 i Lenovo Legion Y530??
Dvoumim se izmedju ova dva. 

 

Oba su rabljena, znam da je Dell stariji model, specifikacije su im skoro pa iste, Legion je malo Jaci hardwerom dok Dell ima slicne specke ali po meni bolje osvijetljen ekran (400 nita vs 300 nita) sto mi je opet bitna stavka jer cu ga nositi dosta i koristit ce se i napolju i u hodu. Dell specke: i5 7300HQ, 16 GB RAM, GTx 1050ti 256 SSD.

LEnovo specke: i5 8300H, 16 GB RAM, GTX 1050ti, 256 SSD.

 

Ako je netko imao ova dva modela ako nije problem napisite utiske, mane, pozitivne stvari. Uzimao bih ga da imam naredne dvije godine malo jaci lap za rad u hodu. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nadam se da si svijestan da je 7300hq 4/4cpu a 8300h 4/8 i veci clock.To bi mi presudilo vec dovoljno , ako kojim slucajem uzmes Dell javi kako se vrti Vampyr ili Hitman 2016.Imao sam alienware 13 sa i5 7300hq

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Da li je netko imao iskustva sa laptopom Dell XPS 15 9560 i Lenovo Legion Y530??
Dvoumim se izmedju ova dva. 

 

Oba su rabljena, znam da je Dell stariji model, specifikacije su im skoro pa iste, Legion je malo Jaci hardwerom dok Dell ima slicne specke ali po meni bolje osvijetljen ekran (400 nita vs 300 nita) sto mi je opet bitna stavka jer cu ga nositi dosta i koristit ce se i napolju i u hodu. Dell specke: i5 7300HQ, 16 GB RAM, GTx 1050ti 256 SSD.

LEnovo specke: i5 8300H, 16 GB RAM, GTX 1050ti, 256 SSD.

 

Ako je netko imao ova dva modela ako nije problem napisite utiske, mane, pozitivne stvari. Uzimao bih ga da imam naredne dvije godine malo jaci lap za rad u hodu. 

 Koja je cijena ta 2 ?

4 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, neznam ako je pitanje za ovu temu ali planiram kupiti eksterni HDD pa ako moze koji savjet. Na sto je najbitnije obratiti paznju. Vec 3-4 godine koristim WD MyPassport 1TB i pomalo mi šteka konekcija gdje se ubacuje USB kabel u kućište vanjskog HDD.

 

Vidio sam one minijaturne SSD ali im je cijena skoro pa duplo od standardnih diskova.

 

hvala puno ....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Dr. Vicko kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Da li je netko imao iskustva sa laptopom Dell XPS 15 9560 i Lenovo Legion Y530??
Dvoumim se izmedju ova dva. 

 

Oba su rabljena, znam da je Dell stariji model, specifikacije su im skoro pa iste, Legion je malo Jaci hardwerom dok Dell ima slicne specke ali po meni bolje osvijetljen ekran (400 nita vs 300 nita) sto mi je opet bitna stavka jer cu ga nositi dosta i koristit ce se i napolju i u hodu. Dell specke: i5 7300HQ, 16 GB RAM, GTx 1050ti 256 SSD.

LEnovo specke: i5 8300H, 16 GB RAM, GTX 1050ti, 256 SSD.

 

Ako je netko imao ova dva modela ako nije problem napisite utiske, mane, pozitivne stvari. Uzimao bih ga da imam naredne dvije godine malo jaci lap za rad u hodu. 

 Koja je cijena ta 2 ?

 Dell je 800 eura, a Lenovo 850 eura.

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzeo bih ssd konačno na ovu moju konfiguraciju uzeo bih odavde neki https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=155&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=180&do=220&samonoviizradnji=da

Zapeo mi je za oko samsung evo 970 250gb. Ne bih ja puno stavljao na ssd samo jednu igru i windows 10. Predlozite ako nadjete bolje povoljnije da narucim ovih dana da se rješim i tog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pitanjce, nisam pr lovi a htio bi novi komp, klinci bi igre ( i ja ) pa sam razmisljo o rabljenom bar za sada.. zanima me vas e misljenje

Procesor Intel Core i5 4460 3,2Ghz, turbo 3,4 GHz RAM memorija DDR3 1600 MHz 8 GB Kingstone Tvrdi disk 120 GB SSD + 500 GB HDD Grafička kartica XFX AMD Radeon RX 580 8GB DDR5 Matična ploča MSI H81M-E33 Napajanje Corsair VS550 550W PSU za 2800kn.Fala

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Puno previse, tim vise sto nista nema jamstvo. Idi na DDR4, barem Intel 6. nadalje generacije (skylake nadalje), veci SSD (mozes i novi posto im je cijena jako pala), napajanja imas super i novih. Grafi se nadje kolko oces polovnih. Malo cu pogledat ponudu pa javim na PM, ako sta nadjem :)

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hanteed kaže...

Uzeo bih ssd konačno na ovu moju konfiguraciju uzeo bih odavde neki https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=155&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=180&do=220&samonoviizradnji=da

Zapeo mi je za oko samsung evo 970 250gb. Ne bih ja puno stavljao na ssd samo jednu igru i windows 10. Predlozite ako nadjete bolje povoljnije da narucim ovih dana da se rješim i tog.

 Nepotreban ti je tak brz ssd za igre/windows (takav ssd samo nesto znaci kod renderanja/prenosenja fajlova). Bolje uzmi SATA od 500gb (tipa onaj dole Crucial MX500), ili ako hoces za trunku vise Crucial BX500 960GB.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

Uzeo bih ssd konačno na ovu moju konfiguraciju uzeo bih odavde neki https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=155&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=180&do=220&samonoviizradnji=da

Zapeo mi je za oko samsung evo 970 250gb. Ne bih ja puno stavljao na ssd samo jednu igru i windows 10. Predlozite ako nadjete bolje povoljnije da narucim ovih dana da se rješim i tog.

 Nepotreban ti je tak brz ssd za igre/windows (takav ssd samo nesto znaci kod renderanja/prenosenja fajlova). Bolje uzmi SATA od 500gb (tipa onaj dole Crucial MX500), ili ako hoces za trunku vise Crucial BX500 960GB.

 Pa dobro nije bas samo windows, meni je komp upaljen preko dana a radim ja svasta ali platit cu ja nije problem dat 230km ako je dobar, znam pričao sam sa jaranom on je probao ove adatine jeftinije ssdove ali rekoh ajd platit cu konacno ssd pa nek bude i skuplji a cuo sam da su samsungovi najbolji...

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

je isplativije uzeti gtx 1660ti i ryzen 3600 ili rx 5700 i ryzen 2600 za igre

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hanteed kaže...
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

Uzeo bih ssd konačno na ovu moju konfiguraciju uzeo bih odavde neki https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=155&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=180&do=220&samonoviizradnji=da

Zapeo mi je za oko samsung evo 970 250gb. Ne bih ja puno stavljao na ssd samo jednu igru i windows 10. Predlozite ako nadjete bolje povoljnije da narucim ovih dana da se rješim i tog.

 Nepotreban ti je tak brz ssd za igre/windows (takav ssd samo nesto znaci kod renderanja/prenosenja fajlova). Bolje uzmi SATA od 500gb (tipa onaj dole Crucial MX500), ili ako hoces za trunku vise Crucial BX500 960GB.

 Pa dobro nije bas samo windows, meni je komp upaljen preko dana a radim ja svasta ali platit cu ja nije problem dat 230km ako je dobar, znam pričao sam sa jaranom on je probao ove adatine jeftinije ssdove ali rekoh ajd platit cu konacno ssd pa nek bude i skuplji a cuo sam da su samsungovi najbolji...

 Nema veze dal je SSD jeftin, ovdje se radi o NVME modelu koji ima velike brzine, i ako ne prenosis fajlove cesto (Ili renderas) bacas pare bezveze, za iste novce kupis 250gb (skoro i 700gb) vise a neces osjetit nikakvo poboljsanje u loadanju windowsa/igara. Crucial MX500 ti je rang Samsunga tak da, BX500 isto nije nista losiji...

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Logigamer kaže...

je isplativije uzeti gtx 1660ti i ryzen 3600 ili rx 5700 i ryzen 2600 za igre

 Niti jedno, R5 3600 + Vega 56 (najjeftinija je oko 2400kn na nabava.net)

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razmišljam o nadogradnji kompa u koji nisam baš nešto previše uložio već evo 7 godina od kako sam ga složio. Jedino sam stavio dodatno 8gb rama i SSD.

Skupilo se nešto para pa bi se možda malo i ponovio, stvarno ne pratim zadnjih par godina hardware previše pa me interesira što je sad najbolje koja grafička kakvi chipseti, intel ili ryzen, nvidia ili amd?

Molio bi vas koji ste više u tome da mi date neki savjet, što nadograditi?

Jel bi mi bilo dosta samo RAM, CPU, GPU i MBO , ostaviti tipa ovo napajanje ak bi izdržalo? Ili možda samo jači GPU, kolko je dobar ovaj procesor i koju grafu eventualno da nije bottleneck? Ili sve kupovat, ali to mi je nekako skupa opcija.

Komp koji imam je ovaj pod moj PC na profilu, a kolko bi para dao iskreno neznam. Za koliko se da nešto pristojno složit da sam opet dulje vrijeme miran?

Nisam ja neki HC gamer, nemam toliko vremena, ali ako izađe neki zanimljiv naslov da mogu odigrati. U biti jedino što sada i igram na kompu je CS:GO tu i tamo PUBG i to je to, s time da PUBG već dosta teško guta ovaj moj komp.

 

 

 

 

Steam: inspektor_lucic ; PS: strbi_zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
strbi kaže...

Ryzen 2600, MSI B450 Tomahawk i GSkill Aegis 3000 MHz CL 16 2X 8 GB te ako imaš novaca GTX 1660 Ti.

Ako nemaš novaca, možeš prvo nadograditi procesor, memoriju i matičnu ploču, razmisli i o novijem

Ryzenu 3600 i MSI B450 Tomahawk MAX matičnoj ploči, napajanje možeš i zadržati za početak,

pa ga nadograditi kad se ukaže prilika.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Po meni bolje isto 2600, ali https://www.nabava.net/search.php?q=b450+gaming+k4 od 700kn (Ryzen 3000 ready out of the box, provjereno) i https://www.nabava.net/search.php?q=PV416G300C6K ili https://www.nabava.net/search.php?q=crucial+3000+2x8, obje memorije naspram Aegisa imaju heatspreadere. Cijena memorija je opet malo pala pa Aegis vise nije tolko best buy kolki je bio. To je po meni max. ulozeno/dobiveno, iako se da raspravljati je li bolje 1600 ili 2600 ili 3600.. Umjesto GTX 1660 Ti ja bih uzeo Vega56, po mogucnosti Asus Strix Arez koja je u CU 288 eura + DHL dostava od 19 eura = 308 eura = 2285kn (pa mozda od tamo i ostale komponente za max. ustedu), sto je cijena šrot pocetnih modela gtx 1660Ti u HR. https://www.computeruniverse.net/en/asus-arez-strix-radeon-rx-vega-56-oc-gaming-80-gb-oc-high-end-graphics-card U slucaju kupovine Vege56 je pozeljno mijenjati napajanje na nesto jace od 450W, po mogucnosti kvalitetnih Gold 550W ili Bronze 650-750W (Gigabyte B700H od 450kn bi to trebao moci drzati..).

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 23:01 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sada ste mi dali neke ideje, možda bih išao onda na AMD procesor nakon ovog intela, možda naručiti neke komponente sa tog computer universa, ima li tko iskustva?

Ovako, imam već DDR4 rame od buraza (nove Crosair Vengeance cmk16gx4m2b3000c15  2*8GB, kupio je kako bi sebi složio komp, ali možda ja njemu prodam svog pa sebi složim novo :) )

Vjerujem da je ta RAM memorija super. Kolika je razlika između ryzen 5 2600 i 3600 jer razlika u cijeni je skoro 500kn, u protisu je 2600 1.139kn, a 3600 1650kn.

Matičnu onda možda tu B450, ima na comp universe ova  , ta je ista u protisu 813kn, ili bi okej bila i ova jeftinija.

Za grafu isto nisam pametan, ali išao bi možda na AMD pošto sam uvijek imao njihove grafe.

Jeli ta Vega 56 bolja od RX 580 ili 590 i koliko je bolja?  Ima milion "podverzija" tih grafickih pa me ako znate što točno gledati što preporučate, ima Vega 56 i po 230€ i po 300€.

Cijenovno su na computer universeru sve komponente jefitinije za barem 100kn nego ovdje kod nas, ali kakva mi je onda stvar sa garancijom ili eventualnom reklamacijom, kakvi su u takvim slučajevima?

I btw, koliko bi buraza tražio para za ovaj moj komp cca, koliko to vrijedi sada?

Hvaala vam na odgovorima i savjetima za sada, svaki novi je dobrodošao. Nije mi neka hića da moram to sad što prije, volio bi zato pregeldat sve di je najpovoljnije i šta je ajmo reć best buy pa onda kupiti, a ne se požurit pa lupat po glavi poslije :)

 

 

 

Steam: inspektor_lucic ; PS: strbi_zg
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Memorija ti je dobra. Kolko je jaca Vega56 lako proguglas. Od 580 je skoro 2x jaca. Podverzije, tj. modeli neke graficke ne znaci da su to jace graficke, nego da su razlicite izvedbe iste (potrosnja, temperatura, OC-takt/clock - ovo zadnji ustvari znaci da su jace, ali se radi obicno o nekoliko %), znaci chipovi svih modela neke graficke su isti s malim razlikama. Mislim da postoji tema za CU pa malo potrazi, slobodno guglaj dojmove, imas i na idealo.de cijene, reviewove i ocijene svih njemackih ducana. Ibme74 je nedavno kupio taj top model Vege56 pa ti moze dat dojmove, ali grafa je sigurno jaca od 1660 Ti, iako vise trosi. Tako da, ako ne zelis mijenjati napajanje mozda je 1660 Ti ili 1660 pametnija kupovina, iako ima dobrih, a jeftinih napajanja (od 450kn nadalje). 580 gledaj, samo ako ces polovno. 590 nema smisla gledat.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razmislja sam o nadogradnji cpu-a, isplati li mi se sa ryzen 1600 ic na 3600, ostatak konfiguracije je u opisu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zavisi koliko para si spreman potrositi za cca 30% vece CPU perf. Koliko bi se to prenijelo na gaming najbolje pogledat vise videja i guglat, na redditu npr. imas usere koji su prelazili sa 1600 na 3600 i ostavili osvrt. Realno zavisi i koji monitor imas (kolko Hz) i kolko si sklon podizanju postavki u igrama, pogotovo zahtjevnim naslovima.

13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala na savjetima, ma znam sve budem guglao sad ovih dana, nešto će se iskopati.

Evo slika ovo sam sada na brzinu složio na comp universeu, možda tamo sve uzeti nemam pojma budem vidio, jeftinije mi je u svakom slučaju.

Kod nas samo uzeti ovo kućište.

Ovo što sam složio sada mi se sviđa, čak i nije toliko skupo. Ili ipak ići na noviji ryzen 5 3600  

Jel bi ovo napajanje bilo i previše ili je to okej po toj cijeni od 80€cca 600kn ili mogu jeftinije proći?

Koliko bi mogao onda tražiti za ovu svoju trenutnu pilu, mogu dobiti cca 2000-2500kn?

 

Steam: inspektor_lucic ; PS: strbi_zg
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 14:06 (strbi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Cak i ne igram toliko zahtjevne naslove, imam obicni fullhd 60hz monitor tako da sam zadovoljan perf. U zadnje vrijeme se malo zabavljam sa emulatorima i nekim MMO igrama pa me nekako zbog toga najvise zanima.

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

nadogradio bih svoj PC, potrebna mi je nova grafička, napajanje, možda procesor i neki SSD.

Isplati li se uopće nadograđivati ovaj PC?

 

Specifikacije vidi pod mojim profilom: Vidi PC

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav kolegice i kolege, zanima me što bi prvo od komponenti iz opisa tko od vas upgradeao ? Od kupnje cijelog sustava u Uziju u travnju 2018. sam nabavio i famozni 32"1440p 75Hz AOC, i premda trenutno ne igram ništa (ne privlači me...), možda za par godina uzmem neki RPG, ali volim tehniku i imat novije stvarčice :D 

 

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

GPU naravno, i snaga i VRAm su ti preslabi za bilo kakav ozbiljni 1440p gaming

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice