Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.842.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kelam kaže...
Ram dok ne predem na novu platformu ne uzimam...
Grafa sad se uzima vjerojatno HD7850, zato me zanima kako skaliraju.
Kad skupim novce definitivno uzimam i5 3570k i Asrock z77 extreme4
I tek kasnije ubodem jos jednu grafu

Prijatelju, za početak uzmi još 4GB ram u taj komp što imaš. S grafičkom ne moraš žuriti, HD 5770 je još uvijek OK.

Ako baš nužno hoćeš, uzmi jaču. Samo AII x4 620 ti je malo slabašan za sustav s npr HD 7850.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Onda cu uzet sad samo keks rama pa cu skupiti jos para i kupit novi cpu, mbo i ram
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kelam kaže...
Onda cu uzet sad samo keks rama pa cu skupiti jos para i kupit novi cpu, mbo i ram

To je dobra odluka. Možda ne bi bilo loše i neki SSD što prije.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ne postoji od 4gb :D i dosta mu je jos 2 pa onda neka ima 4gb...imas polovnih čudo za 100kn sam probaj naci isti proizvodajac kao tvoj ;)

 

athlon kojeg ima nije slabašan za 7850,sasvim dosta je, jedino kada bude jos spajao jednu trebati ce mu i5...SSD mu je nepotreban ako na tom kompu igra vecinom igre

 

Evo imaš tu http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/transcend-2gb-ddr2-800mhz-oglas-6310836

 

ali ako je prodana nadji bilo koji kingmax 2gb ddr800 i bu šljakalo bez problema

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 21:01 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
A sad se mislim dali uopce da kupujem ista nego da stedim za novu platformu..
Ma nije mi potreban ssd, barem zasa lol
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

kupi ram, i igraj se ko čovjek, čemu razmisljanje? 100kn...a uvijek ces moci dobiti 100kn nazad,tako da ništa ne gubiš...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...

To još uvijek nije loša grafička, pa sam odaberi hoćeš li 7850 koju kasnije možeš zadržati kada kupiš nove komponente, ili ćeš radije sad uzeti recimo i3 + mbo + 4gb rama i prebaciti se na noviju platformu.

Prelaskom na i3 nece dobiti nista.

iclock2much
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Evo opet mene i hvala na odgovorima (MBO, CPU i RAM)....  zanima me potrosnja CPU-a odnosno Athlon 64 3000+ stock VS Phenom II x4 955 stock!

 

Nez, po meni.... mislim da ne treba jos mijenjati napajanje jer ima HD 4670, a ako mu se GTA IV nije rusio sa jednojezgrenim procesorom i HD 4670 onda ne vjerujem niti da ce se s novim CPU-om (4 core) koji mozda i manje trosi od prastarog 1-core procesora?!?!? (ili se varam), sto mislite? ugl, bilo bi dobro da maticna podrzava AM3+ procesore..... nazalost, nez kakav mu je PSU tocno, nez kada cu opet ici do njega (on se ne razumije u te komponente, nepokretan je tako da nema nekog prihoda ako shvacate...).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
athlon 3000+ trosi 89W u full loadu dok phenom ii trosi 125w kad ga okines do kraja (znaci furmark i kompanija, ne igre)
Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

@lovac - gle, bolje nek ide na neki intel, ovako:

 

Intel Pentium G645 2,9Ghz, 3MB LGA1155
MSI H61M-P20_(G3)
Kingmax 1x4GB DDR3 1333 FLFF

FuturaItHRK 944.88

Uštediti ce love, a opet je dobio 5x jači komp. Nema potrebe za ništa jače, kasnije ako mu opet bude falilo snage na grafici neka si uzme novu 7770 koju ovaj proc gura bez ikakvih problema te novo napajanje neko i eto opet super kompa! ;)

Intel troši 2x manje struje,manje se grije a i odličan je za igre.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 9:01 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

imam oko 700 tinjak kn za nadogradnju može i polovno

cpu:DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5400+

gpu:ati radeon hd 2600 pro

mbo:Foxconn K8M890M2MB Series

ram:2 gb ddr2

Hard 1:80 gb

hard 2:300 gb

monitor:multisync lcd 195vxm+

 

Mislim da mi je grafa najslabiji dio pc-a ali vi odlučite jer nisam siguran i možda prodati svoje 2 gb rama i kupiti 4 gb

 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za što najviše koristiš komp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Za što najviše koristiš komp?

internet,igre,filmovi,ps

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Onda najbolje ovako za sada:

 

1. Ako imas 2x1gb memoriju, prodaj to i kupi 2x2gb cc  - 200kn

2. grafu prodaj, i kupi neku jaču, npr 4850cc - 350kn

3. Ako ti je napajanje lose,napiši točno koji je model, trebao bi kupiti nešto tipa Fortron FSP 400, Chieftec GPS 400 - cc 150kn

 

i onda ces donekle moci se igrati,ali donekle jer ti je procesor slab...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

napajanje je 400W aopen

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ok,onda ga ne trebaš mjenjati, aopen je ok ;)

 

znaci trazi grafičku i riješi memoriju...

 

Ali još jedna bolja solucija,samo u toj kombinaciji moraš imati SATA hard...ako je bar jedan sata, go for it!

 

Prodati svoj proesor,matičnu,memoriju i grafu za cc 400kn, i onda imas oko 1100kn te kupiš

 

Polovnu 4850 - 350kn

Novo G530+maticnu najeftiniji+4gb ddr3 - cc 750kn

 

i eto kompa super za igranje ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 11:03 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bass kaže...
athlon 3000+ trosi 89W u full loadu dok phenom ii trosi 125w kad ga okines do kraja (znaci furmark i kompanija, ne igre)

Vidio sam da ima vise revizija, neke su 95, a neke 125....  to sam vidio na CPU world.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
lovac82 kaže...

Evo opet mene i hvala na odgovorima (MBO, CPU i RAM)....  zanima me potrosnja CPU-a odnosno Athlon 64 3000+ stock VS Phenom II x4 955 stock!

 

Nez, po meni.... mislim da ne treba jos mijenjati napajanje jer ima HD 4670, a ako mu se GTA IV nije rusio sa jednojezgrenim procesorom i HD 4670 onda ne vjerujem niti da ce se s novim CPU-om (4 core) koji mozda i manje trosi od prastarog 1-core procesora?!?!? (ili se varam), sto mislite? ugl, bilo bi dobro da maticna podrzava AM3+ procesore..... nazalost, nez kakav mu je PSU tocno, nez kada cu opet ici do njega (on se ne razumije u te komponente, nepokretan je tako da nema nekog prihoda ako shvacate...).

Iskreno, to napajanje koje ima je srotex i vjerojatno nije u dobrom stanju.

Steta bi bila da ustedi tih 300HRK pa mu staro napajanje povuce sve nove komponente u smrt ako se sto desi.

Taj Cors ima 36 mjeseci garancije i super je napajanje, to mu je ulaganje u buducnost.

Neka kupi komplet koji sam mu slozio, preporoditi ce se.

Ona ploca podrzava AM3+ procesore, ispod je jeftinija varijanta :)

 

Ima ovu opciju na slici bez napajanja, takoder AM3+ opcija, sa 4GB radne memorije.

Ako zeli moze kupiti i napajanje i to je onda umjesto 1105HRK ukupno 1465HRK.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 12:19 (zoharbizo).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

preporučaš novo napajanje a metneš užasnu ploču...na tu ploču ne bi metnuo athlon x2 kamoli phenom x4 BE koji vuče struje, treba dobru regulaciju napona...

 

nikako tu ploču!

 

i neka ide na intela, bolje je i za sada ne mora mjenjati napajanje jer intel trosi ponavljam 2x manje! kada bude išao na jaču grafu onda tek nek mjenja i napajanje...x4 phenom na tu grafu i ostalo nema logike

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

preporučaš novo napajanje a metneš užasnu ploču...na tu ploču ne bi metnuo athlon x2 kamoli phenom x4 BE koji vuče struje, treba dobru regulaciju napona...

 

nikako tu ploču!

 

i neka ide na intela, bolje je i za sada ne mora mjenjati napajanje jer intel trosi ponavljam 2x manje! kada bude išao na jaču grafu onda tek nek mjenja i napajanje...x4 phenom na tu grafu i ostalo nema logike

Phenom II 955BE radi uredno na ovoj ploci i clocka se uredno.

Ploca ima 4+1 regulaciju koja je sasvim dovoljna za njega, da se radi o Phenomu II X6 onda bi razmislio i o boljoj ploci, znam jer sam slozio par ovakvih setupa sa slicnim plocama i slicnom regulacijom, pricas bez pokrica.

A ona tvoja Intel konfa je preslaba i prelosa kada se ovo moze sloziti i pojede ju doslovno.

X2 procesor kupiti kad imas novaca za unlocked X4 nema smisla, ovo mu je najpametnije.

Napajanje bi svakako valjalo promjeniti.

iclock2much
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

4+1 :D ok...

 

je slabija intel, ali opet, zašto ne ako mu je intelova dosta i za jače grafe? koji ce mu vrag phenom x4 ako ga nikada nece iskoristiti i ako nece mozda nikada imati jaču grafu od 7770 koja uredno vrti sa intelom sve nove naslove?

 

napajanje ok, to uvijek je dobro imati novo i kvalitetno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

4+1 :D ok...

 

je slabija intel, ali opet, zašto ne ako mu je intelova dosta i za jače grafe? koji ce mu vrag phenom x4 ako ga nikada nece iskoristiti i ako nece mozda nikada imati jaču grafu od 7770 koja uredno vrti sa intelom sve nove naslove?

 

napajanje ok, to uvijek je dobro imati novo i kvalitetno

Sa 4+1 regulacijom se moze bez greske clockati Phenom 955BE, tako da je miran sa njom.

Zato sto su igre optimizirane i koriste Quad core procesore, taj Intel nije dovoljan za recimo HD 7770 u BF3 a bome ni u jos dosta igara.

Dual core je zastario, znam o cemu pricam jer sam igrao sa HD 4870 OC i G530 pa je u nekim situacijama bilo problema a ona je slabija kartica od HD 7770 osjetno.

iclock2much
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kako znaš da je to 4+1¸regulacija?

 

g530 je duplo slabiji od pentiuma kojeg sam preporučio... i nece sigurno igrati bf3 na 1920x xxx i sve na high, nepate svi sa fps-ima...i dosta je za mid postavke i ugodno igranje

 

ja uredno sam igrao sa g630 i 7750 sve igre, bf3,max payne 3, sc2...ako je za njih dosta onda je i za više njih ;=)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 12:57 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Kako znaš da je to 4+1¸regulacija?

 

g530 je duplo slabiji od pentiuma kojeg sam preporučio... i nece sigurno igrati bf3 na 1920x xxx i sve na high, nepate svi sa fps-ima...i dosta je za mid postavke i ugodno igranje

 

ja uredno sam igrao sa g630 i 7750 sve igre, bf3,max payne 3, sc2...ako je za njih dosta onda je i za više njih ;=)

Znam jer sam pogledao sliku ploce, pogledaj na slici sto sam ti stavio u kvadratic.

G530 nije duplo slabiji nego 25% slabiji.

Kada moze kupiti bolje neka kupi bolje a to je Phenom koji je puno jaci od tvoga prijedloga.

iclock2much
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A koliko je phenom jači od intela sto sam preporučio? 2%??

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=406

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

 

Evo ovako frend bi htio nadogradit komp.,trenutno ima:

 

MBO: Gigabyte EP43-DS3

CPU: Core 2 Duo E6300 @ 3.01

RAM: 2 x 1 GB DDR2 @ 800 Mhz

GPU: Ati Radeon HD4670 1 GB DDR3

PSU: no name 420W

 

Komp mu sluzi ugl. za igranje (htio bi pokreta  novije naslove tipa bf3) i tu i tamo koji program tipa AutoCad...budžetom je limitiran na oko 1000kn,pa ga zanima da li bi imao poboljšanja prelaskom na intelovu G-seriju ili ipak nista bez i3,i5-serije. (preferira intel ali moze nesto i od amd-ove serije)

Mislim da mu je tu najveci problem graficka(moze i neka polovna,ma da je razmisljo kroz nekih mjesec,dva kad skupi opet love uzet novu) ,ram-i su i tako najeftiniji :)...

Pa eto moze vase strucno misljenje sto je najbolje za napravit...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

A koliko je phenom jači od intela sto sam preporučio? 2%??

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/88?vs=406

Jaci je mnogo, gledaj malo multithread tu na tim testovima.

I jos se Phenom da clockati.

iclock2much
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maki2208 kaže...

Pozdrav,

 

 

Evo ovako frend bi htio nadogradit komp.,trenutno ima:

 

MBO: Gigabyte EP43-DS3

CPU: Core 2 Duo E6300 @ 3.01

RAM: 2 x 1 GB DDR2 @ 800 Mhz

GPU: Ati Radeon HD4670 1 GB DDR3

PSU: no name 420W

 

Komp mu sluzi ugl. za igranje (htio bi pokreta  novije naslove tipa bf3) i tu i tamo koji program tipa AutoCad...budžetom je limitiran na oko 1000kn,pa ga zanima da li bi imao poboljšanja prelaskom na intelovu G-seriju ili ipak nista bez i3,i5-serije. (preferira intel ali moze nesto i od amd-ove serije)

Mislim da mu je tu najveci problem graficka(moze i neka polovna,ma da je razmisljo kroz nekih mjesec,dva kad skupi opet love uzet novu) ,ram-i su i tako najeftiniji :)...

Pa eto moze vase strucno misljenje sto je najbolje za napravit...

 

Polovan Core 2 Quad + najmanje 2GB RAM. To bi bilo za 1000 Kn.

Nakon toga što prije nova grafa i bolje/jače/kvalitetnije napajanje.

Onda SSD.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ford eleanor kaže...

Zoharu@Ona ploča koju si predložio ima Cpu support do 95W.

Nije preporučljivo stavljati tog Phenoma na ploču koja ima 3+1 faznu regulaciju

Ima 4+1 regulaciju, prilozio sam sliku tamo i zaokruzenu regulaciju.

Podrzava 125 TDP procesore i cak i C2 965 sa TDP-om od 140W, pogledaj listu podrzanih i vidjeti ces.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 14:30 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sto nije bolje da prijede na novije procesore s.1155,pa poslije lako nadogradi?!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice