Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DaNiTo kaže...

Skupi više novaca za Ryzen 3600 i MSI B450-A Pro MAX i nadogradi to kako treba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako misli zadrzat grafu i ostat na FullHd moze i slabiji Ryzen tipa r5 2600...?

 

Bojin se da mu ovaj 3600 ne bude pre mocan!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ma uzmes r5 1600 cca 800kn ili r5 2600 za cca 1.000kn + ploca b350/450 za cca 550-600kn i vozi, za prvu ruku ostavis taj RAM, kasnije ubodes neki kit 2x8GB DDR4 3000/3200MHz i to je to.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da jace su , ali naveo je lol i fortnite za to mu nije potrebna potrosna kartica kao 380 , uostalom igrat ce se dijete , a ne kao nas vecina dok ne vidimo lock na 333fps na ekranu to za nas nije igra.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Da jace su , ali naveo je lol i fortnite za to mu nije potrebna potrosna kartica kao 380 , uostalom igrat ce se dijete , a ne kao nas vecina dok ne vidimo lock na 333fps na ekranu to za nas nije igra.

 

 Ti si jos zapeo u codu 2-4 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

@DiNiTo; Nadogradnja neisplativa, bolje investirati u polovnu gaming konfiguraciju, ili novu s tim da grafiku ubaciš naknadno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 0:40 (PCHardware).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Cod 3 igram vec duze vrijeme na ps2 competitive , kada se skupimo na Lan sa crt telkama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molim da mi koji savjet ovde ostavite ,htjeo bi poboljsati moj sistem(nadograditi) ,Hvala unaprijed.

 

CPU:Intel Core i7 4790S @ 3.20GHz   Haswell 22nm Technology

RAM:16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)

Motherboard : HP 2B2C

Graphics: SyncMaster (1920x1080@60Hz),  4095MB NVIDIA GeForce GT 730 (MSI)

Storage: 931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA )

Optical Drives : hp HLDS DVDRW GUD0N
              Microsoft Virtual DVD-ROM

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zte3 kaže...

Molim da mi koji savjet ovde ostavite ,htjeo bi poboljsati moj sistem(nadograditi) ,Hvala unaprijed.

 

CPU:Intel Core i7 4790S @ 3.20GHz   Haswell 22nm Technology

RAM:16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)

Motherboard : HP 2B2C

Graphics: SyncMaster (1920x1080@60Hz),  4095MB NVIDIA GeForce GT 730 (MSI)

Storage: 931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA )

Optical Drives : hp HLDS DVDRW GUD0N
              Microsoft Virtual DVD-ROM

 Ako ti je racunalo priparno za igre ja bi tu samo uzeo noviji gpu, neznam kakvo napajanje imas i koliki ti je buđet?!

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zte3 kaže...

Molim da mi koji savjet ovde ostavite ,htjeo bi poboljsati moj sistem(nadograditi) ,Hvala unaprijed.

 

CPU:Intel Core i7 4790S @ 3.20GHz   Haswell 22nm Technology

RAM:16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)

Motherboard : HP 2B2C

Graphics: SyncMaster (1920x1080@60Hz),  4095MB NVIDIA GeForce GT 730 (MSI)

Storage: 931GB TOSHIBA DT01ACA100 (SATA )

Optical Drives : hp HLDS DVDRW GUD0N
              Microsoft Virtual DVD-ROM

 Ovo je neko HP-ovo računalo?

Treba provjeriti koja je najdulja grafička koja stane unutra, i kak veli kolega, kako jako i koliko staro napajanje je unutra.

 

Ako pretpostavimo da je kućište veliko i napajanje nije problem, najbolja nadogradnja bi bio SSD i grafička kartica.

SSD recimo neki MX500 od 500GB, a grafička RX 580 (8GB, nek se nađe :)

SSD radije novi, a grafičku uzmi rabljenu s garancijom.

 

Processor ne može mnogo bolji na ovu ploču, a ako mijenjaš ploču na noviju generaciju, onda moraš mijenjati baš sve (matična, procesor, memorija, a uz to grafička i napajanje... A vjerojatno i kućište), ali onda je to novo računalo.

 

Edit:

Ako ti računalo služi za igre, pogledaj dal monitor ide do 75Hz.

To sam prije koji dan napravio na jednom starijem računalu koje sam nadogradio. U igrama imaš doslovno osjećaj kao da se radi o nekom potpuno drugom računalu. Daleko bolji osjećaj u igrama, pa čak i na samom desktopu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:21 (CyberDemonVZ).
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala momci sve mi je jasno sta treba da radim,Hvala na pomoci!!!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 11:17 (zte3).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Piknuo sam sebi 2070tku super,ali zastario mi je procesor i maticna pa moram i to da uzmem,za procesor sam odlucio Ryzen 5 3600 ali maticne bar ove koje imaju na prodaji ne znam bas sta bi uzeo pa mi treba savjet budjet mi je izmedju 1000 do 1500kn max za maticnu.

https://www.links.hr/hr/maticne-ploce-0503

Razmisljam o kupovini ASROCK X570 Pro 4 pa me zanimaju misljenja i savjeti ostalih forumasa,hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

MSI B450 Tomahawk Max

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

MSI B450 Tomahawk Max

 
Ona mi je bila medju top 3 izbora ali koliko vidim na toj stranici je nema nazalost,a narucujem preko prijatelja i njegove firme da bi imao nekih 25-30% popusta a mislim da samo kod njih kupuje pa sam limitiran na toga proizvodjaca.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

pogledaj ona MSI B450-A PRO MAX, gotovo ista ploča samo bez fensi boja i rgb-a.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nazalost bar koliko ja vidim ni nje nema :/ izbor im je na linksu necu reci los ali srednja-zalost u najbolju ruku.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

mozes onda ovo , samo imaj na umu da ti ta ploča treba BIOS update da bi ryzen 3xxx radio na njoj (ako nema na kutiji ryzen 3xxx ready naljepnicu)

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala za info i savjet,s obzirom da imam poprilicno fin popust od tih 25-30% ipak razmisljam da piknem neku 570tku a ovo malo recenzija i infa sto sam uspio naci o ASROCK X570 Pro 4 cini se kao skroz pristojna i dobra maticna oke cijene meni licno proizvodjac nije poznat ali se ni u hardwer ne razumijem nesto dobro osim nekih osnova,gledao sam par videa i malo nesto recenzija sto sam nasao i kao sto rekoh cini se skroz dobra/solidna za 570tku a da ne kosta preko 1.5k kuna.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ništa ti na tim x570 ne dobivaš osim featurea koje vjerojatno ne planiraš korsititi

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dobiva PCIe 4.0 koji je danas nebitan, ali za nekakvo future proofanje ima smisla. PCIE 3.0 bi mogao biti bottleneck za jedno 3-4 godine što se tiče grafičkih kartica i SSD-ova. Dakle za ljude koji žele biti mirni godinama, tj. ne mijenjaju komponente svako malo se isplati uložiti u takvu matičnu, ipak je to skok u generaciji. Tih 500 kn razlike se sigurno može i bolje iskoristiti, ali ako te baš žuljaju pare - samo naprijed.
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kresaux kaže...
Dobiva PCIe 4.0 koji je danas nebitan, ali za nekakvo future proofanje ima smisla. PCIE 3.0 bi mogao biti bottleneck za jedno 3-4 godine što se tiče grafičkih kartica i SSD-ova. Dakle za ljude koji žele biti mirni godinama, tj. ne mijenjaju komponente svako malo se isplati uložiti u takvu matičnu, ipak je to skok u generaciji. Tih 500 kn razlike se sigurno može i bolje iskoristiti, ali ako te baš žuljaju pare - samo naprijed.

 3-4 godine ? bolje receno 13-14 godina...

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kresaux kaže...
Dobiva PCIe 4.0 koji je danas nebitan, ali za nekakvo future proofanje ima smisla. PCIE 3.0 bi mogao biti bottleneck za jedno 3-4 godine što se tiče grafičkih kartica i SSD-ova. Dakle za ljude koji žele biti mirni godinama, tj. ne mijenjaju komponente svako malo se isplati uložiti u takvu matičnu, ipak je to skok u generaciji. Tih 500 kn razlike se sigurno može i bolje iskoristiti, ali ako te baš žuljaju pare - samo naprijed.

 To da bi "vidio"(nemozes niti vidjeti vec samo izmjeriti) covjek bi morao uzimati teski high end gpu od nvidie, dakle sad je to cca 9000kn iskesirati za 2080ti, ovim tempom nabijanja cijena za 3-4g ce to biti 29000, sumnjam da ikoga toliko žulja lova

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 21:12 (Igrozni93).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala vam za savjete onda uzmem neku od 450tki sigurno, nije bas da imam novca na bacanje tako da ako mogu da ustedim 500kn sigurno cu to i da uradim.

 

Samo kako tocno ide to bios updejtanje za ryzene i ne znam.... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Wack kaže...

 

 

Samo kako tocno ide to bios updejtanje za ryzene i ne znam.... 

 Ako uzmes Gaming K4 iz Linksa (a i uzmi tu, najpametniji odabir trenutno u Linksu) onda ne trebas radit update biosa, a i vecina B450 ploca danas ima ryzen 3000 ready naljepnicu tak da... 

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Vase misljenje ovoj maticnoj i nadam se da je "ryzen rdy"

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Wack kaže...

Vase misljenje ovoj maticnoj i nadam se da je "ryzen rdy"

 

 

 

 Jedna od najgorih B450 ploca, los vrm i voli joj crknut audio...

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dobro je da sam pitao onda 😏🤣

Hvala opet 

 

Ako jos ne bude kakva Maticna dobra preporucena uzimam

 

ASROCK B450 Gaming K4

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 22:05 (Wack).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Wack kaže...

Dobro je da sam pitao onda 😏🤣

Hvala opet 

 

Ako jos ne bude kakva Maticna dobra preporucena uzimam

 

ASROCK B450 Gaming K4

 Ma nemas bolje, da imaju Tomahawk MAX na stanju onda bi nju preporucili. Ali oni uopce ne nabavljaju tomahawkice iako se dosta dobro prodaju, samo sta bi kod njih cijena vjerovatno bila prek 1000kn

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovo je nevjerovatno sinoc gledam na links maticne ima ih oko 70 danas nekih 57,i naravno ova koju sam namjeravao uzeti ne mogu je vise naci na prodaji😏 niti je na search izbacuje. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne opterecuj se, links moze nabavit sto ti treba. Posalji im upit na prodaju ako bas moras provuc preko njih i gotovo.

 

Oni uzmu malu proviziju. Nekad je bolje malo vise komunicirat sa shopom nego na forumu...

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice