Sklapanje gaming servera

poruka: 21
|
čitano: 2.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Pozdrav svim korisnicima foruma.

Imam jedno pitanje koje djeluje malo više retardirano pa me zanima dali bi ta ideja imala više koristi od kupljenog servera(kod nekod hostinga).

Znači ja planiram(u bližoj budućnosti) otvoriti SAMP server na windows 8.1 x64 podlozi. Naravno, moja "mašina" samo za moj server. Uzeo bi jedan Hajper X SSD od 240 gb, hajper x ram od 8 gm(2x4 ili 4x2) na 1666 ili 1866 mhz non-ecc, grafa nije bitna, cpu x6 6300 i neku matičnu. Bio bi spojen kablom na net od 11mbps down i 0.5 mbps up(bio bi još jedan komp spojen na taj net i tu i tamo dva moba).

 

dali bi imao kakvog efekta s tim? Hvala 😊

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 4:00 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Za SAMP ti se ne isplati imati svoj server, eventualno ako bi to bio jako veliki server (npr. UIF). Kupi hosting, neki provjereni, 100-200 ili koliko već slotova i uživaj. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Stvar je u tome što će to biti kao ''igra i igri'' i vući će dosta CPUa, pa zato, ne želim imati laga

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Pa zato baš nemoj uzimati svoj komp nego uzmi neki server sa Xeonom koji je puno puno jači od tog FXa, a i 0.5 upload je premalo. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Nebi to bilo na mom kompu, bilo bi na posebnom, možda bi uzeo neki i5

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera
Pa rekao si da bi kupio FX 6300...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Pa možda bi uzeo neki od Intela, još razmišljam

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Gle, nemožeš hostati, kao što sam rekao, upload ti je 0.5mbit što ti je premalo, za neko ozbiljnije hostanje bar 5mbit upload, jer ovako više od 5 igrača je bol i muka. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Ma uzet ću onda negdje. Može lock

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje gaming servera

Bez optickog interneta ne pomisljaj na sopstveni hosting, ping ce biti prevelik  lag ne izdrziv.

 

Jedino da sklopis svoju konfiguraciju i platis server housing u nekom od domacih data centara, e sada koliko je to isplativo samo radi jedne igre...

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Optički? o.O

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Imaš bakar (sporiji Internet, ono što ti imaš, bakar je ograničen na udaljenost i svakih par metara se gubi na brzini) i imaš optiku (ono što ti nemaš, oni koji imaju u hrvatskoj optiku oni imaju ili 50/10 ili 100/20 isto tako i na optici je puno puno niži pong). 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

sa bakrom mi radi kabal od 10m u komadu, to onda nije bakar nego taj optički?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje gaming servera
Dex.pwn kaže...

Bio bi spojen kablom na net od 11mbps down i 0.5 mbps up(bio bi još jedan komp spojen na taj net i tu i tamo dva moba).

Odustani odmah u startu. Toliki upload će možda biti dovoljan za 3-4 igrača, nakon toga ping raste sve više i više svim igračima na serveru. + što ćeš sam sebi zagušit internet zbog full iskorištene upload brzine.

12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

a kad bi uzeo još jedan net s 5-6 mbps upa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje gaming servera
Dex.pwn kaže...

a kad bi uzeo još jedan net s 5-6 mbps upa?

Bilo bi bolje, al opet premalo za recimo 20ak igrača. Sad ne znam točno koliko je potrebno upl po igraču za SAMP. Pokreni server na svom kompu pa nek ti se par prijatelja spoji i vidjet ćeš kako radi..

12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

SAMP ne zahtijeva jako visok UP zato jer radi na drugačijem principu nego ostale MP igre (SAMP je client zapravo), ali ako se radi o DM/FR... u jednom, kao UIF onda zahtijeva jako visok UP. ali s obzirom da on namjerava kupiti komp za to onda valjda i namjerava imati puno igrača tako da ispod 10-15 upload je glupo. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Koliko sam ja upučen u to, T-Com nema pakete gdje ti možeš priladogit DL i UP

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Kupi hosting i točka. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje gaming servera

Ako imas mogucnosti uzmi prvo ovo : http://amis.hr/ftth2014/ , kasnije ces lako za server.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sklapanje gaming servera

Ma uzet ću kod nekog hostinga :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice