Slaganje racunala i dileme zaključana tema

poruka: 4
|
čitano: 1.438
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Slaganje racunala i dileme

Kupujem računalo do maksimum 3.000kn i imam neke dileme, odnosno da li za više para dobijem više i koliko s obzirom na ograničenje!?

Prema onom što sam pročitao portio.hr je trenutno najjeftiniji, a i nema nekih problema kod naručivanja, osim što garanciju ne možeš ostvariti preko njih ( iako po zakonu o potrošaćima tako ne bi smjeli ni postojati, a kamo li prodavati, ali).

Dakle ovo je prijedlog, s tim da mi igre nisu bitne, samo pouzdanost, tihi rad i garancija:

 

Dilema je u memoriji (koja i kompatibilnost), napajanju i u procesoru, da li za više para dobijem i puno bolje perfomanse!?

 

Naravno, tu je i kučište, ali ne znam koje jer ne smijem preći 3000kn, barem ne u ovom paketu.

Ima u ADM-u EVO kučište za 100-ak kuna, ali kako nisam iz Zagreba, treba platiti poštarinu (d ne provjeravam 35 ili 50kn valjda)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 22:05 (stoop).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje racunala i dileme

evo složio sam ti jednu konfu u ADM-u...isto nema problema sa naručivanjem, dostava ti je besplatna plaćaš pouzećem ako želiš ili uplatiš pa oni pošalju, totalno svjedno, garanciju imaš nema frke po tom pitanju...

 

no nisam vidio da tražiš grafičku karticu ili se možda pak želiš koristiti integriranu na matičnoj, to je bitno naglasiti pa naglasi jel bitno mjenja stvari!

 

fali još samo hdd u konfi koju sam ti složio, oni su ionako sad skupi pa to ti vidi kako i šta, ubacio sam ti i kučište...imaš puno bolje napajanje, bolju matičnu, bolji proc kojeg vrlo vjerovatno možeš na toj ploči odtključat u x6 što ti je veliki dobitak...i da ploča podržava sve to

 

evo : http://i.imgur.com/qbO1E.png

 

samo krupno, ništa sitniš
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje racunala i dileme
oly570 kaže...

evo složio sam ti jednu konfu u ADM-u...isto nema problema sa naručivanjem, dostava ti je besplatna plaćaš pouzećem ako želiš ili uplatiš pa oni pošalju, totalno svjedno, garanciju imaš nema frke po tom pitanju...

 

no nisam vidio da tražiš grafičku karticu ili se možda pak želiš koristiti integriranu na matičnoj, to je bitno naglasiti pa naglasi jel bitno mjenja stvari!

 

fali još samo hdd u konfi koju sam ti složio, oni su ionako sad skupi pa to ti vidi kako i šta, ubacio sam ti i kučište...imaš puno bolje napajanje, bolju matičnu, bolji proc kojeg vrlo vjerovatno možeš na toj ploči odtključat u x6 što ti je veliki dobitak...i da ploča podržava sve to

 

evo : http://i.imgur.com/qbO1E.png

 

  baš se poklopilo da otvorim stranicu taman nakon tvog posta{#}

 

Dakle, za sad mi je dovoljna integrirana, jer me igre ne zanimaju, a iznos ne smije preći 3000 (ne samo zbog ograničenja buđeta).

Gledao sam ja već tu ploču, ali kako postoji ograničenje onda ona+grafička uz ostalo prelaze zacrtani buđet.

Doduše mogu uzeti Samsung tvrdi disk od 500gb, jer bez obzira na cijenu mi treba (imam Hitachi 80gb star 8god).

 

Što se tiče procesora postoje mišljenja da ovaj tvoj predloženi (a tu su i recenzije) iako je noviji nije opravdao ulaganje i da je Phfenom II x4 bolji u perfomansama. Doduše i ovdje imam soluciju athlon x3 455.

 

Memorija mi se čini bolja radi same obrade da bude kit 2x2gb nego 1x4gb.

 

Što se tiče ADM znam da dostavljaju iznad 2000kn, ali već sam naveo da je portio povoljniji, postoji garancija, koliko sam doznao od Linksa, a za kučište sam naveo ovo jeftino jer u postojećem računalu imam Chieftec DragonDX-01 s kojim sam zadovoljan i on bi poslužio za ovo novo, a staro bi otišlo u neki jeftinjak kao EVO.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 11:21 (stoop).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje racunala i dileme

uklopit ćeš se već, nego taj moj predloženi x4 960t je lošiji od x4?? tu si vjerovatno mislio na x6 i odgovor je nije lošiji, kad ga otključaš on postaje x6 1600t black edition i nezaostaje po ničemu, a ako nećeš otključavat nego ostavit ga kao x4, također pili sve živo proc...poanta je da za manje love dobiješ dobar proc koji nezaostaje uopće...

 

nadalje problem je kad uzimaš mbo sa integriranom, obično nije neka matična..a imaj na umu da stavljaš npr x4 ili x6 koji su 125w tdp, da to nije šala, bilo bi ok da matična ima određeno pasivno hlađenje i fino raspoređivanje struje, zbog trajnosti i stabilnosti (to tebi ide u korist)

 

mislim da bi ti ovo bio pogodak : http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A88TDV_EVOUSB3/#CPUS

 

 

samo krupno, ništa sitniš
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice