Trebam savjet hardveraša

poruka: 14
|
čitano: 2.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet hardveraša

Pozdrav ljudi,

 

slazem neku solidnu konfiguraciju, ali sam poprilicno ispao iz fazona sto se hardvera tiče, pa bih molio za savjet. 

 

Komponente koje imam trenutno su sljedece:

CPU: Intel i7 940@2,93 Ghz 
MBO: EX58-UD5 
RAM: 16 GB DDR3 
GPU: Gigabyte GTX 1060 6gb OC
Vjerovatno je ovdje glavno štekalo procesor, pa da mi preporucite neki. Vrlo vjerovatno je i da ne valja ploča...jel tako? :D

Elem, u planu je igranje novih AAA naslova u High-u. 
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet hardveraša

Budget?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Kolacic kaže...

Budget?

 Šta znam, nekih 700KM. 

16 godina
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Imas odlicno plocu i dobar cpu, ja bih ulazio u neko ako i dignuo taj proc koliko ide, na 4ghz to ide bez imalo problema, a vidjet ces veliki pomak u igrama. Ako ides na novo onda neki i5 8400, ddr4 ram i ulazna ploca b360, mislim da bi to trebalo stati u taj budget. Makar po meni bolje samo uloziti u aio i ostati jos neko vrijeme na tome pogotovo ako imas fhd monitor sa 60hz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Patrick_cro kaže...
Imas odlicno plocu i dobar cpu, ja bih ulazio u neko ako i dignuo taj proc koliko ide, na 4ghz to ide bez imalo problema, a vidjet ces veliki pomak u igrama. Ako ides na novo onda neki i5 8400, ddr4 ram i ulazna ploca b360, mislim da bi to trebalo stati u taj budget. Makar po meni bolje samo uloziti u aio i ostati jos neko vrijeme na tome pogotovo ako imas fhd monitor sa 60hz.

 Aha, znači savjetuješ mi da overclockam ovaj procesor... Ne znam, meni je iskreno nešto kilav procesor, doduše nisam ga OC (jer i nemam iskustva s tim). To je mozda druga tema, ali vjerovatno ce mi onda trebati i neko bolje hladnjenje od ovog stocka sto je dosao uz njega. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Patrick_cro kaže...
Imas odlicno plocu i dobar cpu, ja bih ulazio u neko ako i dignuo taj proc koliko ide, na 4ghz to ide bez imalo problema, a vidjet ces veliki pomak u igrama. Ako ides na novo onda neki i5 8400, ddr4 ram i ulazna ploca b360, mislim da bi to trebalo stati u taj budget. Makar po meni bolje samo uloziti u aio i ostati jos neko vrijeme na tome pogotovo ako imas fhd monitor sa 60hz.

 Aha, tek iz drugog citanja sam vidio da si spomenuo i aio :). Malo cu proguglat OC. Hvala u svakom slucaju.

6 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet hardveraša

Preporucio bih ti gaming maticnu plocu ako zelis da igras "AAA" naslove.
Ja posjedujem ASRock Fatal1ty i veoma sam zadovoljan, provjeri po radnjama ili online polovno :)

 
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Lol gaming plocu, jesi biser. Da ulozi u neki aio koji ces kasnije lagano ubaciti u novu konfu kad ces mijenjati. Nema smisla bacati previse love u nadogradnju jer ces i sa ovim cpu na 4ghz bez beda vrtjeti sve igre na fhd 60hz monitoru. Za oc tutorial mozes pogledati i na youtubeu, steta je ne iskoristiti taj cpu kako spada jer bez beda ide na 4ghz sa tom plocom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
5 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet hardveraša

Poslušah savjet, isao sam na OC procesora, digao ga do 3,76Ghz, dalje mi je nestabilno. Ali taman je izgleda ovo, uz gtx 1060 6bg mi igre idu fluidno.

Jedino što mi ponekad, al samo ponekad trzne na sekundu slika...to ocekujem da se ustabili nakon što nabacim bolje hladjenje na CPU. 

 

OT, mislim da je ova 1060 6gb izuzetno povoljna. Platio sam je 300Eur uz godinu pisane garancije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet hardveraša

Pa nije bas jeftino,ne znam za cijene u bih. Za te novce se cak uzme skoro nova.

Edit:pukni ssd bar 120gb dok cijene nisu poletile opet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 12:24 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Kolacic kaže...

Pa nije bas jeftino,ne znam za cijene u bih. Za te novce se cak uzme skoro nova.

Edit:pukni ssd bar 120gb dok cijene nisu poletile opet.

 Skoro je nova, kupljena od prijatelja koji je nakon par mjeseci presao na 1080. 

Kod nas se polovne kreću od 600KM pa nadalje 

SSD sam kupio isto, Samsung 256gb, 190KM. Razlika je veća nego što sam očekivao. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 12:54 (Frki1988).
10 godina
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
Frki1988 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

slazem neku solidnu konfiguraciju, ali sam poprilicno ispao iz fazona sto se hardvera tiče, pa bih molio za savjet. 

 

Komponente koje imam trenutno su sljedece:

CPU: Intel i7 940@2,93 Ghz 
MBO: EX58-UD5 
RAM: 16 GB DDR3 
GPU: Gigabyte GTX 1060 6gb OC
Vjerovatno je ovdje glavno štekalo procesor, pa da mi preporucite neki. Vrlo vjerovatno je i da ne valja ploča...jel tako? :D

Elem, u planu je igranje novih AAA naslova u High-u. 

 Ja bi tu ubacija jednog Xeona x5675 ili 5680 i kloknuo ga na 4 GHz i goniće tu GTX-icu bez problema. Ja imam xeon x5675 na 4 GHz i gini r9 290 bez pardona

MISCREATED
10 godina
offline
Trebam savjet hardveraša

Dragi bugovci molim savjet za nadogradnju.

 

Trenutno imam i5-2500k i R9-270x 2GB. Grafa bi ostala ali mjenjam CPU jer čini mi se da je ploča pri kraju. Treba mi nešto što će dati iste rezultate kao stari dobri 2500k.

 

Znači ne treba mi neki veliki upgrade jer taj PC služi samo sa CS:GO, treba mi cpu+mbo koji će skupa sa 270x dati iste performanse kao 2500k.

 

Ako može i Ryzen i Intel prijedlog. Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Trebam savjet hardveraša
I5 8400 + b360 asrock pro4 ili giga d3h. Trenutno nema isplativijeg combo-a.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice