Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

poruka: 14
|
čitano: 6.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 1.7.2013 (EU)

Jel zna iko kakve ce biti procedure, hocemo li moc kupovat na netu bez poreza pa da nam samo lupe 25% na granici i nista vise?

 

Ima li itko ikakvih podataka jel budimo iskreni vani su neke komponente pogotovo high end do nevjerovatnih 50% jeftinije pa cak i sa porezom

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 20:52 (Mew).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

E sada kazu mi ljudi koje sam pitao nisam jos bio do carine da se nece placati niti porez niti carina. Znaci jedino iz EUa sto ce mo morat placat za tehniku je postarina?

 

Predpostavljam da niko nezna nista vise jeli ili dali je ovo uopce tocno?

 

Mislim da bi bila absolutno odlicna tema za ljetni bug uvoz tehnike iz EUa...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 15:44 (Mew).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

 Mene ovo isto zanima, ali vidim da nitko ništa ne posta. Sad ne znam je li to zato što nitko ne zna, ili nešto drugo ??

13 godina
neaktivan
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Vjerovatno nitko nezna kada thread ima 127 viewova a nula postova do sada

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Kako bi netko znao kad još ni oni koji bi trebali (carina npr.) neznaju točno...

Just hating everyone for no reason.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1
XXX-Man kaže...

Kako bi netko znao kad još ni oni koji bi trebali (carina npr.) neznaju točno...

Pa nadali smo se da je netko od nas kontaktirao carinu/vladu? Ima poznanike/rođake/prijatelje koji znaju nesto...

14 godina
moderator
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Nemaju ni oni pojma...svaki lupa neku svoju teoriju...

Just hating everyone for no reason.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1
XXX-Man kaže...

Nemaju ni oni pojma...svaki lupa neku svoju teoriju...

Pa mogo bi bug malo istraziti to :P A ja mu dam svojih 30tak zivotinjica

14 godina
moderator
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Pošalji im mail s prijedlogom :)

Just hating everyone for no reason.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1
XXX-Man kaže...

Pošalji im mail s prijedlogom :)

Jesam :)

11 godina
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Po novom pravilniku koji stupa na snagu od 01.07 nema carinskih troskova niti PDVa na posiljke pristigle iz EU zemalja.

Za posiljke iz zemalja izvan EU vrijedi oslobodjenje PDVa ako je vrijednost posiljke do 22Eur i oslobodjenje carine ako je vrijednost do 150Eur (na onu robu na koju se primjenjuje carinska stopa).

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 16:20 (markonezg).
 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Nema carine jer je neće imati tko obračunati :)   (naravno samo ako roba dolazi iz zemalja EU) 

 

 

 -- || http://youtu.be/FGBhQbmPwH8 \o/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Što se tiće informatike neće se plačati carina unutar zemalja koje se nalaze u Europskoj uniji. Porez se plača ondje gdje je roba kupljena, npr.ako si kupio grafičku u Njemačkoj platičeš porez u Njemačkoj po nijhovoj poreznoj stopi i to je to.Nitko te neće provjeravati na granici što si kupio i gdje si kupio.Dakle nema dodatnih plačanja na ulazu u HR.

 

Za robu naručenu van članica EU plača se kao i do sada, a robu naručenu iz SAD i Azije usvaja se zajednička razina carine.

 

Više informacija pročitajte u BUG br.245 str.24

11 godina
odjavljen
offline
Uvoženje dijelova ili računala nakon 7.1

Prije ulaska u EU: porez se plaća državi u kojoj se kupljena roba koristi. Dakle kupiš grafičku u Njemačkoj bez Njemačkog PDV-a (19%), uvezeš grafičku u Hrvatsku i na carini platiš Hrvatski PDV (25%) na cijenu grafičke (i poštarine ako je roba dostavljena poštom).

 

Nakon ulaska u EU: porez se plaća državi u kojoj je proizvod kupljen. (LINK)

"As a private individual shopping in the EU, you should only pay VAT once, in the country where you make your purchase."

 

Dakle nakon ulaska u EU, kupnjom robe u npr. Njemačkoj platili bismo 6% manje PDV-a.

Vjerovatne dodatne pogodnosti će biti:

- često je i sama roba jeftinija vani, pogotovo kod velikih retailera koji imaju najpovoljnije cijene zbog velikog prometa koji rade, naspram maržetina kakve nameću domaći uvoznici.

- još ako i sami donosimo robu (npr. baš si u Njemačkoj trenutno i usput si kupiš par komponenti prije povratka), moći će se značajno uštedjeti u odnosu na kupovinu kod nas. Što više komponenti se kupuje (i skuplje), to će se više štedjeti na ukupnoj cifri.

Dakle moj zaključak je: manji porez + jeftinija cijena komponenti + veća ukupna vrijednost komponenti + eventualna vlastita dostava = trebala bi biti solidna ušteda u odnosu na domaće cijene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice