Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

poruka: 10
|
čitano: 5.129
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Molio bi vas stručnjake da mi pomognete oko slaganja vrlo tihog računala za snimanje glasa.

Konfiguracija samog računala može iznositi do 30.000kn.

S tim da sam ja razmišljao što je tiše, HTPC kućište ili obično kućište sa nekim vodenim hlađenjem.

Odnosno, kod snimanja se ne smije ćuti niti trunčica šuma ili nedo bog brujanja nekog.

Ako postoji neko napajanje a da nije recimo sa zračnim hlađenjem nego npr. sa vodenim ili nekaj drugo da također ono bude tiho.

Grafička isto da bude neka moćna zbog video renderiranja i sl. - može biti GTX 280, no možda nije potrebno, te da možda i ona ima podršku za vodeno.

Naravno, neki vrlo jaki QUAD processor!

Bitni su RAM-i, da ih bude barem 8GB jer bi došla Vista 64-bitna.

Veliki storage koji bi išao u RAID zbog brzine prijenosa te količinski. Blu-ray pržiljka za backupiranje. Neka jako kvalitetna zvučna kartica!

E sada, jeli bi vi išli da PC bude DDR2 ili DDR3, to ostavljam na vama.

Neki kvalitetni MONO zvučnik.

Te neki usmjereni mikrofon za GLAS, da ne hvata okolinu, mora biti vrlo kavlitetan, i cijena NIJE BITNA!!!

Neki 24" ili veći monitor, sa HDMI priključkom i sl.

Evo, hvala Vam unaprijed, i molim vas da shvatite ovo ozbiljno ;)

 

"Shadows are written down"
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2008 14:22 (SilentDark).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Ovo što si napisao je jako smiješno i teško se može shvatiti ozbiljno jer:

1. profesionalci ne rade i s grafikom i zvukom istovremeno

2. profesionalci ne uzimaju "GTX280" jer se ne igraju. Uzimaju FireGL ili QuadroFX

3. amateru je ovo preseravanje, a ne stvarna potreba

4. RAID i riječ "tiho" ne idu zajedno

5. "vrlo jako quad" i tiho ne idu zajedno

6. niti jedna od novih i snažnih kartica ne idu uz riječ tiho, a GTX280 i "tiho" je kao Mr.Bean i mozak.

 

7. Sve ovo zajedno koštalo bi preko 50,000kn ako zaista želiš hladno i tiho, a kučište bi opet trebao držati u drugoj prostoriji.

 

 

Odluči se u dvije stvari:

1. želiš li se baviti zvukom ili grafikom

2. želiš li tiho ili snažno računalo

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2008 14:55 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Da, imaš pravo, gle ne razumijem se toliko u to, napisao sam ono što mislim. I ne netreba takva grafička, jer ipak se nebi obrađivao Video ili nekaj takvo, znači može biti ona koju si napisao.

Da mora biti TIHO računalo te vas molim da mi napravite konfu za takve neko... Hvala!

"Shadows are written down"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Tebi "treba" ovo!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Je i o njemu sam i razmišljao, no jeli je on tako tih ili nije to je pitanje... Pošto ima zračno hlađenje te ima tunel unutra, pa neznam jeli se to ćuje. Ali možda čak i njega uzmem. Budem vidio. Hvala vam! ;)

"Shadows are written down"
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Mislim da je najteze utisati klasicne diskove. Jedno od rjesenja je SSD al tu je onda kriticna cijena i kapacitet.

Ostale komponente je lakse utisati, pasivno hladjenje (PSU, CPU, grafa) i ok.

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Jedini način da utišaš te stvari je da kupiš veliko i kvalitetno kučište kao npr. neko Lian Li i dodatno ga obložiš izolacijom.

Kupiš neki od pasivnih vodenih hlađenja i na to spojiš i CPU i GPU na grafičkoj i nekako osiguraš hlađenje memorija.

Kao što je rečeno, RAID zaboravi jer klasične diskove ćeš u RAID broju teško utišati dovoljno iako nije nemoguće.

Sve zajedno koštat će te jako puno, a najbrže quadove i kartice zaboravi ako želiš nečujno računalo.

Da ne govorim o oblogama na parketu oko kučišta ili gdje god da ga staviš zbog vibracija koje bi mikrofon kupio.

 

Traži rješenja tu: LIAN LI, ANTEC, ZALMAN itd.

 

Npr. http://www.swiftnets.com/products/qpower-p180.asp

ili

http://www.asetek.com/content/view/456/101/

 

Ako ti treba studijska tišina, onda nabavi studio ili snimaj u studiu jer je izrada vlastitog preskupa.

"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Evo da se uključim u temu. Ja se također bavim glazbom više produciranjem glazbe odnosno izradom beatova. Ali to šta si ti napiso je smiješno. Kao prvo ako hoćeš snimat glas i da ti bude čist bez šumova i ostalih gluposti najbolje bi bilo da imaš posebnu prostoriju sa studijskim spužvama gdje se snima glas(vokali) bar je tako kod pro studija,jer kučište i okolni šumovi nemaju toliko veze ako imaš dobar mic. Treba ti dobra zvučna i to vanjska(eksterna) ja imam http://reelreviewsradio.com/blog-images/Maudio.jpg  i radi mi odlično ,samo što kod viste 64 i windowsa 64 ima samo osnovni driver pa je latencija malo veće ali da se radit,nema onaj malo bolji,jer ako instaliraš windows 32 prepoznaje ti samo 3,25gb rama.  Za mic ti preporučam beringer b2 pro ,a ako hoćeš neki bolji uzmi neki od Shure-a za soma eura ili ako hoćeš kvalitetu uzmi ovo

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=163&myDataListIndex=11&IDProizvodjaca=21&Source=1 :) :) :) :) :) P.S.pogledajte cijenu!! .

 

Rama ti je dosta 4gb jer sumljam da radiš neznam kakve zahvate, proc ti je dosta quad 9450. monitor 20'' . Ovo sve ostalo je preseravanje jer to kupuju pravi profesionalci koji žive od toga (neznam jesi ti među njima). Jer pretopstavljam da ćeš radit u jednom od ovih programa Reason, FL studio, Cubase, Pro tools i slično tako da ti je ovo šta sam ti reko više nego dovoljno. I trebaju ti kvalitetni monitori(zvučnici) ja imam m-audio bx 5a i predobri su mi.

 

Naxeem u vezi da je preskupo napraviti vlastiti studio prevario bi se, samo treba volje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2008 22:51 (crash11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Razmišljao sam o tome da ipak uzmem dvije odvojene jedinice, jedna MACmini, a druga MACpro... Na Mini-a bi snimao audio, a na Pro-u ga obrađivao i spremao na storage... E sada, koliko je taj MACmini tih i jeli se na njega može staviti XP? Toliko ....

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vrlo tiho računalo za AUDIO snimanje, pomoć

Pošto se radi o prilično velikoj količini para, predlažem ti da kupiš dve konfiguracije, jednu za audio, drugu za rendering. Ona za snimanje može da ima pasivno hlađeno napajanje, grafičku i procesor (trebaće ti ozbiljan hladnjak tipa Cooler Master Hyper Z600) i mislim da tako možeš da prođeš bez ijednog ventilatora (eventualno jedan veliki, ali tih, da izduvava topao vazduh).

 

Mada, prijatelj ima Q6600 sa stock kulerom i Chieftecovo napajanje od 550W koje u principu nije pod ozbiljnim opterećenjem pošto osim toga ima jedan hard, jedan DVD i pasivni 2400Pro, sve spakovano u neko malo, jeftino Asusovo kućište (mislim da je TA881) i bukvalno (najbukvalnije) se ne čuje kad radi (u totalnoj tišini, moguće je, ali samo kao tih šum, čuti kad Seagate od 250GB radi seek i to je sve, mislim da hard od toga ne može biti tiši ako nije SS).

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2008 0:55 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice