Zamjena matične i rama zaključana tema

poruka: 3
|
čitano: 719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Zamjena matične i rama

Pozzz! Htio bih kupiti novu matičnu ploču i radnu memoriju, odnosno zamijeniti staru pa me zanima koje bi odgovarale na procesor i ostale dijelove. Stara je već gotova, a ostavio bi procesor. Zajedno za matičnu i rama bi dao do 1000 - 1200 kn. Ram je trenutno 2 GB, a htio bi min. 6. Ovo su dijelovi:

 

Matična: ASUS P5GC-MX/1333

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 @ 2200 MHz

RAM: 2GB

Grafička: NVidia GeForce 8600 GT

HDD: Western Digital WD10 EZEX

 

Matičnu i ram bi sad promijenio, a procesor i grafička bi još pričekale par mjeseci. Jel se to uopće isplati ili je bolje promijenit i procesor jer matična ovisi o procesoru (socket) ??

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena matične i rama

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=262&jumpto=4366341&sort=asc&view=flat

 

Javi se ovdje. Ako mijenjas maticnu ne mozes ostaviti svoj procesor osim ako bi isao na isti socket sto nema smisla - znaci cpu-mbo-ram. Moj prijedlog ti je da prodas cpu, mbo, ram (nove mbo traze ddr3), gpu i nadodas to na svoj budjet i onda dodjes po preporuku jer ces puno bolje proci.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena matične i rama
Tvoj E4500 izveden je za 775 socket, nova ploča na navedenom socketu da se naći za okvirno 300-400Kn, ALI što time dobivaš?
takova nadogradnja financijski je opravdana jedino u slučaju kvara 775 ploče, kupnja iste MB radi nadogradnje nekim četverojezgrenih 775 modela npr. Q6600 nema smisla.
Bolji izbor je ili sačekati da skupiš novca za CPU i ići na LGA1150 ploču (od 400-700Kn), CPU na 1150 npr. G3258 ili neki I3... i DDR3.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice