Hrvatska nogometna reprezentacija izdvojena tema

poruka: 2.562
|
čitano: 391.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
XXX kaže...

Dalić bu sigurno sada dobio dobre ponude sa svih strana....

Koliko sam ja pročitao u zadnjih desetak dana, potpisan je ugovor do Svjetskog prvenstva 2022 u Qataru, tako da će vrhunske ponude malo morati pričekati! 

Ali nisam zabrinut da ih neće biti, ipak ovaj rezultat ostaje debelim slovima u njegovom CV-u! 

ATJ Lučko
7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Mislim da smo sami sebe pobijedili.

Mandžo zabije autogol a Perišić igra rukom i to sve u jednom poluvremenu.

A onda ispada da je Subašić igrao ozlijeđen ili mu se opet pojavila ozljeda, nismo ga mijenjali i primio je 2 gola koja je mogao obraniti.

U svakom slučaju, bitno da više ne moramo slušati o generaciji iz '98 i da smo podignuli ljestvicu za iduće generacije.
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Na stranu malo SP, napokon kreće Liga nacija, imamo jako zanimljiv raspored do kraja godine.

16 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

Na stranu malo SP, napokon kreće Liga nacija, imamo jako zanimljiv raspored do kraja godine.

 Bas sam pogledao malo po netu... Ovo izgleda odlicno, jedva cekam!

Truth in engineering.
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

ne znam kad će oni sve to stić igrat jer kreću i kvalifikacije za euro uskoro.

 

The qualifying group stage draw will be held on 2 December 2018 at the Convention Centre Dublin in Dublin, Republic of Ireland.[11] The 55 teams will be drawn into 10 groups (five groups of five teams and five groups of six teams).

The teams will be seeded based on the 2018–19 UEFA Nations League overall ranking. The four participants of the 2019 UEFA Nations League Finals are guaranteed to be drawn into groups of five teams.[1] Matches will take place from 21 March to 19 November 2019.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
crash11 kaže...

ne znam kad će oni sve to stić igrat jer kreću i kvalifikacije za euro uskoro.

 To je zamjena za prijateljske utakmice. Nema više igranja s liliputancima na raznim pašnjacima zemalja trećeg svijeta (u nogometu).

8 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

cestitke reprezentaciji Hrvatske na uspijehu !  Rusiji  na organizaciji !

waaagh
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ona kisa nakon utakmice u Moskvi sve sumira u konacnici.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
12 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Jucer odlična atmosfera u Zadru, nismo plakali, ljudi su se veselili gorile su baklje cijelu večer, dečkima svaka čast.

Bilo pa prošlo, nemožemo se vratiti. Bio sam do nekih 1 ujutro vani, nije samo 4,5 mil. hrvata bilo.

Nebi vjerovali koliko je turista kupilo hrvatski dres i navijalo za nas. Za mene smo Zlatni.

Ovdje ne možeš kriviti sudca, ne možemo kriviti ni dečke. Prevelika je trema bila, poslije 1-1 smo se vratili, nakon toga opet se noge počele tresti nakon penala.

Pouka je bila mogli smo, a i pokazali smo svijetu da možemo!

In and out :) !!

everyday i'm shuffling...
9 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Roya Keane: "Ova sučeva odluka mi se gadi. Apsolutno mi se gadi. Hrvatski reprezentativci su zaslužili bolje od ovoga. Bila je to tragikomična odluka suca. Bijesan sam, iznimno bijesan. Kladim se da ovaj sudac nikada nije igrao nogomet..."

Alan Shearer: "Hrvatska je u prvih 45. minuta bila brilijantna i nije zaslužila negativni rezultat. Primila je pogodak iz nepostojećeg slobodnog udarca i nepostojećeg 11-erca!"

Chriss Sutton: "Ha ha ha, pa kakav je ovo 11-erac? Pa gdje je Perišić mogao s rukom. Strašno!"

Rio Ferdinand: "Dvije očajne sudačke odluke naglavačke su promijenile utakmicu. Hrvatska je fenomenalno otvorila utakmicu, stala licem prema Francuskoj i pokazala da je došla uzeti zlato. Na žalost, umiješao se sudac i sve je otišlo u pogrešnom smjeru, bolja momčad nakon 45 minuta je gubila. Kapa do poda Hrvatskoj kako je napala Francusku...."

Jürgen Klinsmann: "U 9 od 10 slučajeva VAR donio dobro nogometu. Ovaj put nije. Na užas Hrvatske koja je odigrala fantastičan turnir i oduševila sve ljubitelje nogometa. Čovjeku naprosto mora biti žao Hrvatske i moraš joj iskreno zapljeskati, jer dali su nam toliko nogometne radosti. Vjerujem da će Hrvatska biti i favorit za osvajanje Eura..."

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Osobno sam stava da je penal čist. Tu nemam nikakvog pogovora sucu. Kod ovih izjava treba uzeti u obzir nogometni antagnoziam nijemaca i pogotovo engleza prema francuzima. A da je Griezmann odglumio faul - jest, i da je Pogba bio u zaleđu - jest.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 11:46 (Paolo Maldini).
7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Penal je samo zato kaj je fifa dala naputak sucima da svaki kontakt ruke i lopte u šesnaestercu mogu svirati kao penal, a sudac se onda usrao, a ovak ima siguran alibi.

Inače po ničemu drugom nije za penal, njihov igrač ni nije mogao uopće do lopte, a i iza njih su bili još jedan naš i golman u ravnini gola, tak da to uopće nije bila prilika za francuze.

Jedino kad se to sudi je ovak, kad ne dosudiš pa ti drugi sugeriraju pa se onda usereš da ne zajebeš pa fučkaš, jer onda nisi kriv.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Malo su naši griješili, malo nas je sudac pokrao... dobro su igrali većinu utakmice i mislim da ih je uz suđenje i umor dotukao. No, htio sam napisati nešto drugo. 
Jutros se kod mene u ulici (strogi centar ZG) pjevalo najmanje do 3 (ne znam dalje, otišao sam spavat), i za cijelo vrijeme svih tih slavlja, ne samo sinoćnjeg, u cijeloj Hrvatskoj nije bilo nikakvih incidenata, bar ne značajnih. Stanje sigurnosti takvo da bih među te ljude pustio 5-godišnje dijete bez nadzora, policija nije niti bila potrebna. Za to vrijeme u Francuskoj se gađaju kamenjem, tuku s policijom, pale automobile... To je ono zbog čega moramo biti ponosni, zbog te atmosfere koja pokazuje da smo civilizacijski ispred onih koji su nekad bili daleko pred nama, izgleda da smo napravili iskorak. Da, oni imaju manjine, ali mi smo "balkanci" i takve kao nas oni bi također smatrali problematičnom manjinom, a dokazujemo da to nismo. Bravo Hrvatska, ne samo ona na terenu. Bravo građani Hrvatske!

9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Zbog posla nisam uspio gledati tekmu, tijekom vožnje sam jedino mogao slušati na radiu.

Da sam gledao sve te šanse i igru naših sam bih se još naljutio na sportsku nesreću da ta lopta neće da uđe u gol.

Ovako sam uštedio živce i svi turisti koje sam vozio su mi rekli joj šteta, žao nam je što ste izgubili.

Samo bih rekao da nismo izgubili nego smo osvojili srebro. Sad mogu čekati 20 godina na zlato.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

cudno kako niko nije primjetio da je Olivier Giroud, isto igrao rukom na isti nacin kao i Perisic, a to niko nije vidio niti sudio, niti trazio VAR

 

nazalost, sudac je sjebo tekmu previse

 

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Daj prestanite više s tim penalom. Čist ko suza. Čemu priče o krađi? Kakve koristi ima sudac od tog? Nasjeo je na Grizmannov pad, kolki bi nasjeli. A sjetite se i da je nakon primljenog gola čistu glupost dosudio kad je Giroud čistu loptu odnio ispred Lovrena, ko zna kaj je moglo ispast iz toga.

Zato se držite repke koja je napravila čudo i uživajte još danas, iako, to čudo bi se desilo i prije dvije godine da nije bilo našmrkanog i onog brkatog mamlaza na klupi.

Sutra se tak i tak vraćamo u hrvatsku stvarnost, u nove laži i obmane političara i ostalih guzičara.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

Osobno sam stava da je penal čist. Tu nemam nikakvog pogovora sucu. Kod ovih izjava treba uzeti u obzir nogometni antagnoziam nijemaca i pogotovo engleza prema francuzima. A da je Griezmann odglumio faul - jest, i da je Pogba bio u zaleđu - jest.

 Je li držao ruku u zraku ?

Nije

Je li skrenio loptu koja je išla na gol ?

Nije

Ja ću onda svaki put u 16 metara namjerno nekoga pogoditi u ruku i eto penala.. (ne znam gdje igrač treba u skoku držati ruke ?)

Nije sva ruka penal..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 12:31 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
fer-de-lance kaže...

Penal je samo zato kaj je fifa dala naputak sucima da svaki kontakt ruke i lopte u šesnaestercu mogu svirati kao penal, a sudac se onda usrao, a ovak ima siguran alibi.

Inače po ničemu drugom nije za penal, njihov igrač ni nije mogao uopće do lopte, a i iza njih su bili još jedan naš i golman u ravnini gola, tak da to uopće nije bila prilika za francuze.

Jedino kad se to sudi je ovak, kad ne dosudiš pa ti drugi sugeriraju pa se onda usereš da ne zajebeš pa fučkaš, jer onda nisi kriv. 

Nisam ekspert za suđenje ali koliko znam u pravilima ne postoji nešto kao napucana ruka niti se gleda da li je to bila prilika za gol ili ne? Odmah mi na pamet pad Brazil-Belgija.

https://www.supersport.com/football/fifa-world-cup-2018/video/987584

Brazilac je pokušao dribling i poslao loptu van igrališta i da ga Kompany nije srušio ne bi bilo nikakve prilike za Brazil. Nakon toga nitko nije pričao ovo što ti tvrdiš već se isključivo debatiralo o tom je li prije kontakta lopta bila vani i donešen je zaključak da jest i da nema govora o penalu. U suprotnom bi bio penal bez obzira šta je brazilac dao sam sebi neuhvatljivu loptu i ne bi bilo nikakve prilike za gol.

6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Postoji pravilo.

Ide li ruka na loptu ili lopta na ruku (nekada se to zvalo "napucana ruka")

 

Hipotetski, gore sam objasnio...ja ću tebi namjerno napucavati ruku u kaznenom i po tome sudac treba svaki puta svirati penal

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 12:35 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

da ali Frenchi nije uspio dići loptu, Perišić spušta ruku upravo zato da izbjegne (ne)dignutu loptu, na putanji lopte je i Vida, i nema tu gola za baguettoždere...

 

tako da je penal isforsan...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Neki su očito u zaostatku s vremenom i to debelo i nije im jasno kad se ruka sudi ili bi trebala, a kad ne. Ono Perišićevo nije bila ruka uz tijelo, to je bilo preočito, penal čist da nemre bit čistiji. A nisam ni primijetio da se neko od naših previše bunio za vrijeme utakmice, a pogotovo ne Perišić.
7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

@ paolo maldini

To je druga stvar.

Kod ruke je stvar da ako je bilo kakav kontakt rukom da je penal ako sudac hoće.

Ali ako vidi da nije to igranje rukom utjecalo na akciju ne mora svirati i ništa mu ne budu rekli (to je beusan pričao prvu emisiju prije svjetskog).

Uglavnom, po tom kriteriju je perišićevo igranje rukom penal ako želi, ali ne mora svirati, a Giroudovo je obavezno penal jer su iza njega bili i naši i njihovi.

Vidiš i sam da nije ni htio svirati dok mu nisu sugerirali, pa je otišao gledat snimku, pa je mislio ne, i dok se vraćao na teren se nagnuo glavom u rikverc i opet pogeldao istu snimku i ovaj put rekao odlučno da.

Znači, iz straha.

Imaš snimku na netu, pogledaj.

Šteta kaj ovi sa strane su prešutili kad je griezman sjebao akciju rukom u šesnaestercu...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 12:38 (fer-de-lance).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
kbenzema kaže...
Neki su očito u zaostatku s vremenom i to debelo i nije im jasno kad se ruka sudi ili bi trebala, a kad ne. Ono Perišićevo nije bila ruka uz tijelo, to je bilo preočito, penal čist da nemre bit čistiji. A nisam ni primijetio da se neko od naših previše bunio za vrijeme utakmice, a pogotovo ne Perišić.

nisam još vidio igrača koji skače i drži ruke uz tijelo kao delfin peraje kad skače iz vode....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Ne da nije htio ni svirati nego je pokazao gol aut. Kad su mu sugerirali, otišao je pogledat. Znači da u prvom trenutku nije vidio, kao ni itko na svijetu osim samih igrača. Joj neda mi se više jer nema smisla. Rasprava koja nema kraja.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
fer-de-lance kaže...

@ paolo maldini

To je druga stvar.

Kod ruke je stvar da ako je bilo kakav kontakt rukom da je penal ako sudac hoće.

Ali ako vidi da nije to igranje rukom utjecalo na akciju ne mora svirati i ništa mu ne budu rekli (to je beusan pričao prvu emisiju prije svjetskog).

Uglavnom, po tom kriteriju je perišićevo igranje rukom penal ako želi, ali ne mora svirati, a Giroudovo je obavezno penal jer su iza njega bili i naši i njihovi.

Vidiš i sam da nije ni htio svirati dok mu nisu sugerirali, pa je otišao gledat snimku, pa je mislio ne, i dok se vraćao na teren se nagnuo glavom u rikverc i opet pogeldao istu snimku i ovaj put rekao odlučno da.

Znači, iz straha.

Imaš snimku na netu, pogledaj.

Šteta kaj ovi sa strane su prešutili kad je griezman sjebao akciju rukom u šesnaestercu...

 

 Taj isti Beusan kaže sinoć da je penal čist ko suza. Gledam po netu mnogi poznati suci imaju različita mišljenja, neki bi svirali neki ne. Pa ti budi pametan sad 

7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Da, to je njegovo slobodno sudačko uvjerenje 😁

 

Samo kažem da to ne mora obavezno biti penal (i da se poštuje utakmicu nitko ne bi svirao).

A dobro se kolega sjetio girouda, ono je bez razmišljanja penal.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Taj penal je bio jako labav i vjerojatno nepostojeci. Igrac koji je stajao ispred Perisica ga je iznenadio i Perisic nije pokazao nikakve namjere da loptu dira rukom nego nogom. Lopta je dosla neocekivano jer se igrac ispred njega sagnuo u skoku i odbila se na ruku. Nije namjerno isao zaustaviti i takvi slucajni dodiri se ne bi trebali suditi. Cudi me da je sudac u finalu takvu pogresku napravio, a gledao je snimku pet minuta iz svih mogucih kuteva.



A faul kod prvog gola je sudjen samo zato sto je Griezmann bio na nekih 25-30 metara od naseg gola i iznudio je reakciju govorom tijela. Takvi fauli se sude kao prednost.

A za onaj gol Pogbe ne mogu kriviti previse Subu niti nikog od nasih. To je samo dobra reakcija Pogbina. Lopta se neocekivano odbila od bloka njemu izravno na sut i on je pogodio kut koji je bio nebranjen, a Subasicu vid poprijecen igracima. Tako se meni u PES-u ne odbija lopta jebote, a ja bas zestoko krompiram kad igram.

Da danas opet igramo vjerojatno bi slavili. Tesko da bi se Francuzima ponovili takvi golovi.

Izgubili smo titulu zbog nesrece i losih procjena kljucnih ljudi.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

 

 Taj isti Beusan kaže sinoć da je penal čist ko suza. Gledam po netu mnogi poznati suci imaju različita mišljenja, neki bi svirali neki ne. Pa ti budi pametan sad 

 mislim da je legendarni Casilas najbolje objasnio "Iskreno, uopće ne razumijem smisao VAR tehnologije. Sudac je dosudio prekršaj na Griezmannu koji je očito bio simuliran, a zatim Francuzi zabijaju gol i nikome ništa. U drugoj situaciji Perišić jednostavno nije mogao maknuti ruke. Matuidi je htio udariti loptu glavom, ali ju je promašio i lopta je jednostavno Perišića pogodila u ruku. Ako mene pitate, to nije jedanaesterac"

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

VAR bi imao smisla samo onda kad bi poslije svakog prekida obavezno sudac morao ići pogledati snimku (ko u NFL-u), ovak je besmislen.

Btw, ja sam kolegi lokyu ostao dužan naći snimku engleska-urugvaj da vidi da kamera s druge strane pokazuje da ni onda nije bilo uopće kontakta igrača kad je sudac svirao penal za engleze.

 

Uglavnom, ili svaka akcija na VAR analizu ili ni jedna.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 13:09 (fer-de-lance).
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Kojega vraga rade one tri sudačke budale u kabini s VAR-om

Oni bi trebali imati potpuno pravo javiti glavnom sucu kao i nekadašnji suci iza gola ili linijski suci da je npr. Grizman lažirao prekršaj..

Pa čemu mu služi kontakt s njima ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice