Kako povecati tjelesnu snagu

poruka: 23
|
čitano: 3.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

E ovako... Nadam se da će mi netko pomoćni budući da se ja u nazad pola godine nisam često bavila tjelesnom aktivnošću..

Uglavnom za jedan ispit bi mi trebao određeni rezultat iz tjelesnog i zadnjih dva mjeseca treniram 5 dana tjedno,od čega napravim 2400 m trčanja i oko 100 trbusnjaka,2X plank,sklekovi i vježbe za leđne mišiće. Do 6.mjeseca bi trebala napraviti što više trbusnjaka,međutim koliko god da radim,slabo napredujem,nemam snage.

Sad što bi mi preporučili za povećanje snage,kreatin,proteine? Nikad nisam pila to tako da svaki savjet je dobrodosao,hvala..

Mare
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
plavi_andeo23 kaže...

E ovako... Nadam se da će mi netko pomoćni budući da se ja u nazad pola godine nisam često bavila tjelesnom aktivnošću..

Uglavnom za jedan ispit bi mi trebao određeni rezultat iz tjelesnog i zadnjih dva mjeseca treniram 5 dana tjedno,od čega napravim 2400 m trčanja i oko 100 trbusnjaka,2X plank,sklekovi i vježbe za leđne mišiće. Do 6.mjeseca bi trebala napraviti što više trbusnjaka,međutim koliko god da radim,slabo napredujem,nemam snage.

Sad što bi mi preporučili za povećanje snage,kreatin,proteine? Nikad nisam pila to tako da svaki savjet je dobrodosao,hvala..

 Samo vježbaj. Te proteine i gluposti nemoj pit. Umjesto toga jedi puno mesa i tunu. Ako imaš prilike odi vježbat na većoj nadmorskoj visini. Ako si u Zagrebu odi na sljeme pješačit i trčat. Dobit ces više eritrocita a time i više snage.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu

Hvala ti na savjetu. U Zagrebu sam. Također sam istog mišljenja za te proteine i to,ali mislila sam da će mi ti možda pomoći da dobijem više snage. U jednom obliku stud.doma sam,tako da mi nažalost nije dostupna hrana kakvu hoću,nego ono što dobijem to moram jest,mislim nemam si gdje kuhat i to. Hvala na svemu :)

Mare
13 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Tema za ovo je inače Rast mišića i visina na forumu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
Kiky877 kaže...

Tema za ovo je inače Rast mišića i visina na forumu.

 Nisam nikad postavljala temu neku ovdje tako da..

Mare
8 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Ma fino ti meni dođi na treninge australskog nogometa i ništa se ne brini za snagu :D
Treninzi su srijedom u 17h i vikendom u 13h na terenu iza kineziološkog fakulteta

https://www.facebook.com/%C5%BDKAN-Zagreb-1587475304899308/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
plavi_andeo23 kaže...

E ovako... Nadam se da će mi netko pomoćni budući da se ja u nazad pola godine nisam često bavila tjelesnom aktivnošću..

Uglavnom za jedan ispit bi mi trebao određeni rezultat iz tjelesnog i zadnjih dva mjeseca treniram 5 dana tjedno,od čega napravim 2400 m trčanja i oko 100 trbusnjaka,2X plank,sklekovi i vježbe za leđne mišiće. Do 6.mjeseca bi trebala napraviti što više trbusnjaka,međutim koliko god da radim,slabo napredujem,nemam snage.

Sad što bi mi preporučili za povećanje snage,kreatin,proteine? Nikad nisam pila to tako da svaki savjet je dobrodosao,hvala..

 sve ti je ovdje objašnjeno

šalu na stranu, prijatelju u istoj situaciji nakon bolesti sa kojom sam se borio 4 godine, uzeo cardio (insanity),nakon toga polako street workout, vikendom trčanje 6km uz uzbrdicu, polako prvi put 1,3 drugi put 2 već ćeš na 5 pokušaju biti na 6 (spuštanje ne računam jel :p) zatim lagani rad sa utezima sa izdržljivost,sklekovi sa nogama na zidu, sa trbušnjacima kreneš lagano prvi tjedan,ruke stavi ispred sebe,stopala pričepi i polako,prvi dan 50,drugi 60, na šestom danu će ti se mišići opustiti,razvuće se,nećeš imati više upalu, deri onda po 250 (50 po komadu 30 sekundi odmora).Ja sam se nakon dva tjedna osokolio i radio sa rukama na vratu dijagonalne, to ti je već iscrpljivanje i stres test.Utezi,kreneš sa laganim da prilagodiš mišiće a poslije dereš žestoko ka manijak.Tako sam ja radio.No da nema ti do cardia,nigdje se ne uznojiš toliko, ja sam sa svoja 63 kila (bolest) došao do 76, danas ne treniram već 2 godine i imam 73, a mislim uskoro krenuti radi zdravlja.Što više sebi otežaš (ne obični sklekovi,zgibovi i propadanja) tjedan dana poslije će ti biti lakše.Ali kreni laganoi napreduj.

Ako sam ja mogao uspit od degenerika stvorit kapetana Ameriku može svak.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
Prte kaže...

Ma fino ti meni dođi na treninge australskog nogometa i ništa se ne brini za snagu :D
Treninzi su srijedom u 17h i vikendom u 13h na terenu iza kineziološkog fakulteta

https://www.facebook.com/%C5%BDKAN-Zagreb-1587475304899308/

 Hvala na pozivu,nažalost zauzeta sam srijedom,a vikendom bi čak i mogla :D

Mare
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
vito79 kaže...
plavi_andeo23 kaže...

E ovako... Nadam se da će mi netko pomoćni budući da se ja u nazad pola godine nisam često bavila tjelesnom aktivnošću..

Uglavnom za jedan ispit bi mi trebao određeni rezultat iz tjelesnog i zadnjih dva mjeseca treniram 5 dana tjedno,od čega napravim 2400 m trčanja i oko 100 trbusnjaka,2X plank,sklekovi i vježbe za leđne mišiće. Do 6.mjeseca bi trebala napraviti što više trbusnjaka,međutim koliko god da radim,slabo napredujem,nemam snage.

Sad što bi mi preporučili za povećanje snage,kreatin,proteine? Nikad nisam pila to tako da svaki savjet je dobrodosao,hvala..

 sve ti je ovdje objašnjeno

šalu na stranu, prijatelju u istoj situaciji nakon bolesti sa kojom sam se borio 4 godine, uzeo cardio (insanity),nakon toga polako street workout, vikendom trčanje 6km uz uzbrdicu, polako prvi put 1,3 drugi put 2 već ćeš na 5 pokušaju biti na 6 (spuštanje ne računam jel :p) zatim lagani rad sa utezima sa izdržljivost,sklekovi sa nogama na zidu, sa trbušnjacima kreneš lagano prvi tjedan,ruke stavi ispred sebe,stopala pričepi i polako,prvi dan 50,drugi 60, na šestom danu će ti se mišići opustiti,razvuće se,nećeš imati više upalu, deri onda po 250 (50 po komadu 30 sekundi odmora).Ja sam se nakon dva tjedna osokolio i radio sa rukama na vratu dijagonalne, to ti je već iscrpljivanje i stres test.Utezi,kreneš sa laganim da prilagodiš mišiće a poslije dereš žestoko ka manijak.Tako sam ja radio.No da nema ti do cardia,nigdje se ne uznojiš toliko, ja sam sa svoja 63 kila (bolest) došao do 76, danas ne treniram već 2 godine i imam 73, a mislim uskoro krenuti radi zdravlja.Što više sebi otežaš (ne obični sklekovi,zgibovi i propadanja) tjedan dana poslije će ti biti lakše.Ali kreni laganoi napreduj.

Ako sam ja mogao uspit od degenerika stvorit kapetana Ameriku može svak.

 Hvala ti.. Trčim ja svaki dan,kažem trening dosta često radim.. Neznam ni sama što blokira taj napredak, od sljedećeg tjedna planiram maksimalno pojačat (ubacit insanity) pa ćemo vidjet. S tim da uz ovaj trening imam sat i pol sporta i samoobrane 3X tjedno.. I da,žensko sam :D

Mare
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 18:26 (plavi_andeo23).
14 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Jedi puno voća i povrća, spavaj kolko ti treba i kreći se na što različitije načine (penjanje, skakanje, trčanje, balansiranje, provlačenje, dizanje, bacanje, šoranje, šprintanje, sve)

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
14 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

treba nahraniti mišiće da se vrati energija. Proteini + dekstroza + dualtabs su rješenje. 3x dnevno proteine, jesti čim više ugljikohidrata da vidiš.

Svaki dan treniram 3x sklekovi, zgibovi. Poečo sam sad trčat smao kad je lijepo vrijeme, a trbušnjaci jednom mjesečno.

Energije imam i viška.. btw. spavam 7 sati

 

Umjesto soka magnezij šumeće tablete

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 19:53 (Gremlin144).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
Gremlin144 kaže...

treba nahraniti mišiće da se vrati energija. Proteini + dekstroza + dualtabs su rješenje. 3x dnevno proteine, jesti čim više ugljikohidrata da vidiš.

Svaki dan treniram 3x sklekovi, zgibovi. Poečo sam sad trčat smao kad je lijepo vrijeme, a trbušnjaci jednom mjesečno.

Energije imam i viška.. btw. spavam 7 sati

 

Umjesto soka magnezij šumeće tablete

 vidiš dektrozu sam zaminio kiki bombonima,a dualtabs i proteine sam koristio,od magnezija nisam primjetio nikakav pomak na peterosatnom treningu (onaj iz dm-a)

reci mi jesi li koristio riblje ulje ono norvesko isto od dualtabsa, bio sam na njemu ko klinac. Tada je bilo skupo ko suho zlato.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
Gremlin144 kaže...

treba nahraniti mišiće da se vrati energija. Proteini + dekstroza + dualtabs su rješenje. 3x dnevno proteine, jesti čim više ugljikohidrata da vidiš.

Svaki dan treniram 3x sklekovi, zgibovi. Poečo sam sad trčat smao kad je lijepo vrijeme, a trbušnjaci jednom mjesečno.

Energije imam i viška.. btw. spavam 7 sati

 

Umjesto soka magnezij šumeće tablete

 Hvala na savjetima,a šta kažeš na kreatin? To mi je ženska u trgovini gdje imaju ti proteini i to preporučila,kao za snagu..

Mare
14 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Manji offtopic, bilo je više znanstvenih istraživanja o korisnosti rađenja trbušnjaka (sit ups) i zaključak je da se ne razvijaju sami trbušnjaci od njih.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
EZY-E kaže...

Manji offtopic, bilo je više znanstvenih istraživanja o korisnosti rađenja trbušnjaka (sit ups) i zaključak je da se ne razvijaju sami trbušnjaci od njih.

 da meni su više iskočili nakon insanitija i to kakvi ;) to mi je najbolje obiljezen dio tijela

14 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Ja sam ih vrlo malo radio odkad treniram i mogu ih stvarno malo napraviti ali su vidljivi.

A kao jednu od boljih vježbi za core preporučam backflip, naravno negdje na strunjači za početak.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
14 godina
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
vito79 kaže...
Gremlin144 kaže...

treba nahraniti mišiće da se vrati energija. Proteini + dekstroza + dualtabs su rješenje. 3x dnevno proteine, jesti čim više ugljikohidrata da vidiš.

Svaki dan treniram 3x sklekovi, zgibovi. Poečo sam sad trčat smao kad je lijepo vrijeme, a trbušnjaci jednom mjesečno.

Energije imam i viška.. btw. spavam 7 sati

 

Umjesto soka magnezij šumeće tablete

 vidiš dektrozu sam zaminio kiki bombonima,a dualtabs i proteine sam koristio,od magnezija nisam primjetio nikakav pomak na peterosatnom treningu (onaj iz dm-a)

reci mi jesi li koristio riblje ulje ono norvesko isto od dualtabsa, bio sam na njemu ko klinac. Tada je bilo skupo ko suho zlato.

 čuj dekstroza koliko sam pročitao se veže direktno sa proteinima i odma direktno ide u krvotok, dok kiki bomboni se pretvaraju u masnoću i tjelo ih normalno dodatno prerađuje. Od magnezija ne možeš očekivat neki vidljiv pomak jer on sprejčava grčeve u mišićima. Riblje ulje nisam nikad koristio.

plavi_andeo23 kaže...
Gremlin144 kaže...

treba nahraniti mišiće da se vrati energija. Proteini + dekstroza + dualtabs su rješenje. 3x dnevno proteine, jesti čim više ugljikohidrata da vidiš.

Svaki dan treniram 3x sklekovi, zgibovi. Poečo sam sad trčat smao kad je lijepo vrijeme, a trbušnjaci jednom mjesečno.

Energije imam i viška.. btw. spavam 7 sati

 

Umjesto soka magnezij šumeće tablete

 Hvala na savjetima,a šta kažeš na kreatin? To mi je ženska u trgovini gdje imaju ti proteini i to preporučila,kao za snagu..

 kreatin nemoj kupovat, jer ako kupiš whey protein gold standard on to sve ima unutra + proteine koji ti hrani mišiće. Kad budeš pri kraju s proteinima i ne misliš ih više kupovat polako si smanjuj doze. Čuo sam da ako odjednom prestaneš koristiti da možeš osjetit nagli pad mišićne mase ili tako nešto, kolko je to isitna nez jer ja stalno ful to sve koristim. Ali jedno je pravilo sigurno, moraš puno jesti, čim osjetiš glad odma jesti nešto.. bilo što, ne moraš se pridržavat tih svih recepata kaj koriste bilderi to je za profiće, bitno je da ti tjelo nije gladno da se mišići stalno hrane. Pošto si žensko možda nećeš brzo napredovat jer ipak nemaš te testosterone..

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 22:32 (Gremlin144).
11 godina
odjavljen
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Tijelu ti je potreban odmor. Inače se preporuča jedan dan trčanje a drugi dan vježbe snage (sklekovi, trbušnjaci, itd.), i tako naizmjence npr. 5-6 dana, sa barem jednim danom u tjednu bez treninga (npr. Nedjelja). Znači ne iste vježbe raditi dva dana zaredom, jer moraš pustiti te mišiće da se oporave nakon vježbe. Mišići rastu i jačaju tek kada se oporavljaju (tokom tog drugog dana kada ih ne treniraš i tokom spavanja). Preporuka je ne raditi iste vježbe 48-72 sata. Naravno moraš jesti i konkretnu hranu (ne samo junk food) bogatu ugljikohidratima i proteinima kako bi te mišiće tada nahranila tokom njihovog oporavka. To su ti npr. riža, piletina, crveno meso, riba, jaja, voće i povrće, itd.

15 godina
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Valjda previse trckara uokolo sa oskudnom koricom integralnog peciva.

Evo na, 300 trbusnjaka dovrsio maloprije na stangi, a taj plank je dosada za diskretnu masazu podlaktica.

Dovrsio netom i drugu polovicu kucne pizze od najzdravije sunke, paprenog umaka sa zlicicom soli i ukrasnog punomasnog vrhnja () te potopio to sa protein banana smoothiem.

Noc je mlada jos..elem

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 0:41 (kunof00).
14 godina
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
harrothar kaže...

Tijelu ti je potreban odmor. Inače se preporuča jedan dan trčanje a drugi dan vježbe snage (sklekovi, trbušnjaci, itd.), i tako naizmjence npr. 5-6 dana, sa barem jednim danom u tjednu bez treninga (npr. Nedjelja). Znači ne iste vježbe raditi dva dana zaredom, jer moraš pustiti te mišiće da se oporave nakon vježbe. Mišići rastu i jačaju tek kada se oporavljaju (tokom tog drugog dana kada ih ne treniraš i tokom spavanja). Preporuka je ne raditi iste vježbe 48-72 sata. Naravno moraš jesti i konkretnu hranu (ne samo junk food) bogatu ugljikohidratima i proteinima kako bi te mišiće tada nahranila tokom njihovog oporavka. To su ti npr. riža, piletina, crveno meso, riba, jaja, voće i povrće, itd.

 Ovisi kaj ti je u interesu. Ako hoćeš nabiti masu i kazati mišće okolo onda trebaš odmor. Ako ti je uinteresu dobiti na kondiciji,  dobiti na brojevima ponavljanja ili skinuti višak kg nema odmora.

Ja svaki dna trčim i ne radim sklekove u serijama, idem do maksimuma kolko mogu u jednoj seriji i onda odmor isto i sa zgibovima 3x dnevno

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 7:20 (Gremlin144).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
plavi_andeo23 kaže...

U jednom obliku stud.doma sam,tako da mi nažalost nije dostupna hrana kakvu hoću,nego ono što dobijem to moram jest,mislim nemam si gdje kuhat i to.

 

Ma to je super ako je skuhano i redovito, još bolje, nemoraš sama kuhati. Nije toliko bitan sastav svake kalorije, bitno ti je samo da ne preskačeš jelo. Znači i ako nisi u domu npr. za vrijeme ručka, gledaj da vani pojedeš neki sendvič barem sa nekom salamom i sirom i salatom unutra, a ne samo slanac iz pekare.

Pokušaj i sa ovim programom: http://www.twohundredsitups.com/index.html

 

 

kunof00 kaže...

Valjda previse trckara uokolo sa oskudnom koricom integralnog peciva.

 

I ja sam pretpostavio da zato nema snage i još uz to da se previše umara s obzirom da je tek početnica a radi svaki dan, pa se ne stigne oporaviti.

 

Gremlin144 kaže...

 Ako hoćeš nabiti masu i kazati mišće okolo onda trebaš odmor. Ako ti je uinteresu dobiti na kondiciji,  dobiti na brojevima ponavljanja ili skinuti višak kg nema odmora.

 

Početnik se mora odmarati. Samo će biti sve umornija iz dana u dan, pretreniravati se. Nema značajnog porasta ponavljanja kada se pretreniraš, možeš se samo ozlijediti. Uslijed umora više neće moći niti napraviti broj ponavljanja koji je jučer mogla, itd. A ako još i prehrana nije barem na redovitoj razini, još će joj se i ti mišići koji su zaslušni za taj broj ponavljanja početi i smanjivati.

Svaki dan drilovanje je za uhodane rekreativce i profesionalce, ljude koji su već razvili solidnu bazu. Nije slučajno da se sportski treninzi u pravilu odvijaju svaki drugi dan (npr. Pon-Sri-Pet). Osim za profesionalce naravno. Između svog mora informacija na internetu i Mike Dolce u svojoj biografiji, već na samom početku knjige navodi koliko bi drugačije za njega bilo u mladim danima da je odmah znao da se zapravo pretrenirava. Nikakvo pokazivanje mišića nego znanost. Evo ja trčim tri puta tjedno po 5km, jedem šest puta dnevno i pijem desetak čaša vode i u zadnjih tjedan dana sam skinuo skoro dvije kile.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 11:55 (harrothar).
8 godina
neaktivan
offline
Kako povecati tjelesnu snagu

Ljudi hvala vam svima na savjetima,evo da se pohvalim da sam malo napredovala. Vidim da tu neki spominju mišiće pokazivanje i sl.,nije mi to cilj,želim samo napraviti taj broj ponavljanja i to je to. Hrana u domu je takva kakva je,kao po njihovom su izračunali te kalorije, a sad otom potom..

Vježbam i dalje,svaki dan od pon do pet i to je to,hvala svima :)

Mare
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako povecati tjelesnu snagu
harrothar kaže...
plavi_andeo23 kaže...

U jednom obliku stud.doma sam,tako da mi nažalost nije dostupna hrana kakvu hoću,nego ono što dobijem to moram jest,mislim nemam si gdje kuhat i to.

 

Ma to je super ako je skuhano i redovito, još bolje, nemoraš sama kuhati. Nije toliko bitan sastav svake kalorije, bitno ti je samo da ne preskačeš jelo. Znači i ako nisi u domu npr. za vrijeme ručka, gledaj da vani pojedeš neki sendvič barem sa nekom salamom i sirom i salatom unutra, a ne samo slanac iz pekare.

Pokušaj i sa ovim programom: http://www.twohundredsitups.com/index.html

 

 

kunof00 kaže...

Valjda previse trckara uokolo sa oskudnom koricom integralnog peciva.

 

I ja sam pretpostavio da zato nema snage i još uz to da se previše umara s obzirom da je tek početnica a radi svaki dan, pa se ne stigne oporaviti.

 

Gremlin144 kaže...

 Ako hoćeš nabiti masu i kazati mišće okolo onda trebaš odmor. Ako ti je uinteresu dobiti na kondiciji,  dobiti na brojevima ponavljanja ili skinuti višak kg nema odmora.

 

Početnik se mora odmarati. Samo će biti sve umornija iz dana u dan, pretreniravati se. Nema značajnog porasta ponavljanja kada se pretreniraš, možeš se samo ozlijediti. Uslijed umora više neće moći niti napraviti broj ponavljanja koji je jučer mogla, itd. A ako još i prehrana nije barem na redovitoj razini, još će joj se i ti mišići koji su zaslušni za taj broj ponavljanja početi i smanjivati.

Svaki dan drilovanje je za uhodane rekreativce i profesionalce, ljude koji su već razvili solidnu bazu. Nije slučajno da se sportski treninzi u pravilu odvijaju svaki drugi dan (npr. Pon-Sri-Pet). Osim za profesionalce naravno. Između svog mora informacija na internetu i Mike Dolce u svojoj biografiji, već na samom početku knjige navodi koliko bi drugačije za njega bilo u mladim danima da je odmah znao da se zapravo pretrenirava. Nikakvo pokazivanje mišića nego znanost. Evo ja trčim tri puta tjedno po 5km, jedem šest puta dnevno i pijem desetak čaša vode i u zadnjih tjedan dana sam skinuo skoro dvije kile.

 Hvala na ovoj stranici,dobra je :)

Mare
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice