Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.299.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 ajd onda objasni po cemu je to keto dijeta superiornija od obicne? mozda jeste ljudima kojima je to odrzivo... problem su kalorije a ne seceri, uh, pekare.. kalorije..

jedi ti samo proteine i masti, dakle tu moras birati namirnice, ne mozes jesti sta god zelis, normalno da ces biti u deficitu, nije problem....

 

ali da li je vecini ljudi odrzivo? nije.. prehrana treba biti ona koja je odrziva na duze staze, pa i cijeli zivot a ne nesto kratkotrajno..

 

 Si ti stvarno ozbiljan? Pa naravno da se budeš i na ketu udebljal ako si u kalorijskom suficitu. Ako ti misliš da šećeri nisu problem, onda nema smisla raspravljati s tobom.

Zakaj keto ne bi bil održiv? Ni jedna vrsta prehrane nije održiva ako imaš "dijeta" mindset tipa: "Idem sad 3 mjeseca na keto, izgubiti xy kila, pa se vraćam na staro."

Nije lako srediti prehranu i pridržavati je se, al nisam baš siguran da je onda rješenje trpati se s pekarama i odustati od sebe. I tu ne mislim samo na debele ljude.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kepmip kaže...
KIKI3ooo kaže...
kepmip kaže...
KIKI3ooo kaže...

 Osim što povećava opasnost od srčanog udara do čak 50%...

 Ovo za srčani udar ti ne vjeruem,

 Mogu ti se naći na google izjave vodećih kardiologa u SAD-u. Nije mi drago kad ljudi rade keto a nisu pro

 Ma krivo sam se izrazil, nije da samo tebi ne vjerujem, ne vjerujem nikome. Ne zato jer je to moj izbor i trudim se svim silama sam sebi opravdati, nego zato jer sam stekel takav dojam čitajući sve i svakaj zadnjih 2 godine. Istraživnja i za i protiv su mi tolko štura i kratka, tak da meni nemaju smisla.

Ako se ne varam, jedina dugoročna istraživanja vezana uz keto su bila za tretiranje epilepsije.

Ne tvrdim da sam u pravu, niti podržavam ljude koji žele keto nametnuti ko jedini ispravan način prehrane, al bome ni ljude koji su na drugoj krajnosti.

Meni odgovoara. Nije jednostavno, al nije ni nekaj kaj odradiš u mjesec dana, skineš 10-15% tjelesne mase, pa se vratiš na staro.

 

 Znači ti si ušao u keto samo površno čitajući istraživanja, u koja usput ne vjeruješ, a jedini argument u korist keto dijete ti je vlastito iskustvo. Ok...

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...

 The more carbs you eat, the higher the risk of heart disease, states leading cardiologist, Dr Salim Yusuf

 Tako je. A šta jedeš više masti si sve zdraviji i zdraviji. 

5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Debljina je rezultat hormonalnog poremećaja! Koji hormon - inzulin. Kako inzulin i otkud on - zato jer ga tijelo luči kad se jedu ugljikohidrati. Dobro i što se događa sa tijelom koje je "puno" inzulina? Događaju se tri loše stvari: 

1. Stalno si gladan u prisustvu inzulina

2. Ne možeš otapati svoje salo

3. Većina hrane koju pojedeš ide u salo

Sada će neki "stručnjak nutricionista" reći - jedi umjereno sve i to je najbolje. Dnevno 5,6 uravnoteženih obroka, 3 glavna obroka, 2 povrće, 3 voće.....bla,bla, srać, truć? Kada bi to bilo tako jednostavno nitko ne bi bio debel. Ali to je toliko glupo kao da dovedete pijanca u vinski podrum, ostavite ga tamo dva dana i kažete mu - nemoj više od 1 dcl crnog vina????? Ili kockara dovedete u Mirage i date mu milion dolara pa kažete da smije kockati samo za 100 $? Drogerašu date kilu kokaina i kažete da smije samo gram ??? Pušaču date 100 šteka Marlobora i kažete da smije samo 3 cigarete? Isto je i sa ugljikohidratima, ako ne gore? Lampica se upalila?

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ok, sad si već bezobrazan. Pišeš gluposti koje vadiš iz guzice ili si čul od nekog prije x godina, a mene prozivaš za "površno" čitanje i izvlačiš stvari iz konteksta kak tebi odgovara. Pokušal sam biti pristojan, al očito nejde. Uvijek se nađu 2-3 budale koje misle da su pozobale svu pamet svijeta i pametuju. Ili jednostavno trolate.

 

Edit: plan je bil quotati KIKI3ooo

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 10:16 (kepmip).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ajme da mi je živjeti u svijetu u kojem za sve možeš okrivit UH. Ja mislim da bi se osjećao izvrsno. Kao osoba koja vjeruje u Boga. Osjećaj zajedništva i superiornosti. To je tako lijepo.

Baš je šteta što postoji google na kojem se može pronaći da je uzrok porasta autoimunih bolesti, najviše dijabesa, upravo kombinacija uh i masti koja se nalazi u najadiktivnijim prehrambenim proizvodima današnjice.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kepmip kaže...

Ok, sad si već bezobrazan. Pišeš gluposti koje vadiš iz guzice ili si čul od nekog prije x godina, a mene prozivaš za "površno" čitanje i izvlačiš stvari iz konteksta kak tebi odgovara. Pokušal sam biti pristojan, al očito nejde. Uvijek se nađu 2-3 budale koje misle da su pozobale svu pamet svijeta i pametuju. Ili jednostavno trolate.

 

Edit: plan je bil quotati KIKI3ooo

 Ja mislim da ti je skočil tlak 

Ne ozbiljno, valjda si pametan pa sebi mjeriš tlak svaki dan - isto kao osobe koje uzimaju steroide i hgh. 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Whey core u proteci, 3.8kg wheya za 279kn

To je ok whey ili ćušpajz?

Know your limits.
11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...

Debljina je rezultat hormonalnog poremećaja! Koji hormon - inzulin. Kako inzulin i otkud on - zato jer ga tijelo luči kad se jedu ugljikohidrati. Dobro i što se događa sa tijelom koje je "puno" inzulina? Događaju se tri loše stvari: 

1. Stalno si gladan u prisustvu inzulina

2. Ne možeš otapati svoje salo

3. Većina hrane koju pojedeš ide u salo

Sada će neki "stručnjak nutricionista" reći - jedi umjereno sve i to je najbolje. Dnevno 5,6 uravnoteženih obroka, 3 glavna obroka, 2 povrće, 3 voće.....bla,bla, srać, truć? Kada bi to bilo tako jednostavno nitko ne bi bio debel. Ali to je toliko glupo kao da dovedete pijanca u vinski podrum, ostavite ga tamo dva dana i kažete mu - nemoj više od 1 dcl crnog vina????? Ili kockara dovedete u Mirage i date mu milion dolara pa kažete da smije kockati samo za 100 $? Drogerašu date kilu kokaina i kažete da smije samo gram ??? Pušaču date 100 šteka Marlobora i kažete da smije samo 3 cigarete? Isto je i sa ugljikohidratima, ako ne gore? Lampica se upalila?

uravnotezena prehrana podrazumjeva sva tri makro nutrijenta zar ne?

 

proteini - uglikohidrati - masti, koji cine neku kalorijsku vrijednost koju unosis tokom dana, zar ne?

 

ako ti treba, karikiram, 2500 kalorija, a pojedes 2300, u 1-2-3-5-8-10 ili 20 obroka dnevno da li ces se debljati?

 

micanjem jednog od tri makra, nemas uravnotezenu prehranu, da li si ugrozavas zdravlje dugorocno, ne znam, vjerovatno je to od osobe do osobe, vjerovatno se moze zivjeti bez jedong od 3 makra, a koliko je to ucinkovito i zdrave dugorocno, nemam pojma

 

ovo gore sto si naveo su sve problemi osoba sa slabom samokontrolom i to je vise psihicki problem nego hormonalni, jer kad ti inzulin kaze gimme gimme gimme, ti si taj koji ga treba odjebat i rec ne, a to je jako tesko i to je u glavi (meni je tako sa pusenjem)

 

ako ne zelis biti debel, prestani zderat vise nego sto ti treba, prestani zvakat cijeli dan sranja jer se nemozes kontrolirati, prestani si aktivirati inzulin stalnim unosom hrane, niti jedna dijeta ljudima bez samokontrole nece pomoci, jer trebaju prvo rjesiti problem u glavi

 

ne ulazim u to da li je keto dobar ili ne dugorocno, rezultati su vidljivi svakako, ali ako mozes drzati keto, znaci da imas neku samokontrolu, pa onda niti ne moras rokati keto, vec samo jesti manje nego sto ti treba i uravnotezeno

 

bio sam pitao tu prije nekoliko mjeseci za intermiting fasting, od tada pa do danas se drzim toga rezima i ne brinem sta i koliko jedem, zderem sve sta hocu i mogu i nemam promjena kilaze od 75kg, aktivan sam i trpam se sa svime sto hocu u tih 6 sati kada se hranim

 

sistematski nikad bolji, imam 40 godina, jetra se skroz oporavila, imao sam masti dosta "na njoj", svi kolesteroli tip top, trbusni misici postaju vidljivi, ne idem u teretanu za sada, doma natezem gumu, sklekovi, cucnjevi, setnje, nogomet, bicikl, ping pong, kosarka, svaki dan nesto

 

smanjio sam cigarete, sa kutije dnevno na kutiju u 3 dana (bit ce 0 kad tad , trudim se)

 

generalno se bolje osjecam, nisam latergican tokom dana, idem ranije spavati, duze i bolje spavam, lakse se fokusiram i radim, imam vise snage, manje me zena i djeca zivciraju i imam vise strpljenja s njima

 

ovo je samo primjer kako na mene djeluje ovaj rezim hranjenja, i kako se moze kad se hoce i kada se ima samokontrola, a nisam nista promjenio u prehrani osim da jedem samo unutar 6 sati.

 

apsolutno razumijem "ovisnost" o hrani i taj zovi da se uzme "fiks", meni je tako sa cigaretama, i kao i svaka druga ovisnos nije lako je se rjesiti

 

svaka osoba pojedinacno mora naci svoje rjesenje, ne treba genralizirati, ali svakako treba probati sve dok ne nadem ono sto tebi pase, a da ne riskiras da se dovedes u neke druge probleme sa zdravljem

 

 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Timo kaže...

 

...

 

 

Da ne quotam cijeli tekst. Imam jako velikih problema sa samokontrlom i nema šanse da bi mogel fastati, a da nisam na ketu. Eventualno dan-dva. Na ketu je to mačji kašalj, prvo jer nisam gladan, drugo jer nemam onaj osjećaj da nemam energije dok neko vrijeme ne jedem.

S cigaretama se isto borim, evo, ove godine nisam zapalil. To mi je, ako se ne varam, treči put da sam prestal pušiti. Ne pušim godinu-dvije, pa onda pokleknem...

Slažem se s tobom da ne treba generalizirati i da svatko treba pronaći ono kaj njemu odgovara.

5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Tko može pojesti jedan kolač, a tepsiju ostaviti na miru dan, dva, za njega ova Keto priča i nije presudna? Ako netko nakon jednog uzme 2,3,4,5 komada, cijelu tepsiju pa sutra, preksutra, mjesec dana, godinu dana (pica, cola, pivo, čips, peciva), e taj neka ne gleda dalje od Keto dijete jer drugog mu spasa nema!!! I nemojte se zanositi glupim programima prehrane, programima vježbanja , fantastičnim rezultatima sa crosfitom, trčanjem, ovim, onim. Pustite priče tipa, treniram 5,6 puta tjedno, između toga igram basket, nogomet, tenis i ponekad protrčkaram maraton između? Nećete imati 25 g uvijek, nećete biti zdravi uvijek, nećete biti psihički stabilni uvijek i nećete imati volju za manijakalno vježbane. Što ako se razbolite, iščašite nogu, stisnu obaveze, obitelj, netko iz obitelji se razboli, umre, padnete u depru? Sve "krvavo zarađeno" nadoknadite u mjesec, dva.? Koliko znoja, brojanja kalorija, susprezanja, a vratite sve ležeći par dana bolesni? Kao sportski tip mogu samo reći da mi je najviše žao što nisam znao za Keto prije , recimo 40 - 45 godina u nazad? Što bih si muke i  patnje uštedio? Ako je čovjek genetski blagoslovljen pa može jesti, a stomak mu je i dalje ravan, taj isto ne mora gledati ovu ili onu dijetu (logično). Da zdravlje i ne spominjemo jer Keto ne da je dobar za očuvanje linije, odličan je i za zdravlje! Današnjom prehranom je sigurno samo to - srljamo u metabolički sindrom (dijabetes 2, visoki tlak, ateroskleroza, depresija, itd) i to nezadrživo! Okrenite se oko sebe, pogledajte roditelje, susjede, rodbinu.......... Većina ima od 10 pa na više kila viška i sve moguće boleštine. Jasno je da nikad nije bilo toliko liječnika, nutricionista, farmaceuta, prašaka, fatburnera, dijeta, sprava za vježbanje, a ljudi nikad deblji, bolesniji? I nemojte da vam netko proda priču da se mora vježbati da se bude vitak, da moraš bjesomučno nizati kilometre dok ti noge ne otpadnu? Sve je to propaganda, marketing da nam se uzme novac! Koliko ljudi poznate pa i mladih, koji mogu trčati sat vremena bez prekida? A koliko ljudi znate da mogu pojesti veliku čokoladu od 300 g za sat vremena? E za tu čokoladu se mora trčati 3 h pa odmoriti par dana, dok se čokolada može pojesti svaki dan? Naravno većina tako i radi. Ako ovo nekom može poslužiti, super, a ako se nekom ne sviđa, opet dobro. Svako neka radi kako misli da je najbolje, samo nekad tuđe iskustvo može uštediti godine muke, eksperimentiranja i na kraju predaje jer eto ništa ne radi? Radi i to kako radi!  

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 12:31 (bananaman1).
5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Timo - naravno da je uz hormone ovdje uključena i psiha! I to kako uključena. Stres, dosada, ljutnja, traume i psihičke rupe koje popunjavamo hranom. Čega tu sve nema. Samo sam ti htio reći da Keto i IF idu ruku pod ruku savršeno! Ja sam prakticirao u početku 18-6 pa  i OMAD. Čak sam čak išao na 24h pa jednom i 48h post (voda i kava x 2 dnevno). To je tek fantastična stvar, ali već tu okolina počinje biti anksiozna pa ni sam nisam bio načisto, tako da sam smatrao da nema potrebe ići dalje (nisam debel). Lijepo iskustvo da te tijelo gura svojim vlastitim rezervama, a ti se osjećaš 5 puta bolje nego da jedeš? Tu je ona priča o dva goriva - masti i UH. Srednje građe muškarac ima rezervi UH za jedan dan, a masti za 50-60 dana (otprilike). Koliko je pametno ići na UH? Nije pametno. Kako preći na te masti? Pa naravno Keto dijetom i unosom do 20 g UH na dan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 12:46 (bananaman1).
11 godina
offline
Rast mišića i visina

mene najvise brine to sto sam prezadovoljan sa IF i sve benefite koje mi on za sada pruza, a htio bih nabaciti jos 10kg do kraja sljedece godine, naravno misicne mase, a koliko vidim to na IF bas i ne ide ili je uzasno tesko i neefikasno

 

nije mi problem biti strpljiv, ako je to moguce, bez obzira u kojem  vremenskom roku, isto tako ne bih htio se vracati na hranjenje nekoliko obroka preko dana, za muscle gain

 

pa ako je netko probao IF i ima rezultata da je dobio na kilazi i tto misicnoj, svakako neka posavjetuje 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Imam 180 cm i 60 kg. Nekad sam imao 110+, ali mi je dojadilo pa sam valjda otišao u drugi ekstrem.

Kolege s posla mi kažu da izgledam k'o da sam se upravo vratio iz konc-logora...

 

Je li to po vama premala težina na moju visinu?

Jedem jedan obrok dnevno (normalan, uravnotežen to jest bez prežderavanja) već dvije, tri godine. Mišići su mi se praktički posve osušili.

Valjda ni to nije ok? Hvala unaprijed.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
Timo kaže...

mene najvise brine to sto sam prezadovoljan sa IF i sve benefite koje mi on za sada pruza, a htio bih nabaciti jos 10kg do kraja sljedece godine, naravno misicne mase, a koliko vidim to na IF bas i ne ide ili je uzasno tesko i neefikasno

 

nije mi problem biti strpljiv, ako je to moguce, bez obzira u kojem  vremenskom roku, isto tako ne bih htio se vracati na hranjenje nekoliko obroka preko dana, za muscle gain

 

pa ako je netko probao IF i ima rezultata da je dobio na kilazi i tto misicnoj, svakako neka posavjetuje 

 16-8 IF , večera u 19, a slijedeći obrok u 11h idući dan. Malo ideš na suficit (ako trebaš 2400 kcal ti jedi 2700 kcal na dan), utezi i ne bi trebalo biti problema. Cardio zaboravi. 

5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
pr0n_addict kaže...

Imam 180 cm i 60 kg. Nekad sam imao 110+, ali mi je dojadilo pa sam valjda otišao u drugi ekstrem.

Kolege s posla mi kažu da izgledam k'o da sam se upravo vratio iz konc-logora...

 

Je li to po vama premala težina na moju visinu?

Jedem jedan obrok dnevno (normalan, uravnotežen to jest bez prežderavanja) već dvije, tri godine. Mišići su mi se praktički posve osušili.

Valjda ni to nije ok? Hvala unaprijed.

 Koliko godina imaš? Zašto OMAD? Idi na IF, opusti se malo. To je premalo kila. Ako si stariji ti si i sa 75 kg vitak. Naravno bitan je i sastav tih kilograma pa zbog toga, kao i svakom - utezi su preporuka (ili druge vježbe snage).

11 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...
Timo kaže...

mene najvise brine to sto sam prezadovoljan sa IF i sve benefite koje mi on za sada pruza, a htio bih nabaciti jos 10kg do kraja sljedece godine, naravno misicne mase, a koliko vidim to na IF bas i ne ide ili je uzasno tesko i neefikasno

 

nije mi problem biti strpljiv, ako je to moguce, bez obzira u kojem  vremenskom roku, isto tako ne bih htio se vracati na hranjenje nekoliko obroka preko dana, za muscle gain

 

pa ako je netko probao IF i ima rezultata da je dobio na kilazi i tto misicnoj, svakako neka posavjetuje 

 16-8 IF , večera u 19, a slijedeći obrok u 11h idući dan. Malo ideš na suficit (ako trebaš 2400 kcal ti jedi 2700 kcal na dan), utezi i ne bi trebalo biti problema. Cardio zaboravi. 

18-6 IF prakticiram. od 18h do 24h mi je termin hranjenja, bas 2400 kcal i unosim trenutno

 

bas sam imam neka putovanja, pa kada se vratim krecem sa teretanom, pa cemo vidjeti, svakako javim nakon 6 mjeseci, da li ima kakvih rezultata 

5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Čučanj, sklek, plank .......može se odraditi i u sobi hotela. Taman ti služi za uigravanje za teretanu. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...
...

 Koliko godina imaš? Zašto OMAD? Idi na IF, opusti se malo. To je premalo kila. Ako si stariji ti si i sa 75 kg vitak. Naravno bitan je i sastav tih kilograma pa zbog toga, kao i svakom - utezi su preporuka (ili druge vježbe snage).

OMAD - one meal a day? Ako da, naviknuo sam se na takav režim odnosno nisam na dijeti već se tako hranim već skoro tri godine.

Jednostavno mi se želudac s vremenom posve stisnuo tako da niti ne mogu baš puno pojesti, a usput imam i gastritis tako da je sve to skupa banana...

 

Ovo za IF ne znam što znači, sorry - ne pratim baš ovu temu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

IF - povremeni post

5 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Zanima me koji kreatin kupiti

Moze neki savjet koju da kupim jer vidim da su neki skuplji npr optimum nutrition je dosta skuplji od myprotein

 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Mr.Volver kaže...

Zanima me koji kreatin kupiti

Moze neki savjet koju da kupim jer vidim da su neki skuplji npr optimum nutrition je dosta skuplji od myprotein

 

 Myprotein kreatin monohidrat. Skuplje od toga ne treba, djeluje.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Preporuka za gym u Zg u Španskom?
Trenutno mi je gyms4you najbliža i najbolja (za bolje možda ne znam) jel je ispod mene 😁
Pa ako mogu prijedlozi.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
kepmip kaže...
exer1234 kaže...

 ajd onda objasni po cemu je to keto dijeta superiornija od obicne? mozda jeste ljudima kojima je to odrzivo... problem su kalorije a ne seceri, uh, pekare.. kalorije..

jedi ti samo proteine i masti, dakle tu moras birati namirnice, ne mozes jesti sta god zelis, normalno da ces biti u deficitu, nije problem....

 

ali da li je vecini ljudi odrzivo? nije.. prehrana treba biti ona koja je odrziva na duze staze, pa i cijeli zivot a ne nesto kratkotrajno..

 

 Si ti stvarno ozbiljan? Pa naravno da se budeš i na ketu udebljal ako si u kalorijskom suficitu. Ako ti misliš da šećeri nisu problem, onda nema smisla raspravljati s tobom.

Zakaj keto ne bi bil održiv? Ni jedna vrsta prehrane nije održiva ako imaš "dijeta" mindset tipa: "Idem sad 3 mjeseca na keto, izgubiti xy kila, pa se vraćam na staro."

Nije lako srediti prehranu i pridržavati je se, al nisam baš siguran da je onda rješenje trpati se s pekarama i odustati od sebe. I tu ne mislim samo na debele ljude.

 Zasto je secer problem? daj mi jedan razlog?

 

problem je ako ti je vecina dnevnog UH unosa iz secera, ali ako konzumiras nesto secera svaki dan, to nije problem JER ionako sav uh kojeg pojedes ce zavriti na isto mjesto..

 

 

Nije odrziv. zato sto moras birati namirnice koje ces jesti, ogranicen si.. Kazem za vecinu ljudi.

 

plus, sto ako si sportas, keto nije optimalan na duze staze, patit ce performanse itd.. uglavnom to i ptice na grani znaju..

 

ako ti je odrziv i ako ti pase, navali, ali za vecinu ljudi nije odrziv. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...

Debljina je rezultat hormonalnog poremećaja! Koji hormon - inzulin. Kako inzulin i otkud on - zato jer ga tijelo luči kad se jedu ugljikohidrati. Dobro i što se događa sa tijelom koje je "puno" inzulina? Događaju se tri loše stvari: 

1. Stalno si gladan u prisustvu inzulina

2. Ne možeš otapati svoje salo

3. Većina hrane koju pojedeš ide u salo

Sada će neki "stručnjak nutricionista" reći - jedi umjereno sve i to je najbolje. Dnevno 5,6 uravnoteženih obroka, 3 glavna obroka, 2 povrće, 3 voće.....bla,bla, srać, truć? Kada bi to bilo tako jednostavno nitko ne bi bio debel. Ali to je toliko glupo kao da dovedete pijanca u vinski podrum, ostavite ga tamo dva dana i kažete mu - nemoj više od 1 dcl crnog vina????? Ili kockara dovedete u Mirage i date mu milion dolara pa kažete da smije kockati samo za 100 $? Drogerašu date kilu kokaina i kažete da smije samo gram ??? Pušaču date 100 šteka Marlobora i kažete da smije samo 3 cigarete? Isto je i sa ugljikohidratima, ako ne gore? Lampica se upalila?

 

Isuse evo padobranca.. Sve sto si napisao je KRIVO. netocno.

 

Inzulin i debljanje nisu povezani, osim u nekoj glupoj TEORIJI.. samo teorija, koja nema niti jednu znanstvenu cinjenicu niti dokaz..

 

1. Inzulin se dize i ako konzumiras proteine, pogotovo whey i mlijecne proizvode.... proteine moras jesti, ne?

2. Nego cije salo ces otapati ako ne svoje? od komsije? prijatelja? hebemti..  NE ZNAS OSNOVE.. Kalorijski deficit i mrsavit ces, kakav inzulin, kakvi bakraci. samo izmisljate da bi zvucali pametnije a ne znate osnove

3. Da, ide u salo, ako ta hrana koju jedes bude visak kalorija (suficit), sto vise kalorija suficita konzumiras, to ce vise sala ici, jer realno za misicnu masu je potrebna samo odredjena kolicina kalorija viska

 

Ne, strucnjaci nece reci da jedes 6 obroka, nego ce ti reci da prilagodis broj obroka prema svojim zeljama, jer broj obroka ne igra ulogu u mrsavljenju i debljanju, niti inzulin, nego kao sto rekoh, iskljucivo KALORIJSKI UNOS..

 

jedi 2 ili 6 obroka, bitno je da su kalorije na kraju dana iste

 

kakve veze imaju uh s icim? zato biras malo pametnije izvore, koji ce te zasititi.. iako nije ni to problem ako racunas kalorije, znas koliko trebas jesti, jednostavno zadovoljis potrebe i to je to.. 

pa tko jos jede dok se ne najede, ono samo zderi zderi dok ti nije dost.a od toga nema mrsavljenja.. valja nisi glup covjek, znas kad je dosta

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...

Tko može pojesti jedan kolač, a tepsiju ostaviti na miru dan, dva, za njega ova Keto priča i nije presudna? Ako netko nakon jednog uzme 2,3,4,5 komada, cijelu tepsiju pa sutra, preksutra, mjesec dana, godinu dana (pica, cola, pivo, čips, peciva), e taj neka ne gleda dalje od Keto dijete jer drugog mu spasa nema!!! I nemojte se zanositi glupim programima prehrane, programima vježbanja , fantastičnim rezultatima sa crosfitom, trčanjem, ovim, onim. Pustite priče tipa, treniram 5,6 puta tjedno, između toga igram basket, nogomet, tenis i ponekad protrčkaram maraton između? Nećete imati 25 g uvijek, nećete biti zdravi uvijek, nećete biti psihički stabilni uvijek i nećete imati volju za manijakalno vježbane. Što ako se razbolite, iščašite nogu, stisnu obaveze, obitelj, netko iz obitelji se razboli, umre, padnete u depru? Sve "krvavo zarađeno" nadoknadite u mjesec, dva.? Koliko znoja, brojanja kalorija, susprezanja, a vratite sve ležeći par dana bolesni? Kao sportski tip mogu samo reći da mi je najviše žao što nisam znao za Keto prije , recimo 40 - 45 godina u nazad? Što bih si muke i  patnje uštedio? Ako je čovjek genetski blagoslovljen pa može jesti, a stomak mu je i dalje ravan, taj isto ne mora gledati ovu ili onu dijetu (logično). Da zdravlje i ne spominjemo jer Keto ne da je dobar za očuvanje linije, odličan je i za zdravlje! Današnjom prehranom je sigurno samo to - srljamo u metabolički sindrom (dijabetes 2, visoki tlak, ateroskleroza, depresija, itd) i to nezadrživo! Okrenite se oko sebe, pogledajte roditelje, susjede, rodbinu.......... Većina ima od 10 pa na više kila viška i sve moguće boleštine. Jasno je da nikad nije bilo toliko liječnika, nutricionista, farmaceuta, prašaka, fatburnera, dijeta, sprava za vježbanje, a ljudi nikad deblji, bolesniji? I nemojte da vam netko proda priču da se mora vježbati da se bude vitak, da moraš bjesomučno nizati kilometre dok ti noge ne otpadnu? Sve je to propaganda, marketing da nam se uzme novac! Koliko ljudi poznate pa i mladih, koji mogu trčati sat vremena bez prekida? A koliko ljudi znate da mogu pojesti veliku čokoladu od 300 g za sat vremena? E za tu čokoladu se mora trčati 3 h pa odmoriti par dana, dok se čokolada može pojesti svaki dan? Naravno većina tako i radi. Ako ovo nekom može poslužiti, super, a ako se nekom ne sviđa, opet dobro. Svako neka radi kako misli da je najbolje, samo nekad tuđe iskustvo može uštediti godine muke, eksperimentiranja i na kraju predaje jer eto ništa ne radi? Radi i to kako radi!  

 

kako nema spasa? ako si sportas, a ovo je topic o sportu ( teretana jel).. onda valjda zelis ostvariti neki cilj? smrsaviti, dobiti neki gram (ili kilogram ) misica....

prema tome, znamo da je teretana, trening snage bitan,. ali bez prehrane nema tog napretka kojeg sami zelimo, ne?

 

samom tom logikom, automatski ces si srediti prehranu prema svom cilju, zelim smrsaviti? ok, 1. unosim kalorije da bih bio u kcal defcitiu, unosim dovoljno proteina i masnoca (to je obavezno), i ostatak popunis UH.. dakle kad znas koliko ti treba kalorija, P UH M.. 

onda jedes da to zadovoljis,. kakve veze ima ako je ispred tebe tepsija s kolacima ili necim, ako znas koliko cega trebas jesti da bi postigao rezultat koji zelis? 

 

dakle, ako si zdrava normalna osovba, onda ces znati stati... ako si slab karakter, onda ti nista nece pomoci, zderat ces dok ima...

 

 

spominjes dijabetes i bolesti

 

DAKLE nisu problem SECERI kao sto ti mislis, nego kalorijski suficit, ako se debljas, automatski se i krvna slika pogorsava.. to je do debljine a ne zbog odredjenih namirnica..

 

takodjer krvnu sliku mozes popraviti i konzumirajuci secere svaki dan,,.. kako? pa fino, smrsavis, budes u deficitu, i sve se popravi..

 

ne vjerujes? hoces da ti bacim par studija da vidis? ili eventualno video od L.Nortona ako ne znas citati studije

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...

Timo - naravno da je uz hormone ovdje uključena i psiha! I to kako uključena. Stres, dosada, ljutnja, traume i psihičke rupe koje popunjavamo hranom. Čega tu sve nema. Samo sam ti htio reći da Keto i IF idu ruku pod ruku savršeno! Ja sam prakticirao u početku 18-6 pa  i OMAD. Čak sam čak išao na 24h pa jednom i 48h post (voda i kava x 2 dnevno). To je tek fantastična stvar, ali već tu okolina počinje biti anksiozna pa ni sam nisam bio načisto, tako da sam smatrao da nema potrebe ići dalje (nisam debel). Lijepo iskustvo da te tijelo gura svojim vlastitim rezervama, a ti se osjećaš 5 puta bolje nego da jedeš? Tu je ona priča o dva goriva - masti i UH. Srednje građe muškarac ima rezervi UH za jedan dan, a masti za 50-60 dana (otprilike). Koliko je pametno ići na UH? Nije pametno. Kako preći na te masti? Pa naravno Keto dijetom i unosom do 20 g UH na dan.

 o kakvim rezervama pricas?

 

 

1. ako konzumiras vise uh, tijelo ce trositi vise UH..

2. ako kontzumiras vise masti, (keto), tijelo ce trositi vise masnoca. 

3. ako si u kcal deficitu s ketom ili prehranom s sva 3 m.nutrienta, tijelo ce trositi rezerve (masnoce). .zasto? zato sto si u deficitu, dakle unosis MANJE kalorija nego tijelu treba za odrzavanje kilaze.. MOZES LI TO ikako zamisliti? znam da zvuci jako komplicirano.. ali

 

kalorijski DEFICIT,, dakle unosis manje kalorija nego tijelu treba za odrzavanje.. hm sta bi se u tom slucaju trebalo dogadjati? .. dakle imamo DEFICIT... hmmm.. debljat ces se ? kako? od zraka? pa jebemu mater, mrsavit ces.. DEFICIT!!!!!!!!!! KALORIJSKI DEFICIT!!!!!!!!

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
bananaman1 kaže...
pr0n_addict kaže...

Imam 180 cm i 60 kg. Nekad sam imao 110+, ali mi je dojadilo pa sam valjda otišao u drugi ekstrem.

Kolege s posla mi kažu da izgledam k'o da sam se upravo vratio iz konc-logora...

 

Je li to po vama premala težina na moju visinu?

Jedem jedan obrok dnevno (normalan, uravnotežen to jest bez prežderavanja) već dvije, tri godine. Mišići su mi se praktički posve osušili.

Valjda ni to nije ok? Hvala unaprijed.

 Koliko godina imaš? Zašto OMAD? Idi na IF, opusti se malo. To je premalo kila. Ako si stariji ti si i sa 75 kg vitak. Naravno bitan je i sastav tih kilograma pa zbog toga, kao i svakom - utezi su preporuka (ili druge vježbe snage).

 ti bas volis davati krive savjete ljudima?

 

IF je dobar alat za kontrolu apetita, kalorijskog unosa, ako si na deficitu, dakle lakse je ako postis, ipak si na malo kalorija

 

ali mrsavom covjeku koji treba kile, ti preprorucujes IF? 

 

pa njemu trebaju kalorije... sto ima manji period gdje ce unositi hranu, s tim ima manje prilika da unese dovoljno kalorija... 

 

btw na 2400 kcal vecina ljudi mrsavi, ili eventualno odrzavanje,, dakle premalo, unosi vise od toga ako zelis dobiti na kilazi

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 10:29 (exer1234).
9 godina
offline
Rast mišića i visina

Ekipa pošto je black Friday, radit ću narudžbu suplemenata tokom dana. Trenutno sam u bulk fazi pa me zanima vaših top 5 preporuka od myprotein proizvoda (whey i kreatin imam). Znači pucajte s čime ste imali dobra i pozitivna iskustva i šta mislite da svakako vrijedi probat. Bilo to ZMA, HMB, neke ostale amino kiseline ili sl. Hvala!!!

12 godina
offline
Rast mišića i visina

kupi si jos wheya i creatina i to je to. Ne trebas bacati pare na ostalo.. 

kakav HMB. kakve aminokiseline.. pa whey ima sve potrebne aminokiseline, naravno i ostali proteinski izvori.. To je cisto bacanje para

 

ZMA je dobar, probao sam i hzaista bolje spavam... evenzualno neka omega3, iako tu neces vidjeti nikakve vidljive benefite, kao ni multivitamin.. ali neces pogrijesitit ako uzmes

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice