Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...

ok..za njih imate rješenje, ajmo pokušat samnom sada :)

 

dakle...17 godina, 180 cm, 88kg. Nisam debeo, nego je sve u mišićima koji nisu izraženi pretjerano...treniram vaterpolo već duuuulje vrijeme, svaki dan.

 

Sada me samo zanima kako sredit da mi se mišići vide. Snage imam, kondicija je solidna  (nisam trenirao neko vrijeme zbog ozljede, ali nema veze ).

Ishrana je.....a sve i svašta. xD

 

 

Onda, šta preporučate ?

wtf.. treniraš vaterpolo i mišici ti nisu izraženi, imam prijatelja koji je u roku od jedno ljeto doša na zimu kao builder nasparam onog kakav je bio Neodlučan možda je u genima ali koliko je vaš trening težak?Koliko kilometara plivate dnevno?

 

evo za one koji žele ojacati

 

evo za one koji žele smršaviti

 

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
sk8 4 life kaže...

wtf.. treniraš vaterpolo i mišici ti nisu izraženi, imam prijatelja koji je u roku od jedno ljeto doša na zimu kao builder nasparam onog kakav je bio Neodlučan možda je u genima ali koliko je vaš trening težak?Koliko kilometara plivate dnevno?

 

 

plivački treninzi su oko 3km, a inače se brojka kreće od 1,5-2km dnevno...ovisi. p.s. ovo je otprilike, tj. neznam točno, a ne da mi se računat

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...
sk8 4 life kaže...

wtf.. treniraš vaterpolo i mišici ti nisu izraženi, imam prijatelja koji je u roku od jedno ljeto doša na zimu kao builder nasparam onog kakav je bio Neodlučan možda je u genima ali koliko je vaš trening težak?Koliko kilometara plivate dnevno?

 

 

plivački treninzi su oko 3km, a inače se brojka kreće od 1,5-2km dnevno...ovisi. p.s. ovo je otprilike, tj. neznam točno, a ne da mi se računat

ok ali koliko je "intenzitet" plivanja, jel ono malo na žabu i pricanje ili leptir, slobodni stil itd?

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Trči samo, ako imaš mišića već, znači ne treba ti mase više, samo trči.

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
sk8 4 life kaže...

ok ali koliko je "intenzitet" plivanja, jel ono malo na žabu i pricanje ili leptir, slobodni stil itd?

otprilike: 80% slobodno, 5% leđno, 5% leptir, 5% ostalo

Ige kaže...

Trči samo, ako imaš mišića već, znači ne treba ti mase više, samo trči.

e to mi je jedina mana. Ne mogu trčat.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
16 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...

ok..za njih imate rješenje, ajmo pokušat samnom sada :)

 

dakle...17 godina, 180 cm, 88kg. Nisam debeo, nego je sve u mišićima koji nisu izraženi pretjerano...treniram vaterpolo već duuuulje vrijeme, svaki dan.

 

Sada me samo zanima kako sredit da mi se mišići vide. Snage imam, kondicija je solidna  (nisam trenirao neko vrijeme zbog ozljede, ali nema veze ).

Ishrana je.....a sve i svašta. xD

 

 

Onda, šta preporučate ?

puno ponavljanja manjih težina.

 

jest dosadno, no to je jedini način.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Bugofil kaže...

puno ponavljanja manjih težina.

 

jest dosadno, no to je jedini način.

Ne bas, jedan kolega iz ureda je doslovce tenk (ima ruku kao ja nogu), a on 80% trenira deadlift - ogromne tezine, od poda do kukova. Doduse, on zna kako to napraviti bez da se covjek ozljedi, ali sasvim je moguce s velikim tezinama i malo ponavljanja postici definiciju.

 

Sad... koliko ce se ta definicija odrzati ako prestanes trenirati... to je drugo pitanje :-D

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
14 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

masa - 7 do 15 ponavljanja sto vece tezine u 3 serije

definicija - manje tezine sto vise ponavljanja...

@puma - nemoras trcat odjedamput 2 km, trci kolko mozes i tako svaki dan, zacas ces moci vise...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 18:50 (netko,netkovic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...

ok..za njih imate rješenje, ajmo pokušat samnom sada :)

 

dakle...17 godina, 180 cm, 88kg. Nisam debeo, nego je sve u mišićima koji nisu izraženi pretjerano...treniram vaterpolo već duuuulje vrijeme, svaki dan.

 

Sada me samo zanima kako sredit da mi se mišići vide. Snage imam, kondicija je solidna  (nisam trenirao neko vrijeme zbog ozljede, ali nema veze ).

Ishrana je.....a sve i svašta. xD

 

 

Onda, šta preporučate ?

imas previse kila na svoju visinu za jednog sportaša... trebo bi barem 8 kg izgubit.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
Deus ex machina kaže...

Ne bas, jedan kolega iz ureda je doslovce tenk (ima ruku kao ja nogu), a on 80% trenira deadlift - ogromne tezine, od poda do kukova. Doduse, on zna kako to napraviti bez da se covjek ozljedi, ali sasvim je moguce s velikim tezinama i malo ponavljanja postici definiciju.

 

Sad... koliko ce se ta definicija odrzati ako prestanes trenirati... to je drugo pitanje :-D

nismo se razumjeli.

 

ako želi izgledati kao Brad Pitt u klubu boraca važi moje objašnjenje, no ako želi imati "definiciju" kao Švarceneger onda vrijedi ovo tvoje.

 

no, uglavnom se zna kako se postiže definicija mišića.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
mtopol kaže...

imas previse kila na svoju visinu za jednog sportaša... trebo bi barem 8 kg izgubit.

zašto, ako trenira ultimate fight ili boks ili čak i njegov vaterpolo.

 

M.filipović je visok 188 cm a izađe u borbu sa 105 kg.

 

za sprint na 100 m je pretežak i sa 180 cm bi mu bilo idealno 73 kg.

 

sve ovisi o sportu kojim se bavi.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
mtopol kaže...

imas previse kila na svoju visinu za jednog sportaša... trebo bi barem 8 kg izgubit.

zašto, ako trenira ultimate fight ili boks ili čak i njegov vaterpolo.

 

M.filipović je visok 188 cm a izađe u borbu sa 105 kg.

 

za sprint na 100 m je pretežak i sa 180 cm bi mu bilo idealno 73 kg.

 

sve ovisi o sportu kojim se bavi.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Bugofil kaže...
mtopol kaže...

imas previse kila na svoju visinu za jednog sportaša... trebo bi barem 8 kg izgubit.

zašto, ako trenira ultimate fight ili boks ili čak i njegov vaterpolo.

 

M.filipović je visok 188 cm a izađe u borbu sa 105 kg.

 

za sprint na 100 m je pretežak i sa 180 cm bi mu bilo idealno 73 kg.

 

sve ovisi o sportu kojim se bavi.

istina, ali kod sportova kod kojih je bitna brzina i izdrzljivost, te dodatne kile usporavaju i trosis vise energije. (vaterpolo je jedan od sportova koji podrazumjeva brzinu i izdrzljivost).

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
mtopol kaže...f

imas previse kila na svoju visinu za jednog sportaša... trebo bi barem 8 kg izgubit.

ne baš.. vaterpolo ne traži ni mršavost ni debljinu.


Kao najbolje bi mi bilo oko 82-83kg.

 

 

 

A šta se tiče trčanja i dizanja utega, pokušat ću ovo ljeto malo poćeti pa ćemo vidjeti, ali dva treninga dnevno mi troše priličnu količinu energije pa neznam baš....ali vidjet ćemo.

 

 

 

 

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
16 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

da, kod vaterpola se traži optimalna težina, znači podjednako visina - težina, kila gore dolje.

 

Dražen Petrović i Toni Kukoč su dolaskom u NBA morali nabaciti svaki 10 kila više od optimalne jer za NBA nije bitna samo brzina uz znanje, već se treba i gurati s onim medvjedima.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
puma1400 kaže...

e to mi je jedina mana. Ne mogu trčat.

Najgore što možeš napraviti za svoje mišiće jest trčanje na dužinu (istina da gubiš salo, ali gubiš i mišiće). Ako želiš izgubiti kilažu,a ne mišiće, onda ti je najbolji HIIT (High intensity interval training - googlaj, ima dosta o tome na netu).

 

Ukratko. Odabereš si najveću skupinu mišića koje imaš u tijelu (za perveznjake, to su noge Smijeh), a ako su noge problem (zdravlje ili nešto sl.) onda slijedeću najveću (prsa, leđa, ruke...) i radiš maksimalno u kratkim intervalima, pa kratki odmor itd. Npr. sa trčanjem sam svaki dan gotov za 20-tak minuta, naspram trčanja koje sam imao prije (oko jedan sat + zagrijavanje),  nakon toga se osjećam ko pokošeno, slijedećih sat vremena ne mogu doći k sebi. Uz to ti se još povećava i snaga i izdržljivost.

 

EDIT: Btw. Ako želiš masu(više snage) tada je malo iteracija što veće težine, ako želiš definiciju (više izdržljivosti) tada puno iteracija manja težina

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 8:59 (dado2202).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Dečki ko se želi ojačati nek mi se javi, sad u ljeti kad ću ići po drva u šumu dobrovoljci mogu ići samnom, vjerujte mi ojačat će se više nego u bilo kojoj teretni. Sa sjekirom od 4kg cijepaju se drva, balvani od po 40kg se slažu na prikolice,itd... I nakon mjesec dana moći ćete u UFC xd

15 godina
offline
Rast mišića i visina

Vidim da se spominje i težina, odnosno kilaža s kojom se trenira. Ima jednostavno pravilo koje pratim, dižeš onoliki teret koji možeš dignut najmanje 8 puta, odnosno napravit jednu seriju dizanja od najmanje 8x a najviše 16x. Vježba se do otkazivanja, znači kad nemožeš više dignut ni jednom. Uglavnom najmanje 8x a najviše 16x, ako nemožeš u jednoj seriji napravit 8 ponavaljanja određeniim utegom onda je to preteška težina i uzmi manji uteg a ako možeš više od 16 ponavljanja onda je to prelaka težina i uzmi teži uteg.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
mrog 33 kaže...

Dečki ko se želi ojačati nek mi se javi, sad u ljeti kad ću ići po drva u šumu dobrovoljci mogu ići samnom, vjerujte mi ojačat će se više nego u bilo kojoj teretni. Sa sjekirom od 4kg cijepaju se drva, balvani od po 40kg se slažu na prikolice,itd... I nakon mjesec dana moći ćete u UFC xd

Evo slažem se s ovim Osmijeh Inače nemam ništa protiv teretane, ali nisam zagovornik. Preporučujem, pogotovo za vas mlađe dečke koji se još razvijate, prirodne vježbe. Dok sam se aktivno bavio sportom trener nam nikad nije davao teretanu, nego konop (sad znam i zašto). Penjanje na konop je jedna od najučinkovitijih vježbi koja može zamijeniti puno sprava, podiže snagu i jako razvija tijelo (najviše ruke, ramena i leđa).

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja isto imam slican problem ko i kolege iznad

 

naime sad imam 14/15 godina i visok sam 184-5 i imam 85 kila al ne izgledam debeo ali sve mi odlazi u butine

 

dok jedem nista mi neide u trbuh nego sve u noge a mozda je to zbog nogometa?

 

ako je kako da se toga rijesim?

 

nogomet nemislim otpustiti jedino kakvu prehranu da smanjim jelovnik, rekao sam si pravilo da ne jedem slatko /bilosta osim ako nisam jeo cijeli dan poslije 18:00

 

 

jel to valja sta?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Sheeva kaže...

Ja isto imam slican problem ko i kolege iznad

 

naime sad imam 14/15 godina i visok sam 184-5 i imam 85 kila al ne izgledam debeo ali sve mi odlazi u butine

 

dok jedem nista mi neide u trbuh nego sve u noge a mozda je to zbog nogometa?

 

ako je kako da se toga rijesim?

 

nogomet nemislim otpustiti jedino kakvu prehranu da smanjim jelovnik, rekao sam si pravilo da ne jedem slatko /bilosta osim ako nisam jeo cijeli dan poslije 18:00

 

 

jel to valja sta?

Si siguran da nisi zensko :-D

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Nije to zbog jela, to ti je zbog nogometa, tu nema pomoći.

Možeš smanjit intenzitet treniranja kad se radi o sprintevima i trčanju (a to će se odraziti na tvojoj kvaliteti).

Jedino ti ostaje vježbati gornji dio tijela tako da izgledaš proporcionalno (a to bi moglo povećati kilažu).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 19:22 (Tetrapak).
14 godina
offline
Rast mišića i visina
Kako mogu dobiti na masi ako sam dosta mrsav? Svaki dan dizem uteg od 10 kg 10 puta(jedna serija, ponekad i dvije), radim sklekove 10 puta i zgibove nekih 5 puta. Dizem uteg vec godinu dana ovim tempom, a sa sklekovima i zgibovima sam poceo pocetkom ljeta. Znam da vam sad odmah pada na pamet da ne jedem dovoljno, ali ja svako malo jedem i neznam gdje ta hrana odlazi :D
How yes no.
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ako želiš masu, samo jedi (meso Smijeh) i ne izlazi iz teretane, al pod nadzorom stručne osobe!

Te vježbe što ti radiš su praktički kao da ništa ne radiš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 0:15 (Tetrapak).
14 godina
offline
Rast mišića i visina
Nisam nikad ni usao u nju :D Razmisljam vec neko vrijeme da krenem.. A s kolko godina je najbolje krenuti u teretanu?
How yes no.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
EZY-E kaže...
Nisam nikad ni usao u nju :D Razmisljam vec neko vrijeme da krenem.. A s kolko godina je najbolje krenuti u teretanu?

To se nikad nemože točno reći, inače nebi preporučio teretanu mlađima od 17 godina. Ja sam s teretanom počeo prije par mjeseci, do 1. razreda srednje (a sad sam maturant) sam bio bucko vitaminčić, dok nisam krenuo igrat košarku. Tu sam otišao u visinu i dobio mišićnu strukturu na kojoj sad radim. Uz to treniram i Judo i Jiujitsu već nekih godinu i kusur. U svakom slučaju ako kreneš ranije, nemoj se forsirati, nemoj velike težine dizat i opterećivatr se previše. Želiš li ići na masu kupi si neke proteine , najkvalitetniji po meni za voju cijenu su Xtreme od Inkospora. Jedi puno bijelog mesa i riže i u teretani diži teže s manje serija. No ako si ti mlad (-17 godina) i ako si nizak nemoj u teretanu još, dok ne izrasteš.

Music is my life :)
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Evo samo da se nadovežem na prethodnu poruku makawelia...

Iako sam ja zadrti zagovornik prirodne snage Osmijeh, sve što je on rekao stoji, ali prije nego kreneš s ičim, dobro razmisli o tome što želiš (posebno u vezi proteina), a nakon toga nađi stručnjaka ili barem neku iskusnu osobu da te vodi u početku.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Tetrapak kaže...

Evo samo da se nadovežem na prethodnu poruku makawelia...

Iako sam ja zadrti zagovornik prirodne snage Osmijeh, sve što je on rekao stoji, ali prije nego kreneš s ičim, dobro razmisli o tome što želiš (posebno u vezi proteina), a nakon toga nađi stručnjaka ili barem neku iskusnu osobu da te vodi u početku.

Ma neće mu biti ništa ako se drži uputa. Dakle želiš li dobiti na masi uzmi si proteine od Inkospora, to pij, jedi puno bijelog mesa , riže i mliječnih proizvoda. Nemoj se preforsirati, daj mišićima vremena da se oporave. (mišići rastu dok se odmaraju). Dakle uzmeš si 3 termina tjedno u teretani. Ponedjeljak recimo radiš prsa i bicepse, srijeda ramena i trbušnjake, petak ili subota leđa i tricepsi. Za svaku skupinu mišića radi 4 vježbe, prva vježba 4 serija, ostale 3 serije. Poslije treninga popiješ proteinski shake , najedeš se kod kuće i amen :)

 

Music is my life :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Evo uzmi na mene primjer stalno sam bio mali, ajde nisam bas bio premrsav, ali niti predebeo taman. Bavim se plivanjem vec 9 godina vijeruj mi nema nikakvog pomaka tada, sve dok nisam usao u pubertet, tada ti najvaznije da se pocnes baviti nekim sportom. Ja uvijek naravno plivanje preoprucam, ali ako nisi takav tip odi rade na neki sport i to ce ti biti + na tvoje misice i visinu, ali ima istine i o onom s genima :).

[center][IMG]http://i42.tinypic.com/fk1w5i.gif[/img] [IMG]http://i26.tinypic.com/fjg9sm.png[/img] [hr][/td][td][IMG]http://i48.tinypic.com/201kph.png[/img] [center][color=#2ea5dc] Heroes get remembere
14 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

počni nerazmišljati za početak

Margot
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice