Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.318.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
cropunk kaže...

ne znam,ali meni dosta tih stvari koji nisu inace fine,kod mene prolaze ok.... uglavnom:

zobene, kefir(sparov),grozdice,sirovi ljesnjak,bademi,chia i lanene sjemenke....tu i tam ako imam ubacim i jabuku...samo, mene to i ne zasiti prevec,vec nakon cirka 2h opet mogu jest bez beda,a ovog bude puna zdjela xD

A da, zasiti te taj tren, ali brzo budeš gladan opet. Ja budem gladan nakon pol sata od takvog obroka... Kad narežem špek, kobasicu, luk, jaja, kruh kukuruzni... e to je onda doručak 

KiX777 kaže...

Jednom sam napravio zobene s mjericom čokoladnog MP wheya...tko to pojede dobije od mene 200 kn, doslovno nista gore nisam jeo u zivotu

S bezokusnim je malo bolje, mada ima teksturu piljevine

 Kad i gdje se nađemo? Ponesi Radića 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 22:58 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ja još uvijek hodam 1 tjedno 20km. 3h i miran sam. Imam liniju ajme. I to ne samo kad se usporedi sa ovima mojih godina. Gledaju me i mulice. Svaka ženska me mora ono ubrat.

 

Opet sam u milosti žena, kao prije. Blaženi trening i proteini :P

 

Ali neki mojih godina su toliko fizički degradirali, toliko loše izgledaju, i nije mi žao to reć jer su sami krivi, ali koje su to transformacije, od jednog momka koji je bio "igrač"/koji je ženama na faksu bio sigurno "potencijalni jebač" - se pretvori u jebenog masnog salastog goblina! Taj loš način života - tko se ne brine o tijelu to je loše. Kako će za 10 godina izgleda ako tako izgledaju sa 35.

 

***

Zobene bogati sirove, mjerica wheya, banana, mliko ili topla voda

-//-, -//-, med, -//-

-//-, -//-, mljeveni kakao ili neskvik, -//-

-//-, -//-, jogurt

To su moje kombinacije. Lidl ima najukusnije zobene, sve sam ih proba. Ima zobene najbolje, i ćevape. Niti jedan nema ćevape kao lidl. Jedino mesnica, a i to ne svaka...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 11:02 (KIKI3ooo).
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
PzKpfw kaže...

Osobno, uzimam zobene pahuljice u Podinama, gdje je 20-ak kuna cijena istih za kilogram, kao i druge vrste istih(npr. pahuljični mix).

Zobene se najbolje kao dodatak jelu...Mnogi ih aktivni vježbači ne mogu smisliti, jer eto nemaju navodno baš neki okus same za sebe.

 

20kn kila zobenih pahuljica?

 

U LIDLu ti je kila oko 5kn, zna bit i jeftinije kad je na akciji.

 mislim da je u lidlu pola kile 5 kn, dakle kila 10 kn.. I slazem se da ne treba davati duplo vise za zob koja je ionako samo ZOB.... Pogotovo one organic itd koje imaju bezobraznu cijenu, a naivci kupuju i dalje

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

Nemam niš kontra Lidla, ali kada mogu birati, ipak zemem nešto kvalitetnije. Da, nemam izbora, uzeo bi jeftinije.

Al' primjerice kaj se tiče zdrave prehrane, koliko je meni poznato, Lidl u ZGB jedini drži kvalitetan jogurt kao što je Skyr.

 

Navodno su Vikinzi to konzumirali.

 A cijena diktira kvalitet ili ? Po cemu su te kvalitetnije od ovih iz Lidla? po cemu ti kontroliras kvalitetu zobenih, ili vidis? 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
rappy kaže...

Dali je ok jesti musli ujutro ili za večeru umijesto zobenih, ili baš treba da se jedu zobene ako može neko pojasnit malo. 

 Naravno da je ok, samo sto ces ih manje pojesti za istu kolicinu kalorija, i biti ce nesto manje vlakana... 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Deutsch kaže...
Kako vi jedete zobene? Mislim na nacin osim mlijeka i zobenih :P. Ja ih trenutno u shakeu sa bananom, kikirikijem i mlijekom. zobena kasa mi je isto dobra sa jabukom, cimetom i medom, ali mi je shake duplo brzi za napravit. Ovo samo sa mlijekom mi je meh

 Ako ih uopce jedem onda je onda zobene, voda, natreena, i u mikrovalnu na 2 -3 min, i dodam maslac od kikirikija ako ga imam, ako ne, onda wheya .. jedino tako mogu. OVako na suho, nema sanse, pretvrdo, kao piljevina.. Ovako omekasju i jestive su

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 13:04 (exer1234).
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@exer1234

 

Možda se varam, ali vidiš po porijeklu, po okusu.

Nažalost, nemam pristupa laboratoriju ni znanja za to. Ali, zašto ne uključiti kemičare u to.

Pogotovo, ako se družiš ponekad sa doktorima znanosti iz područja kemije.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Rast mišića i visina

To je cista zob, spresana kao sto je vec netko spomenuo... :D 

Zob sama po sebi ima isti okus, koja god marka i firma da je.. Ako je CISTA zob..

 

10g vlakana na 100g ima svaka zob, e sad imas one s okusom (nisam vidjao kod nas), gdje uglavnom ima vise uh (secera) .. itd

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
8 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

da li je istina da tokom jednog obroka mozemo maksimalno iskoristiti 20gr proteina, misllim di ide visak ? tj. zanima me opcenito ako je to istina ili se moze i 40ak gr npr

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Deutsch kaže...

da li je istina da tokom jednog obroka mozemo maksimalno iskoristiti 20gr proteina, misllim di ide visak ? tj. zanima me opcenito ako je to istina ili se moze i 40ak gr npr

 nije istina, može se kolko oš

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...
Deutsch kaže...

da li je istina da tokom jednog obroka mozemo maksimalno iskoristiti 20gr proteina, misllim di ide visak ? tj. zanima me opcenito ako je to istina ili se moze i 40ak gr npr

 nije istina, može se kolko oš

da, zato ja popijem svaki put pol kile proteinskog šejka nakon treninga smiksanog u 2L vode 

 

25-35g proteina po obroku je čist dost, ovisno kako kome. Više od toga rijetko kom treba, a i teško je pojest tipa 50g proteina u jednom obroku ako jedeš uravnoteženo i raznovrsno. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 17:57 (lllnuclearlll).
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Kako mislite treba ili ne treba? Ja nekad ne stignem sve pojesti u 5/6 obroka pa u 3 obroka pojedem 4000kcal sa 230g+ proteina. Na kraju ti dode na isto. Najbitnija je ukupna kolicina kalorija i proteina, a ne koliko si po obroku unio

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Deutsch kaže...

da li je istina da tokom jednog obroka mozemo maksimalno iskoristiti 20gr proteina, misllim di ide visak ? tj. zanima me opcenito ako je to istina ili se moze i 40ak gr npr

 Ma mozes i vise ja sam znao skoro 100 imat po obroku i nije bilo nikakve razlike u odnosu kad sam imo vise manjih obroka. Granice je inace oko 40g sta se tice apsorpcije, al ovaj ostatak se "ne baca" tak da nije pretjerano bitno. Po ovom tvom bi sam cjeli dan jel, a mislim da niko normalan nema ni vremena ni volje imat 10 obroka dnevno.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Samo proteina na kutlaču i seruckat ko grlice :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

 Ma mozes i vise ja sam znao skoro 100 imat po obroku i nije bilo nikakve razlike u odnosu kad sam imo vise manjih obroka. Granice je inace oko 40g sta se tice apsorpcije, al ovaj ostatak se "ne baca" tak da nije pretjerano bitno. Po ovom tvom bi sam cjeli dan jel, a mislim da niko normalan nema ni vremena ni volje imat 10 obroka dnevno.

ja jedem 4-5x dnevno... i proteinski šejk nakon treninga, čokoladica za užinu i sl. ubrajam tu te obroke isto...

 

doručak, užina (proteinska čokoladica). ručak, proteinski šejk nakon treninga, večera

 

30g proteina po obroku, to je 150g dnevno, meni za moje potrebe dovoljno... kom nije može lako dić unos proteina za 10g po obroku recimo, to je onda 200g proteina dnevni unos.

 

Mislim da je ovakav unos optimalan, a nije opterećenje za zaposlene, samo treba unaprijed pripremiti obrok što meni nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 20:04 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ljudi svaka vam cast na odgovorima, bas ste uvijek spremni sve objasniti i pomoci... :)

Da li je oke piti 2 shakea/smutija dnevno - kikiriki, zobene, banana i mlijeko? Znam da ima i puno gorih stvari koje ljudi rade, ali eto je oke za crijeva ovo ?

svaki daje 1000 kcal pa 2000kcal nabijem sa time, 80 gr proteina sveukupno, 220uh i masti 100 gr zbog kikirikija..

 

Da li je ta mast od kikirikija zdrava? Ja nekako imam misljenje da je zdravija od masnog bureka npr?? Ili da smanjim na 50 gr kikirikija

10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@Deutsch

 

Da, istina je. Sve to varira od osobe do osobe, ali tu su ti neki omjeri. Tijelo je savršen stroj i ne možeš ti njega natjerati da radi kako ti hoćeš.

Zemi slobodno oko 25-35 grama bjelančevina po obroku. I ne prelazi preko 1.8 grama po svojoj kilaži. Sve drugo prek' toga bu ti dugoročno štetilo. Tako su rekli stručnjaci, oni koji osim što imaju auto-školu ipak imaju malo veće škole od prosjeka na koji možeš naići po gym-ovima.

Uzimaj proteine iz raznovrsnih izvora, te ti ne treba sintetika, osim ako nisi sportaš koji ganja rezultat radi para ili pak onaj kojem je izgled na prvom mjestu.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Vjerovao ili ne strucnjaci totalno drugacije govore. Ali uvik se nade neko pametan pa tuce po svome. Pa ja po obroku znam uniti po 100g proteina, sto to znaci? To samo znaci da ce se duze probavljati u zeludcu

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Trebam nabit sada par kila - 10kg tako da sam bas poceo slagat prehranu i naravno vjezbat. Imam 60 kg na 173 cm, ne izgleda to ni tako lose sa obzirom na visinu, ali opet htio bi do 70 izgurati da imam nekakvo atletsko tijelo . Snaga, brzina, koordinacija i kondicija - nekakav mix toga bi bio taman omjer onoga cega zelim postat pa cemo vidit kako ce to ici. Treba papat puno 

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Vjerovao ili ne strucnjaci totalno drugacije govore. Ali uvik se nade neko pametan pa tuce po svome. Pa ja po obroku znam uniti po 100g proteina, sto to znaci? To samo znaci da ce se duze probavljati u zeludcu

ne znam samo kak takav obrok uspiješ uopće pojest, naravno ako nije čisto proteinski  

 

 

 

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

dupli post (zbog greške na forumu :P)...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 20:52 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Rast mišića i visina

Preveliki unos proteina, mijenja organizmu krvnu sliku.  Bespotrebno se opterećuju bubrezi...

 

Da, Internet je pun intelektualca, stručnjaka i tome slični. Samo, eto osobno uvijek biram distinkciju između ravnozemljaša i onih "budala" koji tvrde da je Zemlja okrugla.

Bez obzira na "doktorate znanosti" koje ravnozemljaši posjeduju, ipak biram ove druge kojima uz titulu stoji dr.sc i tome slično, jer nije mi teško prepoznati njihovo "neznanje".

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
PzKpfw kaže...

Preveliki unos proteina, mijenja organizmu krvnu sliku.  Bespotrebno se opterećuju bubrezi...

 

Da, Internet je pun intelektualca, stručnjaka i tome slični. Samo, eto osobno uvijek biram distinkciju između ravnozemljaša i onih "budala" koji tvrde da je Zemlja okrugla.

Bez obzira na "doktorate znanosti" koje ravnozemljaši posjeduju, ipak biram ove druge kojima uz titulu stoji dr.sc i tome slično, jer nije mi teško prepoznati njihovo "neznanje".

 

 

 

 

 Sve to stoji, ali ovdje ne govorimo o prevelikom dnevnom, tjednom itd. unosu nego u jednom obroku. 

 

Sasvim je svejedno ako netko cilja na 150g proteina dnevno oce li to unijeti u 2 obroka po 75g svaki ili u 5 po 30g.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Informirajte se prije nego krenete piskarati gluposti. 

 

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Cordas kaže...

Informirajte se prije nego krenete piskarati gluposti. 

 

 pa svi smo rekli da nema limita po obroku, kao što i ovaj u videu kaže

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...
Cordas kaže...

Informirajte se prije nego krenete piskarati gluposti. 

 

 pa svi smo rekli da nema limita po obroku, kao što i ovaj u videu kaže

Nije baš, neki su govorili i da ne treba preko 30g proteina (pkpfwnesto). Inače, nije situacija toliko crno bijela da treba dati odgovor da/ne jer ipak nije taj mit nije u potpunosti debunkan, a i postoji uvijek ono it depends, ali ipak je naglasak na ukupnom dnevnom unosu kad se sve sumira. 

13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Dali je tko probo Critical Mass dali valja? mislio sam si uzet jer nenormalno mršavim kad vježbam, a jedem ko lud i opet gubim na kilaži brzo.

Ako je neko probo da vidim iskustvo sa tim.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

a laicki gledano trebalo bi biti okej, ali ja bi uzeo ovo https://www.proteka.hr/product/platinum-mass-454kg-3699 ..

jeftinije(299 za 4.5 kg), a isti k :)

 

nez ako ce ti sta pomoc, ali ja ti radim shake kikiriki, zobene, banana i mlijeko.. sve po 100gr i dodje ti cca 1000kcal.

Kikiriki pola kile cca 14 kn, zobene 4kn, banana 1kg 12 kn, mlijeko 5 kn litra.. Dodje 35 kn, a imas za 5 dana 5000 kcal samo iz toga.

Mislim mozes raditi i varijacije, 150gr zobenih, 50 kikiriki i ostalo isto.. tu na nekakav nacin uneses vise grama u sebe, 500gr dok bi kod tih suplemenata mozda 100gr ili manje, ali opet jeftinije je i zdravije na ovakav nacin :)

 

Samo trebas imat blender. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 10:32 (Deutsch).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Pa uzimam zobene sa mlijekom, i bananama, nisam do sad kikiriki, a eto probat cu, a ovo sam čisto imo pitanje, dali neko koristi i dali ima učinka. da ne bacam novce, uzimam Whey poslje svakog treninga, ali vidim da opet gubim na kilaži.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
rappy kaže...

Pa uzimam zobene sa mlijekom, i bananama, nisam do sad kikiriki, a eto probat cu, a ovo sam čisto imo pitanje, dali neko koristi i dali ima učinka. da ne bacam novce, uzimam Whey poslje svakog treninga, ali vidim da opet gubim na kilaži.

 ne bacaj novce na ovo... ako gubiš na kilaži ubaci još jedan obrok dnevno bogat UH i malo više zdravih masti

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice