Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.305.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
rappy kaže...

Pa uzimam zobene sa mlijekom, i bananama, nisam do sad kikiriki, a eto probat cu, a ovo sam čisto imo pitanje, dali neko koristi i dali ima učinka. da ne bacam novce, uzimam Whey poslje svakog treninga, ali vidim da opet gubim na kilaži.

 ne bacaj novce na ovo... ako gubiš na kilaži ubaci još jedan obrok dnevno bogat UH i malo više zdravih masti

 Pa jedem sve živo, i opet gubim na kilaži, sve sam probo, pa sam mislio da ovo može pomoć, zato sam pito jeli tko koristio da znam rezultate.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
rappy kaže...

 Pa jedem sve živo, i opet gubim na kilaži, sve sam probo, pa sam mislio da ovo može pomoć, zato sam pito jeli tko koristio da znam rezultate.

 Pa nisi sve probao... Jedi još više jer očito ne unosiš dovoljno hrane. Jedi više sve dok ne počneš dobivati na kilaži.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
loky4i4 kaže...

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

Primjer za jedan dan: 

 

Buđenje u 6h (pojedem bananu pošto nisam jutarnji tip i stvarno ne mogu jesti rano ujutro čim se probudim)

 

Doručak oko 9h (zobene 40g, čokolino 40g, chia sjemenke 10g, mjerica proteina 25g, 3dl mlijeka, malo meda)

 

Užina 12h (proteinska čokoladica)

 

Ručak 15h (piletina 150g + šnita raženog kruha + salata (grah/kukuruz/zelena salata/paradajz + jogurt dressing))

 

Kad se vratim s posla odradim trening, popijem proteinski šejk nakon treninga i cca 2h nakon toga večeram... I to je to... 5 obroka dnevno.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 12:44 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@loky4i4

 

Uredski posao. U pravilu i jedem sve ono što bi mado jeo.

Ponesem jelo sa sobom. Ovisno koliko ostanem na poslu kačem me jedan ili dva obroka.

To je znači jedan međuobork i ručak. To može biti voće/povrće, grahorice, žitarice, posni sir sa mlaćenicom, bijelo meso, bijela riba. Razne kombinacije si složim. 

Npr. sutra na poslu ručak grah i povrće, a užina voće.

 

Eh, da ponesem sa sobom i sirutke, pa si po malo pijem kroz cijeli dan. Dok je boca sa vodom uvijek uz mene.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
loky4i4 kaže...

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

 

Evo moj primjer.

Između 5:00 i trenutka dolaska na posao raspored mi je ovakav:

5:00 zobene pahuljice (jednom tjedno), vrući sendviči sa matovilcem, sirom, pršutom, špekom i mozarellom

5:20-6:20 anaerobni na spravama

6:20-7:20 anaerobni na biciklu

7:20-7:45 whey sa mlijekom, maslacem od kikirikija i nutellom, tuširanje i kretanje na posao

7:50-8:10 tijekom vožnje kikiriki , pistacije i indijski oraščići

9:00 burek sa mesom

12:00 velika porcija ćevapa sa kajmakom

14:30 šaka kikirikija, šaka indijskih oraščića, pola pečenog pileta sa krumpirima

17:00 tijekom vožnje kući jedem kikiriki i pistacije

20:00 pola pečenog pileta sa krumpirima, kolači i palačinke sa nutellom

22:00 palačinke sa nutellom

00:00 prije spavanja šaka kikirikija, šaka indijskih oraščića i dva pakiranja hrenovki sa sirom i majonezom

01:00-05:00 spavanje

 

Na poslu jedem samo tri puta u tih cca 8 sati. I sam se čudim tome ali najbitnije je kombinirati kikiriki sa pistacijama ili oraščićima. To je tajna mojeg održavanja mase.

 

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 7:30 (Ezio).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Opet nekakvo moje pitanje. Kako se secer preradjuje u tijelu i di odlazi? Vjv mast pa trbuh. Vidim u 100gr cedevite cca 350 kalorija zbog secera od 80ak grama, lol.. zato i ljudi jesu debeli jer piju takve gluposti stalno, a ne shvacaju koliko to ima kalorija
6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
Ezio kaže...
loky4i4 kaže...

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

 

Evo moj primjer.

Između 5:00 i trenutka dolaska na posao raspored mi je ovakav:

5:00 zobene pahuljice (jednom tjedno), vrući sendviči sa matovilcem, sirom, pršutom, špekom i mozarellom

5:20-6:20 anaerobni na spravama

6:20-7:20 anaerobni na biciklu

7:20-7:45 whey sa mlijekom, maslacem od kikirikija i nutellom, tuširanje i kretanje na posao

7:50-8:10 tijekom vožnje kikiriki , pistacije i indijski oraščići

9:00 burek sa mesom

12:00 velika porcija ćevapa sa kajmakom

14:30 šaka kikirikija, šaka indijskih oraščića, pola pečenog pileta sa krumpirima

17:00 tijekom vožnje kući jedem kikiriki i pistacije

20:00 pola pečenog pileta sa krumpirima, kolači i palačinke sa nutellom

22:00 palačinke sa nutellom

00:00 prije spavanja šaka kikirikija, šaka indijskih oraščića i dva pakiranja hrenovki sa sirom i majonezom

01:00-05:00 spavanje

 

Na poslu jedem samo tri puta u tih cca 8 sati. I sam se čudim tome ali najbitnije je kombinirati kikiriki sa pistacijama ili oraščićima. To je tajna mojeg održavanja mase.

 

 

 

 Očajna prehrana, raspored obroka i sati spavanja. Recept za napraviti nepokretno prase od sebe i doživti srčani/moždani sa 30 godina.

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Paolo Maldini kaže...
Ezio kaže...
loky4i4 kaže...

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

 

 

 

 

 Očajna prehrana, raspored obroka i sati spavanja. Recept za napraviti nepokretno prase od sebe i doživti srčani/moždani sa 30 godina.

 nismo svi isti. premašio sam tvoj rok za 12 godina. ne mijenjam bitno način prehrane zadnjih 15 godina. osjećam se jako dobro i u boljem sam stanju od duplo mlađih rekreativaca. 

PSN - darklydexter
6 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
Ezio kaže...

 nismo svi isti. premašio sam tvoj rok za 12 godina. ne mijenjam bitno način prehrane zadnjih 15 godina. osjećam se jako dobro i u boljem sam stanju od duplo mlađih rekreativaca

 Ili trolaš i/ili sereš. Toliko junk fooda svaki dan i izgledaš kao Apolon jel da?

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Paolo Maldini kaže...
Ezio kaže...

 nismo svi isti. premašio sam tvoj rok za 12 godina. ne mijenjam bitno način prehrane zadnjih 15 godina. osjećam se jako dobro i u boljem sam stanju od duplo mlađih rekreativaca

 Ili trolaš i/ili sereš. Toliko junk fooda svaki dan i izgledaš kao Apolon jel da?

 da, lijep sam, ali ne trebam se time hvaliti

PSN - darklydexter
6 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Evo ti savjet, podigni to svoje trolanje za par stepenica više. Ovo sad ti nije nešto 

13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Sto tocno fali ovakvoj prehrani? Ok ima malo junka ali nista specijalno, ja jos gore jedem kad nisam u deficitu

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Sto tocno fali ovakvoj prehrani? Ok ima malo junka ali nista specijalno, ja jos gore jedem kad nisam u deficitu

Ti se šališ?

 

Pa jel to ogledalo zdrave prehrane?

 

Prva stvar koja očigledno fali je da tip uopće ne jede zeleno povrće koje bi trebalo predstavljati bazu prehrane svakom tko brine o svom zdravlju.

 

Trpa se junkom na svakodnevnoj bazi i to predstavlja kao nešto dobro.

 

Mislim OK ako on to sve potroši kroz treninge, no to što jede nije zdrava prehrana. Puno je loših masti, transmasti, premalo vitamina, vlakana... U svakom slučaju nije baš ogledan jelovnik za nekog tko pazi na sebe i živi zdravo.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Zamarate se s glupostima. Jedem sve i na defki i na masi, bitno da pogodim makronutrijente. Nismo profesionalci pa da jedemo svaki dan brokulu i pileca prsa, uživajte u hrani, ali pazite na količinu/kalorije. 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Neki ne shvaćaju da nemamo svi isti metabolizam. Ako ne pojedem dnevno 300-400 grama kikirikija i 5 palačinki sa nutellom, gubim na masi i ne osjećam se poletno. Idealno se osjećam između 130-140 kg. Funkcioniram normalno i ispod 125 kila, ali jednostavno to nije to i osjećam se kao Kenijac dugoprugaš.

PSN - darklydexter
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...

Ti se šališ?

 

Pa jel to ogledalo zdrave prehrane?

 

Prva stvar koja očigledno fali je da tip uopće ne jede zeleno povrće koje bi trebalo predstavljati bazu prehrane svakom tko brine o svom zdravlju.

 

Trpa se junkom na svakodnevnoj bazi i to predstavlja kao nešto dobro.

 

Mislim OK ako on to sve potroši kroz treninge, no to što jede nije zdrava prehrana. Puno je loših masti, transmasti, premalo vitamina, vlakana... U svakom slučaju nije baš ogledan jelovnik za nekog tko pazi na sebe i živi zdravo.

Zdravlje je previse relativan pojam. Meni je otac pazio na prehranu cijeli zivot, unos masti, unos povrca blabla i na kraju umro u 46oj godini od raka gusterace. Previse relativna tema za razgovor. 

 

Po cemu su recimo cevapi junk food? Neko ko trenira i aktivan je, nece imati problema sa takvim jelovnikom. Ja recimo mrzim zeleno povrce i salate, dode mi povracati kad stavim u usta koliko je gadan okus. Jeli to znaci da se hranim nezdravo? Da zivim nezdravo? Pa dajem krv svaka 3 mjeseca i usput napravim analizu, doktor mi zavidi koliko mi je dobro stanje svega u organizmu. Morate shvatiti da smo mi ljudi, po meni zivot u kojem ti biras sto jedes ko neki manijak i ne uzivas u hrani je nula bodova, pa ja bi rade jeo sto hocu 50god nego zivio ko *ebeni idiot na cikli, zelenoj salati i nez ni ja cemu do 70tih. 

 

Doduse uvijek postoji neki balans, kako se kaze "svega po malo". Ali ja u njegovom jelovniku ne vidim nista lose. Ja kad sam na masi ujutro zviznem 10 jaja i 5 kobasica na tavi, przeno na ulju. Zasto? Jer obozavam takav dorucak, jeli nezdravo? Po mom misljenju - Nije

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Zdravlje je previse relativan pojam. Meni je otac pazio na prehranu cijeli zivot, unos masti, unos povrca blabla i na kraju umro u 46oj godini od raka gusterace. Previse relativna tema za razgovor. 

 

Po cemu su recimo cevapi junk food? Neko ko trenira i aktivan je, nece imati problema sa takvim jelovnikom. Ja recimo mrzim zeleno povrce i salate, dode mi povracati kad stavim u usta koliko je gadan okus. Jeli to znaci da se hranim nezdravo? Da zivim nezdravo? Pa dajem krv svaka 3 mjeseca i usput napravim analizu, doktor mi zavidi koliko mi je dobro stanje svega u organizmu. Morate shvatiti da smo mi ljudi, po meni zivot u kojem ti biras sto jedes ko neki manijak i ne uzivas u hrani je nula bodova, pa ja bi rade jeo sto hocu 50god nego zivio ko *ebeni idiot na cikli, zelenoj salati i nez ni ja cemu do 70tih. 

 

Doduse uvijek postoji neki balans, kako se kaze "svega po malo". Ali ja u njegovom jelovniku ne vidim nista lose. Ja kad sam na masi ujutro zviznem 10 jaja i 5 kobasica na tavi, przeno na ulju. Zasto? Jer obozavam takav dorucak, jeli nezdravo? Po mom misljenju - Nije

Žao mi je zbog tvog oca, no znaš i sam da jedna lasta ne čini proljeće i da statistički pokazatelji ipak pričaju drugačiju priču.

 

Ne pazim niti ja toliko na prehranu da se idem odricati nečega, ali da će mi se svaki dan na meniju naći junk, neće, jel bi ga radije jeo? Pa bi, vrlo rado bih u McDonaldsu jeo svaki dan, ne bih imao ništa protiv, no neću, isto kao što neću ispuštii kutiju cigareta svaki dan ili se oblokati, umjerenost u svemu je ključ... Imao sam problema s kilogramima baš zbog krive prehrane, no na vrijeme sam se aktivirao, promijenio prehranu i puno bolje se osjećam i puno bolje izgledam... A sad, ak me ćopi neka boleština, jbg. bar ću znati da nije od toga jer nisam pazio na sebe... U svakom slučaju pojedem i ja junk par puta tjedno, no da mi to čini bazu prehrane, ne čini. 

 

btw. jaja i kobasce radije sprži na maslacu ili masti, kud je finije, i zdravije je jer biljno ulje nije baš stabilno na visokim temperaturama. nije to nezdrav doručak, još pogotovo ak narežeš paradajza, paprike, luka... no meni bi bilo previše, tebi nije, i to je OK 

 

Al jbg. Palačinka i pol teglice nuttele, nezdravo je svaki dan. Nuttela je puna transmasti koje nisu baš zdrave, i nije pametno to jesti baš svaki dan.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Ponavljam vam još jednom, trolla vas tip...
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
rappy kaže...

Dali je tko probo Critical Mass dali valja? mislio sam si uzet jer nenormalno mršavim kad vježbam, a jedem ko lud i opet gubim na kilaži brzo.

Ako je neko probo da vidim iskustvo sa tim.

 za iste pare kupis istu kolicinu wheya....

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
rappy kaže...

Pa uzimam zobene sa mlijekom, i bananama, nisam do sad kikiriki, a eto probat cu, a ovo sam čisto imo pitanje, dali neko koristi i dali ima učinka. da ne bacam novce, uzimam Whey poslje svakog treninga, ali vidim da opet gubim na kilaži.

 lol prvo moras nauciti kako se dobije a kako gubi na tezini..

 

kakve veze ima sto pijes 30g wheya poslije treninga s gubljenjem kilaze? to je 120 kalorija.. :D sta ce ti 120 kalorija utjecati na to da dobijes na kilazi? 

 

prati kalorijski unos, moras znati koliko jedes ako vec imas problem s debljanjem,, jmoras jesti vise nego sto sad jedes, cista matematika.. a ako ti je fizicki nemoguce toliko hrane utrpati u sebe, onda tu sluze shakeovi i ti gaineri ako ih vec moras kupovati

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
rappy kaže...

Pa uzimam zobene sa mlijekom, i bananama, nisam do sad kikiriki, a eto probat cu, a ovo sam čisto imo pitanje, dali neko koristi i dali ima učinka. da ne bacam novce, uzimam Whey poslje svakog treninga, ali vidim da opet gubim na kilaži.

 ne bacaj novce na ovo... ako gubiš na kilaži ubaci još jedan obrok dnevno bogat UH i malo više zdravih masti

 mozes slobodno i "nedzravih " masti... 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lllnuclearlll kaže...
loky4i4 kaže...

Pitanje za radnike. Šta jedete na poslu ? 

Primjer za jedan dan: 

 

Buđenje u 6h (pojedem bananu pošto nisam jutarnji tip i stvarno ne mogu jesti rano ujutro čim se probudim)

 

Doručak oko 9h (zobene 40g, čokolino 40g, chia sjemenke 10g, mjerica proteina 25g, 3dl mlijeka, malo meda)

 

Užina 12h (proteinska čokoladica)

 

Ručak 15h (piletina 150g + šnita raženog kruha + salata (grah/kukuruz/zelena salata/paradajz + jogurt dressing))

 

Kad se vratim s posla odradim trening, popijem proteinski šejk nakon treninga i cca 2h nakon toga večeram... I to je to... 5 obroka dnevno.

 

 

 

 

 ovo je jelovnik za curu... :D sta tu ima 1500 kalorija max, do 2000 ajd.. vise od toga sigurno nema..

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Deutsch kaže...
Opet nekakvo moje pitanje. Kako se secer preradjuje u tijelu i di odlazi? Vjv mast pa trbuh. Vidim u 100gr cedevite cca 350 kalorija zbog secera od 80ak grama, lol.. zato i ljudi jesu debeli jer piju takve gluposti stalno, a ne shvacaju koliko to ima kalorija

 nije problem secer u tome, nego pretjeran unos kalorija, tj u ovom slucaju taj visak je iz secera, .. ni ne skontas, a uneses brdo kalorija kroz sokove...zamjenis to s vodom, ili sokovima koji nemaju kalorijsku vrijednost i nemas frke..

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 ovo je jelovnik za curu... :D sta tu ima 1500 kalorija max, do 2000 ajd.. vise od toga sigurno nema..

 

 

 

 

Pa nisam ni napisao što jedem za večeru i još nakon posla... U svakom slučaju nađe se tu još međuobroka, ali pitao je što jedem na poslu. Više jedem nakon posla nego na poslu. Bolje mi odgovara više hrane prema kraju dana nego na početku. Naravno količina se da složiti kak god kom paše. Mislim da je pitanje više ciljano na vrstu hrane, a manje na količinu.

 

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ima li itko iskustva s uganućem gležnja? Zanima me koliko bi mogao trajati oporavak medialnog ligamenta.

 

2 tjedna nisam stao na nogu, lista više nemam.. Atrofirao.  Ko zna kad se budem mogao vratit na bicikl.

9 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Ezio kaže...

Neki ne shvaćaju da nemamo svi isti metabolizam. Ako ne pojedem dnevno 300-400 grama kikirikija i 5 palačinki sa nutellom, gubim na masi i ne osjećam se poletno. Idealno se osjećam između 130-140 kg. Funkcioniram normalno i ispod 125 kila, ali jednostavno to nije to i osjećam se kao Kenijac dugoprugaš.

 Haha "poletno" sa 130kg ,a zajebavaš me. Ja bi išao na 150kg jer je ljepši broj okrugao, a i ono bio bi kao Big Ramy 

If you have nothing to lose, try.
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Filip720 kaže...
Ezio kaže...

Neki ne shvaćaju da nemamo svi isti metabolizam. Ako ne pojedem dnevno 300-400 grama kikirikija i 5 palačinki sa nutellom, gubim na masi i ne osjećam se poletno. Idealno se osjećam između 130-140 kg. Funkcioniram normalno i ispod 125 kila, ali jednostavno to nije to i osjećam se kao Kenijac dugoprugaš.

 Haha "poletno" sa 130kg ,a zajebavaš me. Ja bi išao na 150kg jer je ljepši broj okrugao, a i ono bio bi kao Big Ramy 

 

Sa 150 kila ne mogu zakucavat (doduše, nisam imao nikad 150 kila pa ni ne znam). Sa 140 mogu.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Sve ti jebem, ajde stavi neku siku da vidimo kako izgled živina od 140kg

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Sve ti jebem, ajde stavi neku siku da vidimo kako izgled živina od 140kg

 Vjerojatno nesto u stilu DJ Khaleda

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice