Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Frend me uslikao danas u pozi leda, cisto da podijelim. Lagano popunjavam ovaj okvir od 2m, mukotrpno je, ali se dugorocno isplati :)

 Svježe strije, dakle raste se jako :)

 

Kako ti imaš jebene sreće s tom visinom, ja sma 185 ali kad se stane kraj takve šasije, izgledam kao dijete.

Svaka čast, samo udaraj :)

 

 

probao protekin onaj, tj superior whey od cookies cream, solidno, ne preslatko i zadovljan sam.

225kn, majica i whey, zadovoljan.

Kad sam bio mladi, mrzio sam svoju visinu, nikako dodati koje kilo. Sada kada sam uz puno znoja, truda i muka prebacio 100kg, jednostavno sam prezadovoljan sa izgledom, ruke su 46cm trenutno, cak 41cm opustene sto mi je super. Jednostavno se nikada bolje nisam osjecao i to je najbitnije. Ali tvoja visina je super, pa 185cm je odlicna visina, nije bas da si kepec od 1.7m :)

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Ma da, ali ta statura, di god dođeš izazivaš pogllede i mjerenje.

 

ma nisam kepec, 185/95 nedam na sebe, ali opet kažem, bježim od takvih kao ti jer sam kraj njih ko plišanac :)

 

samo rokaj, znam te od početka, a vidi te sad, rad znoj i krv to je to :()

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Ma da, ali ta statura, di god dođeš izazivaš pogllede i mjerenje.

 

ma nisam kepec, 185/95 nedam na sebe, ali opet kažem, bježim od takvih kao ti jer sam kraj njih ko plišanac :)

 

samo rokaj, znam te od početka, a vidi te sad, rad znoj i krv to je to :()

Istina, volim to i dize mi ego, ali treba znati biti spusten na zemlju i ponizan. Nadam se da necu postati jedan od onih sto misli da su svi ispod njega.

 

Ma da, 185/95 su odlicne mjere, nemas brige nikakve, jos ako je snaga u rangu onda je to tamo gdje treba biti :)

 

Kada nesto postignes i znas sto je iza tebe, to je nesto sto se cini ponosnim. Evo par slika od mojih pocetaka(na jednoj slici cak 60kg na 2m, lol), tada sam mislio da nikad necu nabaciti kilazu, al uz dugo citanja/educiranja, pa odustajanja i pada motivacije evo vec tocno 1,5god treniram bez prestanka (sve ukupno 5/6god uz stanke od pola godine pa i vise). Samo jako decki

9 godina
offline
Rast mišića i visina

Poz kaj preporucate za nekog tko je skinny fat? Prvo salo srediti sa kardiom ili samo rokati gym? naglo u pola godine nabacio 10ak kila, a ostao sam skoro isti fizički osim kaj sam se malo dobio u škembi, ruke u minusu, niko ne vjeruje da imam toliko kila.. ako smršavim izgledat ću kao štapić a opet imam hrpu sala.. Mislim da je skiny fat nešto najgore nit sim nit tam..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 11:53 (Avensac).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
Avensac kaže...

Poz kaj preporucate za nekog tko je skinny fat? Prvo salo srediti sa kardiom ili samo rokati gym? 190 i 96kg al to ne lici na ništa, naglo u pola godine nabacio 10ak kila, a ostao sam skoro isti fizički osim kaj sam se malo dobio u škembi, ruke u minusu, niko ne vjeruje da imam toliko kila.. ako smršavim izgledat ću kao štapić a opet imam hrpu sala.. Mislim da je skiny fat nešto najgore nit sim nit tam..

Deficit od 500kcal, nekih 1.5g proteina po kg mase i gym, kada dovedes bf na finu razinu onda udaris masu nazad. Frend mi je skinny fat i nikada nije dobro izgledao dok nije skinuo sav visak sala pa krenuo na masu

11 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

i ko se nabildo jel exer jos i dalje najjaci

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Avensac kaže...

Poz kaj preporucate za nekog tko je skinny fat? Prvo salo srediti sa kardiom ili samo rokati gym? 190 i 96kg al to ne lici na ništa, naglo u pola godine nabacio 10ak kila, a ostao sam skoro isti fizički osim kaj sam se malo dobio u škembi, ruke u minusu, niko ne vjeruje da imam toliko kila.. ako smršavim izgledat ću kao štapić a opet imam hrpu sala.. Mislim da je skiny fat nešto najgore nit sim nit tam..

 3-4x tjedno gym s naglaskom na treninge snage da dobiješ i masu time, ako budeš naravno pametno jeo

 

2-3x tjedno cardio dok se te kile ne počnu otapati kako spada.

 

Puno posla da se ''salo pretvori u mišiće'', pod navodnicma jer je to nemoguće fizički, ali ok, bolje je bit skiny fat nego jako fat.

Ako počneš dobro raditi brzo će rasti ruke ramena leđa i nećeš djelovati tako fat u trbuhu, a dotad ćeš skidati i to pa ideš obe transofrmacije odjednom.

 

Puno posla, treba ti prehrana, suplementacija i trening praktički 6x tjedno. sretno

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lemon_juice kaže...

i ko se nabildo jel exer jos i dalje najjaci

 nego sta, nema mi ravnog

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

drago mi je to cuti prijatelju

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
lemon_juice kaže...

drago mi je to cuti prijatelju

 jel igras pubg?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

ma kakvi, nista :( budem igro quake champions malo kad dodaju ctf i jos modova  

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 19:43 (lemon_juice).
12 godina
offline
Rast mišića i visina

lol

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ima li još koji prasac od 130-140kg da nam napiše koliko pojede svaki dan? Baš je gušt čitat.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KIKI3ooo kaže...

Ima li još koji prasac od 130-140kg da nam napiše koliko pojede svaki dan? Baš je gušt čitat.

Samo Wheeey!!!!
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/azXDQjZ_460svvp9.webm

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Ako netko zeli, imam viska myprotein impact whey od 5 kg i 1kg s okusom, pm

11 godina
offline
Rast mišića i visina

gledam dal uzmem neš da ubrzam/olakšam proces mršavljenja, kaj vi velite na preparate tipa CLA, L-carnetine, Fat burneri ? jel koristi netko neš od toga?

 

nakon malo čitanja nekak mi se čini da je bolje izbjegavat te tablete i držat se zelenog čaja i kave ili eventualno neke jednostavne tablete tipa guarana ili kofein.

kod mase tih suplemenata piše da nije provedeno dovoljno istraživanja ili su provedena samo na životinjama, također određeni tipa CLA mogu prouzrokovat povećanje jetre, ostali također dolaze sa nekim nuspojavama tipa aneksioznost, problemi sa spavanjem itd, ali svjedno oću ćut vaše mišljenje ili neku preporuku eventualno

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 0:18 (b00).
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
b00 kaže...

gledam dal uzmem neš da ubrzam/olakšam proces mršavljenja, kaj vi velite na preparate tipa CLA, L-carnetine, Fat burneri ? jel koristi netko neš od toga?

 

nakon malo čitanja nekak mi se čini da je bolje izbjegavat te tablete i držat se zelenog čaja i kave ili eventualno neke jednostavne tablete tipa guarana ili kofein.

kod mase tih suplemenata piše da nije provedeno dovoljno istraživanja ili su provedena samo na životinjama, također određeni tipa CLA mogu prouzrokovat povećanje jetre, ostali također dolaze sa nekim nuspojavama tipa aneksioznost, problemi sa spavanjem itd, ali svjedno oću ćut vaše mišljenje ili neku preporuku eventualno

 L carnitin mislim da ne djeluje. Barem ne osjetno. Mislim ako je jedna doza u stanju spaliti jednu čašu voćnog juicea, čemu uopće davati novac, jednostavcno umjesto juicea popiješ čašu vode, pa si na istom. CLA sam uzimao isto, ali dosta davno, prije nekih 5 godina i stvarno nemogu također staviti ruku u vatru za mršavljenje, ali kažu, ajd da kvalitetniji pomažu u održavanju pa i rastu mišića u vrijeme mršavljenja. Nisam baš siguran, ali opet, nisam phil heath da bi bilo vidljivo. Fat burnere sam koristio još davnije (termogene).
Uglavnom fora ti je da kad to uzmeš obično imaš mentalnu obvezu da i pratiš upute na kutiji, jer nije baš jeftin pa da se ne bace novci. A na njoj piše "ujutro na tašte prije treninga". Bešga, ako ujutro treniraš na tašte, to je već akcija koja troši kalorije. Pa onda neznaš jel do kardia ili do fat burnera. 
Kad sam već spominjao phil heatha - ta ekipa ti je najbolji dokaz što djeluje a što ne (iako reklamiraju i fatburnere i lcarnitine i cla i ostalo): uzimaju diuretike, izbjegavaju sol, ne unose UH skroz do neposredno pred natjecanje, dakle, mislim da ti je uglavnom pitanje koliko bi ti htio izgubiti sala, i u kojem periodu. Mnoogi se kunu u keto, pa ako imaš volje i energije za taj režim, eto. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
odjavljen
offline
Rast mišića i visina

Oces otopiti salo? Napravis kalorijski deficit. Svaka dijeta na svijetu (keto, intermittent fasting, atkins), sve su temeljene na deficitu i zato i funkcioniraju.

 

Po meni ti je najbolji nizak unos masti, visok proteina i srednji unos UH. Ugljikohidrate tajmiraj prije i poslije treninga, samo zato da zadrzis liftove i optimalne performanse. Dovoljan unos proteina (1.5g po kg tjelesne mase je ok, ali vise ne skodi) da zadrzis misice i amen. Ovo je dokazano da funkcionira a sve ostalo je izmisljanje tople vode. Obroka koliko oces, isto je oces unijeti dnevni unos iz 2 ili 5 obroka i to je to. Uhvati se posla i racunanja a ostavi se fat burnera, jer oni ne funkcioniraju bez deficita, a deficit funkcionira bez njih ;)

13 godina
offline
Rast mišića i visina

Općenito bacanje love, ali jenda stvar je placebo koji te tjera kad ta sranja piješ, da se ubiješ na trenigu, jače znojiš i misliš da mršaviš.

 

Po meni je bolje složit prehranu, minimalan uh, puno vode bolje nego forcat neki termogenik.

 

MOžda je neloše ujutro ga zuknut, pogotovo ovi što imaju kofeina da te malo digne i to, i prije treninga da te kofein digne, ali ako se nećeš ubijati nećeš ni mršavti. 

 

tako da, ako imaš love rađe ubaci u whey-zobene-bcaa-kreatin kombo nego nešto drugo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

Općenito bacanje love, ali jenda stvar je placebo koji te tjera kad ta sranja piješ, da se ubiješ na trenigu, jače znojiš i misliš da mršaviš.

 

Po meni je bolje složit prehranu, minimalan uh, puno vode bolje nego forcat neki termogenik.

 

MOžda je neloše ujutro ga zuknut, pogotovo ovi što imaju kofeina da te malo digne i to, i prije treninga da te kofein digne, ali ako se nećeš ubijati nećeš ni mršavti. 

 

tako da, ako imaš love rađe ubaci u whey-zobene-bcaa-kreatin kombo nego nešto drugo.

Pitanje, zasto minimalan UH? Ok, njemu kao pocetniku mozda i bude dobro, ali meni i tebi kao nekome ko se moze smatrati naprednim vjezbacem, minimalan UH ce znaciti -> gubitak snage -> gubitak misica. Osim ako se nismo razumijeli pa si mislio na cca 200injak grama UH dnevno

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...

Pitanje, zasto minimalan UH? Ok, njemu kao pocetniku mozda i bude dobro, ali meni i tebi kao nekome ko se moze smatrati naprednim vjezbacem, minimalan UH ce znaciti -> gubitak snage -> gubitak misica. Osim ako se nismo razumijeli pa si mislio na cca 200injak grama UH dnevno

 Pa dečko se hoće izrezati i smršaviti, a sumnjam da je mašina ko ti od 2m i 100kg mišića pa se boji izgubiti, pa mu preporučam da uh smanji na minimum i brzo će se srezati.

 

gubitak snage je normalann pred ljeto za defku, ne možeš na manje kalorija i općenito uh dizati jako ili više nego inače. To je trade off, ali dobro, može se ostat na nekim solidnim kilažama, a srezat se fino.

 

Ugl. manje uh - manje snage dobro si to konstatirao, ali ako netko želi jaču defku, mora bit spreman na pad performansi u gymu.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 11:23 (fila2208).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina
fila2208 kaže...

 Pa dečko se hoće izrezati i smršaviti, a sumnjam da je mašina ko ti od 2m i 100kg mišića pa se boji izgubiti, pa mu preporučam da uh smanji na minimum i brzo će se srezati.

 

gubitak snage je normalann pred ljeto za defku, ne možeš na manje kalorija i općenito uh dizati jako ili više nego inače. To je trade off, ali dobro, može se ostat na nekim solidnim kilažama, a srezat se fino.

 

Ugl. manje uh - manje snage dobro si to konstatirao, ali ako netko želi jaču defku, mora bit spreman na pad performansi u gymu.

Hmm ja sam trenutno na malu defku krenuo, traje vec oko 3 tjedna i nisam izgubio nista snage, dapace cak sam bench i overhead press digao jako malo sto se snage tice. E sad ja nekad cikliram UH a nekad overloadam prije teskog treninga. Zasada u 3 tjedna je struk 5cm dolje, ruka ostala ista. Nadam se da nece pasti performanse nakon nekog vremena dok ne padnem na fini bf da sam spreman za zimski bulk. Njemu kao pocetniku ce vjerojatno snaga i rasti uz niski unos UH

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Je li svjezi sir losiji od posnog?
Koja je razlika osim tih 6 kalorija i masnoce?


Vadio sam krv i sve je dobro, jedino zeljezo je malo nisko i mokracna kiselina povisena. Doktor mi je rekao da se ne bojim masti i da cikliram biljne i zivotinjske.
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@drakula789

 

Hm, pa nije lošiji, nego samo ima druge enerkgetske vrijednosti.

Poanta je da uneseš što više proteina u što manje kalorija. Zato i ekipa pije šejkiće.

Dobiti mišiće, a ne masno tkivo. 

 

U tom kontekstu su bolje specke posnog, nego svježeg sira.

Jedi što ti paše. Nepotrebne kalorije ionako će izgubiti kvalitetnim treningom snage ili pak uz to sa kardiom.

Jedi zdravo, pazi kaj unosiš u tijelo, kvalitetan trening prilagođen trenutkom stanju mogućnosti tvoje tijela, odmor, te pozivitno razmišljanje ključ su uspjeha.

Može sve što želiš, ali je za to potrebno vrijeme i rad na sebi.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Ma brojim kalorije vec 7 mjeseci, tako da mi nije problem oko toga jer kontroliram to nekako. Osim skute one 0,3 % masti iz lidla, ni jedan posni ne valja po okusu. Na kraju krajeva bitno je uzivati u onome sto radis, a tih 6 kalorija po 100 grama nije velika razlika.
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@drakula789

 

 

Ne, brojiš samo ti. Nego, me too

Mora čovjek znati što roka u sebe, jer se inače zanese...

 

Najviše sam baziran na proizvode mljekare Veronika. Njihov posni sir, nekada polutvrdi, te kravlju skutu(8 g masti na 100 proizvoda, odnosno do 1% m.m.

U Lidlu uzimam klasičnu Skyr, te zrnati sir, mislim da je Cottage nešto piše na njemu.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Koliko dugo vec brojis?
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@drakula789

 

Ima već 2 kuke. Bitno mi da pratim što unosim.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Nakon zadnja dva-tri treninga osjecam kratkotrajnu uzarenost upper backa samo s jedne strane. Je li to upala ili da idem kod doktora?
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
MARKOZD15 kaže...
fila2208 kaže...

 Pa dečko se hoće izrezati i smršaviti, a sumnjam da je mašina ko ti od 2m i 100kg mišića pa se boji izgubiti, pa mu preporučam da uh smanji na minimum i brzo će se srezati.

 

gubitak snage je normalann pred ljeto za defku, ne možeš na manje kalorija i općenito uh dizati jako ili više nego inače. To je trade off, ali dobro, može se ostat na nekim solidnim kilažama, a srezat se fino.

 

Ugl. manje uh - manje snage dobro si to konstatirao, ali ako netko želi jaču defku, mora bit spreman na pad performansi u gymu.

Hmm ja sam trenutno na malu defku krenuo, traje vec oko 3 tjedna i nisam izgubio nista snage, dapace cak sam bench i overhead press digao jako malo sto se snage tice. E sad ja nekad cikliram UH a nekad overloadam prije teskog treninga. Zasada u 3 tjedna je struk 5cm dolje, ruka ostala ista. Nadam se da nece pasti performanse nakon nekog vremena dok ne padnem na fini bf da sam spreman za zimski bulk. Njemu kao pocetniku ce vjerojatno snaga i rasti uz niski unos UH

Kakav ti je trening? Samo weight ili i kardio?

 

Ja moram zesci cut nabacit, a mrzim kardio dok prehranu mogu kolko tolko sredit. Npr. ne mogu se natjerat da odtrcim 3km nakon svakog treninga, nemam mentalnu snagu za to. A ni fizicku bas (BITNO DA JE BENC NA 130)

 

Imam 94kg a da dodjem na normalan body fat trebao bi bar na 85-86

aka carrycopter
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 17:20 (kurt).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice