Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.306.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
emerik kaže...

Je li pio tko od vas kazein? I mozda da ste usporedjivali rezultate kazein vs whey?

 ja.. uglavnom je dosta gusci nego whey i to je to

 

rezultate cega? protein ko protein

 

aposolutno nikakve razlike neces imati ako recimo prije spavanja (posto je kobojage kazein za te stvari), unio recimo 30 g iz kazeina (praha), 30g iz wheya ili 30 g iz obicne hrane...

 

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

 

 

kako ces mrsaviti ako unosis vise kalorija nego je tijelo potrebno?  

Tehnički, ne mora čovjek mršaviti, samo za energiju koristiti masti.

Nećeš mršaviti, a izgledat ćeš mršavije.

 

Mislim da sam se krivo izrazio u prethodnom postu.

Pravi primjer sam ja, s keto nisam bio u deficitu, ali sam postigao puno definiraniji izgled u relativno kratkom roku.

Know your limits.
12 godina
offline
Rast mišića i visina

To je iskljucivo zato sto ne unosis UH ( koji vezu vodu i glikogen) , ali to ne znaci da si topio SALO.. sto je cilj dijete.. hebes sto si izbacio vodu iz tijela, kad to nadoknadis za cas

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Jednostavno se radi o tome da ne jedu toliku količinu hrane kao koliko jedu sa prehranom koja je bazirana na UH. Keto je samo nagli veliki kalorijski deficit.

15 godina
offline
Rast mišića i visina

Jel prati ko myprotein cijene, jel bio sad neki popust, bude mozda kaj u skorije vrijeme?

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
7 godina
offline
Rast mišića i visina

Vidim imaju dobar popust za serious mass, ako placam uplatnicom izade me 335 kuna za 5500g

 

Jel neko kupovao od njih, da mi ne dostave pokvarene ili pred istekom roka

 

https://nutrition-shop.hr/akcija/?fbclid=IwAR3TKv7-UB3SF1NuRCFy9EVViXHoEXjfQr3xFqilH6fvbVb72HnamE-91zY

12 godina
offline
Rast mišića i visina

sta ce ti to? shvacas da su to samo uh (seceri) ? 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
domi321 kaže...

Vidim imaju dobar popust za serious mass, ako placam uplatnicom izade me 335 kuna za 5500g

 

Jel neko kupovao od njih, da mi ne dostave pokvarene ili pred istekom roka

 

https://nutrition-shop.hr/akcija/?fbclid=IwAR3TKv7-UB3SF1NuRCFy9EVViXHoEXjfQr3xFqilH6fvbVb72HnamE-91zY

 

exer1234 kaže...

sta ce ti to? shvacas da su to samo uh (seceri) ? 

 

Nije stvar da su šećeri (jer ima samo 20g šećera na 250g UH), nego je jednostavno neisplativo.. prebrzo se potroši a i kvalitetnije je i jeftinije da sam napraviš shake od tih 1250 kcal

7 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

prebrzo se potroši a i kvalitetnije je i jeftinije da sam napraviš shake od tih 1250 kcal

 vec dva mjeseca radim shake s wheyom tj. zobene, mlijeko, banane, kikiriki maslac, 3-4 kile no nekako mi je taj proces sporiji pa bi zato rade uzimao serious mass i umjesto wheya u shake jos stavljao po jednu mjericu tak da bi to bila onda skoro pa bomba od 1500 kalorija 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...
domi321 kaže...

Vidim imaju dobar popust za serious mass, ako placam uplatnicom izade me 335 kuna za 5500g

 

Jel neko kupovao od njih, da mi ne dostave pokvarene ili pred istekom roka

 

https://nutrition-shop.hr/akcija/?fbclid=IwAR3TKv7-UB3SF1NuRCFy9EVViXHoEXjfQr3xFqilH6fvbVb72HnamE-91zY

 

exer1234 kaže...

sta ce ti to? shvacas da su to samo uh (seceri) ? 

 

Nije stvar da su šećeri (jer ima samo 20g šećera na 250g UH), nego je jednostavno neisplativo.. prebrzo se potroši a i kvalitetnije je i jeftinije da sam napraviš shake od tih 1250 kcal

 hahah. a sta su uh nego seceri? ... na kraju se svaki uh pretvori u isto. tako da... 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
7 godina
offline
Rast mišića i visina

Ovak, bas sam danas razgovarao s kolegama.

Recimo na njima se ne vidi uopce da imaju 80kg, jedan trenira vec 7 mj. dok ovaj drugi 5 a imaju skoro pa slican upper body kad usporeduju sa mnom

 

Sad je pitanje, kad se radi bulk, kak cu ja znat da sve to sto jedem ne ide samo u skembu vec na ruke,prsa...

 

Znam da ak ocu povecat ruke i prsa moram vjezbat no ovo kad sam danas cuo da s 80 kila i 7 mjeseci workouta ima skoro pa iste obline onda me zanima jel postoji kakav pravilni bulk up ili je bitno koje vjezbe radim

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 23:55 (domi321).
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
dmanz kaže...
domi321 kaže...

Vidim imaju dobar popust za serious mass, ako placam uplatnicom izade me 335 kuna za 5500g

 

Jel neko kupovao od njih, da mi ne dostave pokvarene ili pred istekom roka

 

https://nutrition-shop.hr/akcija/?fbclid=IwAR3TKv7-UB3SF1NuRCFy9EVViXHoEXjfQr3xFqilH6fvbVb72HnamE-91zY

 

exer1234 kaže...

sta ce ti to? shvacas da su to samo uh (seceri) ? 

 

Nije stvar da su šećeri (jer ima samo 20g šećera na 250g UH), nego je jednostavno neisplativo.. prebrzo se potroši a i kvalitetnije je i jeftinije da sam napraviš shake od tih 1250 kcal

 hahah. a sta su uh nego seceri? ... na kraju se svaki uh pretvori u isto. tako da... 

 Dobro, ja govorim o glukozi, ne zovem sve UH šećerima. Po tebi nije dobro onda uopće unositi UH/šećere? Jer ja nezz kako bi netko mogao izgraditi mišićnu masu a da ne unosi barem nekih 300g UH dnevno

12 godina
offline
Rast mišića i visina

bas obrnuto... Trebas uh.. ali i secere brojis u uh... Dakle zasto bi netko kupovao nesto gdje imas brdo jeftinog UH (SECERA)? ... znaci u tom slucaju placas iskljucivo secera (uh), nesto sitno proteina.. radije onda kupis wheya i kuci mixas s nekim izvorom uh i prodjes daleko jeftinije

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
domi321 kaže...

Ovak, bas sam danas razgovarao s kolegama.

Recimo na njima se ne vidi uopce da imaju 80kg, jedan trenira vec 7 mj. dok ovaj drugi 5 a imaju skoro pa slican upper body kad usporeduju sa mnom

 

Sad je pitanje, kad se radi bulk, kak cu ja znat da sve to sto jedem ne ide samo u skembu vec na ruke,prsa...

 

Znam da ak ocu povecat ruke i prsa moram vjezbat no ovo kad sam danas cuo da s 80 kila i 7 mjeseci workouta ima skoro pa iste obline onda me zanima jel postoji kakav pravilni bulk up ili je bitno koje vjezbe radim

 1. zavisi od genetike

2. zavisi od prehrane i treninga, da li unosis dovoljno proteina za rast misica, da li unosos dovoljno ali opet ne previse kalorija (prevelik visak deblja), jer rast misicne mase je ionako ogranice, ostalo je sve salo tako da vise kalorija ne znaci bolji napredak

 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
7 godina
offline
Rast mišića i visina

Danas sam uzeo serious mass od 5kg( okus jagoda) i aakg kapsule.

Prodavac je rekao da nebi trebao mijesati gainer sa zobenim,bananom i kikiriki maslacem vec piti jednu mjericu poslije treninga i jednu prije spavanja.

 

Na netu sam vidio da bih prvi tjedan trebao uzimati samo jednu mjericu gainera pa sam to mislio ubacivat u blender sa ostalim no jel 1500 kalorija previse za jedan obrok?

 

aakg nisam nikad koristio, rekao mi je da cu mozda osjetiti trnce no da nema nikakvih ozbiljnih problema iako imam 17 godina. 

Posto treniram vec 3 mjeseca tj. pocetnik sam rekao mi je da uzimam jednu kapsulu prije treninga a da preskacem unosenje ako taj dan nisam trenirao.

 

Mene zanima vase misljenje o svemu tom...

 

 

EDIT:

 

jos mi je ostalo pol kante od gold wheya(3kg) pa se pitam dali bi barem trebao i to konzumirati sa svim ovim jednu mjericu dnevno da mi ne stoji bas u ormaru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 18:09 (domi321).
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

gdje u zg idete na plivanje tokom godine?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Ne bih ja to uzimao prije spavanja, svi ti gaineri su puni šećera a ne treba ti to prije spavanja. Uzmi jednu mjericu poslije treninga i onda jedi pravu hranu sat-dva poslije gainera. Iako ne vidim zašto ne bi mogao uzimati sa zobenim, voćem i što si već planirao, ali opet možeš napraviti dobar blend i bez toga samo sa sastojcima koje si nabrojao. Brzo se to potroši a ako dobro jedeš nemaš potrebe vide od dva puta dnevno to uzeti.

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
domi321 kaže...

Danas sam uzeo serious mass od 5kg( okus jagoda) i aakg kapsule.

Prodavac je rekao da nebi trebao mijesati gainer sa zobenim,bananom i kikiriki maslacem vec piti jednu mjericu poslije treninga i jednu prije spavanja.

 

Na netu sam vidio da bih prvi tjedan trebao uzimati samo jednu mjericu gainera pa sam to mislio ubacivat u blender sa ostalim no jel 1500 kalorija previse za jedan obrok?

 

aakg nisam nikad koristio, rekao mi je da cu mozda osjetiti trnce no da nema nikakvih ozbiljnih problema iako imam 17 godina. 

Posto treniram vec 3 mjeseca tj. pocetnik sam rekao mi je da uzimam jednu kapsulu prije treninga a da preskacem unosenje ako taj dan nisam trenirao.

 

Mene zanima vase misljenje o svemu tom...

 

 

EDIT:

 

jos mi je ostalo pol kante od gold wheya(3kg) pa se pitam dali bi barem trebao i to konzumirati sa svim ovim jednu mjericu dnevno da mi ne stoji bas u ormaru.

 1. zasto ne bi trebao piti gainer s zobenima, bananom itd? da li je obrazlozio ili je samo rekao, a ti naravno naivna ovca koja nema pojma, povjeruje u to.. 

Ne mislim doslovno da si naivna ovca, nego dajem primjer, neuki lik prodaje suplemente, i onda samo bubne neku glupost bez da obrazlozi zasto? 

ugl nema apsolutno nikakvog smisla.. gainer tu i jeste za one kojima treba vise kalorija i kojima je tesko kroz hranu unijeti dovoljno kalorija, zobene bana i kikiriki maslac samo jos olaksaju taj posao... neces ga sigurno koristiti na definiciji gdje unosis 1800 kalorija, ili sta ja znam

 

2. kakve veze koliko mjerica unosis? gleda se kalorijski unos, zelis rasti? kalorije u suficit.. mjerica, dvije, 3? ili niti jedna? pa moze sve od toga, ako zadovoljis osnovni preduvijet za rast.

 

3, aakg ni ne znam sta je, ali smrdi mi na bacanje novca 

 

ugl previse se zamaras glupostima i odmah kupujes tone suplemenata, treniras tek 3 mj.. .. 

 

1. hrana

2.trening

 ako to imas poslozeno, ne treba ti vise nikakav suplement

 

1. ako ti je tesko unijeti dovoljno proteina kroz hranu, uzmi whey, a ne gainer.

2. ako ti bas treba brdo kalorija i ne mozes unijeti kroz hranu, ok, gainer moze pomoci ali je i dalje bacanje para je ces puno jeftinije proci ako kupis whey i smisxas nesto u njega sto ce ti donijeti jeftinije kalorije

protein je najskuplji dio svega, uh i masti uneses za sitno para, a ti ovdje kupujes secere, i nesto sitno proteina, umjesto da je obrnuto.. 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
online
Rast mišića i visina

Ekipa, da li tko ima iskustva s ovim benchom iz Blue Gyma, uzeo bi za kućnu upotrebu, više manje sam početnik, tu neće bit ništa hardcore, čisto za malo rekreacije, a i s obzirom na mojih 170 cm i 70 kg, sumnjam da će to ikad biti opterećeno ozbiljnim težinama da ne bi izdržalo. Što mislite, da li je dosta za početnika ili nije vrijedno u nijednom slučaju i bolje da tražim nešto kvalitetnije?

LP

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ja sam imo tu klupicu do prije par mjeseci, solidno za te pare. Najvise mislim da sam na njoj bencho je nekih 120kg + mojih 100kg, mislim da 250kg moze bez beda izdrzat za vise uzmi nesto ozbiljnije. Sad stvari koje mi se nisu svidale, dosta je uska nekih 24,25 cm i nisam se mogo pravilno ukopat u gornjim ledima, pogotova su mi lopatice znale skliznut s bencha kod setova s vise ponavljanja, druga stvar realtivno je niska i ˝leg drive˝ je bilo uzas dobit na njoj. Al opet takve su ti vise manje sve klupice po ovim obicnim teretanama. Evo ti dole i slika kaj sam nasel, i usporedba sa klupom koja odgovara IPF dimenzijama.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
16 godina
online
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Ja sam imo tu klupicu do prije par mjeseci, solidno za te pare. Najvise mislim da sam na njoj bencho je nekih 120kg + mojih 100kg, mislim da 250kg moze bez beda izdrzat za vise uzmi nesto ozbiljnije. Sad stvari koje mi se nisu svidale, dosta je uska nekih 24,25 cm i nisam se mogo pravilno ukopat u gornjim ledima, pogotova su mi lopatice znale skliznut s bencha kod setova s vise ponavljanja, druga stvar realtivno je niska i ˝leg drive˝ je bilo uzas dobit na njoj. Al opet takve su ti vise manje sve klupice po ovim obicnim teretanama. Evo ti dole i slika kaj sam nasel, i usporedba sa klupom koja odgovara IPF dimenzijama.

 Hvala na opširnim informacijama, točno što sam tražio. 120 vjerojatno neću nikad u životu benchat :D A ne sviđa se ni meni što je uska, nisam velik tip, ali ne riskira mi se baš s lopaticama. Ne znam, možda je ipak uzmem ovako za početak pa s vremenom odem na nešto bolje, ako bude potrebe, kupit će se, da ne trošim sad veće pare na nešto što će mi možda bit overkill, barem zasad. Još jednom hvala i LP kolega. 

14 godina
offline
Rast mišića i visina

Doša je generation iron 3 na netflixu, sace onda i na torrentu

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Ja sam imo tu klupicu do prije par mjeseci, solidno za te pare. Najvise mislim da sam na njoj bencho je nekih 120kg + mojih 100kg, mislim da 250kg moze bez beda izdrzat za vise uzmi nesto ozbiljnije. Sad stvari koje mi se nisu svidale, dosta je uska nekih 24,25 cm i nisam se mogo pravilno ukopat u gornjim ledima, pogotova su mi lopatice znale skliznut s bencha kod setova s vise ponavljanja, druga stvar realtivno je niska i ˝leg drive˝ je bilo uzas dobit na njoj. Al opet takve su ti vise manje sve klupice po ovim obicnim teretanama. Evo ti dole i slika kaj sam nasel, i usporedba sa klupom koja odgovara IPF dimenzijama.

 ako one smece jeftine klupe iz trgovackih centara izduraju, ova nece imati nikakvih problema, vidi se da je kvalitetnija i puno cvrsca

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
R4zOR229 kaže...

Ja sam imo tu klupicu do prije par mjeseci, solidno za te pare. Najvise mislim da sam na njoj bencho je nekih 120kg + mojih 100kg, mislim da 250kg moze bez beda izdrzat za vise uzmi nesto ozbiljnije. Sad stvari koje mi se nisu svidale, dosta je uska nekih 24,25 cm i nisam se mogo pravilno ukopat u gornjim ledima, pogotova su mi lopatice znale skliznut s bencha kod setova s vise ponavljanja, druga stvar realtivno je niska i ˝leg drive˝ je bilo uzas dobit na njoj. Al opet takve su ti vise manje sve klupice po ovim obicnim teretanama. Evo ti dole i slika kaj sam nasel, i usporedba sa klupom koja odgovara IPF dimenzijama.

 uska ima svojih prednosti za recimo razvlacenja itd

 

e sad, nisam znao da je ova bas toliko niska , ugl ako je tezak leg drive onda je zajebano

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
7 godina
offline
Rast mišića i visina

Bio sam danas u Protein.Si i decko koji tamo radi mi je rekao kako nije nuzno raditi fazu punjenja vec odmah poceti s dvije doze dnevno

tj. 5g ujutro i 5g poslije treninga.

 

Napomenu mi je kako je nuzno uzimati creatin sa UH

 

Prvi put cujem to pa ni sam vise ne znam...

13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Legendo rokaj 5g od danas pa dok ne umres. Ne zamaraj se nikakvim flashy fazama punjenja i praznjenja nego kontinuirano jedi, pij puno vode i liftaj kak spada.

7 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
assassin 002 kaže...

Legendo rokaj 5g od danas pa dok ne umres. Ne zamaraj se nikakvim flashy fazama punjenja i praznjenja nego kontinuirano jedi, pij puno vode i liftaj kak spada.

 Rokam 10g pa ako bubrezi odu, nabavit cemo nove 

8 godina
offline
Rast mišića i visina

Jebote radis znanstvenu fantastiku od vježbanja. Odi u teretanu i vježbaj i ne zamaraj se glupostima

15 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Budući da radim u bolnici vidio sam one shake-ove npr pro sure , ensure, nestle resource activ sa proteinima koji su zapravo medicinski prozvod a ne dodatak prehrani. Da li je netko to probao i da li je dobro za teretanu. 

12 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
domi321 kaže...

Bio sam danas u Protein.Si i decko koji tamo radi mi je rekao kako nije nuzno raditi fazu punjenja vec odmah poceti s dvije doze dnevno

tj. 5g ujutro i 5g poslije treninga.

 

Napomenu mi je kako je nuzno uzimati creatin sa UH

 

Prvi put cujem to pa ni sam vise ne znam...

 nije nuzno uzimati creatin s UH. creatin nema trenutnu apsorbaciju

 

5-10 g dnevno je dovoljno,

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice