CroFilm - otvaranje novog portala

poruka: 121
|
čitano: 26.778
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Poštovani, zanima me koliko ljudi (bez obzira na godište) gledaju filmove. Zanima me dali otvaranjem jednog filmskog portala mogu zaradit šta sa strane. Ima jedan portal filmski.net ali mi se na prvi pogled učinio jako kompliciranim za rukovanje i traženje, pa sam razmišljo napraviti hrvatski filmski portal na kojemu će biti recenzije, vijesti i sl. o filmovima, i mislio bih da nakon nekoliko mjeseci i brojem posijećenosti zaraditi na reklama.

Što vi mislite o tome?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
Da, filmski.net i nije nešto posebno, ali zato postoji Mojtv.hr.
A to je jedan jako jako jaaako dobar sajt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Poštovani, zanima me koliko ljudi (bez obzira na godište) gledaju filmove. Zanima me dali otvaranjem jednog filmskog portala mogu zaradit šta sa strane. Ima jedan portal filmski.net ali mi se na prvi pogled učinio jako kompliciranim za rukovanje i traženje, pa sam razmišljo napraviti hrvatski filmski portal na kojemu će biti recenzije, vijesti i sl. o filmovima, i mislio bih da nakon nekoliko mjeseci i brojem posijećenosti zaraditi na reklama.

Što vi mislite o tome?

lol?! moje misljenje je da se kaniš ćorava posla.. vidim u profilu ti pise da imas 15 godina!? i želiš zaradit nešto sa strane?? pfff. opusti se i uzivaj kolko mozes.. imat ces vrimena zaradjivat.. viruj mi Izlanuo se

U proljetnu je noc otisao covjek svirajuci frulu...
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Ma to sam mislio za đeparac ("sa strane") a imam slobodnog vremena pa sam mislio kad mi se pruža prilika da ju iskoristim, ako ništa od para, makar ću se zabavit...Cool

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ma to sam mislio za đeparac ("sa strane") a imam slobodnog vremena pa sam mislio kad mi se pruža prilika da ju iskoristim, ako ništa od para, makar ću se zabavit...Cool

 

Samo udaraj...ako nista drugo budes stekao nekoga iskustva.

 

Sretno!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Javljam se ako netko želi dobrotvorno "volontirati" i napisati pokoji članak o kojem filmu. Ako je ko pogledo bilo kakav film i ima volje i vremena može ako želi napisati jedan članak o tom pogledanom filmu.

 

Molio bih bez spamova i glupih postova, napisao sam ako tko ŽELI, nikog ne prisiljavam...lp

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
ja sam bio zapoceo slican projekt http://movies-monkey.blogspot.com/

nije sazivio ;)
http://movies-monkey.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Što je bio problem? Zašto si prestao s tim projektom?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
nigdje nisam uspio naci ljude koji ce citati :D jednostavno ima previse takvih stranica i tesko se probiti
http://movies-monkey.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

al nisi tia otvoriti neki informatički servis nedavno?

Smiri se s idejama ... Imam ja 17 godina , padaju mi svakakve poduzetničke ideje na pamet...

Iskreno vidim da imaš ideje ali evo šta bih ti ja predložia , i nemoj očekivati ogroman uspjeh.

Napravi nego blog (preporučavam preko Google servisa).

Piši postove uz aktualne teme (ma prodaj se i piši o onoj 1001 noć seriji)

Ako čak i skupiš nešto novaca to trebaš usmjeriti u reklamiranje i ili u tvoj glavni projekt , a to je filmski portal)

Onda kad otvoriš filmski portal trebaš se momački potruditi da ti portal bude "tražena roba" , a to je vrlo teško (jer vidim da samo nudiš review-ove)

Ugl, napravi glavni cilj , pa ga odredi kako doći do njega.

Nebaj biti optimist , ali nemoj biti pesimističan...

LP

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

A sad si ispalio, mislim, ima jedan portal koji se bavi filmovima ("filmski.net") u Hrvatskoj (bar za kojega ja znam) ali je on previše kompliciran i dizajn nije neki i nema puno toga, ja ću se ozbiljno uhvatiti posla i uredit tu stranicu, s kojom ću postepeno krenit u zaradu, a možda ću ju i prodati ako mi krene ili naći partnera koji će još malo investirati u stranicu da stranica zablista Cool hahaha, dobar mi plan, al teško ostvariv Belji se

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

A sad si ispalio, mislim, ima jedan portal koji se bavi filmovima ("filmski.net") u Hrvatskoj (bar za kojega ja znam) ali je on previše kompliciran i dizajn nije neki i nema puno toga, ja ću se ozbiljno uhvatiti posla i uredit tu stranicu, s kojom ću postepeno krenit u zaradu, a možda ću ju i prodati ako mi krene ili naći partnera koji će još malo investirati u stranicu da stranica zablista Cool  hahaha, dobar mi plan, al teško ostvariv Belji se

  prošlo je doba Garage projekata , sad ugl. ako imaš $$ ti se isplati upuštati u te vode ( gdje misliš prodavati)... Rijetko tko može uspjeti .

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Stranicu sam mislio prodati kad zagusti na ebay il tak negdje, a ovako ću prodavat reklame. I imam 2 frenda, "partnera" koja će mi financiski pripomoći te krećemo u realizaciju projekta. Kad stranica bude gotova, stavljam link.

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 18:14 (MarinGoldstein_CRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

da bi uopce zapoceo takav portal trebas napista jaako puno review-a i podataka o filmovima 

jer ti nitko nece doc na praznu stranicu,al neznam dal si uopce mozes zamislit kolko je to posla 

 

preporucam ti da uzmes neku "laksu" temu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

pa kažem imam još 2 frenda, a polako će to sve ići...neću ja preko noći napisati 100000000000000000000... textova o filmovima, to sve ide s vremenom

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

pa kažem imam još 2 frenda, a polako će to sve ići...neću ja preko noći napisati 100000000000000000000... textova o filmovima, to sve ide s vremenom

opet...pretesko pogotovo ako na tome mislis nesto zaradit

 

14 godina
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Sve 5, ali mi odgovori na jedno pitanje. Krene vam stranica i neka firma hoce reklamu kod vas da se vrti recimo mjesec dana i na koji nacin cete toj firmi izdati R1 ili bilo kakav oblik racuna?

Samo mi to odgovori...i kreni sa projektom.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Preko mooneybooker ili alterpay i sl. ili jednostavno da nam uplati na karticu u nekoj banci....

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Preko mooneybooker ili alterpay i sl. ili jednostavno da nam uplati na karticu u nekoj banci....

 

Nisi me shvatio. Kako ces im izdati racun? Firma trazi za reklamu R1 (to znas) i ti im moras izdati racun. Na koji nacin ces im izdati taj R1? Sta, napisati ces da "izmisljenja" firma "MarinGoldstein_CRO d.o.o ili d.d. Namigiva" izdaje R1 nekoj "xyz" firmi za reklamu?

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Ahaa, ma ne, nema računa, "sivo tržište" će to bit, plati i dobit ćeš reklamu. Nema računa Bogataš

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ahaa, ma ne, nema računa, "sivo tržište" će to bit, plati i dobit ćeš reklamu. Nema računa Bogataš

  -.- ....

Bog ti dragi pomogao kad nitko drugi ne može...

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
14 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
JokeKralj kaže...
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ahaa, ma ne, nema računa, "sivo tržište" će to bit, plati i dobit ćeš reklamu. Nema računa Bogataš

  -.- ....

Bog ti dragi pomogao kad nitko drugi ne može...

 

ROFL, TU! Smijeh

 

 

@Marin:

Prije nego se zaletiš u takve homemadesivoekonomskeprojekteizgaraže, moraš biti svjestan da firme moraju pravdati cjelokupni ulazno/izlazni promet na svojim računima i da se nijednoj firmi neće dati zezati s tim. Zašto? Pod a) premalo je to novaca da bi bilo vrijedno rizika i pod b) čim ideš tražiti tako nešto od firmi to automatski znači da je riječ o neozbiljnom projektu i da se na takvim stranicama ne isplati reklamirati. Ima još razloga zašto ti to neće nikad proći, ali mislim da su ti i ova 2 sasvim dovoljna.

 

Također, moraš biti spreman na plaćanje domene i hostinga iz svojeg džepa, jesi razmišljao o troškovima prava na korištenje video/foto materija koje moraš pokriti, što je s računima za struju i vrijeme provedeno na administriranje svega toga...? A čak i ako uspiješ to sve pokriti (odnosno tvoji roditelji) i ako nekim čudom ta tvoja stranica i uspije privući dovoljan broj posjetitelja, onda moraš ulagati u bolje servere, bolji link prema svijetu... Uglavnom, odokativno - jedno 2 godine ćeš imati samo troškove na tome, pa ćeš se sljedeće dvije nekako i pokrivati,  nakon 4-5 možda i uspiješ i zaraditi nešto malo.

 

Previše je to truda, vremena i novaca za nešto što će ti eventualno donijeti neku sitnu dobit.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
14 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ahaa, ma ne, nema računa, "sivo tržište" će to bit, plati i dobit ćeš reklamu. Nema računa Bogataš

 

Frendos moj ne ide to tako. Zato sam te i pitao na koji nacin mislis firmama izdati racun? Kako ces prijaviti porez? Ne ide to sve bas tako lagano...u biti ide ako imas neki pocetni kapital i ako mozes skemijat nesto d.o.o.

 

Hint:

 

Napravi ti stranicu, kupi domenu i plati hosting......pa ces bar vidjeti kako to sve funkcionira. No zaboravi na lovu....ne ide nista na "sivo".....ne prodajes "Rezbok" tenisice na placu. Firma hoce racun, a ti im to ne mozes dati.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

dite Božje drži se blogova , napravi podatke na račun punoljetnog skrbnika i get cash as check , ????   , profit...

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ahaa, ma ne, nema računa, "sivo tržište" će to bit, plati i dobit ćeš reklamu. Nema računa Bogataš

NITKO ti nece platiti reklamu jer te SIGURNO gemius nece indeksirati, tj. pratiti, a to ti znaci da NIKOME nisi zanimljiv.

oglasi, barem ozbiljni, se uzimaju prema relevantnim mjerilima, tj. relevatnim statistikama,  a to ti je Gemius! ako te nema tamo onda ne postojis.

zar mislis da oglase na portalima ljudi placaju metodom "od oka"? sta mislis kako se procjenjuje kvaliteta kampanje, uspjesnost kampanje, isplativost oglasavanja ne pojedinom portalu i sl....

jeidna nad ati je da ti ljudi koje znas i koji imaju neku firmu plate oglas...

međutim, tko ce im izdati racun, tko ce im dati statistike prikazivanja oglasa,... koliki im je CPM, CTR, CPD,...

13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Ma dobro, rješili smo i to...može lock?

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Ma dobro, rješili smo i to...može lock?

 

Vec odustajanje!? Napravi bar stranicu (neku free ako treba) pa bar vjezbaj i uci.....mozda ti jednoga dana bude trebalo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
CroFilm - otvaranje novog portala

Haha, stranica je već otvorena, nisam odustao ... link: http://www.crofilm.co.cc/ ...ne odustajem ja tako lako!

 

Pozdrav!

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala
MarinGoldstein_CRO kaže...

Haha, stranica je već otvorena, nisam odustao ... link: http://www.crofilm.co.cc/ ...ne odustajem ja tako lako!

 

Pozdrav!

dobro izgleda bolje nego sto sam ocekivao {#}

Lone wanderer
14 godina
offline
RE: CroFilm - otvaranje novog portala

malo si u zaostatku sa novim filmovima

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice