Kako da počnem?

poruka: 17
|
čitano: 6.624
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?
pitanje

pozz...

 

... želim preko neta otvoriti "trgovinu"... ne baš običnu...

... radim u državnoj firmi i nikako ne bih htio napustiti svoj posao... ovo bi bilo honorarno (ako može!)

... ono što bi htio prodavati zahtjeva veliki protok podataka na serveru... dakle treba mi ozbiljan hosting...

 

Pitanja:

1. Može li se i kako vršiti naplata preko neta s maestro karticama (korisnik ukuca svoj broj računa i svoj pin i stvar se naplati...)?

2. Moram li imati svoju firmu ili to mogu honorarno (kako to pravno urediti)?

3. Ako želim imati vlastiti server... kako početi?

4. Ako netko ima sličnih iskustava... koliki bi mi trebao biti (NAJMANJE) početni kapital? (sva pravna davanja + server + usluga korištenja vlastitog servera+...)

 

... malo sam nadobudan... Cool

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?

1. Nece moci ove noci.. Eventualno mozes na maestro kartice radit trajni nalog,a za to ti treba ugovor sa bank(om)a te potpisan ugovor od strane korisnika uz kopiju osobne, odnosno, zaboravi na tu varijantu. S druge strane, broj kreditne kartice ti mogu dat,ali broj pina od tekuceg ti nikada nebi dao bez obira sta nudio na svojoj stranici.

 

2. Firma ili obrt. Ako je obrt,placas svaki mjesec doprinose za sebe bez obzira sto si vec drugdje zaposlen i odgovoran si svojom cjelokupnom imovinom. Ako je firma, ne moras nista placati za sebe, niti placu niti doprinose, odgovoran si samo imovinom firme.

 

Ako mislis neke stvari honorarno prodavati,tek tolko, onda se regaj na aukcije i tamo prodaji kao fizicka osoba :)

 

3. Nebi znao, nije moja domena

 

4. Ako otvaras firmu, za njeno otvaranje ti treba cca 25-28 000 kn (20 000kn temeljni kapital + troskovi otvaranja firme) s time da navodno ce uskoro temeljni kapital biti jos i veci

 

 

Nadam se da sam barem malo pomogao Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?

1. Može preko recimo T-Com pay way.

2.  Moraš  firmu  ili  obrt.

3.  Mislim  da  ti  vlastiti  server  nije  potreban.  Imaš  dobrih  servera  za  kupit  prostor.

4.  Početni  kaital  ti  je  20  000,00  kn  plus  sve  ostalo.

 

Honorarno  ne  može.  Moraš  otvorit  firmu  na  nekog  drugog.

16 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

1. paypal ti je prijatelj

 

2. nemoras imat svoju firmu, postoji tzv. siva ekonomija Cool

 

3. Vlastiti server? Pa sta podrazumijevas pod to? U svakom slucaju, puno... Bogataš

 

4. Samo za "vlastiti" server nije dosta 30K kn Namigiva

 

 

...

 

5. Bas me jako zanima, prodaja CEGA?   Jel ti to pokusavas prodavat drugo online? Iznenađen Šutim Poljubac

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?

Paypal mu još uvijek nije prijatelj, kod nas je moguće samo plaćanje, ne i primanje sredstava preko PayPala.


www.cartmanlee.net
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?

Ne mora se firma otvorit na nekog drugog, moze ju na sebe, radit u drugoj firmi i bit precjednik svoje i ne mora si isplacivati placu (ali si niti ne moze pravdat dosta troskova jer se firma navodi bez zaposlenih). Ako se ode sa drugog posla tad po zakonu se mora navoditi kao zaposlenik svoje firme, isplacivati si placu, placati doprinose (mirovinsko,zdravstveno) i pravdati si troskove (tipa poslovni put u Dubrovnik,a ustvari otisao u lokalnu birtiju Smijeh ).

 

 

Ako nudis svoju pamet, stavi sve na papir i samo naprijed. ako mislis nudit neki vid trgovine on-line,na tvom mjestu bi u startu odustao (nije da te zelim obeshrabriti..)

 

I da,ako nemas love za izdrzat barem 6 mjeseci bez ikakvih prihoda... Šutim

16 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

placanje mozes najjednostavnije sredit preko t-coma (ja imam karticno placanje preko njih, mozes imat jos i placanje virmanom, gotovina kod preuzimanja robe i slicno)

ako te zanima vise javi se PM-om pa cu ti dat vise onfo o ovome...
postavljanje webshopa sa svim ovim uslugama danas nije skupo, ako si stvarno zainteresiran kazem - javi se na PM

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako da počnem?

OK, dvije ispravke, u ovom i u jednom od prethodnih postova: može imati i obrt bez zaposlenih, odnosno može se registrirati obrt i raditi u drugoj firmi, bez da se plaćaju ikakvi doprinosi (glede plaće, naravno da plaćaš komorski doprinos, predujam na porezi i prirez etc.). Također si možeš, s obzirom da si vlasnik obrta, isplaćivati putne naloge bez da si zaposlen u tom obrtu. Čitaj: može se dosta para oprati...

 

Preporučam odmah outsourceati knjigovodstveni servis, meni je to nekih 400 Kn + PDV mjesečno, a puno olakšava posao - izbjegavaju se i ovakve zablude, između ostalog ;-).

 

Sve u svemu obrt je puno jeftiniji za početak: cca 2,000 Kn, tokom godine imaš još cca 1,000 Kn doprinosa i troškova banke, plus porezi - ovisno o poslovanju. Ali za cca 1000 EUR _godišnje_ si pokriješ "hladni pogon"...

 

Ja sam na primjer od početka u sustavu PDV-a, jerbo sam planirao (i to ispunjavam) kupovati dosta opreme, pa si prebijam porez - a i ozbiljnije izgleda kad uzdaješ račun. I, nije da se hvalim, ali prošle sam godine imao više prihoda od onog lika koji je htio privatizirati KIM :-)).

 

Da, da sam imao para otvorio bih odmah d.o.o, ali šta ću kad sam, kako kaže Shaft: "rođen crn i siromašan". Moram rasti "organski" ;-).


Zoran Janković u Tesliću dobio nesvakidašnji honorar:
ZARADIO KAZAN RAKIJE!
15 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

Imam super ideju, no na žalost neznam programirati, barem ne dovoljno dobro da bih samostalno mogao isprogramirati cijeli projekat u cijelosti, no i sam projekat je prilično zahtjevan i velik. Stoga tražim na neki način iskusne programere zaposlene i nezaposlene (mišljenja sam da morate biti dobri i iskusni inače je sve drugo čisto gubljenje vremena i da možete se dnevno posvetiti projektu barem 5-6 sati i više vrlo poželjno) Stoga tražim programere u smislu partnerstva koji bi skupa samnom pokušali realizirati ideju i ako bude zarade podjelimo je prema dogovoru. Ideja je dugoročnog karaktere, a sve detalje ili pitanja možete uputiti putem maila seed247freek@yahoo.com na svako ču pitanje rado odgovoriti, samo ne na pitanje koja je i kakva je zapravo ideja i o čemu se zapravo radi. O tome čemo kada se upoznamo. Svima veliki pozdrav.  

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?

oko plaćanja možeš koristiti alertpay umjesto paypal

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?
TGCVugi kaže...

1. paypal ti je prijatelj

 

4. Samo za "vlastiti" server nije dosta 30K kn Namigiva

 

Netočno i pod 1 i pod 4.  Vlastiti server imaš već za 400 kn mjesečno.
16 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

Moze i za ispod 200, i da opet ima unlimited bandwidth.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?
HalF-DeaD kaže...

Moze i za ispod 200, i da opet ima unlimited bandwidth.

 Ne postoji unlimited bandwidth. To tehnički još nije izumljeno.
"The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis." - Dante Alighieri
16 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

http://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_(computing)

 

In website hosting, the term "bandwidth" is often used to describe the amount of data transferred to or from the website or server within a prescribed period of time. Another more specific phrase used for this meaning of bandwidth is monthly data transfer.

 

Unlimited bandwidth = flat rate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da počnem?
naxeem kaže...
HalF-DeaD kaže...

Moze i za ispod 200, i da opet ima unlimited bandwidth.

 Ne postoji unlimited bandwidth. To tehnički još nije izumljeno.
 
????

tehnicki nije izumljeno??

lolcina

SmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh
16 godina
offline
Kako da počnem?

Mislim kako je Nax shvatio 'bandwidth' pod klasičnim značenjem, a ne ovak u kontekstu Namigiva

 

Kod nas još uvijek ima daleko previše pravne regulative i birokracije kada se želi nešto započinjati, baš kao da namjerno otežavaju ljudima ulazak na tržište.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako da počnem?

- što se tiče hostinga najbolje je zakupiti neki server u US ili NJEM jer ovi naši će te većinom svi gadno oderati. pogotovo ukoliko trebaš nešto jače ili dedicated. uzimati i pokretati sam svoj server ti se zasigurno ne isplati.

 

- što se tiče plaćanja, uvijek je dobro postaviti primjerak ispunjene uplatnice kako bi se uplata mogla jednostavno izvršiti putem e-bankinga.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice