Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

poruka: 19
|
čitano: 47.790
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Nadam se da je tema postavljena u dobrom podforume,ako ne, moderatori...

 

Evo jedne teme za koju se nadam da će naći široki odaziv,jer problematika je sljedeća,(i da naglasim radi se o poslu/poslovima u IT sektoru) kako poslati molbu za posao putem e-mail.Vjerujem da svi ovdje znaju sastavit i životopis i molbu,isto kao što su i ovladali korištenjem e-mail klijentaSmijeh

Situacija je sljedeća:nalazite na zanimljiv oglas za posao(koji naravno nalazite na InternetuCool)ustanovite DA UDOVOLJAVATE zahtjevima,i odlučite se prijaviti.Naravno poslodavac je naveo i adresu elektroničke pošte na koju možete poslati svoje podatke(Snail-Mail ne koristite,vjerujem).Znači,prijava na oglas/natječaj ide preko mail(a i vjerojatno ostavlja bolji dojam na poslodavca(ukoliko u kadrovskoj ne sjede tajnice sa rudimentarnim znanjem rada na računalu,te neće biti u stanju otvoriti mai :rolleyes:)Nakon sat,dva imate gotovu molbu i životopis,ali traži se i primjerak svjedođbe/diplome(kopija ne dolazi u obzir,osim ako kod kuće nemate replikator kao i vaš potencijalni poslodavac).

E sad,nema druge nego skenirati.Ali tu dolazim/dolazite do problema skenirati i .PDF,.JPG,.BMP ili nešto treće?

Životopis i molbu u kojem formatu?.DOC,.RTF,čujem da neki čak šalju u .PDF formatu????

Naravno sve troje šaljete kao prilog e-mailu(dali to treba kompresirati ili nema potrebe????)

Ostali sa sličnim dvojbama,iskustvima i s mogučim sugestijama,pozivam vas da se uključite,ipak vam je molba prvo korak do zaposlenja....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail
Prvenstveno .pdf kao format.

Eventualno .doc.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Zivotopis i molbu u .DOC formatu.

Sken svjedođbe u .PDF formatu. Nije greska .DOC,  ali..

Nemoj zipati datoteke!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 14:39 (!mpact35).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Najbolje u PDFu. Evo kako ja to radim:

 

  1. Skeniram željeni dokument i pošaljem ga u FastStone Image Viewer
    (ako softver skenera ne može slati direkno u program, onda treba spremiti kao JPEG sliku i zatim otvori tu sliku sa FS Image Viewerom)
  2. U FS Image Vieweru ispišem sliku na virtualni pisač*, koji zatim "isprinta" sliku u PDF dokument.

 

*Virtualni pisač je zapravo program koji se ponaša kao uređaj za ispis. Kada printamo iz Worda, Excela, preglednika slika ili bilo čega drugog, za pisač ćemo odabrati taj virtualni i on će spremiti dokument u PDF.

 

Takvih programa ima više, a ja koristim Bullzip PDF Printer.

 

 

Eto, nadam se da sam pomogao! Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Hvala puno na brzim odgovorima saad je večina mojih dvojbi riješena,posebno me je kopkalo ovo sa skenom u .PDF,skinu scntopdf program,savršeno obavlja svoju funkciju,skenira direktno u .PDF datoteku,znači RAR-ati datoteka za attachment ne,i da dali je dobra ideja životopis i molbu priložiti i u .DOC i .PDF formatu,makar na dosta portala vezanih uz ovakvu tematiku svi preporučuju .RTF,zašto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Covjece receno ti je sve sto ti treba. Nemas sta razmisljati vise.

 

Posalji zivotopis i molbu u .doc formatu, sken svjedođbe u .pdf formatu, i to nemoj zipati.

 

U tijelo maila napisi nesta tipa: "Poštovani, u privitku se nalaze potrebni dokumenti."

 

Sretno!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 15:59 (!mpact35).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

RTF vjerojatno preporučuju zato što se može otvoriti WordPadom koji je sastavni dio Windowsa, dok se DOC može otvoriti samo Officeom ili Word Viewerom. No danas svi imaju Office, tako da to nije nikakav problem. Ali, moguće je da taj poslodavac ima stariju verziju Worda od tebe (recimo ti imaš 2007, a on 2003). Za svaki slučaj trebaš spremiti u formatu kojeg može otvoriti i starija verzija.

Specijalna anti Cyber-teroristička jedinica za obranu od trollova
15 godina
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Ja nisam slao svjedođbe. Samo CV i molbu u .doca u CV će vidjeti što ih zanima. Molbu rijetko tko gleda  a u CV gledaju samo pod znanje što si napisao ili ti pošalju svoj obrazac/upitnik. I onako ti je bitno samo znanje. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail
alankish kaže...

Hvala puno na brzim odgovorima saad je večina mojih dvojbi riješena,posebno me je kopkalo ovo sa skenom u .PDF,skinu scntopdf program,savršeno obavlja svoju funkciju,skenira direktno u .PDF datoteku,znači RAR-ati datoteka za attachment ne,i da dali je dobra ideja životopis i molbu priložiti i u .DOC i .PDF formatu,makar na dosta portala vezanih uz ovakvu tematiku svi preporučuju .RTF,zašto?

Korištenje RTF dolazi iz nekih starijih vremena kad su macro virusi bili popularni. RTF nema macro virusa. Slanje zamolbe u RTF-u je pokazivalo višu razinu znanja o kompjuterima i problemima sigurnosti.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail
Gajotres kaže...

Ja nisam slao svjedođbe. Samo CV i molbu u .doca u CV će vidjeti što ih zanima. Molbu rijetko tko gleda  a u CV gledaju samo pod znanje što si napisao ili ti pošalju svoj obrazac/upitnik. I onako ti je bitno samo znanje. 

Ma meni ja to sa svjedođbom isto glupo jer nemože biti mjerilo znanja,ali kad je u oglasu naglašeno da treba priložiti svjedođbu....

16 godina
protjeran
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Ovo su moja iskustav:

1) Nije potrebno slati scan diplome, osim ako to nije posebno naznaćeno.

2) pdf je postao  popularniji za slanje CV-a/molbe prvenstveno zato jer ga je teže izmjeniti, a word postaje nepopularan zato jer čuva povijest izmjena dokumenta i stvari kao, tko je orginalno napravio template.

3) U kadrovskoj ne sjede tajnice koje ne znaju otvoriti attachment, a ako slućajno ne znaju onda je bolje da ti ni ne otvore mail, jer su to obično osobe koje ispačuju plaću na tvoj račun.

Programko http://programko.bloger.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Molbu napišem u mailu, a u privitku pošaljem samo životopis u PDF formatu.

 

I'll give you some warm DNA right now!
14 godina
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Ako u Wordu spremim kao  Word 97-2003 Document, onda će moći otvoriti na svim verzijma Worda?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

da

13 godina
protjeran
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

pdf. Točka. Word je neozbiljan, a i možeš vidjeti revizije dokumenta, tako da baš i nije najpametnije.

 

 

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
 
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail
Gajotres kaže...

Ja nisam slao svjedođbe. Samo CV i molbu u .doca u CV će vidjeti što ih zanima. Molbu rijetko tko gleda  a u CV gledaju samo pod znanješto si napisao ili ti pošalju svoj obrazac/upitnik. I onako ti je bitno samo znanje. 

 

Želiš reći iskustvo? {#}

 

P.S.

Kakav crni .doc(x)? Takve molbe jednostavno zazivaju jedan brzopotezni udarac po Del tipki. Stoga evo jedna mala preporuka: čim prije prijeđi na .pdf, pa barem danas to nije problem.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
11 godina
neaktivan
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

PDF.

 

bilo sta drugo je jednostavno ... glupo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail
vlad0 kaže...
Gajotres kaže...

Ja nisam slao svjedođbe. Samo CV i molbu u .doca u CV će vidjeti što ih zanima. Molbu rijetko tko gleda  a u CV gledaju samo pod znanješto si napisao ili ti pošalju svoj obrazac/upitnik. I onako ti je bitno samo znanje. 

 

Želiš reći iskustvo? {#}

 

P.S.

Kakav crni .doc(x)? Takve molbe jednostavno zazivaju jedan brzopotezni udarac po Del tipki. Stoga evo jedna mala preporuka: čim prije prijeđi na .pdf, pa barem danas to nije problem.

Znaci preporuca se i zivotopis i dokumentacija u .PDF? 

12 godina
neaktivan
offline
Slanje (za)molbe za posao u IT-u via e-mail

Samo PDF.

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice