Arhitektura 3D

poruka: 5
|
čitano: 3.438
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Arhitektura 3D

Pozdrav forumasi,

 

Trenutno koristim laptop ASUS K55V, i7 sa 8GB rama, grafikom NVIDIA GEFORCE 610m 2GB, i stalno neki problemi.. Studiram arhitekturu i pocinjem se malo vise baviti 3D vizualizacijom. Lumion nikad nije radio kak treba na ovom laptopu, photoshop pada stalno.. ono nekad pada i kad je sam pokrenut nekad ne pada ni uz 3 pokrenuta programa.. 

 

sve u svemu.. treba mi racunar na kome ce moci bez problema da rade 

Autocad

Archicad

revit

v ray

lumion

photoshop i ostali adobeovi programi

rhino

cinema 4d

maxwell

artlantis

 

Razmisljam o kupovini PC-a, ali pojma nemam kakve karakteristike da trazim? i koliko to cudo kosta na kraju?

 

hvala vam unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Arhitektura 3D

Koji OS koristiš?  Koju verziju (hrv,eng...)?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Arhitektura 3D

Win 8.1 pro, eng..

16 godina
online
Arhitektura 3D

OS i jezik su u cijeloj priči najmanji problem ... sve od navedenog će raditi na Win 7, 8 a vjerojatno i na finalnoj verziji 10-ke.

Puno veći problem je što si navela hrpu hardverski vrlo zahtjevnog softvera, sa kojim u pravilu na laptopu ne možeš ozbiljno raditi (ok, možeš crtati nacrte, izmodelirati neke jednostavnije modele, obrađivati fotke, ali ozbiljno renderirati baš i ne). Čak i da brzina nije problem, laptopi obično ne podnose 100% opterećen procesor na duže vrijeme pa vrlo brzo počnu problemi sa pregrijavanjem, tako da ti desktop svakako treba, a kakav, ovisi o budžetu - bez toga teško da će ti netko moći dati koristan savjet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 1:40 (Mladen).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Arhitektura 3D

Ja sam imao W7 64 HRV i puno sličnih problema, stavio sam drugi disk (hibrid) i instalirao onako za probu W7 32 eng, sve se riješilo i sve mi gore radi (imam samo 4Gb rama) , ostao je samo problem pregrijavanja...

Dečki iz IT-a su mi rekli da je vjerojatno bio problem u eng/hrv razlikama, a ne 64/32, sve u svemu nije mi se dalo dalje eksperimentirati i ostao sam na privremenom rješenju sljedeće dvije godine...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice