HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

poruka: 17
|
čitano: 1.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Pozdrav.

 

Radi se o starijem racunalu koji sluzi kao kasa. HP Compaq, slican seriji dc5000, kod frenda u kaficu.

 

Naime, prvo se gasio, nakon boota je ispalo da je problem bio u CMOS bateriji. Bateriju sam promjenio, cr2302 (tako nesto) i racunalo je radilo super par sati, nakon toga je dobilo BSOD s errorom u vezi drivera, a na njega se nista novo nije prikljucivalo i instaliralo. 

 

Na kucistu imaju dvije lampice, donja (sa slikom zarulje) blinka 4 puta crveno, pauza 2 sekunde, pa opet tako. Otvorio sam kuciste, napravio cmos reset, nista. Onda sam zasebno testirao svaku komponentu, one su izgleda sve u redu, ali racunalo ne proizvodi nikakve zvukove niti zavrti fan-ove u kucistu. Izgleda mi kao da nema dovoljno struje. Ledica na maticnoj svijetli, po tome ispada da dobija struju na plocu.

 

Guglao sam, pokusavao pronaci neki njihov guide, tamo se isto spominje PSU fault.

 

Sto mi je sad ciniti? Novo napajanje da uzmemo, ali koje kad je kuciste ono manje? Ili uzeti novo kuciste s napajanjem pa ukrcati stare stvari unutra? Uzeti polovni PC pa klonirati hdd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Uzeti nesto najjeftinije sta nadjes novo za kasu, nekakvo pocetno napajanje sa certifikatom 300-400w i posto je posao u pitanju obavezno ups jer nikad neznas kad ces ostati bez struje i pitanje je jer ima pada napona tako da i to moze biti uzrok. Mozda da prvo probas sa ups pa da vidis jer ce se to opet dogadati. Ja sam sastavio kasu sa starim kompom c2d 2 ili 4gb rama i fortron 400w i ups jer su kod mene znale biti oscilacije napona, a i uvijek ti kasa radi u slucaju nestanka struje. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Prvo nek ti netko s instrumentom provjeri napone dok računalo radi, tak budete znali jel napajanje valja.

I provjeri RAM.

Kruha i igala...
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Problem je sta ga se uopce ne moze vise upaliti. Samo blinkaju te crvene lampice i nista se ne dogadja.

 

Provjerio sam RAM, 4 plocice, 4 utora, svakog posebno u svaki utor... Nije do toga

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 23:59 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Na širokom konektoru od napajanja koji ide na matičnu spoji zelenu i bilo koju crnu žicu s gornje strane komadićem žice i tak uštekaj u matičnu (pogledaj sliku).

Onda uštekaj kabel od struje u napajanje i moralo bi se napajanje upaliti i matična dati neke znakove.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Maticna daje znak zivota, ona ledica za power na njoj (kako se vec zove), kad spojim napajanje svijetli zeleno, znaci da dobija struju. Muci me to zasto nista drugo ne prima. CPU vent se ne pali, ne pali se dodatni vent u kucistu

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Ta ledica ti ništa ne znači.

Da je napon na railu koji ju napaja i puno manji nego kaj treba biti opet bi svjetlila a ništa se ne bi događalo.

Probaj onak kak sam ti napisao.

Za početak možeš i samo ištekat sve kabele od napajanja iz komponenti i tak spojiti te dvije žice bez ičega i napajanje bi se moralo upaliti i zavrtiti ventilator.

Ako se i upali na trenutak i ugasi onda probaj onak kak sam ti napisao da spojiš te žice s gornje strane i tak uštekaš u matičnujer neka stara ATX napajanja se ne daju upaliti bez dovoljno velikog opterećenja (par watta).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 0:19 (fer-de-lance).
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Budem probao to ujutro onda.

 

Necu nista dignuti u zrak? 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Ne, to ti se inače tak i provjerava.

Normalni postupak.

Kruha i igala...
16 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?
Ako komp ne radi kako spada, nema se sta puno misliti neka kupi novo jer mu posao radi toga pati. Novo kuciste, proc, 4gb ddr4 i napajanje ga izadnje cca 1500kn i nek uzme ups za taj komp i to je to.
evo samo primjer novog kompa , proc sam nasao u drugom ducanu jer ga ovdje nema g3900 i neka uzme ups i to ga sve izadje 2k kn.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?
Crucifixion kaže...

Budem probao to ujutro onda.

 

Necu nista dignuti u zrak? 😂

U većini slučajeva ništa se neće desiti, u nekim posebno ako je ps on signal direktno izvučen s I/O kontrolera mogao biš spržiti taj izlaz.

Jednostavno.....probaj s drugim napajanjem.

11 godina
offline
Re: HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Isto preporuka da probaš s drugim napajanjem pa ako radi, onda bi ovo (link) trebalo biti originalno napajanje iz tog modela (DC5000 SFF).

11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Stvar je sto nemam nigdje ovdje drugo napajanje, a i nedjelja je, ne radi nista, mora bi do splita ili sibenika.

 

Je, to je to napajanje, taj stapic

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Pa nije to napajanje nista posebno, uzmi bilo koje napajanje pa provjeri, ali to nikako nije dobro rjesenje jer bokte pitaj koliko je to staro i kada ce riknuti, nek mu rikne u najvecoj guzvi nahebo je ko zuti, tako da svakako neka kupi komp kako se spada nego da popravlja tu starudiju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Sve to stoji prijatelju, ali ovo je jedna uvala blizu sibenske Rogoznice i nemam gdje nabaviti drugo napajanje za provjeriti, u tome je problem... Da sam imao negdje za provjerit, odma bi narucio drugo ili novi pc... 

 

ali vidjet cu s covjekom, rec kakva je situacija pa cemo dalje vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

A jbg, nek uzme svoje napajanje od doma, valja ima doma komp? nek samo prebaci hdd u njega i nek pici dok ne kupi novi. Ako se njemu zahebava sa starim kompom i pusta da mu radi toga osoblje i gosti pate, onda taj gazda bolje da niti ne vodi posao jer nezna. Ajde bas me zanima kako ce situacija ispasti. Nadam se da nije neki usran program za kasu 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HP Compaq nepoznat model (kasa) crkao PSU?

Kompjuter mu je u Zagrebu heh.

 

Nece mu radit hard disk iz kase u novom kompu, zbog windowsa... 

 

100 problema stari moj

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice