Intel NUC NUC5i5RYH

poruka: 3
|
čitano: 2.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Intel NUC NUC5i5RYH ili PC

Pozdrav, u maloj sam dilemi.

Trenutno koristim stolno racunalo sa konfiguracijom koja se vidi pod moj PC i ne sluzi mi prakticni za nista osim za multimediju, gledanje filmova, muziku, youtube, ward/exel itd ugl nikakve zahtjevne stvari jer mi je nedavno crkla graficka kartica tako da nikakve igrice ne igram niti imam vremena za to.

Nasa san u ponudi navedeni mali Intel NUC sa konfiguracijom i5-5250U procesor sa Intel HD Graphics 6000, 8 Gb RAM-a, 500 Gb hard i mozda bi jos eventualno stavija SSD sta mi se cini za moje potrebe skroz ok specifikacije pa me zanima dali cu osjetit koliku veliku pozitivnu/negativnu promjenu u slucaju prelaska sa jedne platforme na drugu ako netko ima iskustva sa navedenim komponentama.

Nisan dosad ima iskustva sa nikakvim mini PC uredajima tako da bi mi to bila novost a uvelike bi mi ustedila ako nista drugo bar prostora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel NUC NUC5i5RYH ili PC

Ne znam jel ovo kasno za odgovoriti ali nećeš osjetit nikakvu razliku u prelasku na taj nuc. Taj i5 je dual core procesor s hyper threadingom i manjim clockom tako da realnog pomaka neces imati plus to što koristiš pc za stvari koje moderni mobiteli bez problema rade. Moj savjet ti je ne bacaj pare na prelazak na novo a pomaka neće biti.

All that is...or was...began with a dream...
11 godina
neaktivan
offline
Intel NUC NUC5i5RYH

Pretpostavija san da ce to biti sve li-la, nije ni meni toliko do minjanja ali prelazim u dosta manji stan tako da san tija oslobodit misto bar sta se tice velike kutije da je smjestim u manji pc.

U meduvremenu se ovaj iz naslova proda ali mi je uletila dobra ponuda za noviji NUC 7I3BNK tako da evo cekan njega da mi dode kroz dan dva pa cu vjerovatno ovaj pc prodat i za razliku uzet sta mi fali ssd i ram memoriju za njega i u konacnici ce me cijenom doc skoro na nulu tako da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice