Komp za vindows 8

poruka: 25
|
čitano: 2.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

zanima me vaše mišljenje jeli ovaj kompjuter za windows 8,imam i lošiji na kojem je osmica i desetka,na ovome radi xp super ali bi se maknuo sa njega pa me zanima kako bi se ova konfiguracija ponašala na osmici

 

 

 

 

Intel(R)

 

Pentium(R) 4 CPU 3.00 GHz

2.99 GHz, 1.99 GB RAM-a

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Komp za vindows 8

A ono, loše. Ako bi uopće radilo - procesor treba imati podršku za PAE, NX i SSE2. Usto, grafička kartica treba imati podršku za WDDM 1.0 ili noviji.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

imam i lošiji komp na koji sam stavio desetku i radi ok pa mislim na ovom da bi još bolje radio

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp za vindows 8

što znači lošiji komp.. postoji kompatibilan i sistemski zahtijevi (requirements). Radi ili ne radi.

-može raditi svaki OS na tom PCju, jer su zahtijevi jednaki, ali kako će raditi, dali postoje driveri.. to je veći problem zbog starosti (ne snage, mada je novije u pravilu i jače).

 

već imaš u odgovoru wddm 1.. prevedeno, to je direcx 9.0c, za windowse imaš na MSovim stranicama requirementse.

Što se tiče snage (loš naziv), ako radi w8, radit će i w10.

Neke stvari moraju biti podešene (enablane) u BIOSu, npr NX.. kao preduvijet instalaciji i verziji npr 32-64 bita. S manje od 3-4GB je preporučljivo instalirati 32bitni OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2015 15:15 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

vidjeću danas da se maknem sa xp,neznam da li mi treba ključ da ga aktiviram

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Komp za vindows 8

Ključ ti je najmanji problem.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp za vindows 8
Arendelle kaže...

Ključ ti je najmanji problem.

 -skupljaš TDove?

-točno.. ali vidiš posljedice. Zato, nastavak na post iznad..

 

-instaliraj bilo koji OS, zaboravi na key.. imaš trial period recimo 30 dana. Ako uspiješ instalirati i ako radi zadovoljavajuće, tad razmišljaj o OSu i keyu, do tad probaj dalje.. ili ostani na XPu, neki linux itd.. zapravo svejedno koji OS, zahtijevi za korištenjem su današnji (internet i ostatak). Probaj win7x32 bit će ti lakše..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8
ihush kaže...

 -skupljaš TDove?

 Očito. Iako, lažni moralizam na stranu, nabaviti ključ od pirata ili Daza ovdje je jedina opcija. Zaboga, zar će netko kupovati najvjerojatnije OEM Windows za P4 mašinu? Dajte ne serite. To je kao da u Yugo 45 najednom počneš točiti visokooktansko gorivo. Ne ide to tako, već točiš najjeftinije moguće što postoji na tržištu (č. ima podršku), a kad jedan dan na pokazivanje ključa ne odluči upaliti, daš ga kramarima (č. baciš ga u kontejner) zajedno s tih nekoliko litara goriva (č. zajedno s instalacijom Windowsa).

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
11 godina
offline
Komp za vindows 8

Ako je Pentium 4 HT onda ćeš moći mirne duše instalirat i Win8 ili Win8.1 pa čak i najzahtjevniji Windows 10! Tj. ta jezgra procesora podržava sve nove windows OS, odnosno arhitektura jezgre odg windowsima od 8, 8.1 pa 10.

btw Ta se stvar da vidjeti u BIOS-u, dakle upališ PC, stišćeš tipku Del ili F2 dok ne uđe u BIOS i tamo idi pod System--lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

što je NX jer mi javlja kod nadogradnje win 10 da nemogu instalirati jer to nemam,da li se može negdje naći na netu i instalirati

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp za vindows 8
dajac59 kaže...

što je NX jer mi javlja kod nadogradnje win 10 da nemogu instalirati jer to nemam,da li se može negdje naći na netu i instalirati

- CPU (specifikacije, jezgra.. funkcije koje ima tj. requirements kojeg trebaš pročitati prije instalacije bilo kojeg softwarea pa i OSa). U novije vrijeme intel koristi drugi naziv kao SLAT koji obuhvaća npr x64bit itd dok su PAE i NX(execute disable bit) stariji nazivi. Recimo SSE2, dx90c-sm2//wddm1 i ekran 800x600 itd.  

primjer CPUa, različita jezgra, precsott-nothwood.. s NXom itd.. svi su pentium 4... važna je jezgra+bios. Vidi pod features..

 

kod starijih MBO u BIOSu možda imaš opciju enable/disable (nema svaki BIOS).

 

sve to ti je već bilo navedeno u postu.. zato trebaš čitati i pitati ako nije jasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 12:00 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

i kako onda vidjeti to u biosu da vidim da kliknem enable,imam intel pentium 4 HP QOMPAC

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8

Nema tu puno enable-disable, ako ima, onda je u 99% slučajeva upaljeno osim ako neki mudrijaš nije ugasio radi nekog čudno softvera. Treba nam točan model procesora. Ili cijela oznaka modela laptopa, jer obično proizvođač model ne znači ništa, jer u istu seriju utrpaju 50 različitih kombinacija hardvera.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8

O, kolega, puno očekujete. Uostalom, može biti da to uopće nije laptop nego neka prastara HP-ova konfiguracija. Kako god okreneš, za takvu je konfiguraciju plafon 2000/XP (iako nema nikakvog razloga zašto bi netko instalirao 2000) jer s radom novijih operacijskih sustava neće biti zadovoljan. Ako nema neke ogromne potrebe za prelazak na 8/10 (ono o kraju podrške nije opravdan razlog u ovoj situaciji), treba ostati na onome što radi.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
odjavljen
offline
Komp za vindows 8

E da, 2GB danas nije za ništa osim za gledati u Paint, eventualno.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8
Sum_of_all_fears kaže...

E da, 2GB danas nije za ništa osim za gledati u Paint, eventualno.

 Ma i taj je procesor spor ko blato, disk koji je u toj konfiguraciji također nije pojam brzine... Ne isplati se uopće ulagati u takve starudije kad se za malo novca može složiti stroj koji bez problema vrti 7/8/10.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
offline
Re: Komp za vindows 8
dajac59 kaže...

i kako onda vidjeti to u biosu da vidim da kliknem enable,imam intel pentium 4 HP QOMPAC

-počneš tako da postaviš konkretno pitanje kad ti nije jasno.. kao sad.

-uđeš u BIOS i vidiš.. piše, listaj menije, čitaj manual.. ili pogledaj raznim alatima kao CPU-id.. pa i win-sys-properties (ali tamo nemaš detalje).

-ili na intel ark pronađeš točno svoj model CPUa, na str proizvođača MBO (hp) specifikacije MBO i ostatka.. itd.

 

kad uđeš u BIOS (na hp je vjerojatno F9.. piše u manulau i na POSTu), jasno ti je kako se npr podešava datum?.. ideš menijima i tražiš nešto pod CPU-advanced.. nevažno kako se naziva meni (i opet je sve u manualu MBO). Svaki pojam koji ti je nepoznat google odgovara za sekundu (ili pitaš ovdje).

Kad tako pronađeš opciju npr NX bit će ti jasno, može biti upaljeno ili ugašeno.. nije to nuklearna fizika, ne vrijedi pitati unaprijed nego uđeš i vidiš što ima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

Direct3D,da li se to gdje može skinuti i instalirati na kompjuter

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8

DirectX, ima ih raznih. Pitanje je u rangu "dal mogu uliti gorivo u auto".

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

i ti ga sad ukaka,neće raditi screen seven bez toga,jbg

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8

Screensaver koji koristi D3D? Nice.

 

Kristalna kugla kaže instaliraj DirectX 9.0c Redistributable.

 

To nije screensaver, to je cijela hebena app koju diže .scr skripta. Smrdi na neki vajrusić, btw.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 18:26 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

kakav virus,bila čista instalacija,skenirano sa par alata i ništa pronađeno od virusa

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Komp za vindows 8

Taj screensaver nije dio čiste instalacije 100% a i nisam rekao da je sigurno virus, nego da samo tako izgleda.

 

BTW, tko više koristi screensavere?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
Re: Komp za vindows 8
dajac59 kaže...

Direct3D,da li se to gdje može skinuti i instalirati na kompjuter

- imaš ga već.. (ali ne razumiješ postove iznad), npr directx redist2010june.. je posljendji 9.0c kojeg koristi većina soft-app.. ili koriste novi dx11..

- MS, može, njihov DL support..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Komp za vindows 8

ja razumijem ali to nije to,probajte pa budete vidjeli

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice