Nadogradivanje racunala zaključana tema

poruka: 29
|
čitano: 4.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nadogradivanje racunala

Kao okorjeli "gamer", kada izade nova igra uvijek ju moram probati.

Donedavno je to sve radilo, pa nisam imao potrebe nadogradivati ista, ali u zadnje vrijeme tesko ide i na ultralow postavkama.

 

Pa me zanima, koju komponentu nadograditi? Kojim redom?

Nemogu sve odjednom, jer znate i sami kakva je situacija.

 

Uglavnom, za koju komponentu cu dobiti najvise u odnosu ulozeno=dobiveno. S time da ulozeno ne bude previse.

 

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nadogradivanje racunala

Ako je rjec o Pc-u pod "moj PC" onda to "donedavno" valjda znaci "do prije 5 godina". Uostalom imas temu za sklapanje konfiguracija i izbor komponenti gdje si ovo trebao napisati, nema potrebe za otvaranjem nove teme.

 

 
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
Tyberius_Prime kaže...

Ako je rjec o Pc-u pod "moj PC" onda to "donedavno" valjda znaci "do prije 5 godina". Uostalom imas temu za sklapanje konfiguracija i izbor komponenti gdje si ovo trebao napisati, nema potrebe za otvaranjem nove teme.

 

Ma znam da je PC blago receno smece, ali noviji naslovi su na mid-low isli glatko.

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradivanje racunala

Kako vrijeme ide, to ćeš novije igrice moći igrati na sve nižim postavkama.

Koliko imaš nova na raspolaganju i je li dolazi u obzir kupovina u potpunosti novog kompjutera?

Ako želiš samo nadogradnju, kreni s RAM-om i grafičkom.

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradivanje racunala
rocker55555 kaže...
Tyberius_Prime kaže...

Ako je rjec o Pc-u pod "moj PC" onda to "donedavno" valjda znaci "do prije 5 godina". Uostalom imas temu za sklapanje konfiguracija i izbor komponenti gdje si ovo trebao napisati, nema potrebe za otvaranjem nove teme.

 

Ma znam da je PC blago receno smece, ali noviji naslovi su na mid-low isli glatko.

Ne vidim isplativost u nadogradjivanju takvog PC-a. Procesor je jos ok, ali za grafu ces pljunut 500 kuna (HD 5770 ili nest omalo jace mislim da bi bio max za njega), i opet ces kroz godinu dana biti u istoj situaciji.

Prodaj, skupi nesto love i nadji si nekakv stariji quad. isli su tu na forumu za 1500-2000 kuna

Nije nesto naj naj, ali u usporedbi s ovim je odlicno, i bar mozes staviti jacu grafu na njega. 

 

14 godina
neaktivan
offline
Nadogradivanje racunala

Ne isplati se ni kune ulozit u tu karampanu. Prvo si trebaš kupit decentni ekran jer nisi svjestan koliko propuštaš igrajuci se na 17-ci. 

A nakon toga skupit pare za cijelu novu konfu.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
Tyberius_Prime kaže...

Prodaj, skupi nesto love i nadji si nekakv stariji quad. isli su tu na forumu za 1500-2000 kuna

Nije nesto naj naj, ali u usporedbi s ovim je odlicno, i bar mozes staviti jacu grafu na njega. 

 

Mislio sam uzeti Q6600 G0.

Bilo bi lijepo kad bi ja mogao uzeti sve to sto vi nabrajate, ali nemam 2000kn "viska".

 

Planirao sam polako, svaki mjesec novu komponentu, ako je ikako moguce.

 

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
rocker55555 kaže...
Planirao sam polako, svaki mjesec novu komponentu, ako je ikako moguce.

 

U tom slučaju kreni od matične ploče, a ostale komponente kad dođeš do novca.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradivanje racunala
rocker55555 kaže...

Mislio sam uzeti Q6600 G0.

Bilo bi lijepo kad bi ja mogao uzeti sve to sto vi nabrajate, ali nemam 2000kn "viska".

 

Planirao sam polako, svaki mjesec novu komponentu, ako je ikako moguce.

 

Ako budes kupovao tako po komponentama, moras kupiti prakticki sve, kostat ce te vise nego da uzmes u kompletu.

Tu lovu taj mjesec koji si htio dati za neki dio stavi sa strane i ne diraj, kad skupis lovu uzmes nesto, sigurno ces proci jeftinije.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
rocker55555 kaže...
Tyberius_Prime kaže...

Prodaj, skupi nesto love i nadji si nekakv stariji quad. isli su tu na forumu za 1500-2000 kuna

Nije nesto naj naj, ali u usporedbi s ovim je odlicno, i bar mozes staviti jacu grafu na njega. 

 

Mislio sam uzeti Q6600 G0.

Bilo bi lijepo kad bi ja mogao uzeti sve to sto vi nabrajate, ali nemam 2000kn "viska".

 

Planirao sam polako, svaki mjesec novu komponentu, ako je ikako moguce.

 

To se isplati kad imas relativno nov stroj ali u tvom slucaju morat ces zamijenit sve i to vise puta ako zelis doc do poštene konfe. Prvo krenes od grafe da dobijes boost u igrama i onda preko svega ostalog i dok dođeš do zadnje komponente morat ces opet zamijenit grafu jer je pre slaba za ostatak pc-a. Znaci skupljaj za sve novo. I prva stvar nek ti bude novi ekran jer koristit dobru konfu na 17-ci je epic fail koji radi dosta ljudi misleći da im veći ekran s dobrom matricom ne nosi puno prednosti.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 13:04 (athlon64).
15 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
athlon64 kaže...

Ne isplati se ni kune ulozit u tu karampanu. Prvo si trebaš kupit decentni ekran jer nisi svjestan koliko propuštaš igrajuci se na 17-ci. 

A nakon toga skupit pare za cijelu novu konfu.

U ovom pimjeru, monitor se kupuje zadnji.....

 

Na njegovom mjestu pod broj jedan bih kupio GPU zato sto je backward kompatibilan sa starijim plocama i radi na novijim plocama odnosno nece ga trebati mijenjati tako skoro (pci-e 2.1 - 3.0 i sl je vise marketing i to vrijedi samo kod CF/SLI konfiguracija, kod single GPU je cisti marketing), moze slobodno uzeti i nesto mrvicu  jace od "5670 - 7750" jer je ocito da poslije otga mijenjati MBO, CPU i RAM-e...

 

Maticnu poslije jer to nosi novi CPU i nove RAM-e aka vece troskove........

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 13:20 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
lovac82 kaže...
athlon64 kaže...

Ne isplati se ni kune ulozit u tu karampanu. Prvo si trebaš kupit decentni ekran jer nisi svjestan koliko propuštaš igrajuci se na 17-ci. 

A nakon toga skupit pare za cijelu novu konfu.

U ovom pimjeru, monitor se kupuje zadnji.....

 

Na njegovom mjestu pod broj jedan bih kupio GPU zato sto je backward kompatibilan sa starijim plocama i radi na novijim plocama odnosno nece ga trebati mijenjati tako skoro (pci-e 2.1 - 3.0 i sl je vise marketing i to vrijedi samo kod CF/SLI konfiguracija, kod single GPU je cisti marketing), moze slobodno uzeti i nesto mrvicu  jace od "5670 - 7750" jer je ocito da poslije otga mijenjati MBO, CPU i RAM-e...

 

Maticnu poslije jer to nosi novi CPU i nove RAM-e aka vece troskove........

Ne bih se složio, to sam ja napravio, korak po korak staru karampanu prodao i sastavio novi pc a tek kasnije kupio novi ekran. Onda sam shvatio da mi je to bila greška života i da mi je bilo bolje koristit karampanu i ne igrat ništa a gledat kroz dobar ekran.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
A zasto novu maticnu?
Nevidim potrebu kada mogu nekog quada na ovo nabacit?
I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
15 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
athlon64 kaže...

Ne bih se složio, to sam ja napravio, korak po korak staru karampanu prodao i sastavio novi pc a tek kasnije kupio novi ekran. Onda sam shvatio da mi je to bila greška života i da mi je bilo bolje koristit karampanu i ne igrat ništa a gledat kroz dobar ekran.

Pa dobro ali za neki solidan monitor treba izdvojiti bar 900-1000 KN, a on tih novaca nema.... zeli nesto igrati, a ocito mu pola toga laga.

 

Nez, sve ovisi sto on hoce.... mora biti siguran u to sto zeli odnosno da ce uskoro promijeniti ostale komponente jer ako nece onda bolje da niti ne uzima bolji GPU ali ako bas planira u sljedecih pola godine-god (max) mijenjati SVE ostalo, ja mu savjetujem da uzme nesto bolji GPU vec sada jer ce tu i tamo nesto i moci igrati (mozda mu se poslije nece dati preprodavati GPU i htjeti ce nesto jos bolje ako sada uzme slab GPU), ipak sa starijim CPU-om mozes pokretati najnovije igre dok sa starijim GPU-om (manji shaderi etc) ne mozes.

 

Maticnu, CPU i RAM nek uzme poslije.... GPU mu je preslab za danasnje pojmove, dok 2GB rama koje ima i nije tako lose, a svi znamo da je DDR1/DDR2/DDR3 takoder vise marketing odnosno isti k je li 2GB DDR2 ili 2GB DDR3. Problem je MBO jer nosi sa sobom CPU, RAM, a mozda i PSU.... on tih novaca kako sam kaze, nema.

 

Evo npr. Crysis 2 s tim CPU-om, sa novim monitorom i starim GPU-om to nece moci (nije lose s obzirom koliko je star procesor).

 

 

EDIT: je li to ova maticna? klik koliko vidim, ne podrzava nikakve quad-ove tipa Q6600, Q9400 itd

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:23 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
rocker55555 kaže...
A zasto novu maticnu?
Nevidim potrebu kada mogu nekog quada na ovo nabacit?

Da ali onda opet nisi napravio nista. Ti sad ako stvarno nisi pri parama mozes napravit osnovni upgrejd. Bacit najboljeg quad-a koji ide na tu plocu i uzest nesto kao radeon 6770 te dodat malo ram-a. Dobio bi masivan skok u gaming performansama

ali si opet zaglavio nigdje a bacio dosta para. Jer sve sta imas je platformu koju ne mozes vise upgrejdat a za jos godinu dana ce opet bit govno. Ploca ti podržava procesore jako stare arhitekture koje je pregazilo vrijeme. Iako je jedan core duo quad puno jaci od toga sta imas jos uvjek je skovace za zahtjeve jednog malo nadprosijecnog korisnika. A ti nakon sta zamijenis to dvoje s tom konfom vise nista ne mozes napravit osim cekat da skupis pare za sve novo. Tj imas mogucnost promijenit nešto novca za malo vremena. Ako imas u planu iduce ljeto radit i zaradit 10 keka(Sto s obzirom na tvoje godine nebi trebao bit nikakav problem ako nisi lijenčina). Onda ti se to isplati. Ali pod uvjetom da nakon iduceg ljeta nabavis sve novo kako spada.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:20 (athlon64).
15 godina
offline
Nadogradivanje racunala

Jeste li vi sigurni da ide quad na tu plocu? koliko vidim, ne ide....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:33 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala

Gledajući tvoju konfiguraciju tebi se fakat ne isplati nadogradnja, nemaš šta nadograditi.

Odnosno, trebao bi novi procesor (time i matičnu pa i memoriju iako ti je za početak 2 GB dovoljno) i novu grafičku karticu.

15 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
Cool3r kaže...

Gledajući tvoju konfiguraciju tebi se fakat ne isplati nadogradnja, nemaš šta nadograditi.

Odnosno, trebao bi novi procesor (time i matičnu pa i memoriju iako ti je za početak 2 GB dovoljno) i novu grafičku karticu.

Prvo nek mijenja GPU jer ga nece baciti i onda poslije nek mijenja MBO/CPU/RAM/PSU ili MONITOR (redoslijedom kako hoce, ja znam sto bih ja napravio da sam na njegovom mjestu).......

 

S ramima nece imati velikih problema, a cak niti sa CPU-om koji moze pokrenuti najnovije igre..... HD 3650 je najslabija karika i ako to promijeni moci ce bar nesto tu i tamo igrati, nez, kako hoce ali ja bih radije igrao i najnovije igre na 17"monitoru sa starim CPU-om i novim GPU-om neko vrijeme dok ne kupim ostale komponente nego cekao jos 1-2god i za to vrijeme igrao "nista".

 

Ugl da, ulagati u taj PC odnosno u maticnu aka CPU i RAME se po meni ne isplati.... jedino je GPU "prenosiv", zato mu to i govorim. S druge strane, dolaze konzole nove generacije i mislim da je u to vrijeme (dakle krajem 2013 - 2015 god) najgore nadogradivati/kupovati PC komponente jer ce se igre portati za PC kao i svaki puta do sada ali ono, komu se da cekati jos 1-2+ god dok nove konzole ne stignu i nikad ne znas, mozda ce biti i odgodene. Kada bismo stalno nesto cekali onda bolje da nista niti ne kupujemo.....

 

EDIT:

 

BTW  ta HD3650 koju imas je AGP ili PCI-e grafa?  vidim da ti maticna podrzava jedno i drugo...... a izgleda da je to PCI-x16 radi u 4x modu (vjerojatno je i 1.0 tako da ce noviji GPU-i sa 2.1 - 3.0 eventualno imati problema), ah mozda onda bolje niti ne kupovati GPU. Kako god..... tu se nema sto nadogradivati, i GPU je upitan.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 16:22 (lovac82).
14 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
Da, sada i ja vidim da neide quad na maticnu, neznam otkud mi to.
A nista, onda cu skupljati novce sa strane pa sve odjednom uzeti.
I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala

To je i najbolje. Prodaj ovo što imaš i kupi sve odjednom novo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala

Dvoumim se:
Da li je bolje uz moju konfiguraciju ići na:
Grafička(Gigabyte GTX650)+SSD+4 GB RAM ili
Matična+Grafička(HD 7770)+RAM

Možda treća opcija?

 

Edit; Mislim sve ide dobro-performanse u igrama su fantastične ali eto da još malo doradimo.

To sam ja- sigurno JA
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 18:14 (wall3).
12 godina
offline
Re: Nadogradivanje racunala
wall3 kaže...

Dvoumim se:
Da li je bolje uz moju konfiguraciju ići na:
Grafička(Gigabyte GTX650)+SSD+4 GB RAM ili
Matična+Grafička(HD 7770)+RAM

Možda treća opcija?

 

Edit; Mislim sve ide dobro-performanse u igrama su fantastične ali eto da još malo doradimo.

7770 + ssd + jos jedan keks od 4gb ram i preporodit ces se...

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 16:02 (KrpaZG).
15 godina
offline
Nadogradivanje racunala

Samo znaj, sa RAM-om i SSD-om igre ti nece brze raditi..... dobit ces brze podizanje sustava, brze loadanje, brze otvaranje programa, brze kopiranje/prebacivanje file-ova, moci ces vise programa imati otvoreno u pozadini i sl.

 

Zaboravi na veci broj FPS-a, eto.... sada odluci, ako zelis to, uzimaj.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 22:40 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
wall3 kaže...

Dvoumim se:
Da li je bolje uz moju konfiguraciju ići na:
Grafička(Gigabyte GTX650)+SSD+4 GB RAM ili
Matična+Grafička(HD 7770)+RAM

Možda treća opcija?

 

Edit; Mislim sve ide dobro-performanse u igrama su fantastične ali eto da još malo doradimo.

Sa gt440 preformanse u igrama sigurno nisu fantastične. Nadogradi grafu, dodaj ram-a ako ti treba i kupi ssd obavezno. Neces profitirat u igrama ali hoces u svemu ostalom.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
Znam ja dobro da ram u ssd ne poboljsavaju performanse u igrama, ali ja želim upravo brzo učitavanje. Ja se ne sjećam nijednog naslova koji mi nije išao tečno bar na high, ako ne više. Novom grafičkom se planiram pripremiti za nove igre i nakon toga kupiti monitor. Ram jednostavno jer je jeftin iako neće dati ni fps
To sam ja- sigurno JA
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala
wall3 kaže...
Znam ja dobro da ram u ssd ne poboljsavaju performanse u igrama, ali ja želim upravo brzo učitavanje. Ja se ne sjećam nijednog naslova koji mi nije išao tečno bar na high, ako ne više. Novom grafičkom se planiram pripremiti za nove igre i nakon toga kupiti monitor. Ram jednostavno jer je jeftin iako neće dati ni fps

Ram u SSD? šta si točno htio reci?

 

SSD ce ti dosta doprinjet preformansama računala i definitino je dobra nadogradnja.

Ta grafa ti gura na high jer se igraš na 1280x1024 rezoluciji, ajd pomnoži to dvoje pa pomnoži 1920x1080 što je današnji stanard. Onda ces vidit koliko piksela mora renderirat tvoja grafa a koliko piksela mora renderirat moja grafa.

Tako da ne možeš doc i kazat da ti grafa gura sve na high a vrtiš rezoluciju koju i u Africi smatraju zaostalom. Najbolji ulog koji ti trenutno možeš napravit za svoj PC je novi ekran iako ti se ne čini tako. A onda bi vidio da ti grafa nije ni za tetris vrtit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Nadogradivanje racunala

Ta njegova grafa je iz 2006/07 god, bila je mid range u to vrijeme sto znaci da je danas veeeery low end.... nez na kojoj on rezi igra ali cisto sumnjam da moze high, 720p (ili nesto manje)i dobiti 30-40 FPS-a. Cak ju je X1950 "tukla" uzduz i poprijeko koja je bila last gen high end (za to vrijeme) iz 2005/06....

 

BTW umjesto "i" napisao je "u"

 

Ma, jednostavno bi trebao sve promijeniti, jedino bi mu proc jos i mogao gutati igre na nesto manjim detaljima al opet, CPU = MBO tako da je ipak najbolje sve promijeniti, a taj PCI-e 16x slot mu radi u X4 mode-u, jos je 1.0 tako da ce eventualno imati problema sa 2.0 i 3.0 grafama (trenutna maticna mu podrzava AGP i PCI-E)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2012 16:39 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradivanje racunala

Grafa je iz kraja 2010. gdje je bila slabija mid-end grafa, procesor može još bar 2 godine raditi savršeno, matična jeste ograničenje, ali polako. Rezolucija mi nije važna i ne daje mi se 1200 kn za 1920x1080 monitor.

 

Igram na 1366x768(trenutno najcesca rezolucija u svijetu) i igre tipa Ghost Recona,Skyrima,LOL-a se vrte na bar 45fps.

 

No nevažno hvala vam svima na savjetima, objasnio sam svoje namjere koje nisu showing off nego jedan lagani gaming i brz računar.

To sam ja- sigurno JA
14 godina
moderator
offline
Nadogradivanje racunala
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice