Novi laptop, ali prespor?

poruka: 21
|
čitano: 8.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Novi laptop,ali prespor??

kupio sam novi laptop(toshibac50-b-158 sa ios windows 8.1,ali je uzasno spor. treba mu 10 sekundi da otvori chrome,ili npr my computer...procesor je intel(r)celeron(r) 2840  2.16ghz, 2 gb RAM

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??

Odgovor je jako jednostavan laptop je poprilično slab za današnje standarde!

Jako slabašan procesor te malo RAM-a = loše performanse. Ne znam koliko bih pomoglo, ali još recimo 2 GB RAM-a nebi bilo na odmet da se ugradi ako je moguče.

 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 1:05 (SoynTech).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??
ivano1405 kaže...

kupio sam novi laptop(toshibac50-b-158 sa ios windows 8.1,ali je uzasno spor. treba mu 10 sekundi da otvori chrome,ili npr my computer...procesor je intel(r)celeron(r) 2840  2.16ghz, 2 gb RAM

 Nedavno sam imao u rukama dosta jači laptop od tvoga, svježi win 10, i nekako se teško vucarao.

Stavio sam pod "Power options" High performance i to je pomoglo.

 

Ako je došao s instaliranim windowsima, proizvođači ih znaju nakrcati nepotrebnim glupostima (bloatware). U tom slučaju

deinstaliraj sve nepotrebne programe i pogledaj koji su programi aktivni u task manageru,

tj. blokiraj sve nepotrebne gluposti da se podižu skupa s windowsima (najjednostavnije ti je za ovo koristiti ccleaner)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 1:37 (brixy).
14 godina
offline
Novi laptop,ali prespor??

Nedavno mi je prijatelj donio nekekav Samsung, sa prediinstaliranom osmicom i to 64, isto tako jadan po hardveru, svega 2Gb memorije i dvojezegreni proc 1.7. Nakrcali ga nekakvim Samsungo softverina, jedva da se moglo surfat, uz veliko strpljenje. Uspio sam mu ubaciti sedmicu, uza sve probleme vraćanja diska na NTFS sistem, iz GPT koji je koristila osmica. Uglavnom na sedmici 32, sad radi solidno.

Dodavanje rama na tu toshibu nije moguće jer nema nego jedan utor za memoriju, naravno može se staviti 4gb  u jednom komadu ili više, ali samo jedan "keks".

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 5:30 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??
ivano1405 kaže...

kupio sam novi laptop(toshibac50-b-158 sa ios windows 8.1,ali je uzasno spor. treba mu 10 sekundi da otvori chrome,ili npr my computer...procesor je intel(r)celeron(r) 2840  2.16ghz, 2 gb RAM

 Ubuntu ili Mint na njega, jer ne vidim drugi način da laptop profunkcionira.

Hejjjjj
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??

napravio sam to i malo se ubrzao,ali ja i dalje mislim da je to zbog windowsa 8.1 kojeg ovako slabiji laptop i ne podrzava bas? sto mislis o tome?

13 godina
offline
Novi laptop, ali prespor?

Da li su 32bit ili 64bit?? Pukni gore WIN 10 x86 ili 7-icu x86 i to mora solidno radit, ak nebu dobro, onda Windows XP Professional SP3 x86 - Black Edition 2015.9.12 (skini s torrenta)

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??

2gb rama je stvarno malo za današnje zahtjeve a s obzirom da je ram trenutno dosta povoljan mogao bi to nadograditi. Provjeri koliko ti je zauzeće rama.

S druge strane, jedan T7700 koji je gotovo 10g star procesor prema ovome je za 1/3 brži od n2840.

Možda ćeš ti njega srediti da to radi koliko toliko pristojno ali ne očekuj previše, laptopi te klase su u trenutku kupovine po performansama koji nude "zastarjeli". A tek za koju godinu.....

www.itelektronika.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
Pa meni i treba samo za osnovne potrebe,ali opet i za to za sada sporo radi!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
David87 kaže...

Da li su 32bit ili 64bit?? Pukni gore WIN 10 x86 ili 7-icu x86 i to mora solidno radit, ak nebu dobro, onda Windows XP Professional SP3 x86 - Black Edition 2015.9.12 (skini s torrenta)

 Ma još bolje neka stavi Windows 9x, on će sigurno raditi kako treba...

 

Autore, obriši sranja koja su nakrcana na taj Windows 8.1 with Bing i vidi što će biti. Taj je laptop slab, hebiga.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
Arendelle kaže...
David87 kaže...

Da li su 32bit ili 64bit?? Pukni gore WIN 10 x86 ili 7-icu x86 i to mora solidno radit, ak nebu dobro, onda Windows XP Professional SP3 x86 - Black Edition 2015.9.12 (skini s torrenta)

 Ma još bolje neka stavi Windows 9x, on će sigurno raditi kako treba...

 

Autore, obriši sranja koja su nakrcana na taj Windows 8.1 with Bing i vidi što će biti. Taj je laptop slab, hebiga.

Garantiram da desetka bude dobro radila, ali u slučaju da nebu onda XP...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
David87 kaže...

Garantiram da desetka bude dobro radila, ali u slučaju da nebu onda XP...

 Ako nisam bila dovoljno jasna, ponovit ću još jasnije - XP gore ne bu radil. Nema drivera.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
Arendelle kaže...
David87 kaže...

Garantiram da desetka bude dobro radila, ali u slučaju da nebu onda XP...

 Ako nisam bila dovoljno jasna, ponovit ću još jasnije - XP gore ne bu radil. Nema drivera.

+ mrtav OS (važnije).

+ svaki OS može raditi, najmanji problem je OS (za resurse).. problem su aplikacije tj njihov requirements (pa uz to ugašen support MSa i driveri).

 

- 2GB je premalo za današnje potrebe (ne obazirati se na minimalne requirementse, realno 3-4GB, tad PC radi, s 1-2GB je problem proći inicijalni update 7-8.. jednostavno MSov bloat ubije sve satima dok obavi update, nakon tog je 2GB dovoljno ako se pazi ali poželjno je više)

 

edit: + btw, proizvođači upareni s MSom, za velik broj notebooka s predinstaliranom osmicom, nema (ima ali skrivaju) dirvere za sedmicu. Tako da ni to nije za početnike. Ako je računalo bilo s osmicom, ostaviti ili upgrade na desetku. Dodati RAMa ako je moguće. Ne kemijati nepotrebno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 20:07 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop,ali prespor??

Kupio si laptop za 1800kn, ne znam stvarno šta si očekivao

11 godina
offline
Novi laptop, ali prespor?

Nadogradi ram na 4gb

Instaliraj Win7 ili Win10

Problem rijesen.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi laptop, ali prespor?

fuck krivi thread, ignore

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 21:31 (ironlion).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi laptop, ali prespor?

Kupio si laptop kojem "fali" 1000 kn brzine, sada ovako:

 

- Kupi SSD od 120 GB, stavi umjesto DVD-a (tko to danas uopce koristi, da ne kazem da usporava svaki put komp prilikom pokretanja Explorera zbog inicijalizacije tako sporog uredjaja),

- stavi 8 GB RAM-a, zaboravi 4,

- instaliraj 64 bitne windowse bilo 7 ili 10.

 

Daj nekome komp na jedan dan da ti pogasi sve sto se ne treba dizati sa kompom.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
whiterosezagreb kaže...

Kupio si laptop kojem "fali" 1000 kn brzine, sada ovako:

 

- Kupi SSD od 120 GB, stavi umjesto DVD-a (tko to danas uopce koristi, da ne kazem da usporava svaki put komp prilikom pokretanja Explorera zbog inicijalizacije tako sporog uredjaja),

- stavi 8 GB RAM-a, zaboravi 4,

- instaliraj 64 bitne windowse bilo 7 ili 10.

 

Daj nekome komp na jedan dan da ti pogasi sve sto se ne treba dizati sa kompom.

 Bog i batina si ovdje, nema šta. Šta ako čovjek nema novaca i ne može si priuštit neke stvari?
I zašto uopće reaktiviraš temu staru gotovo godinu dana?

12 godina
neaktivan
offline
Novi laptop, ali prespor?

nakon godine dana je vec usparao za drugoga a ne da se jebe toliko dugo, malo si zakasnio sa odgovorom XD

a i najbolje bi bilo ugradit ssd, tu ce bit najvece poboljšanje a ne nekakvo mjenjanje windowsa

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?
whiterosezagreb kaže...

Kupio si laptop kojem "fali" 1000 kn brzine, sada ovako:

 

- Kupi SSD od 120 GB, stavi umjesto DVD-a (tko to danas uopce koristi, da ne kazem da usporava svaki put komp prilikom pokretanja Explorera zbog inicijalizacije tako sporog uredjaja),

- stavi 8 GB RAM-a, zaboravi 4,

- instaliraj 64 bitne windowse bilo 7 ili 10.

 

Daj nekome komp na jedan dan da ti pogasi sve sto se ne treba dizati sa kompom.

 Primjeti datum njegova posta....

 Malo kasniš, samo nekih godinu dana 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi laptop, ali prespor?

Nedjelja ujutro, nisam na forumu bio dvije godine pa se eto pravim pametan. Suprugin dell 1525 star 6 godina sam upgrade-a sa ssdom (imala je 5400 hdd od 160GB) i stavio 4 GB RAM-a koliko max dopusta. Zamijenio procesor (T9300 stavio, nasao ga na njuskalu za 200 kn). Jedino tako od sporog kompa mozete napraviti nesto sto radi. SSD jos radi na sata 1 tako da je u biti 10 posto brzi od najbrzeg 7200 HDD-a, ali ne moze bolje.

 

Tako da u slucaju doticnog laptopa, mislim da je to najbolje a najjeftinije rjesenje (ako doda jos 2 GB RAM-a da ima 4 kad tad ce joj i to cukati, 8 je po meni odmah rjesenje za sljedecih 3-4 godine).

 

Moguce da se nema love za to, isprike ako zvuci malo bahato od mene, ali kada vec upgradeiras nesto da vrijedi za par godina, onda ovako.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice