Novo računalo nema BIOS

poruka: 9
|
čitano: 3.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo nema BIOS

Novo računalo iz trgovine (ADM.hr). Sastavljano u trgovini. Sve spojeno, palim računalo. Nema slike i računalo se pali-gasi svaki 3 sekunde (Upali se -> pokuša učitat sa CD drivea -> ugasi se -> i opet ponovno). Uopće ne ulazi u BIOS. Otvaram kutiju, vadim bateriju od BIOS-a. Palim komp, komp je sada upaljen, ali opet nema BIOS-a. Gasim komp. Vraćam bateriju od BIOS-a, ponovno palim komp. Ponaša se isto kao i kada nije bilo baterije od BIOS-a. Testirao na dva monitora na svim video izlazima (VGA, DVI, HDMI; matična i grafička). Izvadio jednu pločicu rama, da ostane samo na jednoj, i dalje ništa.

 

Sutra ujutro ću zvati ADM, ali trenutno mi nije jasno gdje griješim?

 

Konfiguracija:

 


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novo računalo nema BIOS

ako su ga oni slagali nosi ga u ADM, traži da ga upale pred tobom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Novo računalo nema BIOS
TabInvader kaže...

Novo računalo iz trgovine (ADM.hr). Sastavljano u trgovini. Sve spojeno, palim računalo. Nema slike i računalo se pali-gasi svaki 3 sekunde (Upali se -> pokuša učitat sa CD drivea -> ugasi se -> i opet ponovno). Uopće ne ulazi u BIOS. Otvaram kutiju, vadim bateriju od BIOS-a. Palim komp, komp je sada upaljen, ali opet nema BIOS-a. Gasim komp. Vraćam bateriju od BIOS-a, ponovno palim komp. Ponaša se isto kao i kada nije bilo baterije od BIOS-a. Testirao na dva monitora na svim video izlazima (VGA, DVI, HDMI; matična i grafička). Izvadio jednu pločicu rama, da ostane samo na jednoj, i dalje ništa.

 

Sutra ujutro ću zvati ADM, ali trenutno mi nije jasno gdje griješim?

 

Konfiguracija:

 


 

 Susreo sam se ja jednom sa slicnim problemom. Isto je zezalo i sa obicnom/prastarom PCI grafickom koju sam stavio da testiram, jer je bio PCI port na MBO. Paljenje i gasenje ukrug... Zanimljivo je da je u tom racunalu bila jedna ista komponenta kao i kod tebe, a to je taj Mission 550W PSU. Ono sto je jos zanimljivije je to da je odjednom proradilo samo od sebe i od onda radi bez problema - koliko su mi rekli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 21:55 (Mrgud Veliki).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo nema BIOS

Da sam iz Zagreba, ili barem blizu, odnesao bih ga prvom prilikom :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo nema BIOS
Mrgud Veliki kaže...

 Susreo sam se ja jednom sa slicnim problemom. Isto je zezalo i sa obicnom/prastarom PCI grafickom koju sam stavio da testiram, jer je bio PCI port na MBO. Paljenje i gasenje ukrug... Zanimljivo je da je u tom racunalu bila jedna ista komponenta kao i kod tebe, a to je taj Mission 550W PSU. Ono sto je jos zanimljivije je to da je odjednom proradilo samo od sebe i od onda radi bez problema - koliko su mi rekli.

 Nadam se da ću sutra kada ih nazovem riješiti problem. Ako ne, izvaditi ću iz svog drugog kompa PSU, pa probati. Hvala na heads up-u :)

16 godina
offline
Re: Novo računalo nema BIOS
TabInvader kaže...

Da sam iz Zagreba, ili barem blizu, odnesao bih ga prvom prilikom :)

 onda moguće da se pri transportu nekaj poremetilo, probaj provjeriti da li su svi kablovi unutar kućišta dobro utaknuti

7 godina
protjeran
offline
Re: Novo računalo nema BIOS

Meni to zvuci kao da se RAM pomaknuo.

 

Intelove ploce se uljuce-iskljuce kad RAM nije ispravan ili kad nije dobro sjeo.

 

Svakako treba probat RAM malo bolje stisnut, a i grafiku nebi bilo lose jos jednom pritisnuti u ulaz.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo nema BIOS
Čitatelj kaže...

Meni to zvuci kao da se RAM pomaknuo.

 

Intelove ploce se uljuce-iskljuce kad RAM nije ispravan ili kad nije dobro sjeo.

 

Svakako treba probat RAM malo bolje stisnut, a i grafiku nebi bilo lose jos jednom pritisnuti u ulaz.

RAM pločice sam vadio i stavljao natrag. Postiskao sam sve konektore.

Poslao sam računalo natrag na servis, pa ću vidjeti što će oni reći.

6 godina
neaktivan
offline
laptop bez destopa

pozz oso mi je destop na laptopu...laptop sam spojio na obicni destop od kompa i radi !! trebo bih instalirat windowse nove ali mi nece prikazat BIOSE  na destopu da li se moze nekako to zaobic hvala unapred 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice