Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove

poruka: 5
|
čitano: 1.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove

Pozdrav ekipa, evo nakon dugo vremena odlucio sam se za upgrade kompa starog cirka 4 godine, al trenutni budzet mi ne dopusta da ove godine uzmem i graficku pa eto mojih misli:

 

CPU: i5 4590 ili 6500?

 

CPU mora imati dobru integriranu grafiku, jer bi volio igrati makar igrice tipa crysis i assasins creed 1, bioshock 1 2, fable i taj rang, na barem 720p medium/high postavkama, sa barem 30-40 fpsa, te ako je u mogucnosti da to usput i snimam pa uploadam na youtube u nadi da se zaradi koji cent, takoder treba biti dobar za editing i rendering, tako da koji procesor ima bolje performanse i integriranu grafiku jer cijena im je tu i tu, a razlika je i u maticnoj i u ddr-u pa mi treba savjet. Te mislite li da se isplati jos malo vise se isprsiti pa uzeti 4690 ili 6600?

koristit cu stock cooler je ne planiram overclock, ali mislite li da bi bilo dobro zamijeniti onu pastu sto odmah dode?

 

MBO: uzet cu neku ovisno o kojem CPU-u uzmem, i sto kazete na ram (ATX ili micro ATX) 


RAM: obadva procesora podrzavaju ddr3, ali ako uzmem 6500, mislite li da bi trebao uzeti ddr4? Nesto sam cuo manja potrosnja energije, manje se grije i tako, ali neki testovi su pokazali da je ddr3 jos uvijek bolji od ddr4 za nekih 3% vjv zato sto se jos nije razvila optimizacija i tako, ali da, sto vi preporucate i zasto? uzet cu kingstonov hyperx 1x8gb pa u buducnosti dodati jos jedan od 8

 

CASE: dok se ne uspara za neko novo, dobro ocisceno staro ce posluziti

 

HDD: 2tb wd, ali opet dok se ne nade para za to staro ce posluziti

 

PSU: ovako imam neko napajanje od 600 wati, ali sa njime sam overclockao graficku, a kasnije sam citao negdje da overclokanje i zeznuti psu mogu s****ti cijelu konfu, pa se dvojim da li da stavim komp u pogon cim nabavim cpu mbo i mozda ddr4 ram, ili da cekam jos neko vrijeme pa si kupim novo napajanje i ako da koje preporucate? 500 watti je sasvim dosta jer si mislim uzeti rx 480/470 ili gtx 1060/1050 a to malo trosi

 

Takoder, ovo je trenutno moja konfa:

gpu: ati radeon hd 5450 1gb
600w psu
300gb hdd
cpu: Intel Pentium E6300
mobo: P5G41-M LE
kuciste: asus vento TA-K51
ram: 4gb ddr3

 

Kad si kupim novo racunalo do kraja, mislim ju prodati za oko 600 kuna, cijena nije fiksna ali ne mislim sad davati savrseno funkcionalno racunalo za neku sicu, pa ako je neko interesiran nek se javi

 

Hvala vam unaprijed! :D

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove

Kaj se tice procesora uzeo bih noviji ak ti je bitna integrirana grafika(ja sam uzeo Skylake prosli tjedan dok sam po novi komp isao u ADM i spario ga s GTX-icom 960 4GB i radi ko od sale)
I5 6500 ima inegriranu Iris 530 grafiku koja na 1080p pokrece igre a kamoli na 720p!Moja preporuka iz osobnog iskustva uzmi Skylake!Razlika između 6500 I 6600 je rekao bih 5 fps-a maximum i to ovisno o igri i optimizaciji.Pastu nemoras koja ti dođe mijenjat!Ja sam pricao s likom u trgovini i rekao mi je da ako nemam neki cooler iznad 300kn da nije skroz bitno dal imam pastu za 15kn ili 100kn.
U vezi maticne;ja imam ASRock H110M-HDV maticnu za skylake procesore i temperatura joj je oko 27 stupnjeva.Dođe ti nekih 450kn.

A sad o RAM-u.DDR3 RAM na skylake procesore utjece negativno preko duzeg perioda vremena.Neznam na koju foru al tak se prica po internetu.Uzmi DDR4 ako ces uzet Skylake procesor ili DDR3 logicno ak ces Haswell Refresh procesor.
Oko HDD-a bas nemam nest za rec.Imam Seagate Barracuda ST1000DM003 od 1TB.Brz je i tih.
Kod napajanja gledaj XFX,CORSAIR malo skuplja(CX serija je smece),FSP,Seasonic.EVGA.Bitno je da ne uzmes Chieftec ili neko kinesko smece koje navodno ima output od 500W a kosta 150kn.Prava snaga mu je 100W i to je upitno.

 Evo i screenshot temperature maticne i procesora kod surfanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 14:53 (vrhovac18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove

Hvala ti, na kraju sam se odlucio za i5 6500 cpu, maticnu msi h110m pro-vd jer ce mi bit black blue theme build, a pro-vd je najblize tome i zadovoljan sam specifikacijama. ram cu uzet ddr4 vjv od kingstona. napajanje cu koristit neko koje sam dobio sa ovim rabljenim kompom dok ne skupim pare za neko novo valjda nece bit problema, ako je 4 godine napajanje radilo bez problema, valjda ce jos tu jednu godinu dok ne skupim pare. a hdd ce mi bit isto koji sam dobio sa rabljenim kompom 320gb i 3200rpm hahaha dok ne skupim za nes bolje, tuzno je sto mi je vanjski hdd od 2tb pao i jos uvijek radi i poceo je rikavat pa ga necu dirat dok ne skupim za unutarnji od 3tb (sto mislis o marki hitachi za hdd-ove?)

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti za cijelokupnu konfiguraciju i dijelove

Pa Hitachi je prema statistikama kao najgori al ja ne vjerujem statistikama i review-erima.Ja sam prije nego sto sam kupio novi PC imao Seagate-ov hard od 160gb star 10 godina(sad ce u 10 mjesecu napunit desetu godinu)i radio je bez ikakve greske i bad sectora,a ljudi govore da Seagate nevalja i ima rejting mozda 3 od 5.I sad sam naravno u novi PC stavio Seagate Barracudu because f*ck what peoiple say!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice