Vrijedi li ovo?

poruka: 16
|
čitano: 3.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li ovo?

Pozdrav,

S obzirom da nisam pri novcu da mogu previse birati, a stari komp polako odlazi u vjecna lovista, nasao sam jednu konfiguraciju u Konikomu, pa me zanima vrijedi li to sto.

 

Komp bi sluzio uglavnom za programiranje, web design, gledanje filmova i eventualno ponekad koju partiju PES-a ili NFS (znaci nista pretjerano zahtjevno, ali bih volio da ne moram mijenjati konfiguraciju kad izadje novi PES :-).

 

  • AMD Athlon64 LE-1640 2,6 GHz
  • 2 GB DDR2 667 MHz, HDD 250 GB SATA2
  • DVD+RW/-RW
  • NVIDIA nForce6100-410 SOCKET AM2
  • Onboard Codec Audio 5.1
  • Midi tower ATX ~300-400W
  • Tipkovnica, optički miš, zvučnici
  • 22' LCD TFT (koliko sam vidio neki Asusov)

 

Sve skupa bi me doslo oko 3000 kn.

Znam da za taj novac mogu naci i puno bolje, ali kao sto rekoh, nemam lovu u ruci, a ovdje mogu dobiti neki kredit, pa me zanimaju vasa misljenja.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vrijedi li ovo?

po meni to nevalja nista

 

 

nije preprelose ali neces valjda na onboard grafickoj igrati pes??? i to na 22 incnom ekranu

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2009 19:51 (AmD).
16 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li ovo?

S tim nećeš odigrati ni PES-a, a kamoli NFS-a.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
AmD kaže...

po meni to nevalja nista

 

 

nije preprelose ali neces valjda na onboard grafickoj igrati pes??? i to na 22 incnom ekranu

 

Dobro, sto se graficke tice, ionako sam mislio za koji mjesec uzeti neku normalniju, pa ubaciti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
shija kaže...
AmD kaže...

po meni to nevalja nista

 

 

nije preprelose ali neces valjda na onboard grafickoj igrati pes??? i to na 22 incnom ekranu

 

Dobro, sto se graficke tice, ionako sam mislio za koji mjesec uzeti neku normalniju, pa ubaciti.

a niti procesor nije bas nesto... uglavnom neisplati se dat 3000kn za to ako ti je kop potreban za igranje.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
mtopol kaže...

a niti procesor nije bas nesto... uglavnom neisplati se dat 3000kn za to ako ti je kop potreban za igranje.

 

Ma ne treba mi za igranje. To mi je potpuno sporedno (rekao sam eventualno koju PES-a ili NFS, ali to eventualno znaci mozda sat-dva tjedno).

Prvenstveno mi je za programiranje i webdesign.

 

Ono sto bih najvise gurao na njemu je Visual Studio 2008, CS4 paket (Photoshop, Dreamweaver, Flash...) i vjerojatno bi to islo na Windows sedmici.

To mi je najbitnije da mi ne zapinje, a za igre lako.

16 godina
offline
RE: Vrijedi li ovo?
shija kaže...
mtopol kaže...

a niti procesor nije bas nesto... uglavnom neisplati se dat 3000kn za to ako ti je kop potreban za igranje.

 

Ma ne treba mi za igranje. To mi je potpuno sporedno (rekao sam eventualno koju PES-a ili NFS, ali to eventualno znaci mozda sat-dva tjedno).

Prvenstveno mi je za programiranje i webdesign.

 

Ono sto bih najvise gurao na njemu je Visual Studio 2008, CS4 paket (Photoshop, Dreamweaver, Flash...) i vjerojatno bi to islo na Windows sedmici.

To mi je najbitnije da mi ne zapinje, a za igre lako.

Ak ti igre nisu prioritet a ocito nisu kak kazes tu onda nema problema lako poslje uzmes bolju graficku. No bilo bi ti puno bolje uzet dvojezgreni proc sigurno jer taj LE-1640 je jednojezgreni a kao najbolje i ne preskupo rijesenje ti je Athlon 64 X2 7750 2.7 ghz sigurno ak ga imaju u Konikom jer svi ti programi koje spominjes mogu koristit dvije jezgre pa ce to ic onda puno bolje i lakse!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
shija kaže...
mtopol kaže...

a niti procesor nije bas nesto... uglavnom neisplati se dat 3000kn za to ako ti je kop potreban za igranje.

 

Ma ne treba mi za igranje. To mi je potpuno sporedno (rekao sam eventualno koju PES-a ili NFS, ali to eventualno znaci mozda sat-dva tjedno).

Prvenstveno mi je za programiranje i webdesign.

 

Ono sto bih najvise gurao na njemu je Visual Studio 2008, CS4 paket (Photoshop, Dreamweaver, Flash...) i vjerojatno bi to islo na Windows sedmici.

To mi je najbitnije da mi ne zapinje, a za igre lako.

 

gle sta bi si na napravio... ako bi uzimo kasnije drugu grafu onda nadji maticnu sa intergriranom grafom i onda kada budes imao vise novaca kupis si neku bolju... A ako hoces igrice ponekad igrat za tu konfu bi ti preporucio xp a na visti  i 7 zaboravi igrice dok bolju grafu ne kupis

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?

OK, hvala svima na odgovorima.

 

Jucer sam se raspitao kod njih bi li bilo moguce zamijeniti samo procesor (uz nadoplatu naravno) sa Athlonom 64 X2 7750 BE (jer zbilja mi se ne uzima jednojezgreni procesor kad vec uzimam nesto novo) i kaze covjek da je moguce, ali da onda moram zamijeni i maticnu sa jacom, a ta jaca onda nema grafiku onboard, pa moram uzeti posebno graficku i na kraju me ispada "skuplja pita od tepsije".

Znaci imam mogucnost ili uzeti takvo kakvo je ili odustati. Jos cu se malo raspitati okolo, ali mislim da cu cekati neku novu "akciju".

14 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li ovo?

Nije da volim HG Spot, al' danas sam vidjela njihov neki katalog za rujan, pa sam se sjetila ove teme.

 

HGPC ADVANTAGE B2SC PN-AL43054 (043054)

 

AMD Athlon II X2 250+ 3.0 GHz, 2000 MHz, 2MB cache

MBO: AM2, A770, BUS 2000 MHz, SATA II, RAID, 5.1, LAN

RAM: Mushkin 2GB DDR2 800 MHz

VGA: ATI Radeon HD4650, 1GB HM, GDD3, HDMI, DVI

HDD: Hitachi 320GB SATA II

Opt: DVD+-RW 22x, DL

Kuć: AOPEN ES45F, Cardreader

OS: Linux

 

2699 kn. Ne čini se loše s obzirom na Konikom. Ne znam. Ja sam samo prepisala. Osmijeh

 

EDIT: Pokušala sam nać' na njihovoj stranici da ne prepisujem. Ili ja ne vidim dobro ili možda još nisu stavili jer je, kao, za 9. mjesec.

EDIT2: Da, pisala sam to jer nisam bila sigurna možeš li dobit' kredit SAMO tamo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 19:43 (Daphne Black).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li ovo?

A da kupiš iz adm-a?Ako je konfa više od 2000 kn oni će ti složit komp i dostavit gaBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
Daphne Black kaže...

Nije da volim HG Spot, al' danas sam vidjela njihov neki katalog za rujan, pa sam se sjetila ove teme.

 

HGPC ADVANTAGE B2SC PN-AL43054 (043054)

 

AMD Athlon II X2 250+ 3.0 GHz, 2000 MHz, 2MB cache

MBO: AM2, A770, BUS 2000 MHz, SATA II, RAID, 5.1, LAN

RAM: Mushkin 2GB DDR2 800 MHz

VGA: ATI Radeon HD4650, 1GB HM, GDD3, HDMI, DVI

HDD: Hitachi 320GB SATA II

Opt: DVD+-RW 22x, DL

Kuć: AOPEN ES45F, Cardreader

OS: Linux

 

2699 kn. Ne čini se loše s obzirom na Konikom. Ne znam. Ja sam samo prepisala. Osmijeh

 

EDIT: Pokušala sam nać' na njihovoj stranici da ne prepisujem. Ili ja ne vidim dobro ili možda još nisu stavili jer je, kao, za 9. mjesec.

Aj nije toliko lose, ali mislim da mozes proć i bolje za te pare. Evo znam da mozes proc bolje, i to bar 30% bolje za istu cijenu (vidi sliku), sve komponente su iz ADM-a.

ww.adm.hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 19:46 (Fowix).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?
Daphne Black kaže...

Nije da volim HG Spot, al' danas sam vidjela njihov neki katalog za rujan, pa sam se sjetila ove teme.

 

2699 kn. Ne čini se loše s obzirom na Konikom. Ne znam. Ja sam samo prepisala. Osmijeh

 

EDIT: Pokušala sam nać' na njihovoj stranici da ne prepisujem. Ili ja ne vidim dobro ili možda još nisu stavili jer je, kao, za 9. mjesec.

EDIT2: Da, pisala sam to jer nisam bila sigurna možeš li dobit' kredit SAMO tamo.

Cekaj, to je ponuda Konikoma za rujan?

14 godina
neaktivan
offline
Vrijedi li ovo?

koji monitor imas na starom kompu?

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Vrijedi li ovo?
tesster kaže...

 

gle sta bi si na napravio... ako bi uzimo kasnije drugu grafu onda nadji maticnu sa intergriranom grafom i onda kada budes imao vise novaca kupis si neku bolju... A ako hoces igrice ponekad igrat za tu konfu bi ti preporucio xp a na visti  i 7 zaboravi igrice dok bolju grafu ne kupis

Kakve su sad to gluposti? Nemoj čovjeka benit i krivo mu govorit. Igre rade jednako dobro (ponekad čak i bolje) na Win7 i Visti kao i na XP pa zato ne lupetaj. Izgleda da nikad nisi radio niti igrao na Win7. U UT2003 i UT2004 dobijem 20-30 FPSa više na Win7 na ovoj konfiguraciji nego na XP (znam jer ih imam u dual bootu). Ista je situacija sa CoDovima (nije tako velika razlika, 10 FPSa max.)

 

Ukratko - ne stavljaj XP, stavi Sedmicu (Win7 RC 7100) i imaš geniune OS besplatno do 2.3.2010.

Stick to the shadows....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vrijedi li ovo?

Ma, ne. HG Spota. Ako možeš dobit' tamo kredit, imaju sve načine plaćanja...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice