Čudan problem sa novom konfiguracijom

poruka: 133
|
čitano: 31.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Oba dva puta kada ti je komp dosao iz ADM-a instalirao si windows 7, iduci put probaj instalirat windows XP odma. Jer mozda windows 7 poremeti nesto, znam da zvuci glupo,ali nikad ne znas, i sam si rekao da nije finalna verzija. I kad budes instalirao XP nemoj instalirat SP3 pa onda vidi kako se PC ponasa. Znam da ti je ADM rekao da su sve komponente kompatibilne,ali ja bi te zamolio da postas svoju konfiguraciju bilo bi mozda nekima lakse pomoci!
Nadam se da ce ti pomoc nesto od ovog,a ako ne bar ce ti sad tema bit na vrhu aktivnih ;).

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Već je formatirao disk i instalirao XP. I ja bih mu predložio da proba instalirati XP sp2 ,ali bez sp3. I onda flešanje BIOS-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Konfiguracija se po meni cini ok. Vidit cemo sta ostala ekipa kaze..

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...
Bugy kaže...

Već je formatirao disk i instalirao XP. I ja bih mu predložio da proba instalirati XP sp2 ,ali bez sp3. I onda flešanje BIOS-a.

Što znači flešanje BIOS-a?

 

I onda će me opet optužiti da sam nešto zeznuo!

Na cd-u od matične ploče vjerojatno postoji programčić pomoću kojega je to lako napraviti. Ali pošto si početnik...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Izvadi komponentu po komponentu i testiraj od prijatelja komponenete na svom racunalu ili neka on tvoje na svom. Nemoj nista drugo radit, ili to pa kasnije nosi na servis ili odma na servis i prijeti da ces na Potrosacki kod to sve rec ako ne poprave jer ti imas garanciju! Cool

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

(uf) -mogućim uzrocima nema kraja.

eliminirajmo redom;

-CPU? -izvadi ga i provjeri oznaku, nije iskljičeno da je X3 s otključanom neispravnom jezgrom. (recimo da to nije)

-VGA? -nemožeš puno osim provjeriti kontakte, pošto je i CCC javljao recovery nije isključeno (ali vjerojatno nije ni to).

-MBO? -izgleda kao solidan model, hlađenje chipseta i kvaliteta kondenzatora koji su direktno povezani s napajanjem, pregledaj dali je neki kondenzator nabubren (sigurno nije to).

-sitni kvarovi, kao loše držanje konektora za disk itd. provjeri.

 

-RAM? -po njihovom objašnjenju, najvjerojatniji uzrok. AMD je zbog mem.kontrolera jako osjetljiv na kvalitetu-stabilnost rama posebno treba paziti na CAS -latencije. BIOS mora biti podešen, većina ploča defaultno radi mali OC ili automatski diže brzinu, podesi ručno, sve vezano uz brzinu, latenciju i voltažu. Dodatne opcije dobijaš s ctrl+F1.

Moguće je da su windowsi već nakupili nekih sys-grešaka, tako da ili testirati boot-alatima ili opet clean instal.

Moguće da je zbog tvorničkog OCa već neka komponenta 'nagorila' (RAM) tako da tek nakon cca sat vremena memtesta bez greške možeš biti 'siguran' ...

-sretno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Mozes sam provjeriti temperatutu komponenti.

Skini Everets i postaj ovdje temperature.

Prilikom paljenja kompa,ATI-jeve grafe se uvijek vrte punom brzinom(mislim na ventilator),tako da te buka koju proizvodi netreba cuditi.

Na kraju,FLASH BIOS-a je postupak kojim stavljas najnoviji BIOS koji je dostupan.

Svakako to pokusaj.Evo link kako se to radi.

Inace Gigabyte ima opciju da flash izvodis preko programa na CD-u od maticne.Cool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Htio sam predložiti da skineš programčić za očitanje nekih vrijednosti rama, ali ako kažeš da nebreš u windowse...

 

http://www.cpuid.com/cpuz.php

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

NEMOŽEMO ti pomoći jer nesmiješ prčkat po kompu

odnesi u ADM i hebi im sve po spisku jer i oni se kvare po običaju, prate trend...

 

tek kad ti oni daju blagoslov, ako ne slože i prekipi ti

sve rašarafi i igraj se, ili nađi nekog kolegu/prijatelja koji se malo bolje kuži da ti pomogne...

najvjerojatnije je grafa...po tome kaj si reko, nekak mi sve smrdi na nju...

skoro pa iste probleme imam i ja, i ajmo reć da sam ustanovio da je kurvetina HD4850 kriva...

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Nisam siguran ali bi moglo bit pregrijavanje...probaj s nekim programom (Everest ili speedfan) provjeriti temperature. nakon toga javi...

također provjeri s primeom 95 stabilnost sustava... pa i te rezultate javi

također, skini program memtest i nasnimi ga na cd tako da bude bootabilan i onda provjeri memoriju...javi ako ima grešaka...

 

EDIT: ovo za zujanje na početku je normalno, i meni se s mojom događa...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 13:12 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Fowix kaže...

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

ako je problem u softareu ni ne treba ga otvarat...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...
ihush kaže...
..

 

-RAM? -po njihovom objašnjenju, najvjerojatniji uzrok. AMD je zbog mem.kontrolera jako osjetljiv na kvalitetu-stabilnost rama posebno treba paziti na CAS -latencije. BIOS mora biti podešen, većina ploča defaultno radi mali OC ili automatski diže brzinu, podesi ručno, sve vezano uz brzinu, latenciju i voltažu. Dodatne opcije dobijaš s ctrl+F1.

Moguće je da su windowsi već nakupili nekih sys-grešaka, tako da ili testirati boot-alatima ili opet clean instal.

Moguće da je zbog tvorničkog OCa već neka komponenta 'nagorila' (RAM) tako da tek nakon cca sat vremena memtesta bez greške možeš biti 'siguran' ...

-sretno.

Oprosti, ali tebe uopće ne razumijem (što govoriš)...

-pitaj? ;-)

naljepnice nemaju veze s garancijom, svaka komponenta ima svoju garanciju, naljepnica je 'besplatan servis' ukoloko rade probleme oko tog -svađaj se.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

imaš u trayu dole ikonice mislim da bi smeđa trebala bit za cpu...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

ako je problem u softareu ni ne treba ga otvarat...

Ovakav problem u softwareu ne postoji! Odakle ti uopce ideja??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

OK... Gdje u Everest moram otići da provijerim zagrijavanje?

Everest - Računalo - Senzor

u raju je lijepo,ali u paklu je ekipa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Fowix kaže...
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

ako je problem u softareu ni ne treba ga otvarat...

Ovakav problem u softwareu ne postoji! Odakle ti uopce ideja??

Krivo sam se izrazio, hardverski problem koji se diagnosticira softwareom i možda se tako može riješiti

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

ako je problem u softareu ni ne treba ga otvarat...

Ovakav problem u softwareu ne postoji! Odakle ti uopce ideja??

Krivo sam se izrazio, hardverski problem koji se diagnosticira softwareom i možda se tako može riješiti

1% hardverskih problema se moze rijesit softverom, i ovo nazalost nije jedan od tih 1%...   Mark my words! Cool

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Fowix kaže...
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...
RoyalBlood kaže...
Fowix kaže...

Ti trazis pomoc a nesmije otvarat PC?? Pa di je tu logika?? Nosi ga u servis, ode se nema sta raspravljat!

ako je problem u softareu ni ne treba ga otvarat...

Ovakav problem u softwareu ne postoji! Odakle ti uopce ideja??

Krivo sam se izrazio, hardverski problem koji se diagnosticira softwareom i možda se tako može riješiti

1% hardverskih problema se moze rijesit softverom, i ovo nazalost nije jedan od tih 1%...   Mark my words! Cool

 

Hmmm, ako je jezgra neispravna može je se isključiti :) uglavnom... i kao što rekoh, dijagnosticira se tako....

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
RoyalBlood kaže...

Hmmm, ako je jezgra neispravna može je se isključiti :) uglavnom... i kao što rekoh, dijagnosticira se tako....

Ako je jezgra neispravna (a nije) neispravan je proc, i morat ce ga nosit na servis prije ili kasnije... To je jedino rjesenje + besplatno je!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Dragi ljudi...

 

Ja sam sa svojim roditeljima odlučio sutra odnjesti računalo natrag na servis... Donjesti ću im i CD od matične, pa neka oni sve lijepo naprave... Ja se ne mislim sa tako skupom stvari zezati (dok sam imao oni staru krntiju bilo je lako).

 

BTW: Je li moguće da sam JA krivo instalirao Windowse? Odnosno, mogu li se krivo instalirati Windowsi, jer ipak sve oni sami rade...

 

I postoji li razlika u onim kablovima koji donose struju u računalo?

Bravo za servis, i nebrini, ti nisi kriv za nista, neka od komponenti (vjerojatno grafa) nevalja.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Tako je, i nemoj im zaboraviti opsovati neku :D

tako daješ uvjerljiviji dojam Smijeh

 

EDIT: windowsi se ne mogu krivo instalirati

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 13:52 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Provaj testirat sa memtestom svoj kompjuter(skoro svaki live cd od linuxa ga ima).

Memtest ti pregledava memorije cpu-a,ram-a ali ti neznam jeli pregledava vram od grafičke kartice.

Provaj privremeno iskljućit integriranu zvučnu karticu u biosu pa vidijeli ti to pomoglo.

Predloži servisu da ti pregledaju grafičku karticu i jesu li spojili dodatno napajanje za nju.

I pitaj ih jeli ti mogu nadogradit bios za matićnu ploću.

Ako koristiš win xp obavezno instaliraj pogonski program za cpu http://support.amd.com/us/Pages/dynamicDetails.aspx?ListID=c5cd2c08-1432-4756-aafa-4d9dc646342f&ItemID=173

Obavezno prije instaliranja pogonskih programa i servisnih paketa naštimaj "large page minimum"

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/737-986DataCorruptionMayOccurIftheLargeSystemCacheFeatureIsEnabledinWindowsXP.aspx

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Neće ni meni link ali kad san skinia prije mjesec dana uspija san ga skinit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:06 (The Wall).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Evot ti stranica za pomoć za AMD procesore.

http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.1&product=2.1.15&contentType=KB+Article&ostype=&keywords=&items=20

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Bija san vidija kad si pisa konfiguraciju da ti iza monitora pise x2,pa nemas valjda dva monitora spojena na graficku.Jer tako si napisa isto i za opticki uredaj,pa mi nije jasno.Ako imas dva a to mi nema logike,spoji samo jedan,mozda ti graficka ima preblem u takvom nacinu rada.

15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Ljudi ,čovjek ne može sam napraviti ništa ,jel - PC je sklopljen u dućanu i ima naljepnicu garancije preko poklopca - skine li ju ,naplatit će mu pregled i popravak i svaki budući eventualni popravak po punoj cijeni - a to zna bit i po 500 do 1000 kn.

Da ,ima garanciju na komponente koje SVI prodavači vežu uz glavnu garanciju ,i ako ju skine i otvori PC ,naplaćivat će mu SVE po punoj cijeni.

 

Alex ,odnesi opet u servis i nemoj bit bezobrazan ,ali budi dosadan. To je jedini način!!

I nisi kriv ti ,i nisu krivi Windowsi - problem je hardverski i to se mora riješit u servisu!!

 

Edit :apropo monitora i grafičke - ta grafička bez problema tjera dva FullHD monitora ako je sve u redu!!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:21 (kizo2703).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Zato jel očito nešto nije u redu i frajeri muljaju!!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

 



.

 


 

U BIOS-u nisam uopće bio!!!

 

Kad već hoćeš da ti se pomogne,napiši bar kak stvari stvarno stoje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Dobro sad mi je jasno,ali provaj skinit kabel od drugog monitora,a ne iskljucit,pa pribacuj prikljucke od jednog monitora.Slazen se sa svima da ti je jedino rijesenje da ga odneses u servis.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice