Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.913.955
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

dosta skuplji od mipada4 koliko vidim a time i neisplativ.

 

uostalom meni je tablet samo za razbibrigu ili za djecu nista ozbiljno nemres radit na njemu. za sve ostalo laptop - desktop bog i batina.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Carine nema ali PDV te moze opalit, ovisi o sreći.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Zasto ako se salje iz espanije? Nigdje ne pise china warehouse

12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Pa naznačeno je da tax free...

 

Ono što mene muči je gara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
roby27 kaže...

Zasto ako se salje iz espanije? Nigdje ne pise china warehouse

Opcenito porez =/= carina. EU je carinska unija, znači carinu ne placas sigurno, PDV uvijek placas bar u teoriji.

Kazem u teoriji ali zapravo je ako nemas srece pa ti na carini stisnu PDV . Sva roba koja ulazi u HR preko granice mora proci kroz carinski postupak. Sluzbenicima se za male i relativno jeftine pakete neda raditi papirologiju pa to šibnu samo dalje.

 

DarthMarkus kaže...

Pa naznačeno je da tax free...

 

Ono što mene muči je gara.

 Gdje je naznačeno?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Meni se to cini da ne placas spanjolski PDV, za hrvatski i dalje stoji ono sto sam rekao.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Ako plaćaš, plaćaš eventualnu razliku u PDV-u, koja je već u sklopu cijene.

 

Inače kod Njem shopova to direkt obračunava trgovina koja nakon određenog broja prodanih artikala (sporazumno, po njihovom) počinje zaračunavat naš.

 

Čisto sumnjam da Španjolci imaju istu klauzulu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji tablet da uzmem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ja bi uzeo acera...ali pogledaj si ga u chipoteci u areni.oni imaju na njega 24 mj garu i neato je mrvicu skuplji...btw kupio sam maloj huawei t3 10....tab 10 od lenova je bila 400 kn skuplja a po performansama su isti..i taman u Sd sam nasao masku orginal za 85 kn..i sebi uzeo view cover za mate 10 za 85 kn na akciji

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 17:48 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
mariolla79 kaže...

Ja bi uzeo acera...ali pogledaj si ga u chipoteci u areni.oni imaju na njega 24 mj garu i neato je mrvicu skuplji...btw kupio sam maloj huawei t3 10....tab 10 od lenova je bila 400 kn skuplja a po performansama su isti..i taman u Sd sam nasao masku orginal za 85 kn..i sebi uzeo view cover za mate 10 za 85 kn na akciji

 Onda ću ga uzet u Linksu, ako se ne varam, ovo je isti tablet (kriva slika kod njih), a daju 24 mj. garancije.

https://www.links.hr/hr/tablet-racunalo-acer-iconia-b3-a50-nt-lexee-002-10-1-ips-multitouch-fhd-quadcore-mediatek-mt8167a-1-50ghz-2gb-32gb-flash-wifi-bt-microsd-kamera-android-8-1-srebrno-010112098

12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Dečki, kad već pucate na soma i po zašto ne ovo

 

https://neutrinomobile.hr/chuwi-tablet-hi9-8-4-64gb-4gb-wifi-black.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
DarthMarkus kaže...

Dečki, kad već pucate na soma i po zašto ne ovo

 

https://neutrinomobile.hr/chuwi-tablet-hi9-8-4-64gb-4gb-wifi-black.html

 O Aceru sam čuo dobre stvari, a ovo mi ne djeluje baš pouzdano jer po nekim review-ovima komponente nisu dovoljno jake za tu rezoluciju, iako slinim na taj ekran i ppi  Također je skuplji i baterija je manja pa ne znam, možda da ga netko ima pa uputi koju dobru riječ.

12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Imaš o Chuwiju pun kc reci...

 

Recimo da je kao xiaomi s mobovima - jeftinija alternativa.

 

Po meni bi suludo bilo dati soma i pol i dobit 2 gige rama + 1,5 ghz quad core proc.

 

Onda uzmeš vivaxa za 700-800 i rokaj.

 

Ili čekaj Mi tab 4 koji bi i sa 3 gige rama trebao biti bang for buck...

 

EDIT:

 

Moja neka preopruka bi bila ovo

 

https://edigital.hr/wifi-tablet/lenovo-tab4-plus-8-fhd-za2e0010bg-3gb16gb-wi-fi-tablet-white-android-p511041?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo

 

https://edigital.hr/wifi-3g-tablet/lenovo-tab4-plus-10-fhd-za2r0051bg-3gb16gb-wi-fi-4glte-tablet-black-android-p511045?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

P.S. izbjegavajte ovu trgovinu

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 22:16 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
DarthMarkus kaže...

Imaš o Chuwiju pun kc reci...

 

Recimo da je kao xiaomi s mobovima - jeftinija alternativa.

 

Po meni bi suludo bilo dati soma i pol i dobit 2 gige rama + 1,5 ghz quad core proc.

 

Onda uzmeš vivaxa za 700-800 i rokaj.

 

Ili čekaj Mi tab 4 koji bi i sa 3 gige rama trebao biti bang for buck...

 

EDIT:

 

Moja neka preopruka bi bila ovo

 

https://edigital.hr/wifi-tablet/lenovo-tab4-plus-8-fhd-za2e0010bg-3gb16gb-wi-fi-tablet-white-android-p511041?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo

 

https://edigital.hr/wifi-3g-tablet/lenovo-tab4-plus-10-fhd-za2r0051bg-3gb16gb-wi-fi-4glte-tablet-black-android-p511045?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

P.S. izbjegavajte ovu trgovinu

 Ne znam koliko se to osjeti u radu 2 GB vs. 4, nisam već dugo imao doticaj s tabletima, pa ne znam dal su današnji sa 2 GB fluidni, ali sam čitao review o ovom Chuwi-u da tu i tamo trza i zastajkuje, a kad bi taj Mi tab 4 trebao doći i hoće li kod nas jer neću naručivat izvana radi zajebancije s garancijom poslije ukoliko zatreba.

12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Ovaj MTK proc je shit kako god okreneš...

 

Velim ti, ili uzmi neki entry sa 2 gige rama (do 1000 kn) ili čekaj xiaomija mi tab 4.

 

Suludo je da imaš mobitele u tom cijenovnom rangu sa 3-4 gige rama i 6-8 jezgrenim procevima, a da na tabletu i dalje imaš žestoko preskupo smeće (screen included).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
DarthMarkus kaže...

Ovaj MTK proc je shit kako god okreneš...

 

Velim ti, ili uzmi neki entry sa 2 gige rama (do 1000 kn) ili čekaj xiaomija mi tab 4.

 

Suludo je da imaš mobitele u tom cijenovnom rangu sa 3-4 gige rama i 6-8 jezgrenim procevima, a da na tabletu i dalje imaš žestoko preskupo smeće (screen included).

 Imaš neki ETA za Mi Tab 4? Ako nije predugo za čekati i dođe u HR, mogu čekati.

13 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Ekipa sta kazete na ipad 9.7(wi-fi) 2017 verziju obicni, ovdje u švabskoj 250 eura??

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Nijedan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
Unimatrix 007 kaže...
DarthMarkus kaže...

Ovaj MTK proc je shit kako god okreneš...

 

Velim ti, ili uzmi neki entry sa 2 gige rama (do 1000 kn) ili čekaj xiaomija mi tab 4.

 

Suludo je da imaš mobitele u tom cijenovnom rangu sa 3-4 gige rama i 6-8 jezgrenim procevima, a da na tabletu i dalje imaš žestoko preskupo smeće (screen included).

 Imaš neki ETA za Mi Tab 4? Ako nije predugo za čekati i dođe u HR, mogu čekati.

 Dume nemam. Trebali bi bit dostupni uskoro, ako ih već shipaju iz Španjolske.

 

Dolazi i nešto jeftinija varijanta Mi pada tj. Teclast M89...

 

Sve u svemu, strpljen - spašen.

 

P.S. i ja čekam mi pad 4.

12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Preporuka za Xioami Mi Pad 4, uzeo sam ga s AliExpressa - seller Hong Kong Goldway, došao kroz tjedan dana, bez ikakvih dodatnih troškova, samo sam morao za kurir službu odabrat DHL. Ispao me točno 270 dolara i to WIFI verzija 4/64 gb. Kvalitete izrade je odlična, isto tako ekran je čitljiv i na suncu. Baterija bez problema drži 4 dana (cca dnevno 2 sata), nisam primjetio nikakvih trzanja pri korištenju, te sve igre rade "glatko". Za sada je jedino dostupna MIUI  9 China vezija ROM-a (treba pričekat global veziju ROM-a) te nema predinstalirane Google store i ostale aplikacije međutim postoji tutorial na službenom forumu te je vrlo jednostavno instalirat. Tablet ima utor za micro sd karticu, utor za slušalice, face id za otključavanje, ima quickcharge za punjenje te je ulaz USB-C.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
DarthMarkus kaže...
Unimatrix 007 kaže...
DarthMarkus kaže...

 

Sve u svemu, strpljen - spašen.

 

P.S. i ja čekam mi pad 4.

 

Biteldjus kaže...

Preporuka za Xioami Mi Pad 4, uzeo sam ga s AliExpressa - seller Hong Kong Goldway, došao kroz tjedan dana, bez ikakvih dodatnih troškova, samo sam morao za kurir službu odabrat DHL. Ispao me točno 270 dolara i to WIFI verzija 4/64 gb. Kvalitete izrade je odlična, isto tako ekran je čitljiv i na suncu. Baterija bez problema drži 4 dana (cca dnevno 2 sata), nisam primjetio nikakvih trzanja pri korištenju, te sve igre rade "glatko". Za sada je jedino dostupna MIUI  9 China vezija ROM-a (treba pričekat global veziju ROM-a) te nema predinstalirane Google store i ostale aplikacije međutim postoji tutorial na službenom forumu te je vrlo jednostavno instalirat. Tablet ima utor za micro sd karticu, utor za slušalice, face id za otključavanje, ima quickcharge za punjenje te je ulaz USB-C.

 Riješen slučaj, čekamo Mi Pad 4, hvala momci 

12 godina
online
Re: Koji tablet da uzmem?
Biteldjus kaže...

Preporuka za Xioami Mi Pad 4, uzeo sam ga s AliExpressa - seller Hong Kong Goldway, došao kroz tjedan dana, bez ikakvih dodatnih troškova, samo sam morao za kurir službu odabrat DHL. Ispao me točno 270 dolara i to WIFI verzija 4/64 gb. Kvalitete izrade je odlična, isto tako ekran je čitljiv i na suncu. Baterija bez problema drži 4 dana (cca dnevno 2 sata), nisam primjetio nikakvih trzanja pri korištenju, te sve igre rade "glatko". Za sada je jedino dostupna MIUI  9 China vezija ROM-a (treba pričekat global veziju ROM-a) te nema predinstalirane Google store i ostale aplikacije međutim postoji tutorial na službenom forumu te je vrlo jednostavno instalirat. Tablet ima utor za micro sd karticu, utor za slušalice, face id za otključavanje, ima quickcharge za punjenje te je ulaz USB-C.

 Pajdo, kakav je proces sa garom i koja je razlike između DHL-a i Ali shippinga (puno jeftinijeg)?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 13:51 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Do sada, hvala bogu, nisam imao niti jedan problem sa xiaomijevim uredjajima, tako da iz prve ruke ne mogu rec kakva je procedura u garantnom roku... koliko sam citao, o tvome trosku se salje postom k selleru a onda u pravilu salju novi uredaj. Seller mi ke garantirao da ako odaberem DHL da nece biti dodatnih troskova (carina, pdv). Tablet je dosao iz englske kroz tjedan dana. Vjerovatno da sam izabrao ali shipping isao bi iz kine, pa postoji mogucnost da zavrsi na carini...

12 godina
online
Koji tablet da uzmem?

Hiti link ako ti nije teško ...

 

I jesi zadovoljan sa uređajem ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Evo link:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Pad-4-32GB-64GB-Tablets-4-Snapdragon-660-AIE-CPU-8-0-16/32890964816.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.45b24c4ds6BTp0

... vidim da mu je cijena pala 10 dolara od kada sam ga ja uzimao:) - pošalji poruku selleru pa provjeri još jednom za svaki slučaj da nije došlo kakve promjene. 

P.S. čitam da sada stavljaju Custom ROM koji ima u sebi već google play. - PREPORUKA traži od sellera stock rom MIUI 9 China Stable, a sam si staviš Google Play (Ovaj Custom nema OTA) i naravno EU PLUG. 
LINK za instalaciju gogle Playa - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3099132&highlight=mi%2Bpad%2B4

 

Sve u svemu prezadovoljan sam... 

 

10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav.

 

Ako bi mogli preporučiti neki tablet do 2500 kn 

Da ima i tipkovnicu. Neki hrvatski online dućan.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
eurupa kaže...

Pozdrav.

 

Ako bi mogli preporučiti neki tablet do 2500 kn 

Da ima i tipkovnicu. Neki hrvatski online dućan.

 

Hvala unaprijed.

 https://www.links.hr/hr/tablet-racunalo-acer-one-10-s1003-1368-nt-lecex-004-dock-tipkovnica-10-1-ips-touch-quadcore-atom-x5-z8350-4gb-ram-64gb-emmc-wifi-bt-kamera-windows-10-srebrni-010112096

 

Jel se isplati uzet ovak nekaj?

10 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Ajde netko neki prijedlog.

Bio bih veoma zahvalan.

 

Hvala unaprijed

Lp

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice