Narucivanje tableta iz inozemstva

poruka: 2
|
čitano: 1.595
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Narucivanje tableta iz inozemstva
Iskustva sa kinezima, ebay i slicno?
Ima li negdje da salju iz EU pa da se prodje bez carine? Jel netko naletio mozda na nesto dobro?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Narucivanje tableta iz inozemstva

Ja sam isto razmišljao nabaviti neki tablet da ima više od 1GB RAM-a a da nije nešto preskup, pošto sam se vrtio oko cifre od 200€ jedino je ispod te cijene bio onaj Asus-ov zen pad 8.0 ali čitajući recenzije ispada da taj intelov quad-core nije 1,3 GHz ili kojko je po specifikacijama neg je većinom 0.9GHz a i taj eMMC flash je strašno spor, jer je to onaj isti tip pohrane koji koriste SD kartice i slično...

 

Pošto nije bilo ništa drugog u RH išao sam tražiti vani... naravno ima dobrih stvari tamo na kineskim stranicam tima deal-extreme i slično, ali ti tableti ili su na kineskom (nije problem prebaciš na hrvatski), ili nemaju preinstaliran play-store (nije problem sideloadaš to gore) ili su preformanse jako dobre a onda nabace neki sranje ekran, slabe rezolucije ili TN matrice pa je kut gledanja katastrofa...

 

Druga stvar kad se naručuje iz kine ili generalno izvan EU je carina... nekad te kaće, nekad ne... na deal-extreme recimo možeš dati 1,35$ i kupiti osiguranje od carine do 40$... znači pošalješ im račun od carine i refundaju ti iznos do 40$.. to se ti isplati ako kupuješ tamo oko 100$, ako je više onda bi ti carina mogla ispasti i više...

 

Tako sam ja odlučio da kupim u EU, i zagrijao sam se za Nvidia shield tablet K1... ali naravno nijedan nvidijin EU store ne dostavlja u Hrvatsku, a gamad na ebayu si nabiju oko 60€ za poštarinu do hrvatske... pa sam ga naručio frendici u njemačku i onda ga je ona meni prosljedila DHL-om za 17€, moglo je i za 9€ ali je onda osiguranje od oštećanja 50€ a ovako je bilo 500€, a pošto je tablet 200€ bolje ići na sigurno..

 

Tablet stvarno mogu preporučiti.... zakon procesor 2,2 ghz quadcore, 192 core grafička, 2gb rama, 16gb pohrane, android 6.0, stero front facing zvučnici, 1920x1200 IPS ekran od 8 inča, 5200mAh baterija, 2,4 i 5ghz wireless... uglavnom vrh ponude a 200€, zato što ne dolazi sa punjaćem niti nećem.. ali punjač već ionako imaš od mobitela i odeš u neki dućan i kupš neki od 2 ampera...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 10:57 (ORWI).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice