Recovery/unbrick tableta?

poruka: 5
|
čitano: 5.021
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Recovery/unbrick tableta?

Dakle, uh... uspio sam zeznuti svoj tablet temeljito. Razumije li se netko u popravljanje dotičnih, po potrebi uz prikladnu naknadu? Simptomi su:

  • ne reagira na tipke uopće (normalni power, vol- i power što bi trebalo aktivirati boot meni, reset, sve moguće kombinacije); ne pali niti backlight
  • spojen kao USB klijent na PC, PC ne vidi nikoji novi device
  • spojen USB stick preko USB host kabela, na sticku se ne pali ledica kao da mu tablet uopće ne pristupa
  • jedino što daje znakove života je ledica koja indicira punjenje baterija

Navodno, koliko sam shvatio pretražujući strane forume, je problem u kineskom softveru koji ima bug da zbrika tablete ako se flasha s kartice veće od 8 GB (moja je 32). Naravno da sam ovu informaciju otkrio prekasno. U međuvremenu je navodno bug i popravljen, ali to mi isto ne pomaže.

 

Na PCB-u nema nikakvih kratkospojnika, niti eksplicitno označenog JTAG, serijskog ili sličnog konektora; ima nekoliko nizova kontakata koji možda služe takvomu nečemu... Slanje nazad u Kinu mi se čini najskuplja i najdugotrajnija opcija s najviše gnjavaže, pa bih to izbjegao ako se može...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Recovery/unbrick tableta?

Vjerojatno ti se skroz ispraznila baterija, a punjenje se obavlja HW-SW kombinacija.

 

Što učiniti? Odvojiti bateriju od tableta, detektirati pozitivni i negativni pol,

te ju spojiti direktno žicama na +5V punjač na pola sata.

 

Vratit ćeš bateriju na 20-30% kapaciteta i moći ćeš unbrickati tablet.

(ako imaš sreće)

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
neaktivan
offline
Recovery/unbrick tableta?

Možda... po nekim simptomima se čini da je upravo to problem, ali s druge strane, napunio sam bateriju skroz prije flashanja. Sada također, kad uštekam kabel od punjača, kratko vrijeme svijetli crvena ledica (puni se), i vrlo skoro zelena (napunjen do kraja).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Recovery/unbrick tableta?

XDA developers forum?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Recovery/unbrick tableta?

nemam mi nista gore kad kazu kupi novi il idi na ovu il na onu stranicu,pa pomozite ljudima a ne samo prosljedit.

Kod mene je ainol novo 7 aurora 2.zeznuo sam isto kao i ti,pokusao da ubacim softwer i riknuo.

Sad se samo upali preko kartice i preko usb-a nista drugo neradi.evo mucim se pokusavam da ga dignem iz mrtvih.pozz

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice