Virus na tabletu

poruka: 11
|
čitano: 3.398
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Virus na tabletu

Pozdrav svima.

Imam problem sa tabletom koji ne mogu nikako da rijesim. Ni ponistavanje na tvornicke postavke, niti format iz Recovery moda ne pomaze.

Virus i dalje ostaje i kada se povezem na internet pocinje da snima razne aplikacije i budalastine. Virus je izgleda preko black marketa dospio na tablet, tacnije nasao je na YT video koji pokazuje kako snimiti igre i aplikacije koje se placaju, besplatno.

Tablet nije moj, kontao sam da je potrebno samo tvornicke postavke uraditi, i to je to. Medjutim ne ide nikako. Trazio sam kako da rucno formatiram tablet i ubacim sistem, ali iz nekog razloga ne zeli da mi prepozna tablet kad treba da proces pocne...

U pitanju je Lenovo A8-50 5500.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 10:50 (MrRango).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Virus na tabletu

Probaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security&hl=hr

Jedini antivirus kaj nekaj radi na androidu.

I daj mu u postavkama root dozvolu ak je tablet rootan pa će ti sve riješiti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Virus na tabletu

Prakticno je ne moguce prijaviti se na google racun, non stop aplikacije neke instalira, otvara internet browser...

Ne znam sta drugo da pokusam da uradim. Ne spaja mi se na racunar, ne zelim da rizikujem da preko njega probam ocistiti tablet...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Virus na tabletu

Kad vraćaš na tvorničke postavke uključi opciju "izbriši sve".

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Virus na tabletu

Idi u postavke,pa aplikacije i onda nadi sve koje su sumnjive i onemogući ih jednu po jednu.

Najvjerovatnije ti se stalno pali caivs i neki apk get i nekaj tak.

Sve kaj imaju čudnu ikonu(obično zeleni android) i piše verzija 1.0 isključi pa onda instaliraj onaj 360 security.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 9:39 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Virus na tabletu

Ista stvar se kolegi desila na istom tom Lenovo tabletu, vraćanje na tvorničke postavke ne pomaže, jedino što je pomoglo je flash-anje FW sa SP Flash Tool-om, ako želiš pokušati imaš upute i potreban SW ovdje.

Napomena: ukoliko imaš F varijantu tog tableta (samo Wi-Fi) onda moraš naći odgovarajući FW, ako imaš H ili HV onda možeš pratiti uputstva.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Virus na tabletu

Pokusao sam sve aplikacije deinstalirati rucne, ali se iznova pojavljuje neki ads, otvori neke stranice, i idalje instalira aplikacije.ž

U pitanju je H verzija, jer samo Data mogu koristi, bez poziva.

Nadam se da cu uspjeti flashati. Na LG G3 sam vec radio flash i ROM-ove ubacivao, malo sam upoznat, ali sa ovim tabletom mi je bio malo problem, jer ne zeli da prepozna...

Javim rezultate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Virus na tabletu

Vjerovatno ti flash tool tog tableta radi samo na windowsu xp.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Virus na tabletu

Radi i na Win 7 bez problema.

Slobodno možeš staviti i HV FW na H model (isprobao sam) - hardverski su identični, s tim da ćeš s HV FW-om dobiti i mogućnost razgovora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Virus na tabletu

Iz nekoliko pokusaja uspio sam flashati tablet. Tako da ako jos ko bude imao problema oko toga da ne zeli da prepozna tablet (tacnije drajvere sam instalirao rucno, i detaljno pratio upustvo), ali samo pokazuje animaciju baterija i da je tablet na punjacu.

Potrebno je spojiti tablet, instalirati drajvere, odspojiti sa računara, pokrenuti flash program, ubaciti potrebne datoteke i odabrati stra zelimo, nakon toga kliknuti na "Download" i tek onda spojiti tablet na računar.

Na ovaaj nacin je kod mene uspjesno krenulo flashanje, do tad nista.

 

Hvala svima ipak na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Virus na tabletu

Pa tako je i navedno u uputama koje sam ti linkao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 20:20 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice